Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla kobitki 6, bardzo szybko uczącej się sportsmenki 170cm/59kg :) PROSZĘ...


whisper

Rekomendowane odpowiedzi

Drogie Koleżanki/ Drodzy koledzy, :)

Potrzebuję Was mocno!!! bez Was nie zrobię kroku na przód :)

Poszukuję narty typowo kobiecej. Extremalnie przyjemnej w prowadzeniu, gdyż obecnie znajduje się na poziomie 6, szybkie postępy. Szukam desek do spędzania całych dni na stoku. Cena mocno drugorzędna, jedno życie ;). Moje stare carvingi już muszą odpocząć. Mam 170 cm. Waga 59 kg. Jestem sprtowcem wytrzymalosciowym. W wiekszosci spedze czas na przygotowanych długich stokach. Byc moze spodoba mi sie takze sprobowac poza nimi... kiedyś...

Ale obecnie stawiam na zabawe,pełną frajdę, kontrole, łatwość prowadzenia nart, wybaczanie błędów, bardzo szybki rozwój. Serdecznie dziękuję za wszelkie rady.

Ogladane przeze mnie modele to:

Faworyty:

1. atomic cloud 9 arc+ xte 10

2. Head absolute joy

3. fischer Trinity My Style

Reszta

4. fischer koa 77/75/80 ??

5. fischer exhale

6. rosignol unique 4w xelium

7. salomon w - kart

8. k2 potion 72 SR

9. rosignol temptation 78

Dziekuje serdecznie za poswiecony mi czas :)

Wszystkiego Dobrego w NOWYM ROKU :happy:

Czarownica Iwona :laughing:

Edytowane przez whisper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę krótko, bo już chyba zylion razy chwaliłam tę nartę. Mam Head Absolute Joy i polecam, dla mnie jest to narta to jazdy w każdych warunkach, ze względu na szerokość pod butem docenia się ją zwłaszcza na rozjeżdżonym stoku. W ramach eksperymentu wsadziłam na nie męża i też miał pozytywne wrażenia z jazdy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAki lubisz kolor ubrania.... które kolory daja Ci radość....obecne narty maja podobne parmametry techniczne wiec kup sobie te które będą Ci do TWARZY.....

Mieszkasz w Gliwicach wiec wpadnij do Wisły czy do Szczyrku i testuj z wypozyczalni wtedy twe odczucia dadzą ci odpowiedz...drobny żart jedni kochaja blondynki inni brunetki a inni z duzym biustem.

Zyczę udanego wyboru nart .Pytanie jaki trenujesz sport wytrzymałosciowy.Proszę o podanie dystansów oraz jakiś wyników.Do zobaczenia na stoku PILSKA czy SZCZYRKU

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAki lubisz kolor ubrania.... które kolory daja Ci radość....obecne narty maja podobne parmametry techniczne wiec kup sobie te które będą Ci do TWARZY.....

Nie, nie mają, a takie odpowiedzi są seksistowskie. :cool::

Różnica między Headami absolute joy a Fisher trinity to np. 11 mm szerokości pod butem (79 vs. 68 mm)

Jestem przed analogiczną decyzją, też planuję zmienić narty - wzrost, umiejętności i oczekiwania co do nart podobne jak Iwonka. Waga niestety nie, no i nie jestem sportowcem, tylko taką babką po 40-tce :smile:.

@idealist: czy mogłabyś napisać, jak Twoje heady zachowują się na na twardym, zmrożonym stoku i lodzie?

@whisper: Wybrałam sobie kilka modeli (zbieżnych nawet z Twoimi wyborami), które teoretycznie by mi pasowały i planuję potestować z wypożyczalni w czasie tegorocznego wyjazdu do Austrii. Napisałam maile do trzech wypożyczalni w ośrodku, do którego się wybieram, czy mają te modele i czy taka usługa (z opcją kupna wybranych desek) byłaby możliwa.

