Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czapka śniegu w Szczyrku


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro dziś musiałem wcześniej wstawać,żeby zawieźć żonę,to czemu by nie zawitać na słynną Ice Arenę w Szczyrku?Trudno mówić tam o jakimś wielkim szusowaniu,ale można się nieco rozruszać.

Wyjazd po 7 rano.Aura jesienno-wiosenna,więc o drogach nie za bardzo coś można napisać.Warunki do jazdy dobre,jeśli już ktoś miałby zaliczyć poślizg,to na liściach,nie na śniegu.Korków,czy inny niespodzianek brak.Na miejsce docieram o 8.Zajmuję miejsce parkingowe przy samym stoku (parkingi są tu bezpłatne),szybko zakładam buty i do kasy.Biorę karnet od 8.00 - 10.00 za dwie dyszki i na stok.Ludzi jeszcze niewiele,ale ktoś tam się już kręci.

p1060862.jpg

Z rana pogoda jeszcze pod chmurką,ale bez opadów.Ponoć w nocy lało.Stok nie był ratrakowany,chyba przez ten nocny opad lub cienką warstwę białej kołderki.Niestety trochę to przymarzło nad ranem i nieco przeszkadzały nierówności,ale bez tragedii.Warunki ogólnie dobre,przetarć czy minerałów brak.Działają oba wyciągi.Ponieważ ten dłuższy jest bardziej oblegany,ja kręcę się w większości przy małym.Da się rozpędzić,więc nawet całkiem fajnie,mimo krótkiej trasy.

p1060887.jpg

Dość szybko zaczęło przybywać ludzi,zwłaszcza szkółek,przez co stok gęstniał.No ale co zrobić,kiedy tylko tutaj da się coś pośmigać w regionie?Mimo wszystko,tak do 9.30 było jeszcze całkiem spoko.Przyjemną niespodzianką było rozejście się chmur i wyjście słoneczka,które jednak rano jedynie zagląda przez gałęzie.

p1060899.jpg

Kiedy tak z boku się spojrzy,to jakby ci ludzie jaja sobie robili i jechali przy orczykach po trawie.jakoś dziwnie wygląda ta zima.Widać,że robią tu co mogą,żeby zachować ciągłość działania.Wszelki śnieg z pól został pozmiatany i rzucony na stok.Niewielką rezerwę pozostawiono przy trasach orczyków.

p1060897.jpg

Ostatnie pół godziny nieco po eksperymentowałem z nagrywaniem,nowym kijaszkiem do zdjęć itp.Jeżdżenie zmieniło się w slalom między ludźmi,więc jakoś trzeba było spożytkować czas.Do tego ten stok nadaje się idealnie.

p1060910.jpg

Na koniec przespacerowałem się,żeby sfotografować tą czapkę śniegu w całości.Niestety właściciele gruntów porobili zasieki z drutów kolczastych,więc fotka jest jaka jest.

p1060915.jpg

Po godzinie 10 kolejki do długiego wyciągu wyglądały tak:

p1060920.jpg

Do małego wyciągu ciągle wchodziło się na bieżąco.

Cóż,2 godzinki minęły szybko,ale nawet coś tam pojeździłem.Trudno mówić o nasyceniu,porównując dzień dzisiejszy do ostatnich wypadów na Chopok,ale rozgrzewka była. Skoro tak,to jeszcze musiałem coś zrobić i... ruszyłem na rower.W sumie piękny dzionek! :)

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze to jakiś (jesienno-wiosenny?) dzionek narciarski zaliczony. Cieszyć można się z każdej możliwości ponartowania, nawet na tych krótkich i płaskich stokach.

Pozdrawiam serdecznie.

Dokładnie tak! Przy obecnej aurze,nie ma co wybrzydzać i lepiej się cieszyć z tego co jest.Przynajmniej można w jeden dzień pośmigać na nartach i pojeździć na rowerze... :cheerful:

Również pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...