Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, andy-w napisał:

widok na Bielsko

20170122_084853.jpg

7 stycznia było to samo - ta biała, gęsta chmura dymu, która unosi się ponad chmurami i utrzymuje się stale - wówczas też to przykuło moją uwagę - obserwowałem to przez parę godzin i zastanawiałem się, co to takiego - Elektrociepłownia, Huta????

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorna jazda na Skolnitym. Ludzi tyle co zawsze - czyli zdarzało się przejechać czerwoną i nie spotkać na trasie nikogo. Na niebieskiej ludzie byli, ale w ilości znikomej. W tej knajpce na górze miejsce było przy stoliku, także też ok. Bardzo fajna rzecz na szczycie - duże ognisko, przy którym można było sobie siąść, ogrzać się i upiec kiełbasę - cieszyło się to nawet całkiem sporym powodzeniem, pomimo temperatury poniżej -5. Jazda na okrągło, bo oczywiście kolejek brak. Trasy przygotowane naprawdę dobrze - od 16 do 17 przerwa na ratrakowanie. O ilości narciarzy świadczyć może fakt, że na czerwonej sztruks pod lasem utrzymywał się do samego zamknięcia wyciągu.

DSC_1667.JPG

DSC_1668.JPG

DSC_1670.JPG

DSC_1671.JPG

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, fundu said:

7 stycznia było to samo - ta biała, gęsta chmura dymu, która unosi się ponad chmurami i utrzymuje się stale - wówczas też to przykuło moją uwagę - obserwowałem to przez parę godzin i zastanawiałem się, co to takiego - Elektrociepłownia, Huta????

też to zauważyłem kilka dni temu, wie ktoś co to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ratrak napisał:

Jeden karnet: Harenda, Suche, Szymoszkowa, Witów.
Drugi karnet: Kasprowy.
Trzeci karnet: Małe Ciche.

Czwarty karnet: Kotelnica, Jurgów, Bachledova .

Piąty karnet: Rusin ski. 

Kasprowy jest razem z goral skipasem , ja tu mieszkam wiec wiem jak jest a male ciche to dla mnie zadna stacja i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, borygo napisał:

To ty klamiesz bo kasprowy jest razem z goral skipasem , ja tu mieszkam wiec wiem jak jest a male ciche to dla mnie zadna stacja i tyle w temacie , jak bedziesz komus zarzucal klamstwo to sie dobrze zastanow cieciu

Kasprowy nie jest jeszcze razem z Góral Skipass, http://goralskipass.com .
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ROCH napisał:

Wczoraj wieczorna jazda na Skolnitym. Ludzi tyle co zawsze - czyli zdarzało się przejechać czerwoną i nie spotkać na trasie nikogo. Na niebieskiej ludzie byli, ale w ilości znikomej. W tej knajpce na górze miejsce było przy stoliku, także też ok. Bardzo fajna rzecz na szczycie - duże ognisko, przy którym można było sobie siąść, ogrzać się i upiec kiełbasę - cieszyło się to nawet całkiem sporym powodzeniem, pomimo temperatury poniżej -5. Jazda na okrągło, bo oczywiście kolejek brak. Trasy przygotowane naprawdę dobrze - od 16 do 17 przerwa na ratrakowanie. O ilości narciarzy świadczyć może fakt, że na czerwonej sztruks pod lasem utrzymywał się do samego zamknięcia wyciągu.

