Narty - skionline.pl
Jump to content
mamad

Polska warunki narciarskie 16/17

Recommended Posts

2 godziny temu, Plywak napisał:

W 2015 ruszył 15.01:

http://www.skionline.pl/stacje/ruszyl-kasprowy-wierch,newsy,6245.html

jakieś szanse są :)

Z artykułu wynika, że rok temu 15 stycznia przy Goryczkowej było 10-20cm śniegu. Teraz jest sporo więcej, więc start zapowiada się chyba lada dzień jak piszę kolega @fafek.

Jeszcze matka natura cały czas nam dorzuca śniegu co też pokazał na filmie kolega @triple7.

Wisła-Soszów

Warunki dobre

Czynna 1,2,3,5

Z racji tz. pakietów 3-4 dniowych(całkiem korzystnych) widać niestety frekfencję na stoku

Ps.Zdecydowanie powiększyli górne parkingi,darmowe

IMAG3069.jpg

IMAG3070.jpg

IMAG3071.jpg

IMAG3072.jpg

IMAG3073.jpg

IMAG3074.jpg

IMAG3075.jpg

IMAG3077.jpg

IMAG3078.jpg

IMAG3076.jpg

• Like 13

Z drugiej strony - żeby mogli inwestować, to muszą przez zimę zarobić. Jak jeździłem przed Świętami na pustym Pilsku i w Zawoi, to myślałem sobie "jak to ma wszystko na siebie zarobić, jak tu jest taka garstka ludzi". Oczywiście wolę puste stoki, ale jeżeli zawsze będą puste, to nowych kanap, armat i ratraków nie będzie. Stąd więc może to i dobrze, że od czasu do czasu się tam zbiałczy trochę. 

• Like 1

Byłem dzisiaj w BSA - tam dopiero było Białkowo. Przy okazji pytanie czy te trasy są na pewno niebieskie czy to tylko chłyt marketingowy? Moja córka mimo, że super sobie radziła na Złotym Groniu to dzisiaj BSA ją mocno zniechęciło.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

• Like 1

@janek57

Cytat

Nowa Osada zbiałczała.http://zima.nowaosada.pl/kamery-on-line/  Żeby to tylko nie dotknęło Skolnity.

raczej na 99% na Skolnitym nie spotkasz takich kolejek (nawet w ferie woj. śląskiego..) dla właścicieli niestety, dla narciarzy na szczęście...

btw. w Polsce jest jakiś fenomen stacji z jedną łatwą trasą wzdłuż wyciągu...jak tak patrze po kamerach to tam zawsze są tłumy..ileż można tłuc góra-dół po stoku gdzie z dołu widzę cały wyciąg..

Edited by t_c
  • Like 2

Szwajcaria Bałtowska - po odwilży.

Orkan Barbara przez cały okres Świąt dokazywał - nie tyko wiatr ale obfite opady deszczu i dodatnia temperatura. Jeździć się chciało...

Dzisiaj gdy się obudziłem tchnęło we mnie nadzieję. Mróz i pokryta białym szronem trawa przed domem, zmrożone szyby auta były dobrym prognostykiem na wieczór i jazdę na nartach po pracy.

Szybki przegląd internetu i okazało się, że zbyt dużego wyboru w czynnych ośrodkach nizinnych w lubelskim i świętokrzyskim nie ma zbyt wielu.

Szybki telefon do Pauli - czy ma ochotę otworzyć sezon i zapadła decyzja.

Wyjeżdżamy spod domu po 17, by zdążyć na 18 i jeździć do zamknięcia ośrodka o 20.

Karnet dwugodzinny - 35 zł.

Pierwszy rzut oka na to co pozostało po odwilży i? Nie jest źle. Twardo z odrobiną sypkiego cukru na wierzchu. Prognostyk - jazda szybka.

Zdziwienie, bo dosyć sporo ludzi jak na dzień powszedni - pewnie to efekt wolnego w szkołach i urlopów świąteczno-noworocznych.

GOPR7850.JPG

Jedziemy w górę.

Mapka tras ośrodka wygląda następująco:

GOPR7863.JPG

Niestety główna trasa pod wyciągiem krzesełkowym nie miała odpowiedniej warstwy śniegu i ta część ośrodka z kanapą 4osobową była dzisiaj nieczynna. Światła wygaszono.

