Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pisać, nie pisać na forum?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Wypowiem się ostatni raz w tym temacie. Też mam wielu znajomych którzy nie piszą na forum bo boją się drwin i dziwią się że mi się jeszcze chce. Niestety faktem jest że są użytkownicy których działanie na forum polega tylko na tym żeby wykpić, obrażać innych piszących, samemu nic nie wnosząc do tematu. A ich klakierzy z kółka wzajemnej adoracji uhahani po same uszy podłapują temat. Olejcie takich kpiarzy! i piszcie dalej.

PODSUMOWANIE: piszmy,piszemy! jak najwięcej, szczególnie jak mamy własne spostrzeżenia lub swoje zdanie w danym temacie. Wypowiadajmy się w swoim imieniu. Jeżeli to ma być krytyka to twórcza a nie drwiny i obrażania.

Co do opisów warunków nie patrzmy że ktoś już napisał. To subiektywne odczucie jednej osoby. Jednym warunki pasują a innym nie.

Jasiek, pisz!

Nie piszę tego dlatego, że jestem właścicielem skionline.pl, ale dlatego, że na forum udziela się, pisze nie wielka część odwiedzających! Dla zobrazowania... forum odwiedza ponad 100 tys. czytelników miesięcznie!

Moim zdaniem warto.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pisać! Pisząc zwróćcie jednak uwagę na treść, formę, styl i..... ortografię, że o interpunkcji nie wspomnę. Wasze posty o Was świadczą. Nie dziwcie się, że kiedy "gryzmolicie" zamiast pisać, znajdzie się ktoś kto Was zlekceważy. Szczególnie jest to widoczne przy tematach wymagających wiedzy i wyrażaniu krytycznych bądź autorytatywnych opinii, Kilka razy taka sytuacja mnie lekko wyprowadziła z równowagi i dałem upust nerw na forum, czego dziś żałuję. Bo trzeba się zmuszać aby poważnie traktować dyskutanta, który nie potrafi sklecić zdania.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej (nawet tych skrajnych) opinii na forum, tym lepiej! Bo co to by było za forum, gdzie każdy z każdym by się zgadzał?

Na dole strony forum, jest napisane, ile osób aktualnie przegląda forum - zazwyczaj jest to kilkaset użytkowników, niestety tylko kilkadziesiąt zalogowanych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej narciarze mimo późnej pory,moja subiektywna top lista forumowych pisarzy!po prostu piszcie! ..Mitek(blog super),Johnny,SB,Marboru,Marionen,Leitner,Idealist,Wróżka Kasia,ROCH,Jodek,Piotr67,Juice. Jestem tu dwa lata i Tylko Was zapamiętałam?:sorrow:,sorki ale taka prawda, czekam na więcej, Fajnie ogląda się filmiki, ale Waszej produkcji.. dzięks Marboru! YT dostarcza filmików, ale fajniejsze są Forumowe,Wasze.:smile:

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Hej narciarze mimo późnej pory,moja subiektywna top lista forumowych pisarzy!po prostu piszcie! ..Mitek(blog super),Johnny,SB,Marboru,Marionen,Leitner,Idealist,Wróżka Kasia,ROCH,Jodek,Piotr67,Juice. Jestem tu dwa lata i Tylko Was zapamiętałam?:sorrow:,sorki ale taka prawda, czekam na więcej, Fajnie ogląda się filmiki, ale Waszej produkcji.. dzięks Marboru! YT dostarcza filmików, ale fajniejsze są Forumowe,Wasze.:smile:

Jako, że Atenka wspomniała o mnie to ...

