Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, paolomario napisał:

Ja nie wiem jak tam było kiedyś, więc trudno mi porównywać. Przedwczoraj zaliczyłem z 20+/- zjazdów, było całkiem fajnie, ale po pewnym czasie trochę nudno. Na stacji obok bardziej mi się podobało, zwłaszcza trasa po lewej stronie krzesła (patrząc od dołu). :)

 

Nie sądzę  aby coś zmieniali. Obserwowałem kamery  w czasie robót.  Stok zawsze był zielony, porośnięty trawą.  Znaczy się nie przemieszczania mas ziemnych. Co się zaś tyczy jak było kiedyś a jak jest teraz, to powiem. Kiedyś sam start na gorze był stromszy, tak samo jak i w środkowej części stoku. Jakieś 15 lat temu trochę te stromszy części wylagodzili. Tak samo z końcówką  trasy, wydaje mi się,  że przy tej nowej kanapie nieco ja zniwelowali  i wylagodzili.  Niedługo sprawdzę. Jakby kto nie wiedział pisze o Słotwiny Arena, dawne Azoty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Za tydzień wybieramy się ze znajomymi w okolice Zakopanego i chcemy spróbować swoich sił w nartach biegowych. Czy polecicie mi jakąś w miarę dobrze przygotowaną trasę dla początkujących? Chodzi mi o to, żeby nie było tylko samych ostrych podjazdów - coś takiego w miarę lajtowego na początek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, julietta napisał:

Witam! Za tydzień wybieramy się ze znajomymi w okolice Zakopanego i chcemy spróbować swoich sił w nartach biegowych. Czy polecicie mi jakąś w miarę dobrze przygotowaną trasę dla początkujących? Chodzi mi o to, żeby nie było tylko samych ostrych podjazdów - coś takiego w miarę lajtowego na początek :)

Zobacz we wsi Kościelisko na Chotarzu kilka km na zach. od Zakopanego

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, julietta said:

Witam! Za tydzień wybieramy się ze znajomymi w okolice Zakopanego i chcemy spróbować swoich sił w nartach biegowych. Czy polecicie mi jakąś w miarę dobrze przygotowaną trasę dla początkujących? Chodzi mi o to, żeby nie było tylko samych ostrych podjazdów - coś takiego w miarę lajtowego na początek :)

http://biegowkipodtatrami.pl/bialka-tatrzanska-trasa-biegowa-na-kotelnicy-bialczanskiej/

http://bialkatatrzanska.pl/oferta-zimowa-osrodka/trasy-biegowe

 

a tutaj znajdziesz więcej w okoklicy:

http://biegowkipodtatrami.pl/trasy/trasy-biegowe/#

Edytowane przez Plywak
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ptk89 napisał:

Na miejscu widać jakieś efekty ratrakowania czy śnieżenia tras 1 i 5? Jeśli leży ugorem i nikt z obsługi nie dba o te trasy to wiadomo, że nie zamierzają otworzyć. Jak pracują tam armatki to wiadomo przynajmniej, że plany otwarcia są w głowach włodarzy.

@leitner nie wyciągniesz od TMR więcej informacji apropos dalszych planów dla tras 1 i 5?

Jutro mój braciszek ogarnie Czyrną, co hula, co się da przejechać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, jodek1 said:

patrząc na powtarzalność wyników z aplikacji nagranie nie jest potrzebne :o

ostatnio się przejechałem troszkę ponad 90 kmh, zmierzone czymś na kształt fotokomórki i mam pewne wrażenia na ten temat, chciałbym zobaczyć jak to wygląda w przypadku innych osób :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio się przejechałem troszkę ponad 90 kmh, zmierzone czymś na kształt fotokomórki i mam pewne wrażenia na ten temat, chciałbym zobaczyć jak to wygląda w przypadku innych osób [emoji3]