GOPR7868.JPG

Na rozgrzewkę trasa wokół lasku.

GOPR7879.JPG

Wioska Świętego Mikołaja nadal, mimo końca Świąt pięknie oświetlona.

GOPR7885.JPG

W okolicach nazwy ośrodka również widać, że ubyło białego.

GOPR7893.JPG

Trasa przy orczykach na całej szerokości z odpowiednią warstwą twardego śniegu, wręcz betonowa nawierzchnia.

Jest tak jak się spodziewałem, twardo i szybko - czyli tak jak lubię.

GOPR7901.JPG

Jeździmy góra, dół - a Paula cieszy się z tego, że rozpoczęła sezon.

GoPro swoim szerokim kątem obejmuje rozjazd na dwie trasy przy wyciągach orczykowych:

GOPR7931.JPG

Dwie godziny mega fajnej jazdy wieczornej zaliczone.

Radość piękniejszej części naszej pary - bezcenna.

Sezon rozpoczęty!

Mój natomiast był to już 8 dzień na nartach - niezły prognostyk na cały sezon, oby był długi.

GOPR7938.JPG

Pozdrawiamy

marboru i Paula

• Like 20

Dziś byłem w SON, żeby pośmigać z Leitnerem. Wcześniej planowałem BSA, ale co się odwlecz... ;)

Krótki filmik z przejazdu z Małego Skrzycznego do Hali Skrzeczeńskiej.

Warunki niezbyt fajne - na części tras straszne lodowisko, niebieska z Hali Skrzeczeńskiej do Suchego usiana kamieniami, najlepsza opcja to czerwona 7.

Pełna relacja wkrótce. :)

• Like 18

5 minut temu, marcinn napisał:

No to mnie nie pocieszyłeś,bo jutro dzieciakom obiecałem łorcyki

No ale można jeszcze podjechać na COS

Marcin, jeśli będziesz z rana to może po ratraku będzie całkiem dobrze. Ja zacząłem śmiganie ok. 13.30... :) 

• Like 2

38 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Dziś byłem w SON...

Warunki niezbyt fajne - na części tras straszne lodowisko, niebieska z Hali Skrzeczeńskiej do Suchego usiana kamieniami, najlepsza opcja to czerwona 7.

Dzięki Maciek, za ten krótki opis i filmik - myślałem o Szczyrku i SON dla nas na niedzielny poranek (czekam na pełną relację).

Na dzisiaj zapowiadali w pogodzie śnieżną noc dla południa Polski - może do weekendu się poprawi :)

• Like 3

1 godzinę temu, johnny_narciarz napisał:

Dziś byłem w SON, żeby pośmigać z Leitnerem. Wcześniej planowałem BSA, ale co się odwlecz... ;)

Maciek, ta nasza traska z M.Skrzycznego wygląda na filmie rewelacyjnie (i tak jest na prawdę). Piękna zimowa, surowa sceneria.

Czy niżej trasę nr 4 też dośnieżali ?

• Like 1

1 godzinę temu, johnny_narciarz napisał:

Johny czy to co jest na filmie to jakaś aplikacja ? Chodzi o predkość,dystans, wykresy ? Fajnie to wygląda podgrane pod film :-) 

1 godzinę temu, marboru napisał:

Na dzisiaj zapowiadali w pogodzie śnieżną noc dla południa Polski - może do weekendu się poprawi :)

Oby! Bo to zlodowacenie nie jest fajne. ;) 

47 minut temu, andy-w napisał:

Czy niżej trasę nr 4 też dośnieżali ?

