Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Autostrada A13 przełecz Brenner


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Jadąc autostradą do Włoch przez przełęcz Brenner w Austrii trzeba, oprócz winiety, dokonać dodatkowej opłaty za przejazd w wysokości 9 euro.

W sezonie zdarza się, że tworzą się spore korki do bramek, w których możemy dokonać opłaty gotówką. Z doświadczenia wiem, że dużo szybciej i sprawniej przejeżdża się przez bramki samoobsługowe do płacenia wyłącznie kartą.

Jest jeszcze jeden, najszybszy sposób, pokonania bramek. Przejazd pasem Video Maut.

Dzisiaj postanowiłem przetestować jak to działa w praktyce. Jakiś czas temu ściągnąłem na komórkę aplikację, przy pomocy której, wcześniej dokonałem opłaty za przejazd. Dojeżdżając do bramek wybrałem pas Video Maut i przy przejeździe przez bramkę nie musiałem się zatrzymywać wystarczyło, że tylko trochę zwolniłem. Plusem tego rozwiązania jest też to, że mogę przejechać przez dowolnie wybraną bramkę, np. w której będzie najmniejsza kolejka.

PS

przy chwili wolnego czasu poszerzę tekst do szczegółowe informacje i zdjęcia.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Czyli ten Videomaut nie jest wymagany? Z tego tekstu (http://businesstraveller.pl/wiadomosci/winiety-oplaty-autostrady-czechach-austrii-slowacji?gclid=CP_xiMzDosoCFQoCwwodFqwMJA) wynika jakoby tylko płatność tym systemem obowiązuje. Ale z tego co czytam to jest jak na normalnych polskich bramkach autostradowych? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

videomaut nie jest wymagany, rzeczywiście można płacić gotówka 9,00 EUR w jedna stronę.

Jak pisał wcześniej "JC" można videomaut wykupić wczesniej i nie trzeba stać w kolejkach do bramek.

Nie pamiętam dokładnie ile takich bramek jest,

chyba jedna i samochody w ogóle się nie zatrzymują

Ja jechałem 2 stycznia około 15 i nie było kolejek.

Pozdrawiam :laughing:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

videomaut nie jest wymagany, rzeczywiście można płacić gotówka 9,00 EUR w jedna stronę.

Jak pisał wcześniej "JC" można videomaut wykupić wczesniej i nie trzeba stać w kolejkach do bramek.

Nie pamiętam dokładnie ile takich bramek jest,

chyba jedna i samochody w ogóle się nie zatrzymują

Ja jechałem 2 stycznia około 15 i nie było kolejek.

Pozdrawiam :laughing:

Bramki Videomaut są dwie, ale... można przyjeżdżać przez dowolną, ponieważ kamery są zamontowane na każdej z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

mialem okazje wczoraj nad ranem wracac do Polski, ja mialem szczescie, bo kiedy na mapie zobaczylem korek na brennero, najpierw byla proba pojechania dolem, gdy tam juz samochody staly w dlugiej kolejce to decyzja Lienz byla oczywista.

Ile sie nasluchalem od rodakow ktorzy stali na brennero po 9h w korku moje 😩, z malymi dziecmi, niektorym sie skonczylo paliwo, jednym slowem MASAKRA.

Ale coz, natura potrafi platac figle, wszystkie drogi w rejonie byly w slabej kondycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Witam,

miałem dziwną sytuację, dojeżdżam (samochód osobowy) do bramek na A13 na przełęczy Brenner, zapaliło się zielone światło,  podniósł się szlaban no i przejechałem bez płacenia. 

Nie mam żadnych aplikacji w telefonie. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Cześć,

Będę pierwszy raz jechał przez Brenner i wiem, że trzeba mieć opłaconą specjalną winietę na przejazd tą trasą (A13). Chciałem się dopytać o miejsce poboru opłat - czy jest tylko jedno jak piszą na oficjalnej stronie? (https://shop.asfinag.at/pl/maut-produkte/oplata-odcinkowa/autostrada-a13-brenner/)

Będę musiał zjechać z A13, a później ponownie wjechać w okolicach przejścia granicznego, ale jeszcze po stronie austriackiej (jak na załączonym zdjęciu) i dalej jechać w stronę Włoch. Czy w takim wypadku uniknę drugiej opłaty za przejazd Brenner?

image.png.cdf4c036d6a2cffbeef456e327bc8d82.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna oplata za Brenner (10,5 E). Jadąc A13 od Innsbrucka będą bramki poboru opłat (można płacić na miejscu gotówką albo kartą, nie musisz mieć wykupionego przejazdu w asfinag.at- to ma wtedy znaczenie jeżeli spodziewasz się dużego ruchu n.p.: sobota pod wieczór). Potem jadąc dalej wjeżdżasz do Włoch i jedziesz już wtedy autostradą A22. W drugą stronę podobnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@waldek71 czyli przejazd na tym odcinku nie będzie się wiązał koniecznością ponownej opłaty? Bo w zasadzie do tego się sprowadza moja sytuacja ;)
https://www.google.pl/maps/dir/''/''/@47.0113005,11.5050593,16z/data=!4m10!4m9!1m3!2m2!1d11.5063038!2d47.0162644!1m3!2m2!1d11.5082806!2d47.0051959!3e0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...