Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 17.01.2017 o 20:33, t_c napisał:

Patrząc po kamerkach to nie mogę uwierzyć, że są śląskie ferie.. wszędzie raczej mało ludzi (na Skolnitym wybitnie mało).

No na Klepkach nie ma mało ludzi... ale to w sumie bardziej stok do nauki, a nie do jazdy :D Ja sie tam wybieram, ale ten widok z kamerki mnie przeraża..

 

 

KLEPKI.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No na Klepkach nie ma mało ludzi... ale to w sumie bardziej stok do nauki, a nie do jazdy :D Ja sie tam wybieram, ale ten widok z kamerki mnie przeraża..

O.o  O.o  to powodzenia jeśli się tam wybierasz :)  ps. ten obraz z kamery pokazuje w jakich miejscach budować "stacje narciarskie" : byle było szerooooko i płaaaasko i interes się kręci..

Edytowane przez t_c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A co jak za parę lat ci narciarze z oslich łączek nauczą się jeździć o przeniosą się na normalne trasy? 
 

tak z obserwacji mieszkańca okolic Wisły i Ustronia - widać wyraźnie, że popularność stoków wymagających trochę umiejętności jest wyraźnie mniejsza niż powiedzmy 10 czy 20 lat temu.. Ci początkujący co się nie zniechęcą pojadą choćby raz w roku w Alpy (znam takich, co tylko raz w roku jadą na narty..) a na ich miejsce będą następni początkujący.. sorry za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, t_c napisał:

ps. ten obraz z kamery pokazuje w jakich miejscach budować "stacje narciarskie" : byle było szerooooko i płaaaasko i interes się kręci..

Kilka osób (Panie po czterdziestce) po wizycie na Skolnitym już tam nie pojedzie bo niebieska ,,strasznie trudna'' a do czerwonej nawet nie podjechały. Podsłuchałem rozmowę w lokalu u góry. Bardzo wychwalały pobyty w Białce t.Myślę ,że na Skolnitym trasa niebieska zostanie w najbliższym czasie ,,ułagodzona'' i straci dużo na swej atrakcyjności. Powracając do warunków. Warto pojechać na Czantorię czy zbyt ,,lodowato'' ?

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jutra rusza Bieńkula, dziś pracowały ratraki:

20170119_113436.jpg

 

Dziś w SONie pięknie, słoniecznie, mroźnie i twardo :) Uwaga na trasę nr 1 bo spore przetarcia i kamory. Na 4 też trochę kamieni, reszta tras elegancko.

Ludzie do 10 niewiele, później troszkę więcej, kolejki mniej więcej od bramek :)

20170119_084819.jpg

 

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O SONie krótko i zwięźle napisał Pływak. Byłem tam wczoraj. Starałem się zrobić wszystko by być tam na 8. Oczywiście się nie udało i wylądowałem o 8:15 na parkingu na Pośrednim. Tam jeszcze spokojne parkowanie niedaleko stoku. Przebieranko i zacząłem chyba 8:30. Na Julianach krótki rekonesans tras(nie jechałem w końcu ani razu tylko 12). Na 9 miałem wrażenie że lekkie przetarcie czy kamolce ale czasem nie wiem czy to szyszki czy minerały. Następnie Golgota która o tej porze jeszcze bardzo porządna i zaskakująco pusta. Nie jest to łatwa trasa dla mnie ale chyba po raz pierwszy zjazd w bardzo dobrym tempie. Następnie kierunek Hala Skrzyczeńska i zjazd 1 do Czyrnej. Jechałem tam drugi raz w życiu ale skumałem zachwyty nad ta trasą. Niestety już wtedy były lekkie przetarcia. Na tyle duże że się zatrzymałem i dopiero wtedy do mnie dotarło, że ktoś może ciąć w dobrym tempie i mi zrobi ała. Dalej już bez zatrzymywania w mega pozytywnym nastroju, że sie udało "zaliczyć" tą traskę. Ja mam tylko jedne narty i mi żal, ale jak ktoś ma "szutrowki" to nic tylko walczyć z tą trasą bo naprawdę profil fajny. Pozostaje mieć nadzieje, że ktoś to kiedyś naśnieży(ew. poszerzy) a nie wpadnie na pomysł by wyrównywać.

