Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jedzenie na stoku


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Młodym chcę przypomnieć. Kiedyś świnię karmiono naturalnymi produktami rok, może i dłużej, zanim ja przeznaczono na rzeż. Jej mięso, i nie tylko, ale i kur, bydła itp, było inne, miało inny smak. Porównajcie sobie smak wołowiny argentyńskiej do naszej, zobaczycie o czym piszę. Dziś, kiedy zastosuje się starą technologię i tak nie otrzyma się takiego samego jak kiedyś produktu. Wiem o tym, bom już (kur...) stary!!! Ale pamięć i smak mi pozostał. To samo dotyczy się np. owoców. Pamiętacie jak kiedyś smakowały truskawki? A były to ananaski, murzynki, kartoflanki, zwykłe, wydłużone, kuliste itp. Czuć w nich było smak poziomki, nie kalarepy.  No cóż, świat się zmienia i jemy to co nam zaoferują. Dlatego dobrze, że choć w ten sposób zareklamujemy wśród nas te bary, restauracje, które się choćby starają i  byle czego na stół nam nie serwują. PS, a jak żywią w tej najstarszej w Polsce karczmie w Jeleśni?  Kwaśnicę na ryju jeszcze podają tam? 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bumer napisał:

PS, a jak żywią w tej najstarszej w Polsce karczmie w Jeleśni?  Kwaśnicę na ryju jeszcze podają tam? 

Podają, a przynajmniej rok temu podawali. Jest tam smacznie, choć na przestrzeni lat zauważyłem pogorszenie jakości. Może smak mi sie zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Karczmie w Jeleśni szału nie ma.

 

Skoro możemy rozmawiać też o okolicach stoków to.. 

Dobra Kasza Nasza / Krupówki 50, Zakopane

IMAG1346.thumb.jpg.76e0c6aec39b09833a1c7741ab2fe654.jpgIMAG1347.thumb.jpg.d14a4e9fb88192543417a10aadaf7aad.jpg

Czyli zapiekane kasze z pieca w wielu konfiguracjach. Kasza gryczana z boczkiem i suszonymi śliwkami - klasa.

 

Polecam ;).

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Bumer napisał:

5 zł cola 0.33l? To jakaś stara cena.

Aaa, przypomniało mi się. W 1973 czy 1974 roku, jak w Polsce zaczęli produkować Pepsi i Coca-Colę, butelka 0,25l kosztowała właśnie 5 zł. Tak dla przypomnienia bo była denominacja, tamte 5 zł to dzisiejsze 0,05 grosza. Czyli za dzisiejszy 1 grosz  można było wtedy  kupić 20 butelek Coca-Coli. Czy na podstawie tego wyrywkowego przykładu uważacie, że trzeba oszczędzać i odkładać na gorsze czasy i starość?  Więc polecajmy sobie knajpy przy stokach i radujmy się przy stołach zastawionych frykasami.  Pić, pier..... nie żałować, bida musi pofolgować!

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bumer napisał:

Pić, pier..... nie żałować, bida musi pofolgować!

Kasa jest do wydawania, a nie do oglądania kolejnych zer na koncie

 

5 godzin temu, JC napisał:

Jeżeli będziecie wracać z nart przez Bielsko, to polecam restaurację....

.... Dworek New Restaurant http://dworekbielsko.pl/

Specyficzne, industrialne wnętrze...IMG_6405.thumb.JPG.a9194d869b770047f8fd212edeb91621.JPGIMG_6406.thumb.JPG.d8cfe00f77d4df060409452584eb0fcf.JPG

Prawdziwy sznycel wiedeński, z niesamowitym sosem. Nie zdradzono nam składu.

IMG_6408.thumb.JPG.7f235255f9aa574e65c55416950f794c.JPG

Comber jagnięcy najlepszy jaki jadłem.

IMG_6409.thumb.JPG.8df3fd7d103c13ddce73844c3e42c4b7.JPG

No i beza Pavlova, a raczej a'la. Świetna.IMG_6410.thumb.JPG.a8b3217b2272076c7ad234a2c2566600.JPG

Otoczenie też przyjemne.

IMG_6413.thumb.JPG.dac9814c9c1cfd594cd61dec2f6785ef.JPG

 

Restauracja jest na wlocie do Bielska od strony Żywca.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Bumer said:

Aaa, przypomniało mi się. W 1973 czy 1974 roku, jak w Polsce zaczęli produkować Pepsi i Coca-Colę, butelka 0,25l kosztowała właśnie 5 zł. Tak dla przypomnienia bo była denominacja, tamte 5 zł to dzisiejsze 0,05 grosza. Czyli za dzisiejszy 1 grosz  można było wtedy  kupić 20 butelek Coca-Coli.

