Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Stubai


magnusDux85

Rekomendowane odpowiedzi

No jak masz trochę ośrodków Alpejskich zwiedzonych to jest argument. Pytanie na jak długo. Jak na tydzień to ja bym tam nie jechał. Dookoła masz mnóstwo ośrodków niżej położonych o wiele bardziej atrakcyjnych niż kilka tras na lodowcu.

Pozdrawiam.

A co innego polecasz? Chciałem jechać na 3-4 dni. A jakie są stoki na Stubai dużo płaskich fajnych do carvingu?

Pozdrawiam i dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co innego polecasz? Chciałem jechać na 3-4 dni. A jakie są stoki na Stubai dużo płaskich fajnych do carvingu?

Pozdrawiam i dzięki!

W zasadzie płaskie to cztery i też nie po całej długości.

Polecam całe Ski Amade no może oprócz Gastein, choć tam byłem dawno to może się pozmieniało. Serfaus-Fiss-Ladis. Kronplatz. Zillertal. No masz tego od groma. Ale na 3 dni to i Stubai starczy. W dolinie jest jeszcze jeden ośrodek.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Gastein, choć tam byłem dawno to może się pozmieniało.

Nie wiem jak musiałoby się pozmieniać żeby gdziekolwiek w na stokach wokół doliny Gastein zrobiło się płasko.:angel:

W dużej części SkiAmade znajdą się łagodniejsze stoki jakich wymaga magnusDux85

Ale Gastteinertal ma raczej bardziej nachylone stoki. To moje subiektywne odczucie.

No chyba,że w Sportgastein.Tam nie jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wiem, że dużo niebieskich :). Byłeś tam polecasz jakieś szczególnie?

Pozdrawiam

Byłem na szkoleniu narciarskim, tyczki mieliśmy na trasie nr 9, fajna trasa długa i szeroka, równolegle leci 7 ,nachylenie mają podobne. Byłem tam raz i bardzo mi się podobało. pozdro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info a jak wyglądają inne trasy np. ta prowadząca do parkingów? 14 chyba...

14-stka to trasa skiturowa,nie wiem czy jest otwarta dla "wszystkich". My wbijaliśmy się w gongolę na Gamsgarten i zjeżdżaliśmy na dół. Trasy do pośredniej stacji Fernau były chyba nieczynne.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14-stka to trasa skiturowa,nie wiem czy jest otwarta dla "wszystkich". My wbijaliśmy się w gongolę na Gamsgarten i zjeżdżaliśmy na dół. Trasy do pośredniej stacji Fernau były chyba nieczynne.pozdro

Dzięki znalazłem z tego filmiku nie widać żeby była skiturowa chociaż na mapce jest inaczej...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 jest bardziej nachylona niż 7, ale brak na niej ścianek. Po prostu prawie równomierny spadek. To trasa czerwona, ale łatwa. Jest bardzo szeroka, bez zakrętów, jednolicie nachylona - można się nieźle rozpędzić. Jednocześnie to dobry stok do nauki. Wielu instruktorów tam szkoli. Wjazd na 9 - jest kilka wariantów. Z Gamsgarten kanapą Rotadl - przecinamy w poprzek trasę 7 i pod orczykiem wjeżdżamy na 9, wdłuż 9 orczyk. Albo wjeżdżamy gondolą na Schaufelspitze, potem niebieską 6 (trochę stromą na górze) do 2 osobowego krzesła Wildspitz. Zjazd z Wildspitz do 9 jest wąski często mocno zmuldzony. Ale potem już miodzio! Stubai warto poznać, to fajna "górka". W dolinie jest jeszcze jeden mniejszy ośrodek - Schlick 2000. Po nartach można pójść na basen albo na nocne saneczkowanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 jest bardziej nachylona niż 7, ale brak na niej ścianek. Po prostu prawie równomierny spadek. To trasa czerwona, ale łatwa. Jest bardzo szeroka, bez zakrętów, jednolicie nachylona - można się nieźle rozpędzić. Jednocześnie to dobry stok do nauki. Wielu instruktorów tam szkoli. Wjazd na 9 - jest kilka wariantów. Z Gamsgarten kanapą Rotadl - przecinamy w poprzek trasę 7 i pod orczykiem wjeżdżamy na 9, wdłuż 9 orczyk. Albo wjeżdżamy gondolą na Schaufelspitze, potem niebieską 6 (trochę stromą na górze) do 2 osobowego krzesła Wildspitz. Zjazd z Wildspitz do 9 jest wąski często mocno zmuldzony. Ale potem już miodzio! Stubai warto poznać, to fajna "górka". W dolinie jest jeszcze jeden mniejszy ośrodek - Schlick 2000. Po nartach można pójść na basen albo na nocne saneczkowanie.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź! Na 7 są ścianki od góry chyba tylko? Co odnośnie innych tras 5,10, 4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 to popularna trasa, zawsze oblężona. Od wyjścia z kanapy prawie płasko aż do zakrętu, potem trasa się zwęża i ma bardziej strome krótkie odcinki. Te "stromizny" na 7 są jednak bez porównania łatwiejsze do pokonania, nawet dla początkujących, niż końcówka również niebieskiej 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 sam wjazd z kanapy na trasę dla początkujących może być mało komfortowy, bo to bardzo wąska "dojazdówka", na szczęście to bardzo krótki odcinek. Potem trasa jest szeroka i łagodna, końcówka bardziej stroma. Równoległa do 10 trasa 11 jest mega. Niestety kończy się dość stromym "kilerkiem" i dla początkujących odpada. Zwłaszcza, że kilerek często bywa zmuldzony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info a jak wyglądają inne trasy np. ta prowadząca do parkingów? 14 chyba...

Dzięki znalazłem z tego filmiku nie widać żeby była skiturowa chociaż na mapce jest inaczej...

Jak szukasz szerszych i płaskich tras to raczej nie znajdziesz. Może się mylę, ale ja nie znam :smile:

Artic możesz rozwinąć swoją myśl, na jakich trasach jeździłeś?

Artix dobrze pisze :) bo był tam pewnie wiele razy :tongue:

Zapomnij o tym ośrodku kiedy masz do okoła otwarte kilkaset innych zdecydowanie lepszych w tym czasie ... pchanie się w marcu na lodowcowe ponad 3 tysiące metrów ... mija sie z celem.

Oglądanie filmów marketingowych wypaczających charakter trasy najcześciej kończy się w szpitalu ... ze zrozumieniem polecam ten film od 3:00

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 to popularna trasa, zawsze oblężona. Od wyjścia z kanapy prawie płasko aż do zakrętu, potem trasa się zwęża i ma bardziej strome krótkie odcinki. Te "stromizny" na 7 są jednak bez porównania łatwiejsze do pokonania, nawet dla początkujących, niż końcówka również niebieskiej 4.

Spoko nie boję się stromiznm szukam jednolitych stoków żeby pojeździć na krawędziach czysto. Jakie inne trasy są godne uwagi?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...