Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jedzenie na stoku


JC

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Sariensis napisał:

Przed narciarskim weekendem, moi Chińscy przyjaciele odwiedzili mnie z najlepszą herbatą Świata, No cóż, muszę sobie teraz sprawić termosik ma stok ;) ., a może przy następnej wizycie w Chinach narty po chińsku hmmm .... ?

75245336-702D-48B7-BD0E-6B58F67FB99F.jpeg

Też skompletowałem kilka takich fantów, jednak zostaję przy wersji English, daje lepszego kopa - zwłaszcza w wydaniu English Breakfast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kubis napisał:

Też skompletowałem kilka takich fantów, jednak zostaję przy wersji English, daje lepszego kopa - zwłaszcza w wydaniu English Breakfast.

Bedac w Albufeira mialem codziennie w hotelu english breakfast,..., nigdy już nie wrócę do tego hotelu, a herbatę jednak wolę chińska od kolonialnej ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sariensis napisał:

ęBedac w Albufeira mialem codziennie w hotelu english breakfast,..., nigdy już nie wrócę do tego hotelu, a herbatę jednak wolę chińska od kolonialnej ;) .

Ale ja nie mówię o herbacie English na polish czy inny market, bo w polskiej masz np. 1.8-2g czegoś, co przypomina herbatę, a dajmy na to w takim czymś

image.png.283cae612da890057e52ad6f3532eac2.png

masz 3.125g na torebkę herbaty, którą wyspiarze selekcjonują dla siebie. U nas są sznureczki, karteczki i cały emejzing, a u nich taki wyrób:

images?q=tbn:ANd9GcTPi6hS2CFRlo4zxlvsz9YVU3oby8v0cdPxf_4HhMGPT4rk6jT3ww&s

I mówię właśnie o czymś takim, nie żadnym Liptonie itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna, chińska nigdy nie jest torebkowana, picie herbaty w Chinach to cały złożony rytuał, poczàwszy od etapu parzenia w specjalnych czajniczkach, oczywiście na ogniu z podkladem z aromatycznego drewna :) .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99%  herbat w torebkach to przemielone gałązki, miał lub pył,  najdrobniejsze okruchy liści, które wykorzystuje się do produkcji herbat ekspresowych w torebkach.

Wśród miału jeszcze jest kilka kategorii ale pisanie o tym, że jest jakiś specjalny podział na rynek polski albo angielski to nie prawda. W każdym kraju w torebkach możesz kupić lepszy i gorszy miał :)
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MichalR napisał:

A słyszeliście że torebki wydzielają mikroplastik który wciągamy jak młode pelikany z każdą filiżanką czy szklanką wypitej standardowej herbaty, wiec generalnie i tak to wszystko jest niezdrowe ;)

Papier wydziela mikroplastik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Ostek napisał:

99%  herbat w torebkach to przemielone gałązki, miał lub pył,  najdrobniejsze okruchy liści, które wykorzystuje się do produkcji herbat ekspresowych w torebkach.

Wśród miału jeszcze jest kilka kategorii ale pisanie o tym, że jest jakiś specjalny podział na rynek polski albo angielski to nie prawda. W każdym kraju w torebkach możesz kupić lepszy i gorszy miał :)
 

 

To co wiem to to, że w Polsce w normalnym sklepie nie kupię herbaty ani o jakości ani o gramaturze śniadaniowej herbaty z Anglii. Nie ma takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kubis napisał:

To co wiem to to, że w Polsce w normalnym sklepie nie kupię herbaty ani o jakości ani o gramaturze śniadaniowej herbaty z Anglii. Nie ma takiej opcji.

Kupisz, w specjalizowanym sklepie z herbata, zazwyczaj do sklepu przylega herbaciarnia, gdzie można wcześniej spróbować różnych herbat, kupuje się na wagę, nie na torebki ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Sariensis napisał:

Kupisz, w specjalizowanym sklepie z herbata, zazwyczaj do sklepu przylega herbaciarnia, gdzie można wcześniej spróbować różnych herbat, kupuje się na wagę, nie na torebki ;) .

Dlatego użyłem sformułowania normalny sklep. Herbaty które pije z powodzeniem można kupić też na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kubis napisał:

Dlatego użyłem sformułowania normalny sklep. Herbaty które pije z powodzeniem można kupić też na allegro.

