Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Sytuacja na granicach


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Informacja bezpośrednio z granicy austriacko - niemieckiej koło Salzburga.

Korka nie ma, ruch odbywa się prawie na bieżąco, przejazd zajął ok. 15 min.

Potwierdzam - dziś nad ranem staliśmy ok.10 minut w korku za Salzburgiem , po czym nasze auto wzięli na bok na sprawdzenie dokumentów -kolejne parę minut w plecy- na granicy "nieautostradowej "na drodze do Kaprun zero jakiekolwiek kontroli , więc polecam zjazd z autobany na Wells i Lofer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejść w Routenplaner na stronie http://oe3verkehr.orf.at/ na terenie Austrii podane są ostrzeżenia o korkach, robotach, wypadkach itp. a także wyświetlają się aktualne obrazy z kamerek.

Na pewno to pomoże już w trasie. Kiepsko działa na smartfonie (przynajmniej u mnie) ale tablet pewno sobie poradzi.

Mam nadzieję, że pomoże, ja sprawdzę jutro.

Dodaje jeszcze link do aplikacji z wiadomościami o sytuacji na Austriackich autostradach również na urządzenia mobile: http://www.asfinag.at/stat/microsite_app/microsite_app.html

Edytowane przez ar2rro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejść w Routenplaner na stronie http://oe3verkehr.orf.at/ na terenie Austrii podane są ostrzeżenia o korkach, robotach, wypadkach itp. a także wyświetlają się aktualne obrazy z kamerek.

Dodaje jeszcze link do aplikacji z wiadomościami o sytuacji na Austriackich autostradach również na urządzenia mobile: http://www.asfinag.at/stat/microsite_app/microsite_app.html

A tu można sprawdzić wszystkie niedogodności w Czechach - http://www.dopravniinfo.cz/ i na Słowacji - http://www.zjazdnost.sk/map/view.html - jakby komuś przyszło tranzytem się przeprawiać, albo później w zimie gdzieś do naszych południowych sąsiadów na stok uderzyć :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę 8.11 jechałem na Tux i utknąłem ok. godz.15 za Salzburgiem na 2,5 godz.- pomimo tego,że tiry mają zakaz (z 4 pasów zrobiły się dwa ,potem jeden).

Na cb pytałem wcześniej ale nikt nie odpowiadał i popłynąłem.

Wracając w sobotę 14.11 zastosowałem się do powyższych wskazówek objazdowych przed Kufstein (na cb już trąbili ,że się korkuje) i przeleciałem elegancko.

Później mijałem te nieszczęsliwe dla mnie miejsce przed Salzburgiem ok. 9.30 i wszystko leciało na bieżąco.

Nie wiem od czego to zależy,ale moja rada:

dobrze zapoznać się z tymi objazdami i pytać przed dojazdem przez cb,bo można nieźle czasu stracić w korku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od czego to zależy,ale moja rada:

dobrze zapoznać się z tymi objazdami i pytać przed dojazdem przez cb,bo można nieźle czasu stracić w korku.

A moja dobra rada nazywa się Google Maps - przecież tam pokazywane są najbardziej aktualne i rzeczywiste informację o korkach i zatorach. Google maps od razu proponuje objazdy w przypadku zatoru i pokazuje nawet ile minut można zaoszczędzić dzięki takiemu objazdowi. Dzisiaj praktycznie każdy smartfon, tablet ma tą aplikację.

Od czasu wprowadzenia kontroli jechałem koło Salzburga już 4 razy i google maps sprawdzał się bezbłędnie. Na te 4 razy, 4 razy objeżdżałem Rosenheim (czyli kontrolę za Salzburgiem) bokiem; natomiast w Kufstein (jadąć z kierunku Innsbruck w kierunku Salzburg) mimo zwężenia i pewnego zwolnienia ruchu, nie opłacało się zjeżdżać, szło to w miarę na bieżąco. Subiektywnie stwierdzam, że to miejsce wydaje się mniej problematyczne, natomiast Rosenheim to jest jakaś mała katastrofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się: LINK

Już kilka lat wstecz przewidzieliśmy to,ja i SB.

