Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Chopok nad chmurką


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś ponownie Chopok,ze sporą ekipą.To niemal jedyne miejsce w okolicy,gdzie da się sensownie pośmigać,więc wybaczcie,że będę zanudzał tym Chopokiem... Andy-w,pisz śmiało,chleba mi nie odbierzesz,co najwyżej czytelników...

Ponownie dziś wczesne wstawanie,bo niestety,choć Chopok nie jest specjalnie daleko,to nie prowadzi tam żadna co lepsza droga.Gdyby była Fullwypasówka,jazda trwałaby pewnie nieco ponad godzinę,a tak trzeba liczyć nawet 3! Ale czego się nie robi dla ukochanego sportu?

Dziś ekipa sprawnie się zebrała i szybko pomknęliśmy w "Jasną stronę mocy".Driver sprawny,to też prędkość,jak na możliwości słowackich dróg,była nad świetlna.Tylko ta długa wioska... Nie dość,że długa,to jeszcze zamglona.Jak ja ją kocham! Podobnie miałem w środę,ale podczas powrotu.Na szczęście tego typu niespodzianek więcej nie było i szybko pomknęliśmy w tych okolicznościach,jedynie słusznym kierunku.Nie było przykrych niespodzianek,ale były te miłe,jak choćby niezwykły widok na Tatry Niżne podczas pokonywania słynnej przełęczy.

img_20151220_075006.jpg

Zatrzymywaliśmy się w dwóch miejscach,a w jednym z nich byli nawet profesjonalni fotografowie.Przynajmniej z profesjonalnym sprzętem.Cyknęliśmy fotki i dalej w drogę.Pod Chopokiem,na Luckach,meldujemy się 8.24 "mojego czasu".Mniej więcej dokładnego.Już widać,że pogoda będzie perfekcyjna!Szybko się zbieramy,choć zawsze to trwa.Ale dziś szybciej,niż tydzień temu,co warto odnotować.Na pierwszy ogień bierzemy czerwoną FIS 11,kierując się do Zachradek.Warunki w tym momencie super!Dalej ruszamy do góry i ciśniemy niebieską na sam dół.Jest kawał trasy i do tego jeszcze w super warunkach!

p1060955.jpg

p1060945.jpg

Jeszcze przez chwilę testujemy tutejsze trasy,bo jest dobrze,ale te szybko się degradują.Przy okazji udaje się zgrać z Jaśkiem i jakiś czas jeździmy razem (później się nieco pogubiliśmy wszyscy...).Patrząc na słońce,które nie bardzo chcę tu dotrzeć,podejmujemy decyzję,żeby ruszyć na szczyt i dalej na południe.Ale na szczycie tooo... Co tu dużo mówić - widoki bajkowe! Niby nie pierwszy raz,ale będę to powtarzał: Chopok jest wyjątkowo fotogeniczny!

p1060974.jpg

p1070005.jpg

p1060969.jpg

p1060970.jpg

p1060987.jpg

p1060992.jpg

p1070003.jpg

Czasem myślę,że mógłbym tu tak po prostu siedzieć pół dnia na leżaczku i tak sobie po prostu patrzyć.Ale czas się brać do roboty! Tu nie na leżakowanie przyjechali.Leżakować to może wino,nie narciarze.Ruszamy na czarną 33a. Warun niby fajny,ale ja już przy pierwszym przejeździe dostrzegam wystające skały spod śniegu! Spory przerób ludzi i plusowa temperatura,robią swoje.Choć momentami fajnie można powalczyć.Aż żal w sercu,że tego śniegu mało...

p1070020.jpg

Łącznik do gondoli ok,ale też przy końcu lepiej uważać.Zbyt duża frekwencja,żeby warunki mogły się utrzymać.Ale w tym momencie jeszcze ok.

