Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Słowacja - warunki narciarskie 15/16


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

Andrzej dokładnie to co napisałem... ale na tym forum jest tylu fachowców którzy siedząc na kanapie wiedzą lepiej jakie są warunki, że nie wiem czy chce mi się pisać relacje... bo niby po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek, wiesz jak szanuję Ciebie za relacje z Chopka i nie tylko, ale jeżeli nikt takich nie pisze, to biorę info ze stron www ośrodków. Wiadomo, że nie rzadko są one nieprawdziwe, ale jeśli mnie nie ma na miejscu, to mogę posilkowac się tylko na tym.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej dokładnie to co napisałem... ale na tym forum jest tylu fachowców którzy siedząc na kanapie wiedzą lepiej jakie są warunki, że nie wiem czy chce mi się pisać relacje... bo niby po co?

Przecież, tam nikt oprócz Ciebie i ekipy Johnnego nie jeździ nagminnie, także Wasze opisy są po to aby pokpić z Chopoka lub/i podziękować za relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek, wiesz jak szanuję Ciebie za relacje z Chopka i nie tylko, ale jeżeli nikt takich nie pisze, to biorę info ze stron www ośrodków. Wiadomo, że nie rzadko są one nieprawdziwe, ale jeśli mnie nie ma na miejscu, to mogę posilkowac się tylko na tym. Pozdrawiam :)
Dzięki ale nie do końca o to mi chodziło. Wiem że chcesz wysłać info dla mas... ale tu naprawdę nie ma zimy a warunki są bardzo trudne. Powiem więcej dla słabo jeżdżących nie ma ich wcale! 25 cm świeżego mokrego śniegu, który zamarzł na 1-2cm :eek: wjeżdżasz nartą, lód niesie a narta zapada się niżej i... JEB! tak kończyła większość którzy rano wyjechali na trasy. Po jakimś czasie NARCIARZE rozjeździli to coś ale jak się łatwo domyśleć przesypy na pół metra. I dla początkujących nadal g...o. Dodając mgłę i śnieg który padał na szczycie, na Lukowej śnieg z deszczem a na Koliesku lub Zahradkah deszcz. Możesz sobie chyba wyobrazić warunki na Chopoku... i myślę że w całej Słowacji. Jak na 1000 pada no to? Ja dziś byłem na Anexach 118 a więc dla mnie super :biggrin: nie wliczając deszczu, który wk...ł na maxa.PozdrawiamPS.

IMG_20160215_121022.jpg

IMG_20160215_121022.jpg.7795e2190406df0100fbbaf7f8b11c75.jpg

Edytowane przez Gość
PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić tą całą sytuację?

Wczoraj na Lomnicy na czarnej trasie było 40 cm, dzisiaj zrobiło się 170 cm. W dodatku trasa otwarta, a jak patrzę na kamery na Plesie i Lomnicy, to widoczność zero! Aż mi się nie chce wierzyć, że puścili ludzi na czarną przy takiej widoczności. A to co widzę na kamerkach to jakaś mgła jest, chmury, czy może tak wali śnieg, że nie nic nie widać? Patrzę na te kamery 40 razy dziennie i nie zauważyłem jakiegoś armageddonu, jeśli chodzi o opady śniegu. To komu bardziej wierzyć - kamerkom, czy informacjom o czynnych/nieczynnych wyciągach, zresztą prezentowanych na tej samej www?

Zresztą na Chopoku nie lepiej - poza 3 obrazami z kamer to reszta zupełnie to samo. Co się wydarzyło, że nagle na Chopoku otworzyli wszystkie trasy? A dlaczego większość orczyków jest nieczynna?

Znajomi wyjeżdżają w sobotę na Słowację, ja też już w zasadzie spakowany ale jak czytam info, to raz warunki super, raz do d..y. W dodatku na najbliższe dwa dni prognozy pokazują kolejne litry deszczu, cholera jasna. Jak nie urok to sraczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w słowackich realiach:)

Na Chopoku rano też widoczność zero, a ośrodek otwarty. Niestety to są góry i czasami pogoda zmienia się w 10min z bezchmurnego nieba na widoczności na 5m. Warunki na stronie celowo są zaniżane żeby ludzie nie jeździli po zamkniętych trasach. Piszą 40cm i zamknięte. Jeżeli otwierają piszą faktyczny stan, więc to jest raczej wiarygodna informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi wyjeżdżają w sobotę na Słowację, ja też już w zasadzie spakowany ale jak czytam info, to raz warunki super, raz do d..y. W dodatku na najbliższe dwa dni prognozy pokazują kolejne litry deszczu, cholera jasna. Jak nie urok to sraczka.

No niestety, ale taką mamy zimę. Środa, czwartek i piątek ostro sypało. Pojeździłem w sobotę i niedzielę, było bardzo fajnie. Niestety, ale przyszła odwilż i wczoraj była masakra, prawie całą góra w mgle i padający deszcz. Na stokach jeździło się jak po gruzie. Dziś odpuściłem, jutro próbuje ponownie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Jasiek, że opisałeś bo czytałem je kilka razy. Czytam każdą Twoją relację. Z kilku powodów nie jestem w stanie nartować dalej niż na Słowacji, na dodatek stać mnie na maks 2-3 wyjazdy 4-6 dniowe w sezonie, więc muszę się wstrzelić idealnie w pogodę. Ja mam 800 km do przejechania, więc sam rozumiesz.

Nie mam takich możliwości, jak Ty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...