Z Czyrnej(chodziła prawa część orczyków przy Bieńkuli) wywaliłem się na orczyku(też 2 raz w życiu). Ja zostałem gość pojechał, ale wyraźnie moja wina. Odpadających z tego wyciągu było wielu. Wg mnie powinien chodzić ten krótszy wyciąg z Czyrnej(przynajmniej jedna nitka). Tam jest moim zdaniem łatwiej. Zjechałem na spokojnie lewą częśćią orczyka. Druga próba wjazdu już pozytywna. Następnie Małe Skrzyczne gdzie bajeczne widoki i cała masa "fotoreporterów". Na 2, 4 i 7 żadnych przetarć nie zauważyłem. Co ciekawe momentami miałem wrażenie, że jestem sam na stoku. Dwa razy zjechałem też 6 co jakoś specjalnie porywające nie jest ale to miła odmiana.

Na minus sporo lodowych grudek, a nawet jakiś dużych "kamolców lodowych". Do tego zamknięta 2 do Czyrnej w dolnej części(nad tymi domami). 3 poniżej niby bez zarzutu ale tam jest ta śmieszna droga z napisem "STOP". Z Bieńkuli tylko dobiegał jakże miły dźwięk pracujących ratraków i armat. Na koniec spokojny wjazd w kierunku Julianów(na wyciągu koło Golgoty podjechałem bezpośrednio pod orczyk-zero ludzi). Na Julianach już bardzo dużo uczących się dzieci ale wszystko bardzo na spokojnie i w sumie bez większych kolejek.

Zauwazyłem dziwną sprawę. Od pewnego momentu na wszystkich wyciągach szły obie nitki. Do jednej 30 ludzi do drugiej 5. I te 30 nie wiedzieć dlaczego karnie stoi. W Czyrnej zdążyłem obejść budę i i tak być dużo szybciej niż stojąć w 30 osobowej kolejce. Tak więc jak ktoś nie miał potrzeby stać w kolejkach to tak właściwie od bramek trzeba poczekać. jak na ferie Śląskie to dla mnie zaskakująca sprawa(spodziewałem się mega tłumów po 10).

Nic tylko korzystać bo takie puchy to się w SONie już chyba nie wydarzą. Zima fajnista. Pogoda niczego sobie(rano było troszkę mgły tak po 11 było już idealnie). W pierwotnej wizji miałem połaczyć COS z SONem ale po pierwsze nie miałem czasu na autobusy, po drugie jak widzę tych naganiaczy za 10zł w city Szczyrku to mnie telepie a do tego wszytskiego przesunęli przystanek autobusu w Solisku. Pod Dolną stacją wyciągu na Skrzyczne jakieś wojsko stało. Miałem wrażenie, że w Szczyrku też jakiś mundurowych widziałem. Ciekawe jak z frekwencją w COS(czy ta gromada wojska nie zablokowała kolei?!?). A może w tym sezonie(śniegu pod dostatkiem) ktoś próbował przechodzić z SON do COSu???

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czepek przechodziliśmy z żoną z SONu do COSu trochę ponad tydzień temu. Bez problemu.  Wojskowi też byli, w SONie i COSie, mają zajęcia sportowe. Pytałem czy dostali jakieś ocieplenie pod mundury (w końcu było wtedy -15 w dzień). Mieli dodatkowe bluzy z polaru. O tyle dobrze, że jest mróz to chociaż nie przemokną.

Edytowane przez Rogas
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COS - Szczyrk

Dziś od rana COS Szczyrk - wstyd się przyznać bo na nartkach już ładnych parę lat ale w tym ośrodku jeszcze nie byłem.

Tym nie mniej myślę relacja obiektywna.

Rano ludzi mało - na parkingu 10zł i do kasy.

Najpierw kszesełko 2os - gdybym wiedział zabrałbym poduszkę :)

Potem nowa kanapa - szkoda żże nie podgrzewana.

Trasy :

Cóż, to tylko moja opinia ale wg mnie przygotowane słabo.

Zaznaczam byłem od godziny 8 rano gdzie ludzi troche było ale kolejki szły na bieżąco,

Wg mnie problemem jest duża grupa początkujących narciarzy którzy nie radzą sobie w tych warunkach i ześlizgują się z tras odsłaniając co nieco no ale po koleji :

Jadę najpierw Czarna FIS - początek ok, pierwsza ścianka i masa lodu, następnie duzo połaci lodowych, są też kamienie. Dojeżdzam do chyba największej ścianki - wszyscy jadę w lewo no to myśle jade na wprst - strzał dyche bo ludzie się boją i warunki tam super. Jadę dalej wpadam na tor do slalomu - super, małe śmigi i lece dalej. Tylko zaraz, coś ludzi nie ma... Ku...wa przeocxyłem orczyk :) - no to jadę na dół. Trasa niebieska w stanie złym - trawa, kamienie, przetarcia, lód - generalnie nie polecem.