Może i tak,ale wiatr wywiał wszystko w las... :( Tam gdzie osłonięte jest dobrze. Wszędzie na otwartym terenie lodowisko i kamienie. :/

17 minut temu, Jusik2002 napisał:

Johny czy to co jest na filmie to jakaś aplikacja ? Chodzi o predkość,dystans, wykresy ? Fajnie to wygląda podgrane pod film :-) 

GoPro 5 ma wbudowany GPS i ponoć jakieś inne czujniki. Ostatnio zrobili do tego oprogramowanie - Gopro Qucik 2.1 - które potrafi je dobrze wykorzystać... ;) 

Program jest darmowy. :) 

Tutaj pełna relacja i kolejne dwa filmiki... :D

Edited by johnny_narciarz
  • Like 1

My dzisiaj dotarliśmy do Krynicy i od razu pogoniliśmy na Słotwiny :) Śnieg zacinał, wiatr trochę też, ale stoki były dobrze przygotowane, ludzi jak na lekarstwo. Odbiłem sobie to wczorajsze pogodowe rozczarowanie na zamojszczyźnie.;)

Wieczorna jazda. Super sprawa :) Do tego za 30 zeta od 16 do 19:45 :)

Moje dziewczyny też zadowolone, coraz lepiej sobie radzą (co prawda na ich jeden zjazd ja robię dwa, ale...). Pękałem z dumy :) Mała pierwszy raz na kanapie - trochę paniki, wrzasku, raz nam nawet została na krześle (tia O.oo.O:o:D), ale bardzo jej się spodobało xD

Na Azoty nie poszliśmy, bo otwierali po przerwie dopiero od 18. Za to zamykali o 22. Może jutro. Niemniej kanapę mają bardziej wypasioną :)

Nowe diechy super 9_9

20161228_172156-2656x1494.jpg

20161228_182717-2656x1494.jpg

20161228_181737-1296x972.jpg

20161228_201412-2124x1195.jpg

• Like 16

2 godziny temu, marboru napisał:

Dwie godziny mega fajnej jazdy wieczornej zaliczone.

Radość piękniejszej części naszej pary - bezcenna.

Sezon rozpoczęty!

Dzięki za relację i super, że Paula już śmiga! 

Jutro moja Izabela rozpoczyna sezon.. :)

Przygotowania na Sylwestra na całego! B|

• Like 2

4 minuty temu, johnny_narciarz napisał:

Jutro moja Izabela rozpoczyna sezon.. :)

Przygotowania na Sylwestra na całego! B|

Rozumiem, że w Sobotę Dziewczyny będą w sukienkach jeździć ;) Pozdrowienia dla Izy.

• Like 2

Kolega śmigał na Kotelnicy. Warunki świetne, lód tylko na czerwonej trasie. Cały czas sypało i wiało. Wieczorem na stoku pusto i wiatr ucichł. Zdjęcia przyśle jutro

• Like 4

Kilka fotek z trasy Solisko-Małe Skrzyczne z mojego pierwszego podejścia skiturowego :-)
Określiłbym warunki jako dobre.
00e1527cedf95f008249b6526197909f.jpg
4f2bf5e8575144a29a8a38ea3ae13d90.jpg
b867a4c02dc4d1441cf5e3a9f7559d5d.jpg
c78496be6e321fd692430ef1443962aa.jpg
a632304d2aff4d3130e1b6df064b5636.jpg
Pozdrawiam z Hiltona na Dolinach, teraz drugie podejście na Skrzyczne :-)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

• Like 17

Na Skrzycznem warunki w miarę, śnieżą FIS i Doliny, tam też najspokojniej. Po 10:00 do krzesła buła ludzi ale do orczyków na bieżąco. Ludzi na trasach sporo, dobrze że ja na turach :-)
02bf79bff8ebe4fa576dde2f9554db92.jpg
fcf0dcaaf6f0a3715889f5155075af9b.jpg
e91b20e1dc0292ec6ead583d9ab9ff22.jpg
f39042735fc575b4d91cea4df9acef61.jpg
025d00c10a7a5efa5bcc586c19d3895e.jpg
Ale na górze dziś piknie!
ca21b9ee21356149ed5b28302a9cdd62.jpg
Pozdrawiam Maciek

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

• Like 19

Czarna Góra - pierwszy wyjazd "najszybszym wyciągiem w Polsce" ponad 20 minut - dłużej niż Babcią ? drugi to samo, a potem wyłączyli , padł jakiś czujnik. Czekam na trzecią szansę i obiecane 3minuty 33 sekundy. Na trasach lodowo , można spokojnie ćwiczyć jazdę na łyżwach, ale za to pogoda ideał.

Po dwunastej ruszyła - faktycznie zapieprza jak szatan

VID_20161229_123136.mp4

• Like 5