 

A jak z oświetleniem tras - na kamerkach "3" odnoszę wrażenie, że na dole jest dość ciemno, zwłaszcza jeśli chodzi o czerwoną trasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szału. Ale źle też nie jest. Jest po prostu przyzwoicie. Nigdy nie byłem fanem jeżdżenia przy sztucznym oświetleniu, ale po pobycie w Zoldo stwierdzam, że wszystko zależy od oświtlenia, bo tam było widno, jak w dzień. A jeśli chodzi o Skolnity i ten dolny fragment, to od dołu faktycznie wygląda na ciemny, ale jak się jedzie, to z góry lepiej to wygląda i ewentualne nierówności czy pozostałych narciarzy widać, więc nie obawiałbym się tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, ROCH napisał:

Nie ma szału. Ale źle też nie jest. Jest po prostu przyzwoicie. Nigdy nie byłem fanem jeżdżenia przy sztucznym oświetleniu, ale po pobycie w Zoldo stwierdzam, że wszystko zależy od oświtlenia, bo tam było widno, jak w dzień. A jeśli chodzi o Skolnity i ten dolny fragment, to od dołu faktycznie wygląda na ciemny, ale jak się jedzie, to z góry lepiej to wygląda i ewentualne nierówności czy pozostałych narciarzy widać, więc nie obawiałbym się tego.

Potwierdzam... zbyt jasno nie jest ale do wytrzymania :-P

W środę zajmowaliśmy wieczorem czerwoną 6-cioma osobami... - czasami zdarzył się jeszcze jakiś obcy :-P ale rzadko.

Ja lubujący się w płaskich (ale tylko na nartach ;-P) stokach - wybieram czerwoną - tam bardziej mi odpowiada nadrabia szerokością i przygotowaniem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek po raz kolejny odwiedziłem Sienną i Czarną Górę Resort. Ale tym razem w celach mało rozrywkowych. W mojej rodzinie jest firma która zajmuje się między innymi pomiarami natężenia oświetlenia stoków narciarskich. Ponieważ zachorował jeden z pracowników to dołączyłem do ekipy pomiarowej. Trasa B-Fis bo o nią chodziło, ma zainstalowane nowe oświetlenie. W Polsce mamy trzy kategorie stoków, jeśli chodzi o natężenie światła. Trasa B ma oczywiście kategorię B (to przypadek oczywiście) i minimum to o ile dobrze pamiętam 20 luxów. Mamy do przemierzenia 600 pkt pomiarowych to trochę czasu nam zajmie. Przyjeżdżamy nieco wcześniej, trzeba znaleźć kogoś z kierownictwa. Mieliśmy dostać do pomocy skuter śnieżny, ale w tym samym czasie jest ekipa Radia Zet i to ona dostaje skuter (wiadomo media są najważniejsze), my dostajemy do dyspozycji Luxtorpedę i jest dobrze. Dostajemy kawkę w Karczmie Czarna Góra i czekamy na zmierzch.

P1194451.JPG

P1194630.JPG

P1194452.JPG

P1194455.JPG

P1194457.JPG

Ciemność zapadła, można ruszyć do pracy, nas interesuje trasa B-Fis

P1194459.JPG

Luxtorpeda działa sprawnie i po kilku minutach jesteśmy ze sprzętem pomiarowym na górze. Trasa A (czarna) zamknięta bo nie ma oświetlenia, ale ustawione przy niej armatki pracują pełną parą.

P1194464.JPG

P1194467.JPG

P1194473.JPG

P1194493.JPG

Bierzemy się do roboty i metr po metrze przesuwamy się w dół trasy. Pierwsze 3 słupy z lampami tylko po prawej stronie, dalej oświetlenie jest już po obu stronach trasy zjazdowej. Słupy są ustawione co około 30 metrów i natężenie światła jest mieszczące się w normie. Niektóre lampy trzeba tylko lekko wyregulować w pionie i poziomie dla lepszego wykorzystania oświetlenia. Przy okazji mogę podziwiać widoki z trasy, na Sienną i pobliskie Stronie Śląskie.

P1194512.JPG

P1194515.JPG

Narciarzy na trasie, powiedziałbym ani dużo ani mało, tłoku nie ma, ale pusto też nie jest. W dwóch, trzech miejscach ze śniegiem wymieszane są kamienie i trzeba uważać...

P1194522.JPG

Mrozik trochę ściska, jest poniżej -10 stopni, ale obcowanie z naturą nam to wynagradza i oko cieszą piękne zimowe widoki.