p1070023.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cz.2

Dalej kierujemy się na czerwoną 31 i tu miłe zaskoczenie! Niby południowa strona,ale ze śniegiem tu jakby lepiej. Warun na niej,według mojej oceny,zdecydowanie najlepszy! Przynajmniej w czasie,kiedy tam dotarliśmy.Ciśniemy zachwycenia na maksa,ale euforia szybko mija.Radość psuję taki widok:

p1070041.jpg

Jest "buła",jest stanie.Od razu zacząłem się zastanawiać,bo tam jest stare krzesło,choć wyprzęgane i szybkie,ile ono wytrzyma?Ale przez dłuższy czas szło bez zarzutu... Mimo dość sporej kolejki,która chwilę później wyraźnie się zmniejszyła,postanowiliśmy tam zostać.Samo słoneczko zachęcało. Smali niemiłosiernie,jak w kwietniu. Próbujemy też orczyka poniżej.Tam warunki również fajne,ale też zacisk przed wyciągiem.Mi ta czerwona dawała max przyjemności,ale niestety szybko trzeba było to przemyśleć...

p1070042.jpg

p1070034.jpg

p1070032.jpg

Przy pewnym kolejnym wyjeździe,krzesło zaczęło gwałtownie stawać,nie wspominając jaką mieliśmy huśtawkę. Nam to rybka,ale niektórzy wyraźnie mają wstręt do awiacji... Skoro krzesło się krztusi,czas stąd uciekać! Żal,bo super się jeździło,ale skitoury bez fok i choćby skitrekkera,raczej nas nie zachęcały.Uciekamy do gondoli i ciśniemy na północ.

p1070030.jpg

Ponieważ trasa pod Funitelem jest zamknięta i faktycznie nie nadaję się do jazdy (na prawdę nie ma sensu!!!Same skały wystają!!!),zjeżdżamy gondolą do dołu.Następnie trasa 2b - niezły warun - i na Biela Put.Tu zrobiliśmy Pit Stop. Ale już samo spojrzenie na trasę nie napawało optymizmem. Zdewastowana na maksa! Ludzi mnóstwo,jak w Białce!

p1070059.jpg

Po odpoczynku ruszamy na niebieskie trasy do Zachradek i Lucki.Niestety tu też pełna dewastacja,jak pisał Jasiek,lód na przemian z cukrem. Mało to fajne. Tłumu + zdewastowane trasy szybko wymusiły jedynie słuszną decyzję: czas kończyć! Jest już prawie 15,więc nie tak źle.

Dzień zdecydowanie na plus!

p1070072.jpg

p1070068.jpg

Po drodze jeszcze taki widok:

p1070054.jpg

Lezaczki,pufy i słoneczko - bardzo przyjemne połączenie,zwłaszcza obok baru...

Podsumowując,to podpisuję się pod słowami Jaśka.Z rana fajna jazda,później dość szybka dewastacja tego co jest i jeszcze sporo ludzi.Na zamknięte trasy lepiej w ogóle się nie pchać.Dziś nawet te niby dobrze przygotowane,też nie do końca dobre. Chopok sam nie przerobi wszystkich spragnionych z bliższej lub dalszej okolicy.Ale choć widoki nadrabiają... :cheerful:

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towarzyski super wypad! :applause:

Ludu?

Masakra!

Dzięki towarzystwu jest dobra zabawa i nawet te kolejki czy słabsze warunki narciarskie nie przeszkadzają.

Dzięki wysztkim za super towarzystwo i piękny dzionek! :)

Maciek, mogliście jechać na Rohace :stupid: tam nie było tak źle :biggrin:

Szkoda,że tych Rohacy nie mam w pakiecie.Pewnie nie raz bym tam zawitał. Może kiedyś to wprowadzą?

Myślałem, że jak będę wracał z Chopka, to przywiozę trochę śniegu do domu, a z tego co widzę, to w sobotę będzie trzeba go tam dowieźć :cool:

Coś tam dosypali dziś w nocy,także może nie będzie tak źle. Byle choć noce były na minusie... :rolleyes::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...