Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

Ustroń, Poniwiec Mała Czantoria. Samotnie.

Dzisiaj przeczuwałem, że może wcześniej zakończę czynności służbowe i nie myliłem się.

Wracając z Cieszyna zahaczyłem o ośrodek Poniwiec w Ustroniu. 

Wiem, że na STOK-u była promocja (30 PLN za 2 godz.), Marcinn zachęcał wczorajszą relacją na Stożek, ale Poniwiec miałem najbliżej i dlatego z braku czasu i , że byłem tam tylko raz (w zeszłym sezonie) postanowiłem tam zawitać. Dojazd boczną drogą ostro pod górę przez las po prawie suchym asfalcie, gorzej było wcześniej między domami, gdzie było sporo lodu na drodze. Aut o godz. 13 na parkingu kilkanaście więc liczyłem na jakieś towarzystwo na stoku czy wyciągu. Myliłem się. W szczycie jeździło może z 10 narciarzy, a były momenty gdy naliczyłem góra 5 osób razem z tymi co jechali kolejką , a stok był całkowicie pusty. Temp.-4, stok zmrożony, twardy, śnieg techniczny, bez lodu. Żadnych odsypów, ale na dole trochę grudek lodowych. Nie wiem dlaczego przy naśnieżaniu przy sporym mrozie, który powinien sprzyjać całemu prcesowi , sztuczny śnieg zbija się w takie grudy i nawet ratrak niewiele z tym może zrobić.  Kilkanaście dni wcześniej na Skolnitach też podobne (a nawet jeszcze większe) lodowe "kamyki" były.

Od 13 godz, kiedy zacząłem jazdę cały stok był już w mroźnym cieniu, ale szczytowa polana do 15.30 była w oślepiającym zachodzącym słońcu. Koniec mojej jazdy przed  godz.16 z powodu bardzo słabego już naturalnego światła na dole. Trochę pojeździłem i pokentemplowałem w samotności na kanapie. Ale jakiś taki niedosyt narciarski czuję. Ośrodki jednostokowe jakoś do mnie nie przemawiają.

20170111_130130.jpg

20170111_130814.jpg

20170111_130855.jpg

20170111_131206.jpg

20170111_131209.jpg

20170111_133504.jpg

20170111_133518.jpg

20170111_133620.jpg

Na koniec pochwalę się samodopasowującą się nowością, którą mam na głowie :)

20170111_133812.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wielofish napisał:

JADĘ! Wczoraj SON odpowiedział mi na FB a propos otwarcia Bieńkuli bardzo niekonkretnie:

Szczyrkowski Ośrodek Narciarski Obecnie trwa intensywne dośnieżanie, o terminie otwarcia poinformujemy.

Zacznę w sobotę na Skrzyczne, a potem przerzucę się na SON, a w niedzielę może Stożek.

 

Skrzyczne Fis - totalne lodowisko ponoć.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy dziś na chwile na Skrzycznym. Ładnie wiało i wywiewało. Po przejeździe Ondraszkiem, na którym zaczynało robić się lodowisko, oraz zjazdem na dół ( tu już warunki mocno średnie) wróciliśmy na SON. SON bardzo fajnie na całym ośrodku, ale widać różnice między wczoraj a dziś. Wiatr robi swoje.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że dziś ostatni dzień mrozów a ja uwielbiam jeżdzić w mrozie trzeba było się wybrać na narty.

Padło na Skolnity - jeden z ulubionych stoków zwłaszcza że chodzi trasa czerwona.

Wyjazd o 7 rano i w okolicach Skoczowa taka oto temperatura

20170111_074444.jpg

Na domiar złego chyba zapomniałem zmienić płyn do spryskiwaczy i cała drogę miałem widok jakby padał śnieg :)

20170111_080232.jpg

Melduje się na miejscu o 8.20, temperatura -16st, karnet na 3h i w drogę.

Na górnym parkingu razem z moim jest 5 aut - na stoku max 8osób - MIÓD MALINA :)

Trasy zmrożone, fajnie przygotowane. Jeżdząc do godziny 12 warunki niezmiennie bardzo dobre. Jedynie na początku czerwonej lekkie poletko lodu - do ominięcia po bokach.