A to nie była Polo-Cocta? ;)

Quote

Czy na podstawie tego wyrywkowego przykładu uważacie, że trzeba oszczędzać i odkładać na gorsze czasy i starość?  Więc polecajmy sobie knajpy przy stokach i radujmy się przy stołach zastawionych frykasami.  Pić, pier..... nie żałować, bida musi pofolgować!

Niektórzy odejmują sobie od ust z powodu dzieci. xD  Niech się same dorobią!

 

8 hours ago, surfing said:

Oczywiście jest duża cześć zjadająca świństwa  mięsopodobne w sklepach i barach z uporem nazywanych restauracjami. Jakimś dziwnym trafem osoby te pęcznieją równie szybko jak wyroby które spożywają, a ich umiejętności kulinarne sprowadzają się do zamówienia pizzy przez telefon.

A co masz do grubasów i dlaczego od razu stawiasz znak równości pomiędzy otyłością a tym, że ktoś wtarmosi pizzę, maka czy inne kejefsi? Czy salceson z kerfura? Albo placka z gulaszem z tacki? 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, paolomario napisał:

A co masz do grubasów i dlaczego od razu stawiasz znak równości pomiędzy otyłością a tym, że ktoś wtarmosi pizzę, maka czy inne kejefsi? Czy salceson z kerfura? Albo placka z gulaszem z tacki?

Nic nie mam do grubasów, a nawet ich podziwiam jak facet z nadwagą 50 kg ostro śmiga na nartach.
Czasami  pije kawę z ekspresu w McDonaldzie przed Gdańskiem gdzie podają ją w filiżankach,                                                                  w żadnym innym miejscu nie widziałem tylu ludzi z nadwagą.
Na szczęście nawet na autostradzie można zjeść Polskie jedzenie,                                                                                                               polecam Bary Taurus i uprzedzam że nie ma tam hamburgerów.

Edytowane przez surfing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Weekendowo byłem w okolicach Kazimierza Dolnego. Trochę stacji narciarskich tam jest. Nawet z tego co wiem to użytkownicy forum w zimę tamtejsze odwiedzają. Jeżeli będziecie jechać tak najlepiej już po nartach. Warto odwiedzić restaurację w Willi Filiks w Nałęczowie. Jest to na przestrzeni kilku lat druga restauracja w naszym kraju, która naprawdę mnie i moją naj zaskoczyła. Cudowne jedzonko, niebanalne, dobrze wykonane i ładnie podane. Widać pasję.

Ponadto ja jak gdzieś jadę turystycznie to szukam opinii o restauracjach na stronie Tripadvisor. Zarówno w kraju jak i za granicą. Jeszcze się nie zawiodłem na opiniach tam zamieszczonych. Także jak lubicie dobre jedzenie i trochę się tym interesujecie to polecam tą stronkę.

Pozdrawiam.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, lokiec3 said:

Weekendowo byłem w okolicach Kazimierza Dolnego. Trochę stacji narciarskich tam jest. Nawet z tego co wiem to użytkownicy forum w zimę tamtejsze odwiedzają. Jeżeli będziecie jechać tak najlepiej już po nartach. Warto odwiedzić restaurację w Willi Filiks w Nałęczowie. Jest to na przestrzeni kilku lat druga restauracja w naszym kraju, która naprawdę mnie i moją naj zaskoczyła. Cudowne jedzonko, niebanalne, dobrze wykonane i ładnie podane. Widać pasję.

Ponadto ja jak gdzieś jadę turystycznie to szukam opinii o restauracjach na stronie Tripadvisor. Zarówno w kraju jak i za granicą. Jeszcze się nie zawiodłem na opiniach tam zamieszczonych. Także jak lubicie dobre jedzenie i trochę się tym interesujecie to polecam tą stronkę.

Pozdrawiam.

 

Byłem pare razy w Nałęczowie i nikt nigdy nie polecił mi restauracji czy knajpy w tej wilii. 

Za to całkiem niezłe jedzenie (jak i spanie) jest w "Hotelu/Restauracji Przepióreczka" i ... standardowo można się najeść słodyczami po pachy w Wedlu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mysiauek napisał:

Byłem pare razy w Nałęczowie i nikt nigdy nie polecił mi restauracji czy knajpy w tej wilii. 

Za to całkiem niezłe jedzenie (jak i spanie) jest w "Hotelu/Restauracji Przepióreczka" i ... standardowo można się najeść słodyczami po pachy w Wedlu :) 

Bo ta Willa jest otwarta całkiem niedługo. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
On 24.07.2017 at 11:37 AM, lokiec3 said:

Weekendowo byłem w okolicach Kazimierza Dolnego.