P1194543.JPG

P1194547.JPG

P1194555.JPG

P1194544.JPG

Dwie lampy schowane trochę w cieniu choinek

P1194571.JPG

P1194575.JPG

Mnie cieszy, że w pogotowiu stoją i czekają solidne armaty, zastanawiam się tylko, kiedy będą je uruchomiać, bo trasa czynna od 9 do 22.30 

P1194583.JPG

P1194587.JPG

Powoli zbliżamy się do końca pomiarów, już tylko ostatni odcinek trasy

P1194606.JPG

P1194609.JPG

Na dole czeka jeszcze podobno najdłuższa grawitacyjna zjeżdżalnia w Polsce - Czarna Żmija, ma około 1 kilometra

P1194621.JPG

P1194638.JPG

Obowiązki spełnione, pora na odpoczynek, Karczma czeka... Sądzę, że jazdy nocne mogą być ciekawą alternatywą dla jazdy dziennej, w szczególności w okresie ferii i w weekendy. Chyba, że ktoś chce pośmigać po okolicznych lasach, to tylko w dzień, bo drzewa solidne są na około.

Pozdrawiam serdecznie.

 

 

    

 

  • Like 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend miały być wspólne z moją córka dwa dni narciarskiego szaleństwa, pogoda zapowiadała się idealna, warunki na trasach narciarskich - też wszędzie b.dobre nic tylko korzystać, niestety tak to już często bywa że właśnie wtedy los płata nam figla[emoji51] W sobotę rano zamiast w drodze na narty wylądowaliśmy w ośrodku zdrowia, potem w aptece a następnie młoda wróciła prosto do łóżka - grypa pokrzyżowała nasze plany. Wracając do domu stwierdziliśmy że trochę szkoda naszego wyjazdu, ale w sumie lepiej teraz być chorym niż za tydzień kiedy to zaczną się u nas ferie zimowe.
Tak wiec sobotę odpuściłem, ale to tak nie do końca, oglądając skoki narciarskie doszłem do wniosku że w sumie po zawodach mogę jeszcze wyskoczyć gdzieś na 2-3 godzinki pośmigać. W przerwie pomiędzy pierwszą i drugą seria skoków zapakowałem sprzęt, przebrałem się, następnie oglądnęłam skok Stocha i w drogę. Miałem dwie opcje do wyboru KasinaSki lub Sport Arena Myślenice czasowo dojazd bardzo podobny, obie stacje robią przerwę na ratrakowanie wiec warunki powinny być podobne, ludzi w sobotni wieczór tez pewnie będzie podobna ilość. Wybieram Kasinę lubię tam wyskoczyć w tygodniu po pracy na 2 godziny dynamicznej jazdy, co prawda w soboty zawsze jest dużo ludzi ale myśle sobie może dziś nie będzie tak zle, a do tego szybka kolej robi dobrą robotę.
Na drodze bardzo spokojnie i po ok 20 min jestem na miejscu, parkuje na górnym parkingu, samochodów nie ma jakoś za wiele, wiec nie będzie tak zle, szybkie przebieranie i do kasy, biorę 2 godz i na krzesełko jest 18.30. Jadąc do góry orientuje się, że nie wziąłem z domu telefonu - no to du.. zdjęć nie będzie, musi wystarczyć krótki opis warunków jakie są.
Z początku ludzi umiarkowana ilość, wszystko idzie na bieżąco, bez żadnych kolejek, na trasie sztruksu co prawda już nie ma ale jest twardo i w miarę równo, i tak udaje mi się przejechać kilka fajnych zjazdów.
Z czasem chętnych pojeździć w sobotni wieczór przybywa, na trasie robi się dość tłoczno,jest kilku uczących się jeździć - jeżdżących w poprzek stoku, jest też kilku narciarzy jeżdżących bardzo szybko - w tym momencie trzeba mieć oczy do okoła głowy. Mimo iż kolej nie jeździ z maksymalna prędkością, tylko ok 3m/s i jedzie się do góry nie całe 6 min wszystko idzie na bieżąco. Na trasie jest już sporo odsypów i miejscami zaczął wychodzić beton (lub jak kto woli gips), tradycyjnie już najlepsze warunki są po lewej stronie stoku jadąc w dół, jest tam trochę lodowych kulek ale jak na to ile osób jeździ to nie jest najgorzej.
Jeszcze tak na koniec, jadąc krzesłem cały czas zastanawiałem się dlaczego po mimo sprzyjających warunków do naśnieżania nic na razie nie dzieje się na trasie nr 2, oczywiście da się nią zjechać na własną odpowiedzialność i kilka osób tak robiło, ale w niektórych miejscach powyłaziły już kamienie i inne minerały. Z głównego stoku pościągano już armatki i czemu by ich tu nie ustawić i nie rozpocząć naśnieżania, mimo iż trasa jest dość wąska pewnie kilka osób chciało by nią jeździć.
Cóż mogę powiedzieć, bardzo przyjemnie spędzone 2 godz, czas wracać.
Mam też kilka nie oficjalnych i nie potwierdzonych informacji o dalszym kierunku rozbudowy tej stacji narciarskiej. Pewnie jest w nich jakaś prawda, bo nikt nie stawia 6os szybkiej kolejki aby jeździła w 2/3 swych możliwości transportowych i nie inwestuje (tylko w tym roku) prawie 30mln zł jak nie ma dalszej wizji rozwoju tej góry.
Ale myśle ze to już temat do wątku Polska nowe inwestycje.