Niestety znów to krzesło gdzie bez poduszki ani rusz.

Wjechałem, - myśle, spróbuje Ondraszka od góry - jadę, trasa w niezłym stanie, jakies tylko pojedyńcze minerały, lód miejscami ale daje radę - nie jest najgorzej.

No - wreszcie zjechałem pod krzesło - to próbujemy odbić z czarnej na czerwoną - udaje się - nagle jakiś STOP :) - to orczyk, jadę dalej, dośc duzo lodu, grudki zmrozonego śniegu - generalnie - nie podoba mi się. Ludzi coraz więcej.

Próbuję jeżdzić czarną ale trzeba miec oczy do okoła głowy - myśle, kurcze co tu zrobić - i nagle zobaczyłem że w dole jest dodatkowy orczyk - nowa poma - a obok niej resztka trasy czerwonej i niebieska - te przygotowane super, nie mam zastrzeżeń i do końca mojego 3 h karnetu latam na zmianę tędy.

Zjazd w dół czerwoną - owszem, też warunki dość trudne, ale duzo lepsze niż na niebieskiej IMHO.

Pakuje sprzęt - na dole sajgon, dżżo ludzi, brak miejsc na parkingach - uf, dobrze że ja w drugą stronę :)

Wg mnie trasy w ocenie 1-5

Czarna: 4-

Kaskada od czarnej : 3+ (wyżej dopiero śnieżą)

Ondraszek górny : 4

Niebieska i czerwona przy orczyku: -5

Zjazdy w dół :

Niebieski 2+

Czerwony 3

20170120_084321.jpg

20170120_084329.jpg

20170120_084700.jpg

20170120_084713.jpg

20170120_102454.jpg

20170120_102511.jpg

Edytowane przez paypal
  • Like 21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem właśnie z Czantorii.

Rano genialnie , trasy miodzio - twardo, ròwno, szybko ale każdy da radę .

Od 12 stromizny robią swoje - przybywa "betonu"' , odsypòw,  ale lodu niewiele.

Do 12 praktycznie bez kolejek ,na wyciągu jeździmy towarzysko po 2- 3 osoby .

Po 12, w związku z pogorszeniem warunków , stok staje się wymagający a i zagęszczenie narciarzy rośnie co mocno obniża przyjemność korzystania.

Wyjazd udany - za 65 PLN ( za 4h) pojeździlismy jak bąki , bez kolejek i w niezłych jak na stromość trasy warunkach.

Niebieskiej nie testowałem ale ktoś się tam ześlizgiwał czyli da się.

W okraglaku na górze leją wybitne piwo( na bazie Tyskiego) z miodem, imbirem i korzeniami - JEDNO!!! polecam.

Na koniec - smutne,  ale serki kupione na straganach w centrum Ustronia smakiem i aromatem do tych przywiezionych z Podhala mają się na prawdę nijak.

 

 

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Plywak napisał:

Od jutra rusza Bieńkula, dziś pracowały ratraki:

Bieńkula ruszyła. Obiecywanego sztruksu nie było, było lodowe gruzowisko. Może to lepiej bo zniechęcało od szaleństw. Minerałów i przetarć nie zauważyłem. Moje kolana powiedziały, że drugiego zjazdu po gruzie nie wytrzymają, najlepiej w rodzinie jeżdżąca córka powiedziała, że trasa nie sprawia jej przyjemności (jechała tu pierwszy raz w życiu).

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyt Skrzycznego wygląda obecnie tak. Rano była tam spora mgła i widać, że niżej jest chyb nadal.

Ciekawe czy ten pierścień na niebie to efekt optyki kamery czy też jest taki w rzeczywistości.

Niestety dzisiaj jeszcze z domu patrzę na stoki bo przeziębienie uporczywie się mnie trzyma, ale może jutro lub w poniedziałek w końcu uda się ponartować. 

Skrzyczne.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, andy-w napisał:

Szczyt Skrzycznego wygląda obecnie tak. Rano była tam spora mgła i widać, że niżej jest chyb nadal.

Ciekawe czy ten pierścień na niebie to efekt optyki kamery czy też jest taki w rzeczywistości.

Niestety dzisiaj jeszcze z domu patrzę na stoki bo przeziębienie uporczywie się mnie trzyma, ale może jutro lub w poniedziałek w końcu uda się ponartować. 

Skrzyczne.jpg

Aaaaaa, boisz się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...