Wyglada fajnie [emoji1]
Jedak kazdy nawet niewinnie wygladajacy upadek przy takiej lub wiekszej predkosci to niestety duzy problem ... Ja wlasnie 3tydzien jade ale na ketonalu w dzien i tramalu w nocy...po upadku ....jednak juz za tydzien w sobote planuje jedniodniowke na jaworzynie -moze uda sie pozyczyc kamerke i cos nagram [emoji6]

Wysłane z mojego myPhone Q-Smart LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wybór padł na Szczyrk. Najpierw miał być COS, ale jak przeczytałem że górna kolej nie pracuję to pojechałem kawałek dalej do SONu.
Generalnie na początku warunki trudne, ale głównie ze względu na bardzo silny opad śniegu, wiatr i mgłę na szczycie. Po 12 przestało padać i za chmur nieśmiało zaczęło wyglądać słonko:).

Na trasach mnóstwo świeżego śniegu, jedyne przetarcia i kamienie jakie spotkałem to na trasie 4 do Soliska. Jeździłem po stronie soliska i było bardzo fajnie mimo luźnego śniegu. Przez chwilę miałem nadzieję że ratrakują, bo minąłem 2 ratraki jak jechały na Małe Skrzyczne, ale  musiał być to tylko jakiś przejazd techniczny, bo trasy całej nie wyratrakowali, ale po ich śladzie zjeżdżało się super:)

Śniegu jest na prawdę dużo, można było zjechać na nartach do parkingu w czyrnej :). Jak to wszystko dziś wyratrakują, bo jutro zapowiadają się bardzo dobre warunki.

Jeśli chodzi o Bieńkule to jeden z orczykowych współtowarzyszy mówił że jechał tamtędy i powiedział że było super, śniegu po kolana, a ubaw po pachy :) Że nie trzeba zjeżdżać do lasu żeby w puchu pojeździć. Wyjazd bardzo udany. A jutro pewnie będzie jeszcze lepiej.

Pozdrawiam

Luce

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś SON - zgodnie z planem, choć przez ten korek chcieliśmy zawrócić[emoji12] Pomimo już kilku godzin otwarcia na nasze przybycie trasy nadal w dobrym stanie: trochę usypów pojawiło się miejscami, ale niewielkie, więc mało uciążliwie. Miejscami wyszło trochę niegroźnych zlodowaceń. Ogólnie trasy równe, ubite i dobrze przygotowane (szczególnie 7), niektóre chyba jednak nie ratrakowane, przynajmniej nie całe. Na 2 trafiliśmy na konkretne kalafiory, ubawiłam się[emoji16]

Ilość ludzi umiarkowana, choć na początku na Solisku wyglądało nieciekawie. Potem jakoś ładne się to rozładowało.

Momentami nawet słoneczko wychodziło[emoji6]

Zdjęć brak, dziś nic mnie nie mogło zmusić do zdjęcia rękawiczek [emoji12]

A, korek popołudniu w stronę Szczyrku nadal, jedynie odrobinę mniejszy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ponownie padło na Skolnity i ponownie nie zawiodłem się.

Na górnym parkingu zameldowałem się o 7.45 i ku mojemu zdziwieniu do bramek utworzona już była mała kolejka:

20170106_075929[1].jpg

Pomyślałem, że nawet tutaj, na dotychczas zazwyczaj luźnym stoku będą tłumy, ale całe szczęście nie było tak źle. Jazda cały czas praktycznie bez kolejki. Na stoku momentami, szczególnie na niebieskiej trasie było trochę ludzi, ale wszystko w rozsądnych granicach. Za to czerwona trasa prawie cały czas pusta, albo prawie pusta. Warunki bardzo dobre, choć później miejscami pojawiał się lód. Karnet miałem do 12, ale niestety ok. 11.30 wyciąg...padł :o - awaria prądu. Pechowo awaria dopadła mnie na kanapie, do tego prawie na peronie do wysiadania:(. Po kilku minutach uruchomiono napęd awaryjny i wszystkich narciarzy ściągnięto z wyciągu. Niestety przestano wpuszczać tym samym na wyciag. Wszyscy narciarze, którzy wyjechali do góry  próbowali znaleźć miejsce w knajpce,ale to dosyć trudne zważywszy na jej rozmiary. Knajpka to niestety minus tego ośrodka. Choć obsługa bardzo miła, to knajpa jest zdecydowanie za mała. Szczególnie w takie zimne dni jak dzisiaj, kiedy nie ma gdzie się ogrzać.

