Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

pilne Soelden


maciuch

Rekomendowane odpowiedzi

Jak lubisz górskie drogi i serpentyny, to ja wjazd polecam. Koledzy co prawda słusznie wskazują, że męczą się klocki, ale w końcu od tego są. Ja tam mam zawsze banana na twarzy na tej drodze, ale fakt trzeba to lubić. Jeżeli dobrze pamiętam, to Solden pod parking na lodowcu jest ok. 12 km. Jak chcesz się dostać za tunel, to kawałek więcej.

Z ciekawostek - jedna ze scen najnowszego Bonda była właśnie kręcona na drodze na tej Gletscherstrasse - ale jak ja jeździłem, to nikt nie strzelał i nie latał samolotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i Koledzy. Mam przed sobą weekend w Soelden. Pierwszy raz. Podpowiedzcie pod który wyciąg najlepiej od razu podjechac by wciągnąć się jak najwyżej i tam jeździć. Jak rozumiem tam gdzie ten opisywany często tunel??? Z góry dzieki

Dlaczego jak najwyżej? :) Żeby się szybciej zmęczyc? :) (wysokość, ciśnienie)

Lubię górskie drogi, wjeżdżałem tam wielokrotnie ale po co teraz? W prognozach nic nie widać ale może też w dowolnej chwili tę drogę zasypać - nie wiem kiedy jedziesz.

Podjedź pod Giggijoch najsensowniej, lub ew. Gaislachkogel - w sumie obojętne, bo wszędzie możesz wjechać z dołu od razu dość wysoko.

Podjazd pod lodowce w tej chwili wydaje mi się absurdalny, niepotrzebnie kosztowny, i czasochłonny do tego - po co, skoro tam możesz dojechać na nartach :)

W Sölden w tej chwili otwarte jest ok. 2/3 ośrodka - nawet w 2 dni odwiedzisz wszystko co się da, lodowce też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wjazd na lodowiec samochodem może zostać wkrótce zamknięty, pozostaje wjazd wyciągami.

I tu masz 2 opcje:

- najpopularniejszy poprzez Giggijoch

- lub wjazd na pośrednią stację Gaislachkogl, zjazd trasą 6 i podjazd krzesełkiem Langegg

Dalej 1 krzesło i gondola Gletscherexpress.

Tunel narciarski znajduje się pomiędzy dwoma lodowcami Retenbach a Tiefenbach, wjazd gondolą od strony Retenbach, ze szczytu zjeżdżasz około 300 metrów i jesteś na wprost tunelu (nie sposób go pominąć, tym bardziej że przed południem 80% ludzi jedzie przez tunel na drugi lodowiec)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak jestem w Solden jak tylko mogę wciskam się zawsze pod sam lodowiec z rana - 1,5H jeździsz po lodowcu prawie sam zanim dojadą ludzie parkujący na dole.

To fakt i o ile w tygodniu można dostać się na drugą stronę tunelu szybko i sprawnie, to w weekend już nie koniecznie.

Jak wygąda sprawa płatności przy wjeździe pod lodowiec? W dni pracujące nie płaciliśmy, czy w weekendy wjazd jest płatny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20131202_084946.jpg

20131202_084946.jpg

20131202_092307.jpg

To fakt i o ile w tygodniu można dostać się na drugą stronę tunelu szybko i sprawnie, to w weekend już nie koniecznie. Jak wygąda sprawa płatności przy wjeździe pod lodowiec? W dni pracujące nie płaciliśmy, czy w weekendy wjazd jest płatny?
Z tego co się orientuję wjazd pod obydwa lodowce (dla osobówek ) jest otwarty tylko przed głównym sezonem - zarówno w tyg jak i w weekendy jest gratis. Kolejka na samych lodowcach działa od godz 9.

Screenshot_2015-12-18-20-10-15.jpg

Maximum Speed: 106,8 km/hDistance: 49,6 kmVertical: 8147 mSlope: 42°

20131202_084946.jpg.480966cc7b47972d98fbfb1ca28814a4.jpg

20131202_092307.jpg.6bb73ba3e5cb16dbdeede492c09098e4.jpg

Screenshot_2015-12-18-20-10-15.jpg.e94dade0db056991bfa045637a0ba267.jpg

Edytowane przez WIND
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...