Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty GS - dylemat.


FerraEnzo

Rekomendowane odpowiedzi

Przed każdym sezonem zawodnik ma do dyspozycji kilka wersji nart z danej grupy, gdzie dobiera sobie na jakich mu się lepiej jedzie.

Co do kątów - jak to Mitek napisał - serwisanci zawodników doskonale wiedzą na jaki kąt naostrzyć narty dla danego zawodnika.

Jak dla mnie to jest właśnie tuning, poza tym np. ustawienie wiązań jeśli chodzi o ich położenie, DIN, dobór wysokości płyty, dobór długości narty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jest właśnie tuning, poza tym np. ustawienie wiązań jeśli chodzi o ich położenie, DIN, dobór wysokości płyty, dobór długości narty.

A nie sądzisz, że jak narty są na zamówienie, to są zaprojektowane tak, żeby nie trzeba było przesuwać wiązań?

Tuning... każdy narciarz tuninguje narty (jeśli je ostrzy, tych co tego nie robią myślę, że tu nie ma), choć większość nie zdaje sobie z tego sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli rozumię, że zawodnik dostaje kilka par nart danego typu, wybiera sobie te co mu najbardziej pasują i koniec, musi na ich dymać do końca sezonu, choćby stwierdził, że chce coś zmienić. Dosyć ciekawa koncepcja, bo w każdym innym sporcie sprzęt jest nonstop dopasowywany pod zawodnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zawodnik ma do dyspozycji co najmniej kilka a często kilkanaście par nart, różnych nart, różne przygotowanych i dobiera do danego startu te, które najlepiej pracują. Do tego dochodzi celowany serwis na dana trasę i warunki. Co do płyt, długości, montażu wiązań to regulują to bardzo szczegółowo przepisy a ustawienia są u wszystkich bardzo podobne bo wiadomo co pracuje najlepiej i chodzi raczej o to jak być na granicy normy i jej nie przekroczyć.

Tylko co to ma wspólnego z doborem nart przez amatora???

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zawodnik ma do dyspozycji co najmniej kilka a często kilkanaście par nart, różnych nart, różne przygotowanych i dobiera do danego startu te, które najlepiej pracują. Do tego dochodzi celowany serwis na dana trasę i warunki. Co do płyt, długości, montażu wiązań to regulują to bardzo szczegółowo przepisy a ustawienia są u wszystkich bardzo podobne bo są wiadomo co pracuje najlepiej i chodzi raczej o to jak być na granicy normy i jej nie przekroczyć.

Tylko co to ma wspólnego z doborem nart przez amatora???

Pozdrowienia

No dokładnie.

Dyskusja zmierza donikąd.

Proponuję ją zakończyć i/lub ewentualnie wrócić do głównego jej tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zawodnik ma do dyspozycji co najmniej kilka a często kilkanaście par nart, różnych nart, różne przygotowanych i dobiera do danego startu te, które najlepiej pracują. Do tego dochodzi celowany serwis na dana trasę i warunki. Co do płyt, długości, montażu wiązań to regulują to bardzo szczegółowo przepisy a ustawienia są u wszystkich bardzo podobne bo wiadomo co pracuje najlepiej i chodzi raczej o to jak być na granicy normy i jej nie przekroczyć.

Tylko co to ma wspólnego z doborem nart przez amatora???

Pozdrowienia

A no nie ma nic, bo dobór nart przez amatora nie na sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jasna cholera skończmy tą dyskusję, bo prowadzi donikąd...

łał ale refleksja :applause: :biggrin:

PS. Mitek jak ty pieprzysz... to się czytać nie da! a ponoć :rolleyes:: autorytet!

Edytowane przez Gość
ps.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten dalej swoje...

To weź sztachety z pierwszego lepszego płotu, który miniesz jadąc w góry, skoro dobór nart nie ma sensu.

:sorrow: :sorrow: :sorrow:

Przecież waszego guru cytuję, o co kaman? :cheerful:

Cześć

Z założenia tego nie robię bo to bez sensu. Na odczucia z jazdy wpływa tak wiele zmiennych, że taki dobór jest niemożliwy.

Pozdrowienia

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się poddaje :) Nie ma sensu wdawać się na tym forum w jakiekolwiek dyskusje. Jakby nie próbować i tak każda próba podejścia do narciarstwa w inny niż mainstreamowy sposób zostanie zakwestionowana przez tych samych userów, którzy nigdy nic innego oprócz sklepówki na nogach nie mieli.

Wyższość nart sportowych nad sklepowymi / ogólnodostępnymi została ustalona kilka stron wcześniej. Nie wiem po co ta cała szamotanina z zawodnikami PŚ.

Niech każdy jeździ na tym na czym chce, tak chyba będzie najlepiej.

Wstyd mi przed Ryśkiem za całą brać narciarską. Nie dlatego, że ktoś słabiej jeździ, nie dlatego że ktoś w narciarstwie ceni wszystko wokół oprócz samej jazdy, nie dlatego, że ktoś woli wyglądać zamiast ciężko tyrać na stoku, ale dlatego że twarde argumenty próbuje się zabijać własnymi, błędnymi obserwacjami - niepopartymi żadnym doświadczeniem.