Pozdrawiam
Paweł

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pablo napisał:

W weekend miały być wspólne z moją córka dwa dni narciarskiego szaleństwa, pogoda zapowiadała się idealna, warunki na trasach narciarskich - też wszędzie b.dobre nic tylko korzystać, niestety tak to już często bywa że właśnie wtedy los płata nam figlaemoji51.png W sobotę rano zamiast w drodze na narty wylądowaliśmy w ośrodku zdrowia, potem w aptece a następnie młoda wróciła prosto do łóżka - grypa pokrzyżowała nasze plany. Wracając do domu stwierdziliśmy że trochę szkoda naszego wyjazdu, ale w sumie lepiej teraz być chorym niż za tydzień kiedy to zaczną się u nas ferie zimowe.
Tak wiec sobotę odpuściłem, ale to tak nie do końca, oglądając skoki narciarskie doszłem do wniosku że w sumie po zawodach mogę jeszcze wyskoczyć gdzieś na 2-3 godzinki pośmigać. W przerwie pomiędzy pierwszą i drugą seria skoków zapakowałem sprzęt, przebrałem się, następnie oglądnęłam skok Stocha i w drogę. Miałem dwie opcje do wyboru KasinaSki lub Sport Arena Myślenice czasowo dojazd bardzo podobny, obie stacje robią przerwę na ratrakowanie wiec warunki powinny być podobne, ludzi w sobotni wieczór tez pewnie będzie podobna ilość. Wybieram Kasinę lubię tam wyskoczyć w tygodniu po pracy na 2 godziny dynamicznej jazdy, co prawda w soboty zawsze jest dużo ludzi ale myśle sobie może dziś nie będzie tak zle, a do tego szybka kolej robi dobrą robotę.
Na drodze bardzo spokojnie i po ok 20 min jestem na miejscu, parkuje na górnym parkingu, samochodów nie ma jakoś za wiele, wiec nie będzie tak zle, szybkie przebieranie i do kasy, biorę 2 godz i na krzesełko jest 18.30. Jadąc do góry orientuje się, że nie wziąłem z domu telefonu - no to du.. zdjęć nie będzie, musi wystarczyć krótki opis warunków jakie są.
Z początku ludzi umiarkowana ilość, wszystko idzie na bieżąco, bez żadnych kolejek, na trasie sztruksu co prawda już nie ma ale jest twardo i w miarę równo, i tak udaje mi się przejechać kilka fajnych zjazdów.
Z czasem chętnych pojeździć w sobotni wieczór przybywa, na trasie robi się dość tłoczno,jest kilku uczących się jeździć - jeżdżących w poprzek stoku, jest też kilku narciarzy jeżdżących bardzo szybko - w tym momencie trzeba mieć oczy do okoła głowy. Mimo iż kolej nie jeździ z maksymalna prędkością, tylko ok 3m/s i jedzie się do góry nie całe 6 min wszystko idzie na bieżąco. Na trasie jest już sporo odsypów i miejscami zaczął wychodzić beton (lub jak kto woli gips), tradycyjnie już najlepsze warunki są po lewej stronie stoku jadąc w dół, jest tam trochę lodowych kulek ale jak na to ile osób jeździ to nie jest najgorzej.
Jeszcze tak na koniec, jadąc krzesłem cały czas zastanawiałem się dlaczego po mimo sprzyjających warunków do naśnieżania nic na razie nie dzieje się na trasie nr 2, oczywiście da się nią zjechać na własną odpowiedzialność i kilka osób tak robiło, ale w niektórych miejscach powyłaziły już kamienie i inne minerały. Z głównego stoku pościągano już armatki i czemu by ich tu nie ustawić i nie rozpocząć naśnieżania, mimo iż trasa jest dość wąska pewnie kilka osób chciało by nią jeździć.
Cóż mogę powiedzieć, bardzo przyjemnie spędzone 2 godz, czas wracać.
Mam też kilka nie oficjalnych i nie potwierdzonych informacji o dalszym kierunku rozbudowy tej stacji narciarskiej. Pewnie jest w nich jakaś prawda, bo nikt nie stawia 6os szybkiej kolejki aby jeździła w 2/3 swych możliwości transportowych i nie inwestuje (tylko w tym roku) prawie 30mln zł jak nie ma dalszej wizji rozwoju tej góry.
Ale myśle ze to już temat do wątku Polska nowe inwestycje.