Tak wyglądał stok w czasie awarii. Niestety jest zawsze jest aż tak pusto;)

20170106_120452[1].jpg

Trzeba przyznać, że w kasie bez żadnych problemów zwracano należność za niewykorzystany skipas.

Bardzo udany dzień na nartach. Skolnity stają się moją ulubioną stacją w Beskidach.

A wracając do domu znowu natknąłem się na taki widok... korek od Ustronia:

20170106_133323[1].jpg

  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No proszę, towarzystwo zamiast do sklepów (bo zamknięte) ruszyło na narty, ja dzisiaj pierwszy raz od trzech sezonów - spacer na biegówkach.

 

Cytat

 

I jeszcze kilka migawek z dzisiejszych stoków z godz. 12.

Na Rohacach minus 19,9 :o

Pozdrawiam wszystkich twardzieli co dzisiaj byli na nartach.

 

Białka Tatrzańska

Białka T. 06.01.17.jpg

 

Szczyrk, BSA

BSA 06.01.17.jpg

 

Czarna Góra, Sienna

Czarna Góra Sienna.jpg

 

Bielsko-Biała, Dębowiec

Dębowiec Bielsko-Biała  06.01.17.jpg

 

Pilsko, Hala Miziowa

Pilsko Hala Miziowa 06.01.17.jpg

 

Słowacja, Tatry Zachodnie, Rohace

Rohace 06.01.17.jpg

 

Wisła, Klepki

Wisła Klepki 06.01.17.jpg

 

Wisła, Soszów

Wisła Soszów 06.01.17.jpg

 

Istebna, Złoty Groń

Złoty Groń Istebna,_2 06.01.17 godz. 12.jpg

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2017 o 14:36, mifilim napisał:

Dzisiaj - 6 plus wiatr co daje poczucie jakieś - 18. Ale co tam...

Było warto. Uprzedzając pytania niektórych :ph34r: pól kalafiorów i odsypów nie zarejestrowałem :)

Złośliwcze, wiem że były ekstra warunki, bo byłem Na Telegrafie :P Ugrzałem się i wcale nie wiało ;)

IMG_20170105_120121.jpg

IMG_20170105_120634.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj mega zimno - ok -15 i wiatr, odczuwalna temperatura duzo nizsza. Na szczycie Pilska tym bardziej.

 

Ja dzisiaj od 8 do 9:30 Pilsko, pozniej przeskok na Babe i Cypisek do 1430, a o 16 na 2 godziny na Solisko.

W sumie 8,5h na  tym mrozie :D kto da więcej.

W Korbielowie sporo ludzi jak na ostatnie zimy, zjazd nartostrada mimo ze zamknieta, mozliwy do samego dolu bez problemow. Na trasach super.
W lesie tam gdzie nie wywialo jest ok :)
 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzisiaj odwiedzony ON na Roztoczu - NartRaj w Chrzanowie.

Świetne miejsce z mega klimatem! Zapraszam do relacji, obejrzenia wszystkich zdjęć i opisu w moim kąciku pod linkiem:

Trasa przy karczmie:

GOPR8552.JPG

Roztoczńsko, narciarski widok z Chrzanowa:

GOPR8564.JPG

Najdłuższy wariant zjazdu jest zarazem najwęższym:

GOPR8589.JPG

Zapraszam raz jeszcze do pełnej relacji.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...