Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj "zaliczyłem" popołudniowe nartowanie na Kiczerze przy Hotelu Stok. Niestety fajnie było tylko ok. 45 minut po ratrakowaniu. Potem pojawiło się dużo "odsypów" i miejscami lód. Trudno mi sobie wyobrazić jak wyglądają stoki, które nie są ratrakowane przed wieczorną jazdą. Przynajmniej jazda bez kolejki, na bieżąco.

Dzisiaj za to odwiedziłem z synem Skolnity. Bardzo pozytywnie. Jazda jak zwykle bez kolejki. Obydwie trasy fajnie przygotowane, szczególnie z rana bardzo przyjemna jazda. Od 11 trochę gorzej (przewaga sztucznego śniegu robi swoje), ale bez tragedii.

Nie robiłem zdjęć, ale wracając nie mogłem się oprzeć. Lud ciągnie w góry... :)

20161229_125548[1].jpg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeździliśmy razem dziś na stoku.

Potwierdzam stok fajnie przygotowany lekki mróz byłem tam pierwszy raz i  jest pozytywnie zaskoczony.

Dwie całkiem inne trasy dość przyjemne.

Na minus sztuczny śnieg konsystencji grysu, kaszki.

Przy większej ilości ludzi trasa niebieska na pewno za wąska ale z rana ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wczoraj 28.12 byliśmy w Zieleńcu.

Krótka relacja, warunki na trasach bardzo dobre, do tego słońce i mały mrozik. Dzień wcześniej trochę popadało nowego, podstawa twarda sztuczna, sypki śnieg, otoczenie białe. W zasadzie na wszystkich trasach warunki zbliżone, in minus tylko Nartorama (trasa z szerokim mostkiem), gdzie wciąż trochę kamieni się wala oraz słabo ubita trasa przy 4-ce Winterpola (trasa przez wąski mostek).

Przejechaliśmy cały Zieleniec od lewa do prawa, z parkingu prosto na trasę, wszystkie wyciągi chodzą, łączniki przejezdne, trasy przygotowane. Bardzo nam się podobało, jak Zieleniec obecnie daje radę i sprawnie działa. Większe kolejki do najbardziej popularnych wyciągów: niebieska kanapa Nartoramy, pomarańczowa Winterpol, czwórka Mieszka. Kolejki tak do 10 min.

 

DSC_0413.JPG

DSC_0415.JPG

DSC_0420.JPG

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szczyrk.  SON i COS

Dziś z samiuśeńkiego rańca pojechaliśmy ujeżdżać łorcyki  :)

A że pogoda zapowiadana miała być ładna to wzieliśmy karnety dzienne co by póżniej jeszcze objechać Cos

Ludzi tak jak się spodziewaliśmy,czyli sporo,ale dłuższych kolejek nie uświadczyliśmy

Samo przygotowanie tras określiłbym jako dobre przez pierwsze 2 godzinki

Potem dostateczne(połacia lodu,sporo minerałów)

O dziwo nartki dziś nie ucierpiały,a ojeżdziliśmy się jak w Alpach :D

Co jak co ale Szczyrk to jedna z najlepszych miejscówek z ilością tras

Najlepsze warunki na golgocie i na 7 praktycznie do końca dni

 

IMAG3080.jpg

IMAG3088.jpg

IMAG3098.jpg

IMAG3095.jpg

IMAG3100.jpg

IMAG3102.jpg

IMAG3106.jpg

IMAG3121.jpg

IMAG3127.jpg

IMAG3125.jpg

  • Like 22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Przemek napisał:

Dzisiaj za to odwiedziłem z synem Skolnity. Bardzo pozytywnie. Jazda jak zwykle bez kolejki. Obydwie trasy fajnie przygotowane, szczególnie z rana bardzo przyjemna jazda. Od 11 trochę gorzej (przewaga sztucznego śniegu robi swoje), ale bez tragedii.

Od 11:00 do 14:30 jeździłem dzisiaj na Skolnity. W ciągu dwóch tygodni trzeci  raz tam.Co zrobię jak mam tam najlepszy dojazd, trasy fajne a ludzi mało. Dzisiaj dwa razy stałem po pół minuty w kolejce do krzesełka. Dzisiaj pierwszy raz miałem okazję pojeździć  na czerwonej.Fajna trasa chociaż nie za długa.Trudność podobna do czerwonej na Czantorii .Warunki do 12:30 na obu trasach na 4 w skali 0-6. Później niebieska na 3  a czerwona dalej 4. Temperatura -2 do -4 C. W nocy uruchomią naśnieżanie.W Wiśle i Ustroniu bardzo marnie z naturalnym śniegiem a wyprodukowany przez maszyny szybko lodowacieje. Trzeba się będzie rozpytywać czy ktoś jest z Forum bo inaczej się nie rozzpoznamy. Pozdrawiam.

  • Like 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, janek57 napisał:

Od 11:00 do 14:30 jeździłem dzisiaj na Skolnity. W ciągu dwóch tygodni trzeci  raz tam.Co zrobię jak mam tam najlepszy dojazd, trasy fajne a ludzi mało. Dzisiaj dwa razy stałem po pół minuty w kolejce do krzesełka. Dzisiaj pierwszy raz miałem okazję pojeździć  na czerwonej.Fajna trasa chociaż nie za długa.Trudność podobna do czerwonej na Czantorii .Warunki do 12:30 na obu trasach na 4 w skali 0-6. Później niebieska na 3  a czerwona dalej 4. Temperatura -2 do -4 C. W nocy uruchomią naśnieżanie.W Wiśle i Ustroniu bardzo marnie z naturalnym śniegiem a wyprodukowany przez maszyny szybko lodowacieje. Trzeba się będzie rozpytywać czy ktoś jest z Forum bo inaczej się nie rozzpoznamy. Pozdrawiam.