Pozdrawiam
Paweł

Byłem w Myślenicach w niedziele rano, obie trasy super, co prawda 2 troszkę węższa ale i mniej ludzi jezdziło. po południu faktycznie widac było ze na 2 troszke sniegu maławo bo i minerały i jakieś farfocle ze śniegu powyłaziły. Z tego co widzę to od niedzieli zaczeli ja dosniezac. Generalnie Chełm uwielbiam bo mega blisko, mniej ludzi niz w Kasinie i jakos stoki ambitniejsze. W sumie byłem jakieś 5 razy na Chełmie w tym roku i moje odczucia sa bbb pozytywne. widziałem 5 nowych armatek wiec jakas inwestycja jest. co do tras jedynka przygotowana rewelacyjnie, 2 trasa to takie dostateczny z +. Ale jak mowie trasy sa bystre co ludzie nie lubia, oraz to ze relatywnie szybko sie psuja bo sa strome.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23.01.2017 SON W GODZ 10;30-13:30.

Dojazd z Rudy śląskiej bezproblemowy ,czyli wyjazd o 07:00 a na miejscu pod ,,Golgotą" o 10:10.Drzemki w środkach komunikacji publicznej około 40 minut plus 30 minut w robocie (nie rozgłaszać tej wiadomości) razem spania w nocy i rano 70minut. Na miejscu po spożyciu napoju energetycznego plus 2 banany, w domu jeszcze była owsianka z miodem ,dostaję skrzydeł i fruwam po trasach. Na poważnie. Karnet punktowy za 60 zł (12 wyjazdów orczykami). Bardzo przyjemna jazda na trasach z Hali s. do Suchego i dalej aż do Soliska . Tam warunki w skali 1-5 na piątkę minus.. Na innych trasach, gdzie jeździłem gorzej :na trzy z plusem albo 4 z minusem. Do Czyrnej od 2010 roku nie zjeżdżam.Orczyki z Czyrnej na Hale s. nie na moje kolana.Stały bywalec i znawca SON-u Andy w. wszystko o warunkach w SON opisał w niedzielę (22.01.17) to na tym będę kończyć ,,relację" z wyjazdu poniedziałkowego. Narciarzy nie tak mało: dzieciarnia ,wojsko, sporo ,,niedzielnych'' ( od tych ostatnich i większości dzieciarni trochę lepiej już jeżdżę , tak mi się przynajmniej wydaje). Ferie zimowe trwają. Na Golgocie pustki ,ale ta trasa dla mnie za stroma i zjeżdżam nią zawsze tylko raz lub 2 (wczoraj raz). Wyjazd bardzo udany. Pogoda: bezchmurnie z temperatura -3 do 0 ,ale z wiatrem umiarkowanym a okresowo silnym i porywistym. Odczuwalna -8 /-5 stopni. Pozdrawiam Wszystkich

