Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Chopok pod chmurką


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Niby nie ma zimy,ale taki Chopok działa i to z coraz lepszymi warunkami.To taka oaza zimy w regionie.

Podobnie jak poprzednio,pobudka 4.30 i gramoling.Jeden Zonk na wstępie,bo zapomniałem wczoraj wykupić ubezpieczenie i rano był problem.Muszę w końcu wykupić całoroczne.Przez ten "drobiazg" była lekka obsuwa.Dalej poszło już gładko i w sumie przy granicy ekipa zebrała się do kupy.Łącznie 8 osób.Drogi w większości czarne,jedynie na przełęczy za Zubercem,przez chwilę nawet biało! To była taka zapowiedź,co nas spotka na miejscu. Nie patrzyłem na zegarek,ale gdzieś tak ok. 9 byliśmy na miejscu. Na Luckach padał jeszcze deszcz ze śniegiem,ale już na Biela Put sam śnieg.Po prostu piękna zima.Szybko się ogarniamy i ruszamy do góry.Jedno krzesło,drugie i dalej łącznikiem do niebieskich tras.

p1060621.jpg

Podobnie jak przed tygodniem,warunki dobre i bardzo dobre.Żadnych minerałów.Trochę lodu na bardziej nachylonych ściankach,lekkie odsypy z boku i to wszystko.Podobnie na czerwonej FIS,ale ta dość szybko się degradowała.Wykonujemy kilka zjazdów i uciekamy na Południe.W tym czasie trwa regularna dostawa białego.

p1060522.jpg

p1060619.jpg

Ruszamy na łącznik 2a i pod Funitela.Tak samo jak tydzień temu,na wejściu duża i czytelna informacja,której nie zauważyć się nie da.Trasa pod gondolą nadal zamknięta.Wiele osób to ignorowało i niestety później widzieliśmy,że ktoś rozmaślony czekał na pomoc...

p1060530.jpg

Czas sprawdzić południe.Na szczycie Chopoka silny wiatr i zamieć śnieżna.Temperatura -4 st. Na tyle mocno duję,że jak ubrałem narty,to pchało mnie nawet pod lekką górkę.Wyraźnie pchało w stronę południową,więc się nie opierałem,tylko ruszyłem na czarną.Tu miłe zaskoczenie: trasa oficjalnie już otwarta! Gdyby nie mgła,warunki określiłbym co najmniej jako dobre! Ale od połowy trasy lepsza widoczność i nawet można było się rozpędzić.Łącznik do gondoli również w dobrej kondycji.Szkoda,że ta mgła się tak trzymała...

p1060559.jpg

p1060565.jpg

Dalej ruszamy na czerwoną.Ludzi garstka,warunki dobre,jedynie ścianka mocno zlodzona i nieco zamuldzona,co widać po locie... Zdarzały się gleby.Sprawdziliśmy też trasę przy orczyku i tu również fajnie.Pokręciliśmy się trochę.Zajrzało tu też słoneczko,ale tylko na chwilkę.

p1060542.jpg

Podobnie jak przed tygodniem,decydujemy się na konsumpcję w barze Kosodrewina.Tym razem chciałem coś zjeść,ale ceny mnie nieco odstraszyły... Słynny Prażony Syr z Frytkami 8,20 ojro! Trochę sporo! Powiem więcej: to drożej niż w Alpach za podobne danie! Więc wziąłem same chranulki i pifko. Andy_w i "pogromca nart" (Góral spod Skrzycznego) wzięli coś w rodzaju kwaśnicy,która była w rozsądniejszej cenie i do tego dobra. Pojedli,więc ruszamy na północ.No i trzeba było spróbować zjazdu pod Funitelem.Kiepska widoczność i zawierucha nie ułatwiają tego,ale powoli jakoś poszło.Przy początku warunki trudne,później nawet całkiem dobre.Jak przed tygodniem.

p1060582.jpg

p1060585.jpg

Wracamy na niebieskie trasy.Tak na koniec.Przy okazji kusi nas zamknięty fragment FIS.Od spodu wyglądał dobrze,a do tego,z oczywistych względów,nie było na nim ludzi.Cóż,próbujemy! "Nosy" Nas nie myliły,faktycznie śniegu tu sporo.Tak jak napisał Andy_w,wystarczyło by go rozgarnąć.

