Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jedzenie na stoku


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 28.01.2017 o 22:39, Bumer napisał:

 bardzo dobrym rozwiązaniem byłby McDonald's  na stoku.

Wasze niedoczekanie.

Po ilości polubień widzę tutaj dużo zwolenników  tego typu żywienia.

Lubicie to co znacie i chcecie jeść wszędzie to co znacie, czyli hamburgery pizzę i schabowego(austrii wieprzowy Schnitzel) , wszystko doprawione solidnie polepszaczami smaku i koniecznie z ketchupem. 

Włoskie dania przedstawione przez JC to rzyginy, Polskie z dobrych knajp to na pewno mrożonki na starym tłuszczu.

Krytykuję naczynia jednorazowe na stoku, a delektujecie się kawą  i żarciem w kubkach papierowych w McDonaldzie.

 

Poniżej  cytat menu z kultowej knajpy na Podhalu, nie podaję namiarów bo na pewno nie będzie Wam smakować

 

Cytat

Technologia produkcji niezgodna z warunkami podyktowany przez UE

Przykro nam ale nasze dania nie zawierają tak istotnych składników jak E160 i E100 itp. wiemy że kłóci się to z okrutnie wyrafinowanym smakiem współczesnego Europejczyka

Nasze Dania mogą być ciepłe gorące ale nie przegrzane ponieważ jedynym urządzeniem na którym je przygotowujemy i tu ponownie odbiegamy od europejskich standardów jest kuchnia węglowa

Klientów zamawiających keczup do potraw mięsnych informujemy iż teren na którym znajdują się jest czysto Słowiański

Hamburgerów nie podajemy

Uwaga dzieci, zestawy z zabawkami poszły do domu, albo do lasu, a może i to w ogóle nie było.

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surfing, przeczytaj raz jeszcze post Bumera, tylko z większym zrozumieniem proszę. 

Masz racje Bumer, jak dostaje 'swojskie' pierożki z ciastem które rośnie w gardle i farszem, który jest przeglądem wszystkiego co knajpa miała do dyspozycji w ostatnim miesiącu, to mi osobiście robi sie niedobrze. Do tego obowiązkowo barszczyk z rozrobionego proszku Winiary za jedyne 5zł ;) . Więc jeśli porównywać stopień ohydy w takiej, jak uważam bardzo typowej polskiej jadłodajni i wspominanym Macu, to nie wiem kto powinien zwyciężyć. Jeszcze raz powtórzę, jedna jaskółka wiosny czyni, nawet dwie, pięć czy dziesięć. Ja tej propagandy wielkiego sukcesy i renesansu polskich restauracji póki co nie kupuje, bo jest to obraz nieadekwatny. I tez zastanawiam sie, co takiego śmiesznego jest w obrazie parowkowej z Austrii. Rozumiem, ze panowie omijacie szerokim łukiem polskie markety i nie widzicie ile świństwa nie mającego nie wspólnego z mięsem sprzedaje sie u nas i ile ludzi to kupuje i zjada...  Trochę obiektywizmu, tylko tyle...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Bumer napisał:

Takie tam, dziś po nartach, z Baltowskiego Zapiecka. W oczekiwaniu  na zamówione danie można spróbować swojskiego wypieku chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Tym razem nie było na sprobe  swojskich pasztetow ani chleba z żurawina.

Wygląda rewelacyjnie. Zarówno chleb jak i miejsce. Podaj więcej szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, fredek321 napisał:

Wygląda rewelacyjnie. Zarówno chleb jak i miejsce. Podaj więcej szczegółów.

Nie będę robił im reklamy. Jak na razie mogę jedynie restauracje polecić,  ładnie tam, czysto, milo, uprzejma obsługa,  każdy coś dla siebie do jedzenia wybierze.  Po nartach warto tam posilić się,  lub choćby wypić kawę. Polecam , bo mnie pasuje i mam nadzieje, że  większość z Was także po odwiedzeniu tego lokalu nie będzie rozczarowana. Nie żebym pial  z zachwytu, zresztą sami sprawdźcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto kilka moich kulinarnych wspomnień, tym razem z austriackich stoków.

IMG_6650.thumb.JPG.97b8e1dc9f1fb336e4c1a14011c95fa4.JPGIMG_6731.thumb.JPG.069830f87e99c02a83d6e6268f1fb896.JPG

Dwa pierwsze dania to typowe propozycje z menu na większości austriackich stoków. Tu konkretnie z Flachau (Lisa Alm)

 

IMG_6600.thumb.JPG.cf2d6ba5a68bad1f2748555cbbfc38ed.JPG

Ostatnia propozycja to dziczyzna (jeleń) podawana w knajpie Telserhutte w Zauchensee. 
 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Aressi napisał:

Oto kilka moich kulinarnych wspomnień, tym razem z austriackich stoków

Dwa pierwsze dania to typowe propozycje z menu na większości austriackich stoków. Tu konkretnie z Flachau (Lisa Alm)

Ostatnia propozycja to dziczyzna (jeleń) podawana w knajpie Telserhutte w Zauchensee. 
 

