Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie przestać zajmować się wróżeniem z fusów! Pogodę to można przewidzieć na 2-3 dni a nie tygodnie czy miesiące! A wątek jest o warunkach a nie pogodzie!
Prosze cię nie rządz . Na pogodzie i prognozach w przeciwieństwie do mamada, leitnera nie znasz się . Prognozy i przewidywania trendów w pogodzie oparte na modelach opracowanych przez superkomputery takich jak DWD,ECMWF,GFS... to nauka a nie wrózenie z fusów.Wątek ma w tytule również pogodę i będziemy tu o niej pisać . Jak się nie podoba to nie czytaj a nie baw sie w moderatora. Twoje niektóre wypowiedzi świadcza albo o nadgorliwości ,albo o małym rozumku mimo słusznego już wieku.
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze cię nie rządz . Na pogodzie i prognozach w przeciwieństwie do mamada, leitnera nie znasz się . Prognozy i przewidywania trendów w pogodzie oparte na modelach opracowanych przez superkomputery takich jak DWD,ECMWF,GFS... to nauka a nie wrózenie z fusów.Wątek ma w tytule również pogodę i będziemy tu o niej pisać . Jak się nie podoba to nie czytaj a nie baw sie w moderatora. Twoje niektóre wypowiedzi świadcza albo o nadgorliwości ,albo o małym rozumku mimo słusznego już wieku.

Czy ja ciebie obrażam? "wielki mózgu" Kulturę poznać po pisowni i interpunkcji np. POLSKIE LITERY PISZEMY Z ALTem GRAMATYCZNYM masz go po prawej stronie spacji (spacja to taki długi klawisz na dole klawiatury) a znak interpunkcyjny stawiamy po zakończonym wyrazie a nie po spacji! to już dzieci wiedzą INTELIGENCIE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informatycy twierdzą że w miarę przewidywalnie da się przewidzieć pogodę na 3 dni. Za dużo jest zmiennych danych. Można oczywiście tym zmiennym danym "pomóc" przez odgórne ustalenie przez założenie że wystąpią, i dalej obliczać. Wtedy diametralnie zmniejszy się liczba zmiennych i cóś na kształt wydry wyjdzie. Ruskim siarcisty mróz, amerykańcom wiater i deszcze a murzynom słońce i ciepło. Opublikują te wyliczenia w oparciu o swoje "modele" gdzie dane sobie ustalili, a my czytamy toto i się sprzeczamy.:smile:

Nie znaczy to Janek, że nie lubię czytać Twoich prognoz. Skądże, a najlepiej lubię te, które mi pasują!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mamad i Janek, ja też w grudniu na zimę nie liczę - niestety, zmiany klimatyczne są nieodwracalne. Ale w styczniu chciałbym przynajmniej dwa razy pośmigać gdzieś niedaleko siebie, np. w Świętokrzyskiem (wyjazd w nasze góry nie wchodzi w grę), żeby wypróbować swoje nowe narty przed wyjazdem do Włoch. Czy Waszym zdaniem na nizniach jest na to szansa, czy to raczej marzenie ściętej głowy? Z jednej strony Mamad przewiduje w styczniu dwa tygodnie mrozu, z drugiej prognozuje większe opady i zimę dopiero w lutym? Więc jak to widzicie?

Pozdrowienia dla obu kolegów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mamad i Janek, ja też w grudniu na zimę nie liczę - niestety, zmiany klimatyczne są nieodwracalne. Ale w styczniu chciałbym przynajmniej dwa razy pośmigać gdzieś niedaleko siebie, np. w Świętokrzyskiem (wyjazd w nasze góry nie wchodzi w grę), żeby wypróbować swoje nowe narty przed wyjazdem do Włoch. Czy Waszym zdaniem na nizniach jest na to szansa, czy to raczej marzenie ściętej głowy? Z jednej strony Mamad przewiduje w styczniu dwa tygodnie mrozu, z drugiej prognozuje większe opady i zimę dopiero w lutym? Więc jak to widzicie?

Pozdrowienia dla obu kolegów.