Zero kamyków, odsypów itp. Czasami jakaś grudka śnieżna którą można było po prostu rozjechać.

20170111_084420.jpg20170111_084455.jpg

Gdy kończyłem na parkingu około 10 aut, a na stoku może łącznie ze 30 osób - zero kolejek, warunki dalej super tylko niestety temperatura poszła mocno w górę. Na podporach zaczęło kapać, na dole Wisły tylko -3st - szkoda.

Generalnie wyjazd na 5 a warunki na -5

Jeśli się uda w sobotę powtórka :)

  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Rogas napisał:

W piątek planowaliśmy przetestować BSA  przed powrotem na niziny. @janek57 a jak kolejki o tej porze? 11-14?

Na bieżąco ,ale przeciętnie na krzesełku wyjeżdżały 4 osoby, to na trasach ich nie brakowało.Kolejki praktycznie dzisiaj nie było, ale w porównaniu z wczorajszym Skolnitym dla mnie to już był ,,tłum narciarzy'' .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzyłem dziś Dwie Doliny- Wierchomla -Szczawnik.  Dziś tez 6 godzinny karnet kosztował 25 zł.  Super cena! Oczywiście  warunki były bardzo dobre. Stok jest zmrozony  i twardy jak beton. Objechalem znów wszystkie trasy. Dziś zacząłem później bo rano było -21 stopni. Jeździłem od 9. Później,  tak kolo 12-13 było nawet przyjemnie. Niebo czyste, bez  chmur, nie było wiatru. Można powiedzieć było nawet ciepło.  Szkoda tylko, że wyciąg w Wierchomli  jest taki wolny. Traci się czas na wjazdy zamiast jeździć.  W szałasie upieklismy sobie kiełbaski,  i nie tylko, ale ja robiłem za kierowcę,  wiec kielbasa musiała mi wystarczyć. Jutro jeżdżę w Krynicy! Mam nadzieje, ze mróz odpuści,  teraz o godz 23 jest -18 stopni. Mróz trzyma!

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bumer napisał:

Powtórzyłem dziś Dwie Doliny- Wierchomla -Szczawnik.  Dziś tez 6 godzinny karnet kosztował 25 zł.  Super cena! Oczywiście  warunki były bardzo dobre. Stok jest zmrozony  i twardy jak beton. Objechalem znów wszystkie trasy. Dziś zacząłem później bo rano było -21 stopni. Jeździłem od 9. Później,  tak kolo 12-13 było nawet przyjemnie. Niebo czyste, bez  chmur, nie było wiatru. Można powiedzieć było nawet ciepło.  Szkoda tylko, że wyciąg w Wierchomli  jest taki wolny. Traci się czas na wjazdy zamiast jeździć.  W szałasie upieklismy sobie kiełbaski,  i nie tylko, ale ja robiłem za kierowcę,  wiec kielbasa musiała mi wystarczyć. Jutro jeżdżę w Krynicy! Mam nadzieje, ze mróz odpuści,  teraz o godz 23 jest -18 stopni. Mróz trzyma!