Edytowane przez tanova
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowują się bardzo dobrze, to są stabilne i przewidywalne narty, sztywne, ale jeszcze wybaczające niedoskonałości techniki. Nie jestem testerem i nie umiem aż tak trafnie opisywać swoich wrażeń z jazdy, polecam filmiki na youtube, jest kilka testów przeprowadzonych przez kobiety, filmy są w języku angielskim, mi one pomogły podjąć decyzję o zakupie, bo nie miałam szansy potestować tych nart.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie kobiety - napisalem że założenie narty z wypożyczalni na stoku pozwoli dokonać dobrego wyboru.Jedna z kobiet na forum jest szczupła i jest sportowcem.Druga MATKA POLKA amatorka z inna waga .Jedna moze lubi prędkość a inna woli ostrozna jazdę. Więc kazda z Was poszukuje innej narty. Na skale oceny trudności zakupów -podam przyklad przed swiętami wybralem sie na zakup butów zimowych z 15 letnia córka.Odwiedzilismy 10 sklepów - i co ja mam inny gust . corka inny gust a jeszcze inny żona . Córka posiadla własna kasę i wybrała jeszcze inny model obuwia zimowego .Na szczescie był to solidny wyrób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę w męskich nie wiem czemu butach- bo wygodne i na męskich nartach i samochód mam typowo męski:stupid:, do koloru i żeby szyku zadać ubieram się do opery:cool::. ps. butki narciarskie zmienię,bo łydka kobiety jest inaczej zbudowana niż męska,dlatego kobiety mają niższe butki.:rolleyes::ciekawe czy poczuję różnicę:confused::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem, założyć rajtuzki zamiast kalesony?:smile:

getry:smile: po męsku kalesony.:smile: rajtuzy są upierdliwe i mało męskie.:smile:

Panie Inżynierze....nie getry,bo mi tu podpowiedzieli tylko legginsy czytaj kalesony.:smile:

Edytowane przez atenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ale obecnie stawiam na zabawe,pełną frajdę, kontrole, łatwość prowadzenia nart, wybaczanie błędów, bardzo szybki rozwój. ...

Czarownica Iwona :laughing:

Droga Czarownico, zdajesz sobie sprawę, że cały Twój post to jedna wielka sprzeczność!?

Albo - albo.

Albo łatwo, lekko i przyjemnie czyli narty utrudniające szybki rozwój, albo narty wymagające i pomagające w szybkim rozwoju.

Niestety powinnaś się zdecydować na czym Ci zależy...

Tadek

Edytowane przez Tadeusz T
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blondynki, brunetki, biusta... ;) Ah Ci Panowie, oni to potrafią zobrazować "problem", czasem troszkę mało o nas wiedzą... :) Natomiast faktycznie fajnie byłoby wypożyczyć rózne narty i wypróbować. Alternatywnie, i moja intuicja podpowiada mi, że są tutaj Ekspertki/Eksperci, za których radą śmiało pójdę :) Dziękuję Wam bardzo!!!!!

Edytowane przez whisper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Czarownico, zdajesz sobie sprawę, że cały Twój post to jedna wielka sprzeczność!?

Albo - albo.

Albo łatwo, lekko i przyjemnie czyli narty utrudniające szybki rozwój, albo narty wymagające i pomagające w szybkim rozwoju.

Niestety powinnaś się zdecydować na czym Ci zależy...

Tadek

Tadku,

rozumiem, że widzisz tutaj sprzeczność. Zrozum proszę,że starałam się, jakkolwiek mi to wyszlo, sprofilować siebie. chodziło mi o to, że mam obecnje poziom średnizaawansowany i chciałabym się czuć komfortowo na pięknych długich niebieskich szlakach. Z drugiej strony, bardzo szybko się ucze i rozwijam w każdej niemal dziedzinie sportu. stąd taka sprzeczność rzuciła Ci się w oczy. chciałabym, jeśli to możliwe, cieszyć się z tych deseczek zarówno w tym sezonie, jak i w paru następnych.