201701232067.jpg

nartki.jpg

201701232059.jpg

201701232060.jpg

201701232062.jpg

201701232063.jpg

201701232064.jpg

Edytowane przez janek57
poprawki
  • Like 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bumer napisał:

Janek, nie ma to jak wyspać się w robocie. Tylko szczęśliwcy mogą tego doznać.  

No tak na 12 godzin 30minut drzemki to pełnia szczęścia. Bumer ,jak bym ci powiedział na jakich stawkach i umowie tam pracuję to byś mnie nazwał frajerem. No ,ale narciarstwo to kosztowne hobby i jestem zadowolone ,ze mogę przyrobić. Trochę odbiegłem od tematu .Przepraszam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra Kamieńsk - województwo łódzkie.

Ponieważ po wyjeździe do Ski Alrberg głód narciarstwa jest duży, ponieważ sprawy zawodowe sprowadziły mnie do Łodzi, to postanowiłem odwiedzić niedaleką stację narciarską mieszczącą się na Górze Kamieńsk pod Bełchatowem.

Dojazd autostradą zajął mi jakieś 45 minut, karnet na wieczorną jazdę od 17 do 21 kosztował 40 zł.

Temperatura na zewnątrz ok -2.

ON posiada dwie równoległe trasy narciarskie długości ok kilometra oraz dwa wyciągi - krzesło 4 osobowe i wyciąg talerzykowy.

DSC01057.JPG

Pierwszy rzut oka na główną trasę i mała konsternacja - ludzi full. To pewnie przez tutejsze ferie, które trwają od weekendu.

DSC01059.JPG

Mimo, że sporo ludzi, stoki są na tyle szerokie a wyciągi szybkie, że w miarę ok to ogarniają.

Poniżej najdłuższa kolejka jaką napotkałem.

DSC01060.JPG

Widok z góry na trasy.

DSC01064.JPG

Charakterystyczny i dosyć urokliwy szałas przy górnej stacji wyciągu talerzykowego.

DSC01067.JPG

Marboru:

DSC01068.JPG

Stok jest mega twardy i pokryty drobnym cukrem. Takie warunki lubię, bo jest szybko...a ja mam ostre narty :) Jeździ mi się wyśmienicie.

DSC01072.JPG

Spory minus tutejszych stoków - to to, że są obrzydliwie płaskie...

...nawet w porównaniu do nizinnego Kazimierza, Bałtowa, czy Tumlina pochyłość górki jest dramatyczna :( 

I całe szczęście, że jest mega twardo - człowiek rozpędza się tu na górnej części ON i potem stopniowo wyhamowuje. Przy zagęszczeniu i pełnych, krótkich skrętach mimo wszystko zaczyna brakować dynamiki w końcówce zjazdu.

DSC01074.JPG

Trochę szkoda, że potencjał tego miejsca jest wg mnie kompletnie nie wykorzystany - jednakże patrząc na technikę jazdy tutejszych narciarzy rozumiem, że ośrodek został zbudowany głównie dla uczących się rzemiosła narciarskiego bądź dla początkujących.