 

My ostatnio zajrzeliśmy do karczmy Siwy Dym nieopodal Kazimierza. Kiedyś przeczytałem dobrą recenzję o tym miejscu, w którejś z lokalnych lubelskich gazet, jako polecanej kierowcom TIRów na smaczny przystanek. Co prawda gulaszowe kociołki i placki zmiotła spora grupa motocyklistów, ale i nasze jedzenie było smaczne :)

Gdyby ktoś chciał zajrzeć na stok w Jacni koło Krasnobrodu na Roztoczu (albo na kajaki latem) to w Bondyrzu, przy młynie, jest hodowla pstrąga i bardzo fajna restauracja. Owy pstrąg został ostatnio, przez jakąś francuską instytucję, zaliczony do 15tu najlepszych regionalnych produktów Polski. Nie wiem, czy to w związku z tym trochę podrożało, ale i tak warto, bo rybka, serwowana na kilka sposobów, jest przepyszna. A czasami zajeżdżamy, by na wagę wziąć kilka wędzonych i dołączyć do grillowanego. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

11 listopada świętowałem w BSA , pobyt dopełniłem posiłkiem w barze u Ignacego.

Już samo podejście do lady samoobsługowej zachwyciło nas smakowitym bukietem zapachów.

Potrawy może nie wyglądają ale są po prostu pyszne, jeszcze nigdy nie jedliśmy tak dobrego jedzenia barowego.

Dla mnie kwaśnica, ozorki i żołądki z fantastycznie doprawionym ryżem to niebo w gębie :)  , nawet schabowy i placki ziemniaczane był niestandardowo smaczne.

Sałatki, chleb i dodatki (żurawina itp) wszystko domowej roboty pyszne i zaskakujące.

Najlepsze jedzenie w Szczyrku, Rudy Kot ma godnego konkurenta.

Sprawcą tej pysznej kuchni jest Marcin Czubak

20171111_145957.jpg.164b0c6fddb073df837fa2aa20c12b1e.jpg

20171111_145711.jpg.c30aae09348c79b539fb9fe84a5d5b17.jpg

20171111_144329.jpg.a98301a545619fdb3405a329b2e40ed1.jpg

Uwaga, uzależnionym od glutaminianu sodu kuchnia ta nie będzie smakować

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎19‎.‎11‎.‎2017 o 22:15, surfing napisał:

11 listopada świętowałem w BSA , pobyt dopełniłem posiłkiem w barze u Ignacego.

Już samo podejście do lady samoobsługowej zachwyciło nas smakowitym bukietem zapachów.

Potrawy może nie wyglądają ale są po prostu pyszne, jeszcze nigdy nie jedliśmy tak dobrego jedzenia barowego.

Dla mnie kwaśnica, ozorki i żołądki z fantastycznie doprawionym ryżem to niebo w gębie :)  , nawet schabowy i placki ziemniaczane był niestandardowo smaczne.

Sałatki, chleb i dodatki (żurawina itp) wszystko domowej roboty pyszne i zaskakujące.

Najlepsze jedzenie w Szczyrku, Rudy Kot ma godnego konkurenta.

Sprawcą tej pysznej kuchni jest Marcin Czubak

20171111_145957.jpg.164b0c6fddb073df837fa2aa20c12b1e.jpg

20171111_145711.jpg.c30aae09348c79b539fb9fe84a5d5b17.jpg

20171111_144329.jpg.a98301a545619fdb3405a329b2e40ed1.jpg

Uwaga, uzależnionym od glutaminianu sodu kuchnia ta nie będzie smakować

 

Potwierdzam, jesteśmy bardzo zadowoleni z nowej odsłony naszj gastronomii::)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...
7 godzin temu, Sariensis napisał:

0670013842dc0b88e501416555ad57ae.jpg

To co mi sie bardzo osoba we Włoszech, nie ma wszędobylskiego plastiku jak w Austrii, czy Polsce, ilość zwożonych osadów nieprzyjaznych środowisku jest bardzo mała, Bravo Włosi za szacunek dla natury i chęć do
Zmywania naczyń!
 

 

6 godzin temu, idealist napisał:

Austriacki plastik....taaaa 😂

3252EDE5-F110-4C78-9D2B-D97839D51F84.jpeg

1900B388-FAE4-430C-BC05-10F48D0FC066.jpeg

F5AE784A-9CA1-483F-ACA0-240E25A9E5F0.jpeg

Un Caffe musi być w filiżance :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Un Caffe musi być w filiżance [emoji4]

Niekoniecznie, w ischgl podawalinna stoku w papieroplastiku, podobnie wurst, tylko piwo w szklankach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...