Tamat brzmi "Pisać nie pisać na forum" a nie "Pisać nie pisać relacje na forum" ale, że głównie o relacjach więc od nich zacznę:

(zaznaczam, że to co poniżej to moje subiektywne zdanie na dany temat chyba, że zaznaczę inaczej)

Relacji pisać nie lubię a jeżeli to krótkie ze względu na ich małą wartość obiektywną. Chodzi mniej więcej o to co napisał Jasiek - dla każdego liczą się inne warunki i inne walory. Dla mnie liczy się tylko jazda więc z założenia pisania niewiele. Przestałem czytać relacje już dawno gdy w dziesiątkach czytałem, że na stoku muldy a ja tam byłem i było ekstra, jak czytałem, że na stoku kamienie ewentualnie bardziej mi bliskie ale strasznie drażniące mnie nie tematach geologicznych "minerały", a ja widziałem dwa itd.

Podziwiam działalność niektórych kolegów, którzy z wizyty we własnym ogrodzie potrafią zrobić bogato ilustrowaną zdjęciami i filmami opowieść - nie zawsze czytam bo nie mam czasu ale zawsze podziwiam szczerze. Podziwiam zwłaszcza umiejętność rejestracji - zdjęcia, filmiki itd. Mnie po prostu jak jest fajnie to nawet nie chce się wyciągać aparatu czy telefonu - nie pamiętam o tym a jak już sobie przypomnę to zazwyczaj już jest dawno po czasie.

Tyle o relacjach. Napiszę zaraz dwie, żeby dać dowód, że naprawdę cenię ich twórców.

Co do pisania w ogóle to coraz ciężej się na forach pisze w tematach, które mnie interesują i w których się zazwyczaj udzielam.

Tematy poradnicze są bezsensownie rozmydlane. Na pytanie "jakie narty...?" odpowiedź jest jedna i prosta i odpowiedź pada w drugim, trzecim poście i powinien nastąpić koniec tematu. Niestety, później okazuje się, że propozycji jest bez liku choć wszystkie równie sensowne. W tematach analizujących technikę najbardziej uwielbiam posty szeroko omawiające błędy jadącego i kończąc się podsumowaniem, że autor się na tym nie zna i o technice nie ma zielonego pojęcia. W tym miejscu wielki apel - nie piszmy tak!. Albo coś wiemy i piszemy albo nie i siedzimy cicho. Wiem ciężko jest podejmować się analizy techniki mając w pamięci geniusz Niko.

Dyskusje zostawmy na tematy dyskusyjne.

Na koniec mogę tylko dodać, że w moim wypadku pisanie na forum to pewien nałóg, który zabiera mi zbyt dużo czasu i z którego chciałbym się wyzwolić więc pomóżcie.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ha ha ha - nie kłam... :wink:

Wystarczyło,że wspomniałem: "może Mitem tego nie czyta" ... :wink:

Miałem na myśli relacje z cyklu byłe śnieg taki to otwarte, tamto zamknięte, warunki itd.

Twórczość Twoja czy Mariusza to co innego.

Przypomniałeś mi o jeszcze jednej bardzo ważnej sprawie, o której chciałem napisać i umknęło.

POST BUMERA NUMER 54 W TYM TEMACIE!!!

Każdy kto zabiera się do pisanie czegokolwiek niech zawarte tam rady stosuje w pierwszym rzędzie.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes:: Ubawiła mnie dyskusja :biggrin:

Proponuję by wszyscy radzący czy a szczególnie jak pisać na forum zapamiętali własne opinie, a następnie zajrzeli do swych archiwalnych postów. Może nasunie się jakaś refleksja albo samokrytyka :biggrin:

Jak dla mnie w wielu przypadkach adekwatnym słowem jest hipokryzja :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Jasiek, pisz!

Nie piszę tego dlatego, że jestem właścicielem skionline.pl, ale dlatego, że na forum udziela się, pisze nie wielka część odwiedzających! Dla zobrazowania... forum odwiedza ponad 100 tys. czytelników miesięcznie!

Moim zdaniem warto.

Napisalem krotko o warunkach w Niseko - i post skasowales bez wytlumaczenia nawet czemu. No wiec pisac czy nie pisac?

A moze wolno pisac tylko takie opinie ktore Ci schlebiaja i z ktorymi sie zgadzasz?

Nelis

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem krotko o warunkach w Niseko - i post skasowales bez wytlumaczenia nawet czemu. No wiec pisac czy nie pisac?