p1060627.jpg

Poniżej czerwona już dość sporo zdegradowana,więc na koniec jeździliśmy niebieskimi na całej długości.Jedyny mankament to dość spora ilość szusujących.Chwilami wyglądało to jak w Białce. Pojeździliśmy tak do ok 15 i ruszyliśmy w stronę naszych samochodów.Jak zawsze uśmiechnięty Darek w Bublinie:

p1060613.jpg

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody,wyjeździliśmy się dobrze.W sumie taki kontakt z prawdziwą zimą to dla narciarza przyjemność.Taki urok tego sportu. :cheerful:

Dzięki wszystkim za miłe towarzystwo i fajną zabawę!

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Johny za relację. Jak zawsze perfekcyjna :biggrin: a co do ubezpieczenia z tego co się orientuje to jeżeli jeździsz po trasach to masz w skipasie. Tylko na pozatrasówki trzeba się ubezpieczać.

Pozdrawiam

PS. ale miałeś fuksa dziś tak wieje że rano wyłączyli Rovną Hole a potem Funitel :eek: musi ładnie wiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Johny za relację. Jak zawsze perfekcyjna :biggrin: a co do ubezpieczenia z tego co się orientuje to jeżeli jeździsz po trasach to masz w skipasie. Tylko na pozatrasówki trzeba się ubezpieczać.

Pozdrawiam

PS. ale miałeś fuksa dziś tak wieje że rano wyłączyli Rovną Hole a potem Funitel :eek: musi ładnie wiać

Warto wiedzieć,bo się martwiłem,jak widziałem tych zwożonych... :frown::

A co do wiatru,to nawet u mnie wieje jak jasny gwint,a wahałem się czy nie jechać... :shocked:

Również pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffff a ja myślałem że tak się zdegradował za tydzień. Choć po dzisiejszej wichurze?... :confused::

PS. z tego co widzę na prognozach to Chopek za tydzień też ma być w chmurach ale ja będę na 99%

Edytowane przez Gość
PS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffff a ja myślałem że tak się zdegradował za tydzień. Choć po dzisiejszej wichurze?... :confused::

PS. z tego co widzę na prognozach to Chopek za tydzień też ma być w chmurach ale ja będę na 99%

Niektóre prognozy pokazują zupełnie przyjemną pogodę. :) Ale to tylko prognozy.

ja również na 99% pojadę,ale rozważam też Strbske Pleso,bo tam nigdy nie byłem,a jest szansa,że coś więcej tam uruchomią. :rolleyes::

Się zobaczy.Decyzja w piątek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczynałem jeździć na Słowacji (7 lat temu) pytałem i otrzymałem informację że tak. W tym roku nie sprawdzałem czy czegoś nie pozmieniali. Jak rozmawiałem ze Słowakami w zeszłym sezonie to twierdzili że masz na trasach i że u nich akcja pomocy na stoku a leczenie to ponoć inna bajka. Ale wiesz to byli zwykli narciarze.

PS. noclegi zamówione :biggrin:

PS2. napisałem na Jasną zobaczymy co odpiszą. Sam jestem ciekaw :rolleyes::

Edytowane przez Gość
PS2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź od Slovaków:

Dobrý deň,

ďakujeme za váš email. V cene zakúpeného celosezónneho skipassu (aj cez gopass) je aj poistenie pre prípad zásahu horskej služby, ktoré zahŕňa prvotné ošetrenie v prípade úrazu, prípadný odvoz zo svahu.Toto poistenie platí na vyznačených tratiach, nevzťahuje sa na freeride zóny.

S pozdravom a prianím pekného dňa

Czyli tak jak mówiłem jest ubezpieczenie na trasach. W razie wypadku zwiezienie ze stoku, pierwsza pomoc i ewentualny transport do szpitala. Ubezpieczenie nie obejmuje leczenia szpitalnego ani "pozatrasówek"

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że mamy pełne ubezpieczenie! Ja gdybym wiedział że BRE Ubezpieczenia tak mnie potraktuje po wypadku, nie pokazywałbym ich polisy. Pomocy oczekiwałbym na podstawie EKUZ, którą nota bene miałem! Chciałem dobrze, uważałem, że mając ubezpieczenie na kilkaset tys euro będę zaopatrzony jak należy! Tak to nieraz bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...