Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla żony


DawidJ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i liczę na Waszą pomoc. Wiem, że pewnie masa ludzi pyta o dobór nart, ale liczę na Waszą wyrozumiałość. Zazwyczaj tylko przeglądam forum i znajduje odpowiedzi, ale tym razem potrzebuje Waszej pomocy.

Chciałbym kupić żonie na gwiazdkę narty. Chciałbym żeby to byla niespodzianka wiéc mam nadzieję, że pomożecie.

1. Kobieta

2. 28 lat

3. 59 kg

4.173 cm

5. 4 sezony

6. 5/6 wg forumowej skali

7. Buty Atomic

8. Elan flex... nie pamietam jaki nr ale to narty dla sredniozaawansowanych ( to moje stare narty)

9. Jezdzi raczej rekreacyjnie.

10. Upatrzyłem dla niej narty : Atomic cloud 8 i fisher breeze.

11. Budżet do 1600 zł. Gdyby było warto to zawszę mogę dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej przyszłościowo możesz jej kupić Cloud 9, w tej cenie kupisz model zeszłoroczny, albo Fisher Trinity (zwycięzca World Ski Test 2014, również w kategorii Snow Style - czarne z "wytłaczanymi" kwiatami) albo Head Absolute Joy, mam i polecam bardzo. Nie kupuj tylko za krótkich, długość powyżej 160cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One mogą jeździć na wszystkim, byle im się tylko podobało!

Faceci też wybierają to co im się podoba- producenci obecnie dla mężczyzn robią bardzo kolorowe narty. Dla mnie liczy się przede wszystkim to jak się narta sprawdza na stoku , kolorek jest sprawą drugorzędną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślą że są "głową domu"! :smile:

Myśleć zawsze można:wink:

Co do wyboru nart- ja jeżdżę na Volkl Viola i jestem z nich bardzo zadowolona . Poprzednio również jeździłam na Elanach dla średnio zaawansowanych i po przesiadce na Volkla poczułam różnicę. To naprawdę dobre narty. Oczywiście można wybrać jakiś wyższy model Vokla dla bardziej zaawansowanych ( ja jestem tylko średnio zaawansowana mimo ciągłej pracy nad techniką). Co do Atomica to raczej wybrałabym Cloud 9 nine- do nich tez się przymierzałam. Narty są ważne, ale najważniejsza jest dobra technika jazdy:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi. Nie spodziewałem się, że ktoś pomoże no przecież takich tematów co sezon jest bardzo dużo...

Buty mają twardość ok75- 80 z tego co pamiętam.

Co do koloru to racja... jest ważny.

Podam Wam 4 linki do nart i mam nadzieję, że pomożecie w wyborze.

Chciałbym aby te narty były rozwojowe aczkolwiek żeby to nie były narty zbyt trudne dla niej.

1

http://trojansport.pl/narty-fischer-ivory-my-style-2016-w10-womantrack.html

2

http://trojansport.pl/narty-fischer-breeze-my-style-2016-w9-womentrack.html

3

http://olimpiasport.pl/sklep/produkt/narty_volkl_aurena_+_4motion_100_lady_2015_2016/15281.470.1.1.pl2.0.htm

4

http://olimpiasport.pl/sklep/produkt/narty_volkl_viola_+_4motion_100_lady_2015_2016/15240.470.1.1.pl2.0.htm

Z tych podanych najbardziej zastanawiam się nad fisher breeze my stye i volkl aurena.

Ktoś też wspomniał o długości nart. No właśnie więc jaka byłaby odpowiednia. Moje narty sięgają mi powyżej brody jak to jest z kobietami? Ile cm odejmujemy od wzrostu? Gdzieś czytałem, że narty u kobiet powiny sięgać od klatki piersiowej do brody ( dla bardziej zaawansowanych)

Pozdrawiam Dawid

Edytowane przez DawidJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak BUMER - jako znawca kobiet itp..... potwierdzam dla kobiety narty mają być różowe i w kwiatki..... kobieta nie sprawdzi nawet stanu krawędzi .. a TAK na powaznie TWOJA zgrabna szczupła zona to narty do wysokości piersi a szyja.....Jeśli ona bawi sie na nartach rekreacyjnie to średnia półka bez wyczynu .. czekamy na zdjęcie uroczej narciarki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlaśnie tego się obawiam żeby nie przesadzić z tymi nartami. No to moja żona raczej nie gustuje w różowej kolorystyce, kwiatkach itd...

Poczekam jeszcze na jakieś odpowiedzi, ale raczej wybiorę między fisher breeze a volkl aurena aczkolwiek volkl viola wydają się też fajne, lecz czy nie będą zbyt wymagające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym sezonie przerabiałem ten temat z żoną. Po rozeznaniu się trochę w temacie odrzuciliśmy wszystkie narty typowo kobiece i skończyliśmy na Head WC Rebels iSLX, czyli takiej lżejszej slalomce. Parametry wzrostowo-wagowe ma podobne, tylko umiejętności na 3. W trakcie testów sprawdzaliśmy jeszcze takie narty:

Fischer Superior SC RC4

Fischer Progressor 700

Atomic Redster ST

Head Supershape i.Magnum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

..... One mogą jeździć na wszystkim, byle im się tylko podobało! Wierz mi! :smile:

Nawet jeżeli to żart Bumerku to głupi.

Narty dla wszystkich dobiera się normalnie, uwzględniając warunki fizyczne, umiejętności i rodzaj narty. Jak ma być to łatwa narta to wzrost -5 będzie ekstra, jak gigant to wzrost minimum. jak slalom to 155-160 - wszystko.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej wybiorę między fisher breeze a volkl aurena aczkolwiek volkl viola wydają się też fajne, lecz czy nie będą zbyt wymagające.[/quote

Myślę ( jako posiadaczka Volkl Viola) , że te narty będą odpowiednie dla żony. Nie jeżdżę lepiej niż Twoja żona ( 5-6) a daję radę. Narta prowadzi się dobrze, jest stabilna. W porównaniu z poprzednimi Elanami czuję się pewniej na stoku. To , że narta stawia pewne wymagania to dla mnie plus. Oczywiście można całe życie ześlizgiwać się z górki i mieć z tego frajdę, ale dla mnie ważne jest ciągłe poprawianie swoich umiejętności. Jazda z coraz lepszą techniką jest mniej męcząca, lepsza dla zdrowia, coraz bardziej cieszy:smile:. Jakiekolwiek narty wybierzesz ( kolorek ?:smile:) to wybierz dobrą długość. Żona jest wysoka, więc wybierz coś powyżej 160. Udanego wyboru:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne narty te Atomic cloud 9.

Tylko w opisie jest napisane, ze to narty dla zaawansowanych... reszta nart o których mowa jednak w opisie uwzględniają też średnio zaawansowanych. Czy ta narta aby nie byla zbyt trudna?

Ciężko po tych opisach producentów coś wywnioskować. Każdy ma inną skalę.

Edytowane przez DawidJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Od pewnego czasu unikam jakiejkolwiek wymiany zdań z Mitkiem. Proszę, abyś się ode mnie raz na zawsze odpier......! Zrozumiano!

Nie pisz głupot, nie będę miął co komentować. Wielokrotnie zwracałem uwagę, że takie żarty są nieprawdziwe i niesmaczne. Może nie czujesz ale obrażasz w ten sposób wiele dziewczyn.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...