Ze swojej strony, dołożę tylko zdjęcia z tej stacji z dnia wczorajszego

20170111_112309.jpg

20170111_144849.jpg

20170111_144852.jpg

DSC_2141.JPG

DSC_2142.JPG

DSC_2147.JPG

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kończąc temat wtorkowego wyjazdu narciarskiego na Skolnity w Wiśle. Ta mała S.N. przypadła mi do gustu z kilku powodów ; od stacji kolejowej około 600m (15 minut powolutku ze sprzętem) , trasy dosyć atrakcyjne i dobrze w tym sezonie przygotowane. Najważniejsze to luz na trasach, szczególnie czerwonej. Miałem załadowany skipass wiślański 4* 4 godziny i po dwóch razach na Skolnitym ,gdy była czynna tylko niebieska trasa miałem zamiar pojechać dwa razy na Stożek gdzie tez jest ,,klimatycznie''. Wtedy Skolnity otworzyło czerwoną trasę i pojechałem jeszcze dwa razy, we wtorek (10.01.2017) z córką Pauliną . Tez jej bardzo się podobało . Zdecydowanie bardziej niż na Nowej Osadzie czy Czantorii, głównie ze względu na luzy na trasach.Jedynym powodem mego wyjazdu wczoraj do Szczyrku -Biła do B.S.A. była ciekawość po szumie medialnym jaki to S.N. czyni. Tez mi się podobało ,ale mam kilka istotnych zastrzeżeń, których nie będę podawał. Wszystko zostało opisane  w wątku o B.S.A.Teraz przerwa na badania lekarskie ,ale jestem dobrej myśli i w styczniu chce jeszcze przynajmniej raz na narty pojechać. Większość fotek ma córka na swoim smarfonie , to tylko trzy moje z wtorkowego Skolnity. Od soboty powrót mroźnej zimy.http://www.wetteronline.de/wetter/wisla Jeździć bo luty 2017 to w tej chwili w ,,prognozach '' wygląda ciepło lub bardzo ciepło.

P.w..jpg

paulina 1.jpg

201701101993.jpg

  • Like 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i stalo sie.

Czytajac pare postow o BSA postanowilem sprawdzic ten osrodek organoleptycznie. Poniewaz nie mam tam zadnych udzialow postaram sie napisac w miare obiektywnie. Najpierw minusy. Najwiekszy minus to oczywiscie cena 69zl za 4h to chyba najwiecej w regionie zeby pojezdzic na 1 trasie.Tak na 1 trasie dopoki nie bedzie czynna trasa czarna pod kanapa to w tym osrodku jest 1 trasa jakbyscie wiele ich nie naliczyli. Kolejny minus to taki ze w momencie jak zaczelo padac to mimo ze kanapy maja oslone to jadac w dol oslony sie nie zamykaly co spowodowalo ze wsiadalo sie juz do niezlego sniegu( nie wiem po co te oslony sa zamontowane). Plusow niestety jest chyba wiecej :) Kanapa szybko jezdzi co jest najwazniejsze wg mnie. Pochylenie stoku calkiem niezle takze mozna sie wyjezdzic. trasa sie deformowala dosc szybko ale moglo by to byc spowodowane swiezym sniegiem padajacym w nocy, lodu specjalnie nie zauwazylem , natomiast niestety robily sie muldy. natomiasat samego sniegu bardzo duzo i duzo tez w pogotowiu:) Natomiast przy sporej ilosci ludzi na stoku moze byc ciezko , poniewaz nie jest on najlatwiejszy moga sie zdarzyc wypadki. takze generalnie na +

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ruszyła Góra Kamieńsk, a konkretnie jedna trasa po lewo od krzesła.

A jak ruszył ten górniczo - kopalniany przybytek to i ja musiałem się tam pojawić - brak czasu ostatnio przeszkadza pojechać gdzieś w prawdziwe góry.

 

Poranna pobudka, chwilę później już przy aucie a tu trzeba odśnieżać.. 10 cm świeżego opadu w Łodzi, no nieźle. Start w drogę, autostrada jak i gierkówka zasypane śniegiem, ale udaje się zameldować pod górką o 8:45. Szybkie ogarnięcie, kupno karnetu (9-13:30 / 40 zł), wybiła 9:00 na zegarze więc pora ruszać na krzesło.

 

Krzesło - no własnie.. Wolne, niewyprzęgane krzesło jedzie na górę ponad 5 minut - tyle samo co niewyprzęgany talerzyk, który ma jedną zaletę: nie zatrzymuje się co 3 minuty, bo ktoś nie potrafi na niego wsiąść ;). Oj, przydałby się taki wyprzęgany talerzyk - byłoby pięknie.

Widok z krzesła: IMAG0125.jpg

Na trasie miękko - stok, który był ratrakowany wieczorem zdążył przykryć się w nocy kilkucentymetrową warstwą świeżego. Czasem intensywnie padał śnieg, a przez cały czas było szaro i brakowało kontrastu. Ale nie ma co marudzić, jazda naprawdę przyjemna.IMAG0130.jpg

Po dwóch wjazdach krzesłem, które co chwile staje postanowiłem się przenieść na talerzyk, trasa tuż przy talerzyku jakby ciut bardziej nachylona - przyjemna jazda w miękkim śniegu, ale czasem udało się dodrapać do twardego pod spodem, a wtedy było już bardzo przyjemnie ;).

