Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

SkiWelt Wilder Kaiser


miraz

Rekomendowane odpowiedzi

Od 06.02. do 13.02. wybieramy się do SkiWelt Wilder Kaiser, mieszkać będziemy w Going i tutaj kilka pytań do zorientowanych w temacie ...

1 ) dojazd jedziemy standardowo ze Śląska A1 -Ostrawa i dalej na Mikulow / Salzuburg i tutaj pytanie czy standardowo przez Kufstein czy wybrać opcje przez St.Johan (B178)

2) Skipas brać tylko na SkiWelt czy zaszaleć na cały region Kitzbüheler Alpen AllStarCard, skłaniam się na 2 opcje i zwiedzanie :)

3)Jak działają ski-busy w regionie WK czy raczej nastawić się na własny transport.

4) Miejscowe atrakcje po nartach ? jakieś doświadczenia?

no i ma 2 wolne miejsca w samochodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jechać raczej przez St. Johann z uwagi na korki na granicy AT-DE;

2. Osobiście uważam, że nie ma sensu kupować karnetu na cokolwiek więcej niż Ski-Welt z uwagi na rozległość tego ośrodka. Ciężko naprawdę to wszystko zjeździć w tydzień i dlatego nawet dla "turystów" jest tam dość tras, do tego ośrodek jest dość rozwleczony. Inna sprawa, że nie wiem jak to teraz będzie, ponieważ ośrodek nie jest położony specjalnie wysoko, więc ile tras będzie chodzić to zawsze jest jakaś niewiadoma w taką zimę jak ta;

3. Z busa korzystałem raz jak zamknęli mi gondolę i musiałem się dostać do Hopfgarten z bodaj Westendorf. Nie było z tym problemu. Zwykle w Alpach system ski busów działa bardzo dobrze.

4. W Going nie byłem, więc trudno mi coś powiedzieć o atrakcjach tej miejscowości. Moje wrażenie było takie, że Ski Welt nie słynie akurat z bycia jakąś imprezową miejscówką w typie St. Anton, czy Ischgl, raczej to są dość spokojne alpejskie wioski. W Hopfgarten - gdzie mieszkaliśmy - dało się pójść na pizzę, czy napić piwka, ale poza tym wielkiego apres-ski nie odnotowałem.

Ośrodek fajny, tras dużo, choć jak dla mnie trochę mu brakuje efektu "wow". Osobiście wolę jak jest trochę wyżej i gdy widoki wokół robią większe wrażenie. Tutaj czułem się trochę jak na Pilsku tylko takim powiększonym razy 10-15. Może wokół trochę fajniejsze widoki w stosunku do Beskidów, ale nie takie jak głęboko w Tyrolu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kierunku Austrii nie stałem w żadnym korku. W drodze powrotnej były kontrole ale mnie nawet nie zatrzymali. Chyba w okolicy Kufstein... Nie wiem czy poprawnie...

Kontrolują Niemcy na swoich granicach, więc jadąc z Polski do Tyrolu przez Austrię kontrola jest za Salzburgiem w Rosenheim na granicy Austrii z Niemcami - ta kontrola jest bardziej uciążliwa - korki najczęściej na poziomie 20-40 min w ciągu dnia; to samo się powtarza wracając z Tyrolu, z tymże kontrola w tym kierunku ma miejsce w Kufstein - ona jest zwykle mniej uciążliwa niż ta pierwsza - zwężka do jednego pasa i przez chwilę wolniejsza jazda przeważnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Zdecydowanie polecam szerszy karnet. Przynajmniej dwa ośrodki, które możesz łatwo odwiedzić, Kitzbuhel i Fieberbrunn (+ SHL) są według mnie o niebo ciekawsze jak SkiWelt. Ten ostatni jest taki sobie - nisko położony i  w sezonie feryjnym bardzo oblegany. Łatwo trafić tutaj na poranne lodowiska co z czasem odpuszczają do ciapy. Ostatnio było bardzo słabo ze śniegiem (gorzej jak choćby w sąsiednim Kitzbuhel). Spora gęstwa tras na niewielkim obszarze robi kilometraż nie udostępniając ciekawych miejsc, sporo słabo jeżdżących. Oczywiście to bardzo duży system i coś tam się znajdzie jak choćby smoliście czarne trasy na Choralpe czy Hohe Salve. Na AllStarCard masz też "awaryjnego" Kicusia (co prawda daleko) ale jakby np zapowiadali deszcz (a w tych porąbanych czasach nic mnie nie zdziwi) to lepiej stracić te 2-3 godziny na dojazdy jak cały narciarski dzień.

Moja dość niska ocena tego systemu nie jest specjalnie odosobniona, w zasadzie nie znam nikogo, kto jakoś specjalnie ceniłby ten system. Najlepiej zalicz po jednym dniu na Skiwelcie, Kitzbuhel i Fieberbrunn z SHL a później zobaczysz co warto powtórzyć i ile razy. Z tego zestawu dla mnie absolutny best to SHL, które po połączeniu z freeridowym Fieberbrunn jest już ośrodkiem kompletnym (wliczając awaryjnego Kicusia). Po drodze masz jeszcze St Johann in Tirol - możesz tam spędzić pół dnia - jak tam bywałem było mało ludzi a trasy całkiem zacne. Resztę karnetu można sobie darować (no, ewentualnie SkiJuwel)

Pozdro

Wiesiek

 

 

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam,

Jako, że kusi mnie w tym roku wyjazd do SkiWelt, mam do was pytanie. Ktoś może polecić jakiś sprawdzony nie drogi apartament ( ile osób pojedzie docelowo tego jeszcze nie wiem). Nie wiem również w jakich miejscowościach szukać aby było ekonomiczniej. Nie musi być kwatera w bliskości stoku, ważne aby niedaleko był przystanek SkiBusa. Jestem zwolennikiem tego środka transportu na dotarcie na stok, kto chce jeździ od rana, kto chce później to szukamy się na stoku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...