Ja tym czasem idę wzmacniać nogi, ze specjalną dedykacją dla marboru!

Ps.Serio rozważam zniknięcie z tego forum. Nie ma to sensu, a cała radość z narciarstwa zabijana jest przez takie jak powyżej, niemające sensu dyskusje. Szkoda, że administracja forum ma gdzieś wartościowych użytkowników i folguje chamstwu i braku umiejętnego prowadzenia dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się poddaje :)

Ja tym czasem idę wzmacniać nogi, ze specjalną dedykacją dla marboru!

Ps.Serio rozważam zniknięcie z tego forum.

Maciek, wyluzuj.

Nie pierwsza, nie ostatnia spinka na forum.

Nogi ważna rzecz. Gdybym ich nie wzmacniał, to pewnie trudno na nartach byłoby wogóle jeździć - obydwa kolana po poważnych skręceniach.

Kilka tysięcy km w sezonie na rowerze jednak robi doskonałą robotę i mogę cieszyć się z tego co kocham najbardziej.

Najważniejsze, że mimo siwej głowy robię jeszcze postępy na dechach.

GSy próbowałem nie raz...a ponieważ znam swoje zamiłowanie do prędkości...jeszcze pewnie z jeden sezon im odpuszczę.

Duszę mam SL (choć są tacy, którzy widząc na żywo jak się ślizgam uważają inaczej), więc myślę, że gigantka nigdy się nie przemieści u mnie na nr 1. Na razie tak myślę...a czy nie zmienię zdania? Zobaczymy. Doświadczenie zdobywa się na stoku.

Twoje poglądy również mogą się zmienić, takie życie.

Jeszcze raz gratuluję zakupu i czekam na wrażenia z Twojej jazdy na GSach. Wyciśnij z nich maxa! Najlepiej gdzieś na alpejskim stoku.

Pozdrawiam

Marboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Konkretnie co z tego co pisze jest nieprawdą w punktach albo odszczekaj.

Pozdrowienia

Tu artykuł ze Skionline, czyżby się mylił?

http://www.skionline.pl/sprzet/dobor-nart-dla-mezczyzn,sprzetowe-abc,1.html

Tu kolejne wideo

Artykuł

http://m.menstream.pl/artykuly/jak-dobrac-odpowiednia-dlugosc-nart,0,730098.html

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chce Ci pomóc w doborze nart, bo jesteś najwyraźniej trochę zagubiony :biggrin:

Niewinny żart czy próbujesz traktować mnie jak idiotę?

Pozdrowienia

Przecież wiesz o co chodzi - ja Ciebie jak idiotę nie traktuję. Wybierasz jedynie grupę nart jaka Cie interesuje reszta to kwestia przypadku.

Jak masz określona grupę to w jej ramach wybierasz nartę najlepszą, najtańszą i najładniejszą. Ot cała filozofia doboru.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wierzę w Ciebie że to ogarniesz.

Próbuję:

1. Tekst ze skionline - stary ma co najmniej 10 lat a może i więcej - nieaktualny obecnie w sporej części.

2. Skandaliczny populizm - dobór nart na zasadzie kupuj jak najczęściej, jeździj jak najgorzej.

3. Wystarczy przeczytać dwie pierwsze reguły by stwierdzić, że mamy do czynienia z elementarną niewiedzą a dalej tylko gorzej.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Próbuję:

1. Tekst ze skionline - stary ma co najmniej 10 lat a może i więcej - nieaktualny obecnie.

2. Skandaliczny populizm.

3. Wystarczy przeczytać dwie pierwsze reguły by stwierdzić, że mamy do czynienia z elementarną niewiedzą a dalej tylko gorzej.

Pozdrowienia

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artix, Artur jesteś jednym z największych pasjonatów na tym forum, a powołujesz się na populistyczne / komercyjne publikacje. Na 99% sponsorowane lub/i zamawiane.

Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie bardziej wiążące są opinie ekspertów. Do Mitka masz uraz, ale weź włącz YT i posłuchaj co mają do powiedzenia instruktorzy, zawodnicy (nawet Ci amatorscy). A nie gość ze sklepu...jeszcze skiteam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artix, Artur jesteś jednym z największych pasjonatów na tym forum, a powołujesz się na populistyczne / komercyjne publikacje. Na 99% sponsorowane lub/i zamawiane.

Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie bardziej wiążące są opinie ekspertów. Do Mitka masz uraz, ale weź włącz YT i posłuchaj co mają do powiedzenia instruktorzy, zawodnicy (nawet Ci amatorscy). A nie gość ze sklepu...jeszcze skiteam.

Dziękuję za miłe słowa.

Oczywiście nasze poglądy trochę się rozmijają, ale ważę jest to, że kochamy ten sam sport, narciarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...