A moze wolno pisac tylko takie opinie ktore Ci schlebiaja i z ktorymi sie zgadzasz?

Nelis

http://nakreche.com

JC po prostu nie chce reklamy blogów na forum. Trochę tego nie rozumiem, aczkolwiek mógłbyś zamieścić chociaż jedno lub dwa zdjęcia stamtąd i dopisać "więcej zdjęć na moim blogu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem krotko o warunkach w Niseko - i post skasowales bez wytlumaczenia nawet czemu. No wiec pisac czy nie pisac?

A moze wolno pisac tylko takie opinie ktore Ci schlebiaja i z ktorymi sie zgadzasz?

Nelis bardzo cenię Cię jako narciarza i podróżnika, fajnego Gościa ale zastanów się nad sensem tego, o co pytasz...?

Pisać! oczywiście, że tak!

Pisać - nie linkować (nawet jeśli to link do Twojego bloga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nelis bardzo cenię Cię jako narciarza i podróżnika, fajnego Gościa ale zastanów się nad sensem tego, o co pytasz...

...pisać oczywiście tak!

Pisać - nie linkować (nawet jeśli to link do Twojego bloga).

Marboru, nie to żebym chciał Cię "atakować", ale do niedawna po kliknięciu na Twoje zdjecia, automatycznie przekierowywało na inną stronę... Całe szczęście teraz już tak nie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nelis bardzo cenię Cię jako narciarza i podróżnika, fajnego Gościa ale zastanów się nad sensem tego, o co pytasz...?

Pisać! oczywiście, że tak!

Pisać - nie linkować (nawet jeśli to link do Twojego bloga).

Kiedys SB zwrocil mi uwage na to i z tego co kojarze (to bylo pare lat temu wiec moge sie mylic) napisal, ze jeden link w stopce jest okay. No wiec wolno czy nie wolno?

Nelis

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem krotko o warunkach w Niseko - i post skasowales bez wytlumaczenia nawet czemu. No wiec pisac czy nie pisac?

A moze wolno pisac tylko takie opinie ktore Ci schlebiaja i z ktorymi sie zgadzasz?

Stałem po południu nad tym twoim wpisem z brzytwą i się wahałem, ciąć, czy nie ciąć, ostatecznie odpuściłem, zostawiłem to Administratorowi, choć wiedziałem że powinienem to ciąć...

Możesz skopiować i wkleić wszystko tu z swojego bloga, wstawić te same zdjęcia, ale ma to być tu wstawione, a nie linki do otwarcia w innych witrynach, to jest jedna zła wiadomość, a druga jest taka że link z podpisu musisz usunąć, w powyższym poście go wyłączyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys SB zwrocil mi uwage na to i z tego co kojarze (to bylo pare lat temu wiec moge sie mylic) napisal, ze jeden link w stopce jest okay. No wiec wolno czy nie wolno?

Jeśli dostałeś zgodę na link w stopce, to bardzo fajnie.

Suche linki w pojedynczych postach, czy tematach poprzedzone jednym zdaniem to chyba za mało?

Ja osobiście wolałbym przeczytać krótką relację, opis wyprawy tutaj na Skionline niż na Twoim blogu nie tylko z wygody, ale również ze względu na przeszkody techniczne (ale o tym nie chcę pisać).

Pozdrawiam Cię serdecznie i zazdraszczam japońskiego puchu :happy:

Marboru, nie to żebym chciał Cię "atakować", ale do niedawna po kliknięciu na Twoje zdjecia, automatycznie przekierowywało na inną stronę... Całe szczęście teraz już tak nie jest :)

Na jaką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys SB zwrocil mi uwage na to i z tego co kojarze (to bylo pare lat temu wiec moge sie mylic) napisal, ze jeden link w stopce jest okay. No wiec wolno czy nie wolno?

Nelis

nic sobie takiego nie przypominam, tym bardziej że to nie ja jestem decyzyjny w tych sprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...