Dość tego narzekania.

Na twarzy i tak mam banana ponieważ trening, który sobie tu sprawiłem powoduje, że głód narciarski mam wieczorem zaspokojony.

Widok na dolną część ośrodka z restauracją, kasami i innymi tutejszymi zabudowaniami: wypożyczalnią, toaletami i serwisem.

Parking pękał w szwach - plus: jest bezpłatny.

DSC01076.JPG

Widok na węższą trasę:

DSC01078.JPG

I w drugą stronę...

DSC01088.JPG

Tutejsza chluba - krzesło 4 osobowe.

Niestety wolne i w trakcie jazdy wielokrotnie zatrzymywane :( Coś się "chłopakom" rozjeżdżała taśma z krzesełkami.

DSC01091.JPG

W środkowej części ON znajduje się mały rolerC.

DSC01100.JPG

Kończę jazdę punkt 21.

Było fajnie i jutro również po pracy - repeta z Kamieńska.

21 dzień na nartach w sezonie zaliczony.

Pozdrawiam

marboru

 

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z taśmą przy krzesełku nie jest nowy - rok temu, jak tam byłem, to zatrzymali kolej na prawie 20 minut z powodu tej nieszczęsnej taśmy. http://www.skionline.pl/forum/topic/20279-narty-pod-wiatrakami/ 