Akurat dwa tygodnie mrozu w styczniu to moja ,,prognoza'' a Mamad zimę prognozuje w lutym. Zsumujmy dwa tygodnie mrozu w styczniu i dwa tygodnie śnieźne z niewielkim mrozem w lutym i mamy miesiąc narciarskiej zimy również na nizinach .Trzymajmy się tej ,,prognozy". Ponartujemy:applause:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki a raczej brak warunków się zapowiada. Tak jak się spodziewałem w nocy śnieg przeszedł w deszcz i rano było wody ponad kostki bo śniegiem nie można było tego nazwać. Znów około 5 rano odnotowano dziś najcieplejszy moment doby. Pogoda już całkiem zwariowała. Teraz około zera jutro kolejna dostawa z nieba wszystkiego co możliwe. Chyba jednak na narty wybiorę się najwcześniej 18-20 grudnia wtedy chyba będzie można mówić o jakimś warunku na stoku. Mały Rachowice naśnieżali ale śnieg zostawili w kupach co wydaje się być świetnym rozwiązaniem w tej sytuacji. Jutro może zerknę na zagroń i złoty groń być może też naśnieżyli na kupy i nie rozgarniali a wtedy może uda się fajny warun naszykować na BN.

Golgota na całą stertę takich "kup". Spokojnie wystarczyłoby na 25 cm na stoku. Ale nie ma co się śpieszyć. Mi to i tak wystarczy na kolejny wypad w niedzielę. Mamad pamiętasz jak się u nas w Nieledni (bo Kiczora to za górką) do szkoły chodziło po skrzeni i człowiek się nie zapadał. Taką skorupę miała Golgota, dzisiaj to już chyba rozmiękła, choć dziś rano był jeszcze świeży opad.

Jak wygląda SON?? Naśnieżali?? Mają śnieg zgromadzony czy już na trasach rozgarnięty?? Te same pytanko odnośnie Pilska??

Edytowane przez Góral spod Skrzycznego
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest moje zdanie szanowny panie andrzej1982 aha jeszcze jedno nie narzucaj innym swojego zadania każdy ma prawo wyrażać swoje myśli i obserwacje oraz przemyślenia nie znoszę ja ktoś mi narzuca swoją rację. Mam prawo się nie zgadzać i nie zgadzam się dalej powtórzę że mamad powtarza prognozy po innych z różnych modeli pogodowych. Powiem w tym miejscu właśnie w Szczyrku sypie śnieg natomast nowe prognozy są trochę sprzeczne z tymi tu przedstawianymi co będzie zobaczymy.

Zdanie narzuciłem tylko Tobie nie innym:

..."Racji nie Masz - mamad przepowiada pogodę od Luty 2015 - poczytaj jego stare posty - wszystkie się sprawdziły "...

nie pisz bzdur i nie podburzaj

Jednak Masz problemy z czytaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek ty się nie denerwuj. To kółko różańcowe wzajemnej adoracji, oni podniecają się nawet pogodą :stupid: leitner to jeszcze dziecko a janek57 to pewnie jego dziadzio stary górnik

Pogląd Jaśka rozumiem (mimo, że się w tej sprawie z nim nie zgadzam), bo rzeczywiście - prognozy dwutygodniowe to wróżenie z fusów (swoją drogą to pogodowe ludowe powiedzenia mają sprawdzalność 60% a prognozy dwutygodniowe grubo poniżej 50%), ale prognozy tendencji pogodowych mają wyższą sprawdzalność. Wydaje się to dziwne, ale wystarczy przeanalizować modele pogodowe (CFS, GFS, DWB, Mamad, Janek57 :wink:) i faktyczną temperaturę (np. na accuweather.com, freemeteo.pl lub podsumowanie na meteomodel.pl/BLOG), żeby to zauważyć.

MX5, czyli są hobby lepsze i gorsze? Powiało trochę pewną ideologią... No widzisz, jestem (jak się wyraziłeś) dzieckiem, a mimo tego umiem kulturalnie odpowiedzieć komuś z kim się nie zgadzam. Akurat z Jaśkiem się w poprzednim sezonie spotkałem :) W tym może też się uda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilem z Białki. Bania nasniezona ale nie działała. Dużo śniegu maja na hałdach. Jak wyjezdzalem około 19.30, mocno sypało. Litwinka kompletnie w trawie, Jurgow cienki, za to wydawało mi się że ratrakuja Rusiński.

