Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Sytuacja na granicach


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio miałem okazję na własne oczy zobaczyć, co się dzieje na granicy Austrii i Niemiec. W Kufstein na wjeździe do Niemiec w sobotę samochody stały 1,5 godz. w korku.

Ja jechałem z Soelden do Monachium przez Ga-Pa i tam nie było żadnego problemu z przejazdem.

Czy też mieliście problemy z przejazdem przez granicę? Myślę, że do temat na czasie, bo coraz więc z Was będzie się wybierać na narty w Alpy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jechałem tą trasą z Soelden i potwierdzam w GAPA spokój i cisza zarówno w nocy z czwartku na piątek kiedy to jechaliśmy do Austrii jak i na powrocie w poniedziałkowe popołudnie. Wyprzedzałem na tej drodze nawet dwa samochody z krakowskimi rejestracjami które jadąc tamtędy jednak trochę musiały nadłożyć kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazję na własne oczy zobaczyć, co się dzieje na granicy Austrii i Niemiec. W Kufstein na wjeździe do Niemiec w sobotę samochody stały 1,5 godz. w korku.

Nie strasz mnie, jutro jadę i już jestem zestresowany bo będę wiózł jakiegoś emigranta zarobkowego z UK co teraz ma urlop, chyba go do boksa wsadzę, w sumie to właściwe miejsce na takiego fajfokloka:stupid:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Letnie + łańcuchy jak trafisz na nadgorliwego policjanta , zimówek szkoda przy takich temperaturach.

Oczywiście ze przyjemniej jest zakładać łańcuchy w śnieżycy niż zmienić na zimowe w ciepłym garażu. No ale może zima nigdy nie przyjdzie i po co niszczyć zimówki :confused::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczyło wyjazdu na weekend listopadowy - potem zimówki to oczywista oczywistość.

Nie zakładałem zimówek bo mo zwyczajnie było ich szkoda, na pewno ubyło by ich jak przkulać na nich ponad 2000 km, a na śnieg się nie zapowiada, a nawet jak by to sobie poradzę:rolleyes::

A wracając do sedna tematu, na granicy AT-DE masakra, zwężka zlot wszystkich dyskotek z okolicy z 10 radiowozów i 20 policjantów, prowizoryczna budka graniczna i kamery termowizyjne do skanowania pojazdów...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładałem zimówek bo mo zwyczajnie było ich szkoda, na pewno ubyło by ich jak przkulać na nich ponad 2000 km, a na śnieg się nie zapowiada, a nawet jak by to sobie poradzę:rolleyes::

Sławek,czemu Ci ich żal? Poniżej +7 st. ,letnia opona zdziera się szybciej niż zimówka,do tego zwyczajnie zimowa opona jest tańsza od letniej!Wynika to choćby z wymiaru... Do tego czas też robi swoje i guma parcieje i robi się twarda.Czy warto w ten sposób "oszczędzać"? :rolleyes::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek,czemu Ci ich żal? Poniżej +7 st. ,letnia opona zdziera się szybciej niż zimówka,do tego zwyczajnie zimowa opona jest tańsza od letniej!Wynika to choćby z wymiaru... Do tego czas też robi swoje i guma parcieje i robi się twarda.Czy warto w ten sposób "oszczędzać"? :rolleyes::

Większość drogi było...17, a i 20 też:rolleyes::

Jak to z wymiaru? przecież opona czy letnia czy zimowa ma taki sam wymiar na daną felgę, przynajmniej w tych samochodach jakie mam:rolleyes::

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładałem zimówek bo mo zwyczajnie było ich szkoda, na pewno ubyło by ich jak przkulać na nich ponad 2000 km, a na śnieg się nie zapowiada, a nawet jak by to sobie poradzę:rolleyes::

A wracając do sedna tematu, na granicy AT-DE masakra, zwężka zlot wszystkich dyskotek z okolicy z 10 radiowozów i 20 policjantów, prowizoryczna budka graniczna i kamery termowizyjne do skanowania pojazdów...

Lepszą opcją do Tyrolu będzie jazda przez ga-pa ?Nad ranem z wtorku na środę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazję na własne oczy zobaczyć, co się dzieje na granicy Austrii i Niemiec. W Kufstein na wjeździe do Niemiec w sobotę samochody stały 1,5 godz. w korku.

Ja jechałem z Soelden do Monachium przez Ga-Pa i tam nie było żadnego problemu z przejazdem.

Czy też mieliście problemy z przejazdem przez granicę? Myślę, że do temat na czasie, bo coraz więc z Was będzie się wybierać na narty w Alpy.

Jak jechałem do Hintertux w ostatnim tygodniu września był problem za Salzburgiem (Rosenheim), wtedy google maps przeliczyło, że opłaca się przejechać przez Bad Reichenhall - ostatni zjazd Salzburski. Było to o tyle śmieszne, że widzieliśmy wielki korek na autostradzie i jakieś zmasowane siły policyjne, a my elegancko przejechaliśmy sobie pod autostradką i żadnej kontroli nie było. Polecam słuchać radio - dla tych co są niemieckojęzyczni, bo tam trąbili o tym korku - oraz patrzyć na google maps, które na żywo podaje informacje o tego typu utrudnieniach i sugeruje od razu jak problem rozwiązać.

W drodze powrotnej w Kufstein była kontrola, ale powodowała jakieś 10-15 minutowe opóźnienie max. Wtedy w Rosenheim był problem z Austrii do Niemiec, ale z Niemiec do Austrii korka i kontroli nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę sytuację na granicach oraz korki w Brnie, czy nie lepiej jechać zamiast przez Czech, to przez Słowacje, w Salzburgu zjechać przed granicą z Niemcami i jechać do Tyrolu przez Lofer i z powrotem też tą drogą ze względu na korki koło Kufstein?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...