Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

E tam patrząc na przestrzeni ostatnich lat to zima przyjdzie, tylko później. 30 lat temu była w Gruniu, Styczniu i Lutym, teraz jest w Styczniu, Lutym i Marcu. A śniegu w górach powinno być sporo. Niby tak narciarze narzekali rok temu, a można było spokojnie do połowy Kwietnia jeździć.

Nie mówiąc już o tym, że w naszym klimacie prognozy się sprawdzają maksymalnie na 5 dni.

BTW. Juto w górach będzie już padał śnieg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pisze to niechętnie dlatego zwlekałem:frown:: ...................

ehh , mamad , mamad , ale prognoza , że nic tylko :sorrow:

Najgorsze jest to , że Twoje prognozy raczej się sprawdzają :frown:: , więc cóż , trzeba mieć tylko nadzieję , że coś niespodziewanego , czego szkiełko i oko nie ogarnie , w przyrodzie jednak się wydarzy ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a raczej wyż rosyjski który jako jedyny może sprawić niespodziankę....

Coś z okazji mikołaja i gwiazdki taki na czasie:

[ATTACH=CONFIG]24497[/ATTACH]

Mimo ,że CFS ,,widzi'' styczeń 2016 ciepły to upieram sie przy swojej prognozie ,że w styczniu północną, wschodnią i środkową Europę opanuje mrożny wyż na 10-15 dni ,w którym będzie dominować PPk. Większych opadów śniegu w Polsce raczej wtedy nie będzie ,ale w przypadku powstania niżu na południu Europy może w górach sypnąć gdy zbliży sie on do naszych południowych granic.To życzeniowa ,,prognoza''. Według CFS to luty 16 ma być bardziej zimowy a akurat mnie ,,wychodzi'' ciepły. Zobaczymy. Liczę na 4-5 tygodni dobrych warunków narciarskich do końca marca 2016. Średnia za trzy zimowe miesiące 15/16 :grudzień, styczeń, luty będzie powyżej normy, ale nie aż tak jak to w tej chwili widzi to CFS. Dalej liczę na rozpoczęcie mojego sezonu narciarskiego 15/16 jeszcze w roku 2015.Dzisiaj byłem na przejażdzce rowerowej w pobliskich lasach a jeszcze w listopadzie w planie był 08.12.15wyjazd na narty (Szczyrk) Czekamy na wyż rosyjski i obserwujemy przygotowania do sezonu w S.N.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hextor spokojnie tu na forum zapowiedzi i prognozy były zupełnie inne a kiedy próbowałem studzić zapędy niektórych oraz chciałem zasiać trochę niepewności znaleźli się tacy którzy mieli dużo tupetu oraz złości. Tak więc pada śnieg i powiem że o kant d... rozbić te prognozy bo okazuje się że jest zupełnie inaczej. Na koniec powiem jeszcze że od trzech dni co innego wszelkie prognozy co innego się dzieje bo nikt absolutnie nikt nie prognozował opadów śniegu w Beskidach przynajmniej ja nigdzie nie znalazłem takich informacji, i co wy na to meteorolodzy ????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google pokazywało przedwczoraj opady na wczoraj, ale potem się z tęgo wycofali :)

A ICM pokazywało dzisiaj rano, że wieczorem zacznie padać deszcz w Jeleśni (Korbielowa tam nie pokazują), kulminacja około 22.

Wtedy też ma zacząć sypać śnieg z deszczem w Zakopanym, ale mniej niż w Korbielowie :)

W Krakowie za to popada lekko deszcz.

Generalnie ICM się sprawdza, ale dlatego, że mają bardzo krótkie prognozy pogody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przeglądałem portale pogodowe ktoś tu mówił o ochłodzeniu nigdzie go nie prognozują oraz go nie widać w prognozach, temperatur niższych niż -3 na najbliższe 5-6 dni też nie nawet w nocy nie mówię tu o wysokich górach typu Kasprowy i wyżej. Jeżeli chodzi o opady to raczej deszcz ze śniegiem, i deszcz tak więc ochłodzenia ma nie być a jak będzie zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo zima jest wtedy, gdy średnia temperatura dobowa jest poniżej 0*C.

Milzbi, spadek temperatury do -3 stopni to też jest ochłodzenie.

PS Z brakiem zimy jest jak z Konstytucją. Zimę każdy chce (w górach) a jej nie ma. Nikt się nie godził na łamanie Konstytucji, a od początku jej ustanowienia złamano ją ponad 270 razy :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeslli chodzi o nasniezanie to -3 nie zawsze wystarcza a jest i tak ze mozna nasniezac przy temperaturze plusowej. To nie liczy sie to co pokazuje termometr a tzw. mokra temperatura. Polecam tu artykul o nasniezaniu redakcji skionline za ktory bardzo dziekuje. Tam jest wyjasnione to idealnie. Teraz jestem w pracy ale pamietam ze przy wilgotnosci powietrza 100% musi byc spory minus zeby mozna bylo nasniezac chyba ponizej - 7. Przy zerowej wilgotnosci co raczej nie wystepuje mozna chyba juz od plus 2 nasniezac. Redakcja skionline opisala to genialnie kazdy narciaz powinien to wiedziec. Minus to czesto nie wystarczy.

Wysłane z mojego GT-S6310 przy użyciu Tapatalka

Podrzucisz proszę linka. Wiem, że w pracy się nie powinno czytać takich rzeczy, ale chociaż na chwilę trzeba się oderwać od tego całego zgiełku.:angel:

Ps. Jakieś newsy w pogodzie ? Prognozy nie wyglądają źle, szczególnie dla Beskidu Sądeckiego (Krynica - Zdrój). Gorzej na Podhalu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...