Polecam termy w Białce teraz. Rano było sześć samochodów na parkingu. Na grouponie są karnety w niezłej cenie z np obiadem. Minusy a raczej minus jest jeden: nie wszystko działa ale wystarczy zapytać. Ogólnie: nie widziałem tam jeszcze nigdy takiej pustki.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilem z Białki. Bania nasniezona ale nie działała. Dużo śniegu maja na hałdach. Jak wyjezdzalem około 19.30, mocno sypało. Litwinka kompletnie w trawie, Jurgow cienki, za to wydawało mi się że ratrakuja Rusiński.

Polecam termy w Białce teraz. Rano było sześć samochodów na parkingu. Na grouponie są karnety w niezłej cenie z np obiadem. Minusy a raczej minus jest jeden: nie wszystko działa ale wystarczy zapytać. Ogólnie: nie widziałem tam jeszcze nigdy takiej pustki.

Wybieram się do Białki w niedzielę...

Myślicie że będzie szansa pojeździć na Kotelnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten wątek odnosi się wrażenie, że wszyscy już pogodzili się ze zmianami pogodowymi, tj. ocieplaniem się klimatu, zanikiem intensywnych zim itp.

Pytam, więc...serio ? Czy to nie jest tak, że zapowiada się trzecia ciepła zima z rzędu, ale wcześniejsze zimy tj. 2011/2012 oraz 2012/2013 były bardzo śnieżne i zimne.

W 2012 roku w lutym były siarczyste mrozy, które wszyscy pamiętamy. 2013 to z kolei opady śniegu do kwietnia. Śnieg sypał w lany poniedziałek, a moment ten pamiętam bardzo dobrze bo rozstałem się wtedy z dziołchą xD.

Jak to jest z tymi zimami na przestrzeni lat ? Osobiście nie wierzę w ocieplenie klimatu.

Ps. Dajcie spokój z gorolami / ceprami / ślązokami. Wszyscy mamy wspólną pasję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy zawsze tam gdzie Nasz Górnik gra ajeo oo ajeaoo - Górnicy tylko zwyciestwo- KSG KSG KSG Ks Górnik Zabrze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie mów, że w czasie meczu miałeś czas na pisanie postów :smile:

Aby nie rozmywać tematu, pytanie do naszych metorologów, kiedy w końcu (za ile lat) jest szansa na normalną zimę, z solidnymi opadami i mrozem?

Edytowane przez wid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten wątek odnosi się wrażenie, że wszyscy już pogodzili się ze zmianami pogodowymi, tj. ocieplaniem się klimatu, zanikiem intensywnych zim itp.

Jeśli chodzi o zmiany klimatu, to teoretycznie Europa powinna się ochładzać niezależnie od kierunków zmian klimatu. Czemu?

Jeśli klimat na Ziemi będzie się ochładzał, to Europa też się ochłodzi. Jeżeli klimat będzie się ocieplać, to Europa też się ochłodzi, bo zacznie szybko topnieć Arktyka i prąd zatokowy Golfsztrom zostanie osłabiony.

Co prawda jest to dosyć duże uogólnienie, ale teoretycznie prawdopodobne.

Także ja akurat wierzę w mroźne i śnieżne zimy u nas :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jeżeli klimat będzie się ocieplać, to Europa też się ochłodzi, bo zacznie szybko topnieć Arktyka i prąd zatokowy Golfsztrom zostanie osłabiony.

Co prawda jest to dosyć duże uogólnienie, ale teoretycznie prawdopodobne.

Także ja akurat wierzę w mroźne i śnieżne zimy u nas :crazy:

Piwo dla tego Pana ! :laughing: Zobaczymy jak będzie, nawet jeśli klimat się rzeczywiście będzie ocieplał (w co nie wierze) to i tak diametralne zmiany nie nastąpią za naszego życia.

Ps. Nie znam się, to są tylko i wyłącznie moje "gdybania".

Pss. Ja też pokładam nadzieję w słowackich Tatrach, a że mam całkiem blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...