Jelenia jadłem w Zurychu,  z truflami. Oczywiście nie ja płaciłem za kolacje. Taki smakosz jelenia, ani trufli, to ja nie jestem aby za danie płacić 300 zł,  a do tego jeszcze wino, sałatka na przystawkę. ...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może góra do Mahometa, więc musi Mahomet do góry.

Wy tu dania takie, śmiakie a ja w areszcie fotelowym do 15 marca. Pomyślałem więc, że parę razy w tygodniu ukuchcę sobie coś regionalnego ze stoków Polski i Europy. Zacząć oczywiście trzeba od słowackiej Kapustnicy z wieprzowym mięsem i ostrą kiełbaską. Właśnie dochodzi w garze.

WP_20170202_002.thumb.jpg.aaeb9bfef8f3bdda42e4466b553249d8.jpg

Trzeba by było podlać trochę złotym bażantem, ale dziesięć tabletek na mojego potworka, skutecznie mnie od tego odciąga. 15 marzec, przeleci to się nadrobi.

Jako, że dziś to pierwszy dzień alpejskich warsztatów kulinarnych, w piekarniku duszą się udka po kujawsku. Taki ukłon dla naszych pomorskich forumowiczów. Na najbliższy czas w planach oczywiście Gulasz zupa rodem z Karyntii. Ale jak ją spożyć bez odpowiedniego trunku?

WP_20170202_001.thumb.jpg.6bb1589e45f52c80b384550be4e06823.jpg

WP_20170202_003.thumb.jpg.b6440073dee912469cca2c13bbe8471c.jpg

Nad Skrzycznem dziś piękne słońce, temperatura około 3 stopni, będzie dziś pierwszy 10 minutowy spacer w stronę mojej góry (100m odcinek oczywiście) i z powrotem na fotel.

Pozdrawiam, stęskniony nie tylko do nart ale jakiegokolwiek ruchu Góral.

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Nie może góra do Mahometa, więc musi Mahomet do góry....

W twoim przypadku można to sparafrazować :

Nie może Góral do Gór, więc muszą Góry do Górala :).

Fajne żarełko szykujesz. Ja ostatnio z tęskonty zrobiłem kwaśnicę.

Wyszła zaj........znaczy się pyszna. Jak w tej knajpie pod Babią Górą.

 

Pozdrawiam i do zobaczyska.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2017 o 07:20, idealist napisał:

 zastanawiam sie, co takiego śmiesznego jest w obrazie parowkowej z Austrii. Rozumiem, ze panowie omijacie szerokim łukiem polskie markety i nie widzicie ile świństwa nie mającego nie wspólnego z mięsem sprzedaje sie u nas i ile ludzi to kupuje i zjada...  Trochę obiektywizmu, tylko tyle...

Co może być śmiesznego w produkcie w którym jest 70%mięsa, rozumiem że pozostałe 30% to szacunek dla konsumenta - jak to jak to poetycko ują @michaś

Staram się omijać zagraniczne supermarkety, a mięso i wędliny kupuję w miejscowej masarni która ma tylko 5 sklepików.
Produkcja jest tak ustawiona że w sobotę o 13:00 w sklepiku są tylko puste haki.
Jak przyjdę we wtorek (niedziela i poniedziałek nieczynne) to mam pewność że mam wszystko świeże, często jeszcze ciepłe od dymu z wędzenia.

Lobby od niemieckich wurstów bardzo ubolewa że Polacy nie chcą jeść ich wyrobów mięsopodobnych i na wszelkie sposoby próbują ograniczyć polskie masarnie.

Na początek Niemcy przeforsowali zakaz wędzenia dymem naturalnym.

Mam w pobliżu też jeden z mini sieci polskich delikatesów z własną masarnią i tłumy kupujących raczej świadczą o dobrym guście Polaków. Nie wiem jak tam w wielkich miastach, ale ja nigdy nie widziałem kolejki do mięsnego w Carrefour Bielsko-Biała.

Oczywiście jest duża cześć zjadająca świństwa  mięsopodobne w sklepach i barach z uporem nazywanych restauracjami. Jakimś dziwnym trafem osoby te pęcznieją równie szybko jak wyroby które spożywają, a ich umiejętności kulinarne sprowadzają się do zamówienia pizzy przez telefon.

Wracając do jedzenia po nartach, jest przykro że Szczyrk ma kilkanaście efektownych knajp, ale na dobry obiad to trzeba podjechać do Bielska lub na Salmopol.

Edytowane przez surfing
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...