Dzisiaj zawitałem z synem na Skolnity od 9.00-12.30.Rano niebieska równo i szybko,od 11-tej odsypy ,ale bez tragedii .Czerwoną jechałem pierwszy raz .Dobre nachylenie i warunki z rana idealne .Narciarsko udany dzień:)  Poszukiwałem forumowicza janek57,ale nie było nam dane się spotkać.Pozdrawiam

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Złotym Groniu nigdy nie byłem ale patrząc po filmie, który wrzucił tu Johnny.. słabiutka ta trasa moim zdaniem.

Wielka łąka, na której pełen chaos.


800 metrów długości przy 150 metrach różnicy wysokości.. toż to prawie to samo co Kamieńsk pod Łodzią ;). Taka Czantoria bije ten ośrodek na głowę moim zdaniem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od rana wróciliśmy na Słotwiny przyjrzeć się za dnia, jak to wszystko wygląda. Miałem nadzieję na trochę więcej słońca, ale wbrew prognozom było pochmurno. Ale i tak fajnie. Mniej wiało, nawet śnieżek lekko poprószył. Stok super, ludzie pojawiali się falami, koło 11 może trochę więcej, koło 14 znów większość wjeżdżała samotnie na kanapach. :)

Wieczorem, podczas spaceru po Krynicy wzrok przykuł rozświetlony stok HenrykSki. Nawet nie wiedziałem, że tam jest. Może bym diechy zabrał. Ale w Karczmie przy tym stoku jeść dobrze dają.9_9

Swoją drogą, sam się sciskam i winszuję dłuższych nart - każdy dodatkowy centymetr na kilo czy dwa świątecznego obżarstwa B|xD

 

Rano, po śniadaniu, na Jaworzynę.

9_9

tmp_26267-20161229_112058-876070969.jpg

tmp_26267-20161229_114047-194252606.jpg

tmp_26267-20161229_121633778865991.jpg

tmp_26267-20161229_1444371347701755.jpg

tmp_26267-20161229_17340961048547.jpg

tmp_26267-20161229_173509741331789.jpg

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ratrak napisał:

Na Złotym Groniu nigdy nie byłem ale patrząc po filmie, który wrzucił tu Johnny.. słabiutka ta trasa moim zdaniem.

Wielka łąka, na której pełen chaos.


800 metrów długości przy 150 metrach różnicy wysokości.. toż to prawie to samo co Kamieńsk pod Łodzią ;). Taka Czantoria bije ten ośrodek na głowę moim zdaniem.

To taka większa ośla łączka... ;) Dobre miejsce dla początkujących, zawodowcy mogą się nudzić... ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Bumer napisał:

https://krakow.tvp.pl/28387484/28-xii-2016

Samozadowolenie panów właścicieli stacji narciarskich budzi mój podziw. Kurcze, nie wiedziałem, że śmiało możemy nasze ośrodki narciarskie porównywać z tymi w Alpach!

ja tez nie wiedziałem ale narciarz Pan Tomasz Pasieka mnie jednak przekonał :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mifilim napisał:

35 zł za 2 godziny to chyba podobnie do Telegrafu (35-40 zł za 3 godz.) czy Tumlina (35-40 zł za 2 godz. i 40-45 zł za 3 godz.) ? :ph34r:

Cena na Telegrafie karnetu 2 godzinnego to 50 zł. Chyba, że wstrzelisz się punkt 18:00 bądź punkt godzina 20:00 i będziesz jeździł dwie pełne godziny.

Tumlin ma tą cenę, co napisałeś... ale nie ma tego, co ma Bałtów w tej samej kasie - trzech wyciągów i trzech tras do jazdy a jedynie jedną prostą górkę i jeden stary i zasyfiony orczyk.

Spójrz na moje spodnie po jeździe w dniu otwarcia w Tumlinie:

IMG_20161224_133534.jpg

Edytowane przez marboru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marboru napisał:
Cena na Telegrafie karnetu 2 godzinnego to 50 zł. Chyba, że wstrzelisz się punkt 18:00 bądź punkt godzina 20:00 i będziesz jeździł dwie pełne godziny.
Tumlin ma tą cenę, co napisałeś... ale nie ma tego, co ma Bałtów w tej samej kasie - trzech wyciągów i trzech tras do jazdy a jedynie jedną prostą górkę i jeden stary i zasyfiony orczyk.
Spójrz na moje spodnie po jeździe w dniu otwarcia w Tumlinie:
 


Mariusz, przykro mi z powodu twoich spodni ale to się zdarza nawet w Alpach. Dlatego ja osobiście wybieram czarne od jakiegoś czasu. Co do Telegrafu to najtańszy karnet kosztuje 25 zł a najdroższy wspomniane 50 zł. Ja korzystam tylko z 3 godzinnego za 40 zł. [emoji111]

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mifilim napisał:

Mariusz, przykro mi z powodu twoich spodni ale to się zdarza nawet w Alpach. Dlatego ja osobiście wybieram czarne od jakiegoś czasu. Co do Telegrafu to najtańszy karnet kosztuje 25 zł a najdroższy wspomniane 50 zł. Ja korzystam tylko z 3 godzinnego za 40 zł. emoji111.png

Michał, nie każdy może (w zasadzie większość z nas nie może) jeździć na Telegrafie za 40 zł w godzinach 10-13. Bądź jeszcze taniej 13-16 za 35 zł, bądź 16:30-18 za 25 zł. Cennik na Telegrafie zrobiony jest tak, by przeciętny śmiertelnik pracujący w standardowych godzinach - nie mógł tanio pojeździć :( cóż? dlatego tam prędko mnie nie zobaczą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...