Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prognoza pogody sezon 15/16


janek57

Rekomendowane odpowiedzi

Swoja droga jutro i we wtorek czekaja nas najwieksze sniezyce tej zimy a na forum taka pogrzebowa atmosfera. Wiem ze najwiekszy opad minie beskidy ale w sudetach tez sa osrodki. Zachod co prawda i polnoc to paraliz komunikacyjny ale beskidy tez cos dostaną z tego tortu. Trochę optymizmu zawsze mozna pojechac na zachod:)

Wysłane z mojego GT-S6310 przy użyciu Tapatalka

To trzymam Ciebie za słowo. Do tej pory w Sudetach zimowe dni można było policzyć na palcach jednej ręki. Na nartach pojeździć można tylko na sztucznym śniegu, a naturalny tylko na szlakach turystycznych w wysokich partiach gór. Od 5 do 12 jadę sprawdzić jak jest w innych krajach, ale po powrocie liczę na białe szaleństwo w Karkonoszach.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wiele wskazuje na to, że marzec 2016 może być trochę chłodniejszy od bardzo ciepłego lutego ,którego średnia wyniosła 4-5 stopni powyzej średniej z wielolecia np. w Katowicach luty16 to +4 stopnie (średnia wieloletnia to -0,4C). W marcu średnia wieloletnia dla Katowic to +3,3C i zapowiada się ,że bieżący miesiąc będzie w normie ,czyli średnia 3-4 stopnie C na plusie.W górach oczywiście chłodniej. Nie jest ekstremalnie zimno jak było w marcu 2013 ,ani tak ciepło jak w marcu 2014 i 2015 ,jest norma. Wielu po ciepłej zimie oczekuje wybuchu wiosny w marcu.Tego nie widać w prognozach a jutro sypnie nie tylko w górach. Prognoz TP ani innych nie oceniam bo moje przewidywanie też często się nie sprawdzają. Tym razem byłem blisko bo w jeszcze w listopadzie przewidywałem mrozy w styczniu , ciepły luty i niezbyt ciepły marzec. Tu prognoza dla Szczyrku http://www.wetteronline.de/wettertrend/szczyrk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie całkiem sie zgodze z ta prognoza bo spore ciepło szykuje sie juz w Świeta W. , do 18 stopni w poniedziałek wielkanocny (na 1000m.n.p.m około +10) Jazda na nartach ,tam gdzie bedzie to mozliwe tzn. na pewno Kasprowy i Pilsko, czy Zwordoń to mokry ciężki śnieg a tego nie lubię. Na cześci tras po południu (zwróconych na południe) przerabiałem to w początku marca w Saalbach i Kitzbuhel. Dla mnie średnia przyjemność. Jak jest +18 stopni wolę rower. Na Kasprowym w Ś.W. około 0+2 w dzień a noce lekko mroźne do -5. Śniegu jest tam duzo to 9-10.04 ,jak tylko nie będzie wiało i była dobra widoczność , pojeżdzic się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...