Ale to sa normalne sklepy, nawet normalniejsze od wielkopowierzchiowych.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 3.11.2019 o 19:44, surfing napisał:

Ski & Bike Cafe miejsce obowiązkowe w Szczyrku dla fanów staroci narciarskich, szczególnie że dobra kawa i  pyszne domowe ciasta.

 

Potwierdzam, wszystko pyszne a desery bez dodatku cukru przepyszne ;)

2995CBAC-6C43-451B-A28E-79E3EEE72838.thumb.jpeg.79f9fb2cced1325b3d3fb3f12f4ab45d.jpegchia z mango powala :)

 

Pozdrawiam

mirekn stały bywalec ww Przybytku

Edytowane przez mirekn
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Gastronomiczna mapa SMR, pamiętajcie że nie jesteście zdani na na wątpliwej jakości pokarm od TMR, największy wybór jest na Hali Pośredniej (niebieska kanapa)

Aktualna mapa Szczyrk zima 2020, zlikwidowałem wirtualne trasy i dodałem 11 barów (zielone kwadraty) z dobrym jedzeniem, grillami itp prowadzonych przez miejscowych o których TMR nie raczył wspomnieć.

 

szczyrkowski_mapa_zima_2020 bienkula.jpg

 

Pod Rudym Kotem - czynny

zdjęcia 30.12.2019  @moruniek

spacer.png

Budynek nowego baru (nie należy do TMR).

nowa-knajpka-w-dole.jpg

spacer.png

4-cd.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, marcinn napisał:

To i ja dodam coś w temacie

Takie cuda podają w restauracji w Sonnenterrasse na Moltku przy krześle Schwarzkopf na 2378m

Żeberka w miodzie i kaczka nadziewana śliwką węgierską 

Mniam,mniam...

IMG_20191223_135259.jpg

I jak tu nie lubić Alp. Mam nadzieję, ze i na polskich stokach coraz częściej będzie podawane coś więcej niz kiełbasa z grilla, albo jakieś dania z podgrzewaczy - bemarów. Milej tez sie je na prawdziwym talerzu i pije z prawdziwej szklanki, a nie jednorazowych tacek, czy kubków. Mamy juz w Polsce nowoczesne kanapy, armatki śniegowe, ratraki, to i moze prawdziwego jedzenia tez doczekamy. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Cosworth240 napisał:

I jak tu nie lubić Alp. Mam nadzieję, ze i na polskich stokach coraz częściej będzie podawane coś więcej niz kiełbasa z grilla, albo jakieś dania z podgrzewaczy - bemarów. Milej tez sie je na prawdziwym talerzu i pije z prawdziwej szklanki, a nie jednorazowych tacek, czy kubków. Mamy juz w Polsce nowoczesne kanapy, armatki śniegowe, ratraki, to i moze prawdziwego jedzenia tez doczekamy. 

Wieviel kostet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziś pierwsze i nie ostatnie odwiedziny Kuflonki. Dwie herbaty i dwa potężne kawałki ciast (czekoladowego i szarlotki). Razem 51. Dużo? Pewnie tak, ale dla nas do zaakceptowania ze względu na to, że jemy w cieple, na szkle, metalowymi sztućcami. Do tego mamy toaletę o idealnej czystości.Zdjęcia przy czymś konkretniejszym.

Podoba nam się sposób zamawiania i wydawania dań ciepłych. Troszkę jak w McDonaldzie. Może kiedyś dojdzie też automatyka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania nowo wybudowany, duży bar na Pośrednim. Ten zamiast ubiegłorocznego grzybka.

Ciepło, sucho bo mają wydajne ogrzewanie podłogowe. Na razie na papierze i plastiku. Podobno ma się zmienić. Dania z grilla tak jak w zeszłym roku bardzo smaczne. Toaleta czysta i pachnąca.

IMG_20200114_111110.thumb.jpg.b4136c0893c8797bec4c91673d6e496d.jpgIMG_20200114_111115.thumb.jpg.6763d4d8283b143d19ffe5cf61bc9532.jpg

 

Te dwie porcje + dwie herbaty 38 złotych. Chętnie dołożymy do 50 za szkło i metal.

 

Edytowane przez fredek321
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...