IMAG0135.jpg

Szaro, buro, płaskie światło..GOPR2335.jpg

Niemniej na twarzy i tak banan, 30 zjazdów odhaczone, nogi nawet czuć - jest pięknie :).G0172230.jpg

 

I mały bonus video ze spokojnego zwożenia tyłka:


Pozdrawiam z nizin całą narciarską brać!

Edytowane przez Ratrak
  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przed południem byliśmy w Nowej Osadzie. Mam do tej stacji mieszane uczucia. Niby wszystko jest ok, ale wolę Soszów lub Stożek. Temperatura koło 0. Do wyciągu na bieżąco. Na trasach trochę ludzi, ale gdy dzieciaki ze szkółki skończyły zajęcia to było pusto jak na zdjęciu poniżej. Fajne warunki, sporo puchu, zwłaszcza na trasie przez las. Po 12 widać było już pogorszenie warunków.

IMG_20170112_125535_30.jpg

Wieczorem w planach miała byś Istebna, a wyszło szczyrkowskie BSA. Przyjechaliśmy o 16.40. Sztruksu po ratrakowaniu już nie było, ale warunki bardzo fajne. Na górze -3 stopnie.  Sporo osób jeżdżących. Do wyciągu na bieżąco, czasem chwilkę trzeba było postać. Szerszy komentarz zamieszczę w temacie o BSA.

IMG_20170112_165839.jpg

Edytowane przez Rogas
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Białka Tatrzańska.

Temperatura przez cały dzień -2 do 0 stopni + praktycznie cały dzień opad śniegu (czasami się przejaśniało) dały naprawdę bardzo dobre warunki. Oblodzenia na niektórych trasach były przykrywane przez stały opad śniegu. Ludzi do godziny 14.30 całkiem sporo - do wyciągów kolejki 5 do 10 minut, największe na Pasieka Express. Od 14.30 coraz mniej luda, a od godz. 15.30 jazda na bieżąco bez stania na każdym wyciągu. Aż żal było kończyć o 16.30. No i trzeba przyznać, że dzisiaj przydały się osłony na tych nowszych krzesłach.

P1050401.JPG

P1050402.JPG

P1050403.JPG

P1050404.JPG

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na Mosornym Groniu w Zawoi Akademickie Zawody Narciarskie.
Rano warunki dobre, twardo, równo temperatura w okolicach 0C narazie nie widać tu odwilży, na gorze mocno wieje ale bez tragedii. Ludzi mało, pewnie z powodu częściowego zwężenia trasy na potrzeby zawodów.
45e5275f24b0b05e9f4db6884e33ee6f.jpg
812437f3844009cbefd3fc1b1a89058d.jpg
b70bc4adafd319d5e29d13b58314dcf3.jpg


Pozdrawiam
Paweł

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj ponownie Skolnity. Przez chwilę zastanawiałem się nad Nową Osadą albo Kiczerą, ale...po co zmieniać jak pasuje?:)

Przyjechałem ok. 8.50. Na parkingu u góry stało 8 aut. Przy bramkach pusto. Nie, że mało ludzi, po prostu pusto. Po pierwszym zjeździe, jedyne co można było powiedzieć, to

R E W E L A C J A!

Po prostu warunki alpejskie. Na górze wiało, ale to tylko drobny szczegół. Jeździłem do 12, w praktycznie niezmiennych warunkach. Jeszcze miejscami można było znaleźć sztruks.

Ta stacja mnie ciągle zastanawia...  zobaczcie jak wyglądały bramki o 12.15:

20170113_121826[1].jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna Góra - Sienna nocą. Sporo tras przygotowanych i oświetlonych, mimo piątku, narciarzy niewielu. Można porządnie się wyjeździć, jutro przetestuję czy w dzień też będzie pusto. Temperatura - 1 stopień i pada śnieg 

P1134252.JPG

P1134260.JPG

P1134263.JPG

P1134274.JPG

P1134275.JPG

P1134279.JPG

P1134282.JPG

P1134295.JPG

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez marionen
  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...