Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, janek57 napisał:

Zapełniałem napisać o spotkaniu sympatyka Forum,który na bieżąco Nas czyta. Pozdrawia Wszystkich. Jeździł z młodym człowiekiem, chyba synem.

Witam,czuje sie wywołany do tablicy.Dzięki Janek że pamiętałeś wspomnieć,miło było poznać tym bardziej że masz u mnie wielki szacun za wytrwałość(nie wiem czy mnie by się chciało w ten sposób dojeżdżać na narty).Jak wspomniałem Jankowi czytam forum regularnie ale rzadko coś pisze ,taki pasożyt forumowy jestem.Odwiedziłem SON w poniedziałek za względu na pogode i wreszcie otwartą Bieńkule na której były dobre warunki ale kondycja nie ta  i po czterech zjazdach trzeba było jechać przypomnieć sobie reszte ośrodka.I tak ,1-ka sporo kamieni ,skończyło sie głeboką rysą w jednej narcie(nie mogłem sobie odmówić zjazdu bo to super trasa),7-ka tutaj super warunki tylko ten płaski odcinek jak dla mnie nie bardzo,Golgota - sporo betonu trzeba mieć dobre narty(jak jechałem na kilkuletnich SL12 to wydawało mi sie że nieumiem jeżdzić jak na rocznych Head i.sl to było ok) i wreszcie moja ulubiona 10 - super a te dwa garby na dolnej polanie tak urozmajcają zjazd że ta trasa długo sie nie nudzi ,ciekawe czy też macie takie odczucia.Pozdrawiam i mam nadzieje .ze będe sie częściej udzielał

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pośrednie zawsze rewelacyjne, kilkanaście (może ponad 20) lat temu bez ratrakowania też było fajne. Golgota zawsze wymagająca. Wczoraj córka założyła Atomic Redster Doubledeck D2 3.0 SL, dziś HEAD Super Joy. Na tej pierwszej była nie do zatrzymania, choć druga też super na starym redsterze męczy się. Bieńkula 4x pod rząd - szacun.

Biorąc pod uwagę, że wróciłem do Szczyrku po nastu (więcej) latach i trafiłem na zimę podczas, której działa cały ośrodek oznacza, że jestem szczęściarzem :D

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Repeta z Kamieńska.

Jak zaplanowałem, tak zrobiłem - po pracy, ponownie w auto i na wieczorną jazdę na Górę Kamieńsk pod Bełchatowem. Z łodzi to ok 75 km i godzina jazdy autostradą i drogą szybkiego ruchu.

Dzisiaj wyraźnie cieplej, termometr wskazuje +0,5 stopnia.

Docieram na miejsce przed 19stą.

Kupuję tak jak wczoraj karnet wieczorny:

DSC01112.JPG

Pierwszy rzut oka i jestem przerażony - mimo niesprzyjającej pogody: mgła i dodatnia temperatura, na stoku jest mnóstwo ludzi.

DSC01114.JPG

Korzystając z rady Ratraka na pierwszy wjazd ustawiam się pod orczykiem. Ten niestety chodzi bardzo wolno a kolejka jest też spora...

DSC01115.JPG

Na samej górze - mleko.

DSC01120.JPG

Nie widać zbyt dobrze nawet końca stromszego początku tras.

DSC01121.JPG

Na dole jest znacznie lepiej.

DSC01124.JPG

DSC01123.JPG

Przy wyciągu krzesełkowym - taka sytuacja:

DSC01126.JPG

Tak jak wczoraj, na głodzie narciarskim zniosłem w spokoju i cierpliwie niedogodności ośrodka - dzisiaj nerwy mi trochę puszczały... a to przez kolejki i nieumiejętną obsługę wyciągów - wolny bieg, jazda na krzesłach w niepełnym składzie, ciągłe zatrzymywanie - w efekcie stanie + wjazd na górę = 20 minut. Przegięcie!

Zjechałem prawie dwa razy mniej niż wczoraj :o 

DSC01130.JPG

Góra węższej trasy również spowita mgłą:

DSC01131.JPG

Górna stacja krzesła:

DSC01132.JPG

Jeżdżę - raz lewą, raz prawą stroną.

DSC01137.JPG

Najlepiej jest jednak na środku - pod wyciągiem.