Według mnie nie jest tam aż tak źle z trasą - jak na ludzi tam jeżdżących, jest OK.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że w poniedziałek mogłem rozpocząć prace trochę później, a i tak jechałem w okolice Myślenic, rano postanawiam wrzucić sprzęt narciarski do samochodu i obieram kierunek Sport Arena Myślenice. Samochód parkuje na parkingu poniżej dolnej stacji 4os kanapy, szybkie przebieranie i do kasy, w tygodniu obowiązują 2 i 4 godzinne promocyjne karnety, ja biorę 2 godz za 25 zł, bo na tyle mogę sobie pozwolić czasowo, cena rewelacja - mając możliwość jeżdżenia od rana po zmarzniętymi przez noc stoku.
Czekamy jeszcze tylko na odpalenie krzesła i do góry, muszę szybko zacząć się ruszać bo -8C i duża wilgotność powietrza szybko wychładzają organizm.
Spójrzcie jaka kolejka do wyciagu[emoji2]
27c33a11ee97c9c2b4012af12ed29cef.jpg
Tyle głupot, a teraz o tym co tam zobaczyłem i o warunkach na trasach.
Trasa nr 1 od rana i w sumie przez całe dwie godziny warunki dobre a nawet mogę powiedzieć bardzo dobre, twardo równo i przede wszystkim pusto, czyli tak jak każdy z nas by sobie tego życzył
47499033181c7dbaa67655401d83ff88.jpg
88fd960880dfd1d09219727b1569fa82.jpg
Do tego dodam jeszcze, że główna trasa jest naśnieżona i przygotowana na całej swej szerokości, czyli prawie 60m a pokrywa śnieżna ma ok 1m.
Od weekendu uruchomiono też trasę nr 2, moim zdaniem stanowczo za wcześnie i chyba trochę na siłę. Trasa ta jest węższa od głównego stoku i ma ok 40m szerokości, niestety przykryta jest tylko cienka warstwą śniegu i udostępniona dla narciarzy w 2/3 swojej szerokości.
d4a2c8197404178d07362fdf773a45c2.jpg
a8412a4aad7e90565d80ed25c410ffcd.jpg
Trochę szkoda, bo mogła by to być fajna alternatywa zjazdu podczas popołudniowego ratrakowania trasy nr 1 miejmy tylko nadzieje iż systematycznie będzie dośnieżana i za kilka dni zostanie otwarta w pełnej szerokości.
Rano na 2 warunki dobre, twardo, niestety nie tak równo jak na sąsiednim stoku, widać gołym okiem że śniegu nie jest za wiele.
Na górze Chełm obok górnej stacji znajduje się dość sporych rozmiarów karczma otwarta w godzinach pracy kolejki, można tam zjeść lub wypić ciepłego grzańca. Będąc
w ośrodku w ciągu dnia cekawą atrakcja jest napewno wierza widokowa oddalona o około 10 min pieszo od stacji narciarskiej, przy dobrej pogodzie widać z niej całe Myślenice z okolicznymi miejcowościami i w oddali miasto Kraków a w przeciwnym kierunku Szczebel, Luboń W, Mogielnicę, pasmo Gorców, Tatry i Babią Górę.
Kto lubi aktywny wypoczynek i nie tylko narty może z góry Chełm szlakiem zielonym pieszo-rowerowym lub zimą przy odpowiedniej ilości śniegu również skiturowo w około 2- 2,5 godziny dotrzeć do schroniska PTTK na Kudłaczach i dalej jeszcze w około 1 godzinę do Obserwatorium na Łysinie.
Wracając do stacji narciarskiej trzeba przyznać, że na ten moment sytuacja w ośrodku wyglada znacznie lepiej niż w poprzednich latach, choć jest jeszcze kilka nie dociągnięcie które można by poprawić - choć by na przykład zabezpieczenie trasy siatkami - jak się już przewróciła to niech leży - chyba tak obsługa do tego podchodzi.
15bdc0ef6f9548be0a2c27083d3a7bcf.jpg
Nie mam natomiast pojęcia jak wyglądają trasy po kilku godzinach jazdy narciarzy np w weekend, miejmy nadzieje iż równie dobrze, co do wieczornej jazdy postaram się to w najbliższym czasie sprawdzić i coś napisać.
Na koniec jeszcze kilka zdań na temat 2 km nartostrady która znajduje się w ośrodku i zaczynajac się w dolnej części trasy 2 biegnąc przez las do dolnej stacji 1 os kolei na Zarabiu.
Tak wyglada jej początek.
9ee8d398770c521c17541bc37d8ddc79.jpg
Jest to zwykła ścieżka leśna miejscami droga o szerokości od 2 do 3 m trochę rozjeżdżona przez kłady i maszyny leśne.
2abb003aca7b0401ef0e330f49eb834c.jpg
9144fb33eefbff1627ad69f8a49b7c99.jpg
Na całej długości zainstalowane są lampy oraz instalacja do naśnieżania, niestety nie była ona jak do tej pory jeszcze nigdy używana.
f0c312e40e4851c7fd34d1567d1b266d.jpg
W około połowie swej długości nartostrada łączy się z trasą 1 os kolei, i dalej już równolegle biegnie do dolnej stacji na Zarabiu.
6c321bccf6996917a66b8e7c93d7bc22.jpg
fb48abe60f57c32b7d19d9f2acce5841.jpg
I tak oto dociera do budynku i dolnej stacji kolei w same centrum turystyczne Myślenic czyli - Zarabie.
c162bc1b1e9deca1482f9b4e94de49c2.jpg



Pozdrawiam
Paweł

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego będąc tam najlepszą opcją jest talerzyk na samą górę, jak krzesło się zatrzymuje to jedzie od niego szybciej, jak krzesło chodzi to jedzie się równo z nim. A i kolejki mniejsze.

Zgadzam się z Tobą, @marboru, Tam maksymalnie można wyciągnąć 130 metrów różnicy wysokości, jakaś krótsza trasa rzędu 500 metrów byłaby już OK, a tak - płasko, nuda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, janek57 napisał:

Pozdrawiam Wszystkich

Zapełniałem napisać o spotkaniu sympatyka Forum,który na bieżąco Nas czyta. Pozdrawia Wszystkich. Jeździł z młodym człowiekiem, chyba synem.Jeszcze ostrzeżenie przed jazdą na trasie FIS ze Skrzycznego od dwóch narciarzy ,którzy tam jeździli w niedzielę 22.01.2017. Podobno tam ,,lodowisko''.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...