Jeśli komu się chce niech poszuka w historii tego forum.

Polacy,Czesi,Słowacy porozbierali szlabany zadaszenia itp.infrastrukturę na przejściach granicznych.:stupid:

A Austriacy nie. :angel:

Przecież to było wiadomo,że wszelka "mętownia" będzie sobie po europie krążyła bez kontroli. I wcale nie mam na myśli uchodźców, w szerokim tego słowa znaczeniu.

Mam na myli "perełki" świata przestępczego.

Przy czym wcale mnie nie cieszy przywrócenie kontroli,ale to niestety konieczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja na granicach

Właśnie wróciłem z Austrii. Na granicy A - D dużo TIRów. Dla nich korek zaczynał się już przed Kufstein. Osobówki wolno lewym pasem. Każde auto było zatrzymywane i miła, uśmiechnięta Niemka z karabinem na szyi zaglądała do samochodu, a następnie życzyła miłego dnia i szerokiej drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna droga pod względem widokowym, raz tamtędy wracałem z Zillertal (nie potrzebna winieta) ale i tak stałem w Monachium:stupid:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Jechał ktoś z was może niedawno w Alpy przez Salzburg? Jutro rano jedziemy w tamte rejony i nie wiem jaką drogę wybrać - autostradą już jest w miarę ok ?
Podbijam z pytaniem, dołączam się do prośby o odpowiedź. Ja startuję w nocy z Kielc do Cavalese i szczerze rozważam objazd newralgicznych punktów (granicy A-D), objazdem zaproponowanym tu: http://www.skionline.pl/stacje/uwaga-na-utrudnienia-w-drodze-na-narty-sytuacja-na-granicach,newsy,6524.htmlMoże ktoś z Was ma inne pomysły?

SalzburgWorgl.jpg

SalzburgWorgl.jpg.a35fb816e0158f050e3f5edff615cc49.jpg

Edytowane przez kmlstf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się może ktoś jak wygląda przejazd przez granice A-D jadąc od Salzburga do Saalbach przez Bad Reichenhall i Lofer w sobotę 16.01.? To niby najkrótsza i najszybsza droga, ale przejeżdża się przez ten niemiecki cypel i na krótkim odcinku dwukrotnie przejeżdża się granicę A-D. Są tam kontrole, korki? czy ruch idzie raczej na bieżąco? Czy lepiej od Salzburga jechać A10 do Bischofshofen, a potem 311 przez Zell am See do Saalbach nie przekraczając nigdzie granicy A-D? Chyba że jest jeszcze jakieś inne rozwiązanie jadąc od Brna, typu przez Wiedeń, a potem S6 na Liezen i dalej w kierunku Zell am See?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolomity - który wariant wybrać via Salzburg czy Graz/Villach?

Cześć, z uwagi na problemy na granicy AT/DE prośba o aktualne info/radę który wariant jest lepszy?

Przewiduję, że będę w newralgicznych miejscach w godzinach wieczornych w sobotę. Zwykle wybieram trasę przez Salzburg ale nie chcę utknąć w korku.

Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się może ktoś jak wygląda przejazd przez granice A-D jadąc od Salzburga do Saalbach przez Bad Reichenhall i Lofer w sobotę 16.01.? To niby najkrótsza i najszybsza droga, ale przejeżdża się przez ten niemiecki cypel i na krótkim odcinku dwukrotnie przejeżdża się granicę A-D. Są tam kontrole, korki? czy ruch idzie raczej na bieżąco? Czy lepiej od Salzburga jechać A10 do Bischofshofen, a potem 311 przez Zell am See do Saalbach nie przekraczając nigdzie granicy A-D? Chyba że jest jeszcze jakieś inne rozwiązanie jadąc od Brna, typu przez Wiedeń, a potem S6 na Liezen i dalej w kierunku Zell am See?

Jak już dojedziesz, to napisz jak trasa. Będę jechał tydzień później i też jestem ciekaw, jak sytuacja na drogach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...