Śnieg nie jest już lodową taflą - dodatnia temperatura przez cały dzień nieco rozpuściła lodowisko. Mimo tego jest szybko i można było, pomimo bardzo płaskiej górki, trochę się wyżyć na krawędziach. Jazda na maksa na stoku o długości ok kilometra nieźle potrafi dać w kość. Lubię agresywną jazdę.

DSC01136.JPG

Przed godziną 21 mgła sobie poszła...

...a przed ostatnim zjazdem było już nieźle wszystko widać.

DSC01138.JPG

Dwudniówka na Górze Kamieńsk minęła szybko.

Dzień dzisiejszy był moim 22 dniem z nartami na nogach - oby odwilż nie zdewastowała stoków, to sezon będzie narciarsko obfity.

Pod Bełchatowem mimo dzisiejszych feryjnych niedogodności pewnie niebawem znowu się pojawię - cóż? Taka praca - lepiej pojeździć w tłumie niż przesiedzieć bezczynnie wieczór w hotelu.

Pozdrawiam

marboru

Edytowane przez marboru
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła Skolnity

Dzisiaj padło na Skolnity.Wyjazd z Mysłowic 6.50.Na miejscu jesteśmy 8.10 parkujemy na bezpłatnym parkingu pod skocznią .Ubieranko do busa i na górę.Karnet 4-godzinny z grouponu za 49 zeta .Warunki na niebieskiej  do 10.30 bardzo dobre,potem wyszło jedno miejsce z lodem na samym środku,ale spokojnie do objechania.Po 10-tej troszkę ludzi przybyło lecz kolejek do kanapy prawie brak (1-2 min). Warunki na czerwonej .Szybko na ściankach troszkę twardo co wcale mnie tonie przeszkadza bardziej młodemu,ale też dał spokojnie radę. Kolejny udany narciarsko dzień :)

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejny piękny zimowy dzień, taki jak lubię najbardziej rano w Zubrzycy G. lampa i mróz -17C Jedna z moich ulubionych gór Babia Góra piękna aczkolwiek często kapryśna jak kobieta[emoji2]
7256826805b7f4b25ff7b093fc54b00e.jpg
Diablak z Przełęczy Krowiarki tu tylko -4C
2e7850797c277e112e27d2dcc42d66a9.jpg
Na Mosornym w Zawoi warunki idealne na 5+ do tego słońce -7C i ludzi mało. Nie będę się rozpisywał bo Mati1981 pisał już wszystko.
b166b88df19f337304a253f68b36f89a.jpg


Pozdrawiam
Paweł

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja gdzieś odwiedziłem górkę w moim mieście. [emoji6]
Pojechałem sobie no godzinkę przed robotą. Najlepsze z tego jest to, że olśniło mnie dopiero wczoraj, że można u mnie w mieście pojeździć na nartach. Normalnie jakieś zaćmienie. [emoji15]
Ale do rzeczy, górka nazywa się Stok Środula i jest niedaleko centrum, odemnie jakieś 7 minut samochodem.
Więc dzieci do przedszkola, ja po graty i na stok. (Tylko ciiii, co by małżonka się nie dowiedziała bo była w pracy.)
Melduję się o 9.40 przed kasą i biorę karnet na godzinkę i fruuu na górę.
Na początku ludzi garstka, ale z każdą chwilą przybywa, najwięcej młodzieży szkolnej ponieważ do 15 w czasie ferii dzieci jeździły za darmo.
Warunki jak to warunki na początku, fajne twardo i szybko, później zaczęło puszczać tu i ówdzie ale bez dramatu.
Godzinka szybko mija, udało się zjechać 11 razy przy koszcie 12 złotych za karnet to jeszcze tak tanio nie jeździłem [emoji41]
Kilka fotek
cd7c6eccba224cd21c0dfd2cbeb59f4e.jpg
fd195cdba5220b222827ec8c1ed2e028.jpg
Widok z samej góry
d777ec7f82b57654e48526a2369e47ad.jpg
415279d544a18ece5187e3c069e7c43b.jpg
Są też dwa małe wyciągi do nauki
40a10b2b8460cc66c87c22e45aa053b9.jpg
080a1cf83a9c89ffdd34be3296c28e3f.jpg
A tak wyglądał parking maj już wyjeżdżałem do domu
b399521492eb57237ceb82c06aaeff8d.jpg
Aut całkiem sporo.
Reasumując, godzina fajnie spędzona w mieście na nartach. Jeśli ktoś ma blisko to na godzinę czy dwie można śmiało jechać.


Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano byłem od 8.15 do 10.15 na Zagroniu. Nie będę się rozpisywał, bo stok znany. Warunki dobre, z początku w miarę luźno, a potem systematycznie ludzi przybywało.

To, o czym chcę wspomnieć, to potężny zator z przeciwka od Ustronia przez Wisłę. Kiedy jechałem rano przed 8.00 - było pusto. To chyba zły pomysł jechać do Wisły na narty w weekend, podczas ferii, o innej godzinie niż b. wczesnej :D. Całe szczęście, że ja już wracałem.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilsko 28.01.17

Dzisiaj pierwszy raz w tym sezonie odwiedziłem Pilsko (razem z JaroW i jego bratem). Po drodze w dolinach mróz -13, a w Korbielowie i na górze z powodu inwersji dużo cieplej.

Pierwsze zjazdy do Szczawin po pustych trasach po sztruksie, w jednym miejscu trochę lodu, zero minerałów. Potem przenosimy się na orczyk powyżej Miziowej, a gdy otwierają talerzyk na kopiec to głównie tutaj jeździmy do 10 godz. Tylko naturalny śnieg, zero lodu, po prostu super. Wyratrakowany jest przesmyk po prawej stronie obok nieczynnego talerzyka i tutaj Jaro ćwiczy skoki na uskoku. 

Po 10 godz. udajemy się na kiełbaskę. Niestety po posiłku ilość narciarzy dość gwałtownie rośnie więc lawirujemy między wyciagami szukając mniejszych kolejek.

Przed 12 zjeżdżamy przez Buczynkę do Kamiennej. Warunki po drodze bardzo dobre, Buczynka w górnej części wyratrakowana, i na całości bez minerałów.

Oczywiście mijamy pomnik słowackiej myśli technicznej i polskiej nieudolności :(.

Widoki po drodze cudowne :D

 

20170128_091527.jpg

20170128_091529.jpg

20170128 Jaro skok.jpg

20170128_095345.jpg

20170128_114038.jpg

20170128_114851.jpg

20170128_115241.jpg

20170128_115415.jpg

20170128_115615.jpg

20170128_115623.jpg

20170128_115703.jpg

  • Like 21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Pinio46 napisał:

A ja gdzieś odwiedziłem górkę w moim mieście. emoji6.png
Pojechałem sobie no godzinkę przed robotą. Najlepsze z tego jest to, że olśniło mnie dopiero wczoraj, że można u mnie w mieście pojeździć na nartach. Normalnie jakieś zaćmienie. emoji15.png
Ale do rzeczy, górka nazywa się Stok Środula i jest niedaleko centrum, odemnie jakieś 7 minut samochodem.

Reasumując, godzina fajnie spędzona w mieście na nartach. Jeśli ktoś ma blisko to na godzinę czy dwie można śmiało jechać.

Super górka i super wyprawa!!!!

Pinio ja uwielbiam takie klimaty :)

Dzięki za relację.

47 minut temu, andy-w napisał:

Pilsko 28.01.17

Dzisiaj pierwszy raz w tym sezonie odwiedziłem Pilsko (razem z JaroW i jego bratem).

Dzięki Andrzej za relację!

Piękne zdjęcia...

...a zdjęcie akcji z JaroW w roli głównej? Bomba!

PS. Jaro - marnujesz się na tych Waszych górkach... trzeba było długie narty brać i dwa tygodnie temu do Kitz na Streifa jechać - może by wreszcie jakiś Polak w PŚ zaistniał! Gratuluję formy! :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mamad napisał:

Czemu jechac na Zagron czy Wisle od strony wszystkich. Mozna ominac bedac z tego co piszesz ponad godzine szybciej jadac od BB expresem na zywiec zwardon odbic na Koniakow i juz Istebna dalej przez Kubalonke rzut beretem do Wisly. Jechalem na skoki i lalem jak ludzie na druga serie dopiero dojezdzali bo w korku do Wisly stali. Jedna babka to malo nie explodowala bo za bilet zaplacila a zobaczyla koncowke:d

Mnie pytasz? Ja dojechałem bez problemu A1 do Żor, a potem przez Ustroń i Wisłę. Tylko, że ja jechałem przez Wisłę przed 8.00. Po co więc mam z Bytomia jechać dłuższą drogą jak sugerujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze szusy w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą :)

Niestety niezbyt udane - skończone drobną kontuzją :( 

Całość relacji w wątku:

Co do warunków?

Słoneczko, temperatura z samego rana -7, ok południa +1.

Warunki bardzo dobre i czynne wszystkie trzy trasy z trzema wyciągami.

Trasa najkrótsza i najostrzejsza - widok z dołu:

DSC01144.JPG

Widok z góry:

DSC01153.JPG

Początek najdłuższej trasy, która łączy się z powyższą:

DSC01155.JPG

Trasa główna: najszersza i najłagodniejsza:

DSC01157.JPG

Sztruksik:

DSC01169.JPG

Trasa w jarze:

DSC01177.JPG

Ekipa:

DSC01212.JPG

Zapraszam do całości relacji z powyższego linka.

Pozdrawiam

marboru

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27.01.2017 Dwie godziny na Czantorii 11:00-13:00.Dojazd bezproblemowy. Stacja kolejowa jest pod Czantorią. (Ustroń Polana). Oszczędzając kolana tylko 6 zjazdów ,,czerwoną'' bo na ,,niebieskiej'' podobno mało śniegu.Bezchmurnie, temperatura w godzinach pobytu od -1 do+ 2 ,ale w nocy było -12 to śnieg zmrożony i szybki, kilka przetarć i trochę odsypów (w skali 1-6 na - 4). Kolejki do krzesła na 1-3 minuty ,ale na trasie narciarzy sporo.To tyle. Dzień narciarsko udany.Fotki, na których smog można też zobaczyć.

201701272081.jpg

201701272073.jpg

201701272074.jpg

201701272075.jpg

201701272078.jpg

  • Like 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piątkowa Palenica w Szczawnicy.

Warunki dobre, rano twardo, pozniej bardzo twardo (miejscami wychodził lód i betonowy podkład).  Rano praktycznie pusto, po 2 godzinach już trochę ludzi było, większość to dzieci. Czarna trasa w miarę pusta, cały ruch się skupił na Szafranówce i trasie rodzinnej. Rano -11 stopni.

Czarna:
20170127_093808.jpg

20170127_093816.jpg

588bc99bf1757271510858bf.jpg

Szafranówka:
20170127_121414.jpg

20170127_094725.jpg

Rodzinna:
20170127_122404.jpg

20170127_122151.jpg

  • Like 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SON 29.01.17

Dziś jak to mówią rano warun petarda ;) . 

Zmrożony sztruks, szybko twardo. Strach się bać. 

Do 9 godz. na Julianach pustki. Super.

Golgota też fajna, twarda, tylko dlaczego na jej dole jest tyle drobnych kamyczków niszczących ślizgi.

Małe Skrzyczne i trasy do z Hali bardzo dobre. Ludzi przybywało, ale bez dramatu na trasach czy kolejkach do wyciągów.

W tych dniach trzeba mieć zdecydowanie ostre krawędzie, jest twardo, miejscami wychodzi lód, ale jest i tak pięknie.

Fotek prawie nie robiłem zajęty jazdą. Te widoczki i tak chyba wszyscy znają.

 

 

20170129_104826.jpg

20170129_111228.jpg

20170129_111234.jpg

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Andrzej za relację!
Piękne zdjęcia...
...a zdjęcie akcji z JaroW w roli głównej? Bomba!
PS. Jaro - marnujesz się na tych Waszych górkach... trzeba było długie narty brać i dwa tygodnie temu do Kitz na Streifa jechać - może by wreszcie jakiś Polak w PŚ zaistniał! Gratuluję formy! [emoji4] 

A wczoraj mieliśmy jechać na Zagroń, ale korek do Wisły zaczynał się poz końca dwupasmowki w Ustroniu [emoji15]
Odbiliśmy na Leszną co by objechać. Po drodze wyczailiśmy ośrodek w Bukowcu na Czechach. W końcu dotarliśmy do Istebnej, ale ludzi było tyle, że wróciliśmy na Czeską stronę.
To taki mały ot.
W sumie mogliśmy zostać w mieście, na naszym stoku. Bo to dzieci miały się szkolić nie my [emoji41]
A na Czechach luzik był tak a propos [emoji6]

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...