Kobiety = sprzeczności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blondynki, brunetki, biusta... ;) Ah Ci Panowie, oni to potrafią zobrazować "problem", czasem troszkę mało o nas wiedzą... :) Natomiast faktycznie fajnie byłoby wypożyczyć rózne narty i wypróbować. Alternatywnie, i moja intuicja podpowiada mi, że są tutaj Ekspertki/Eksperci, za których radą śmiało pójdę :) Dziękuję Wam bardzo!!!!!

to i tak dobrze bo na forach motocyklowych piszą: poka CYCKI!

do rzeczy mam dwie koleżanki podobnej budowy jedna lubi kamyczki Swarowskiego w ciuchach inna typ sportowca lubi zapitalać, obie śmigaja na atomicach, obie zadowolone z wyboru ta pierwsza Cloudy chyba 9, druga slalomki D.Deck (męskie), dziś narty jednego typu nie różnią sią tak bardzo choć są różnych producentów, jeśli jesteś sportowcem bierz nartę sportową jeśli lubisz delikatniejszy styl mniejsza prędkość bierz nartę bardziej wszechstronną, jeśli uparłaś się na konkretny model/producent wypożycz przetestuj i ciesz się jazdą :biggrin:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale nie wierzę ( to nie deklaracja religijna), ale chyba nikt do tej pory nie zapytał Cie o buty???

A to super ważne.

Jeżeli masz takie do robienia zdjęć na nartach to nie pośmigasz na "race`owych" deskach, a wnioskując z twoich sportowych zamiłowań, to inne narty niż race nie dadzą Ci postępów.

Wg mnie do lepszej oceny powinnaś wrzucić jaką próbkę twojej jazdy ( video).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh Czarownico,

naczytałaś się marketingowych bajek i co gorsza w nie uwierzyłaś! A ja usiłuję Ci wytłumaczyć, że Św. Mikołaj :biggrin: - tfu - takie narty o jakich marzysz nie istnieją... No niestety...

To znaczy nauczyć się jeździć można do pewnego etapu na każdych, nawet najgorzej dobranych nartach, ale lepiej na dobrych.

Czyli do rzeczy.

Wiemy już, że jesteś wysportowana i uzdolniona ruchowo.

Ile sezonów jeździłaś na nartach i po ile dni w każdym sezonie?

Opisz w paru zdaniach jak jeździsz i po jakich trasach.

Czy jeździsz na łyżwach i/lub łyżworolkach i jeśli tak, to na jakim poziomie?

Tadek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh Tadku, stary wyjadaczu,

łyżwy nie są żadną moją mocna stroną, byłam parę razy, nie strzelam piruetów nawet po piwie. Kręcę się wkółko i tak przez 2 - 3 godz jednorazowo, lecz to jest takie kręcenie się w kółko, jak się rozgrzeję i poczuje adrenalinę, to przyśpieszę :P

Rolki nie! Rower - 205 km w 9 godz na gorskim focusie lx, pływam świetnie, godzinami bez przerwy. Gerlach Martinka to dla mnie pestka, Alpy częsciowo zrobione, czeka mnie w zyciu wyprawa na Everest, może znajdę tu współtowarzyszkę/a... No!!

Do rzeczy!

To mój 5 sezon. czuje się na stoku juz coraz swobodniej. lubie prędkość. ale wciąz są to nasze polskie długie, przygotowane trasy niebieskie. Na stoku w sezonie spedzam gdzies 2 tyg, po 10 godz dziennie. zakochałam się w nartach, nie czuję lęku ale muszę popracować nad techniką. jeżdzę póki co jak 80% osób na stoku, czasem 5-latki śmigają tylko lepiej ;) zakręty raczej mi wychodza, z kijami lub bez, nie hamuje pługiem. Pewnie pękasz ze śmiechu po tym opisie, ale lepiej nie potrafię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh Tadku, stary wyjadaczu...

To "stary wyjadaczu" okazało się na wyrost. :redface:

Widzisz staram się pomagać, ale jak mam przekonanie, że pomogę, a nie zaszkodzę. Czyli jak znam w realu przynajmniej jedną osobę o podobnym zbiorze cech, widziałem jak jeździ i jakie robi postępy na jakimś rodzaju nart.

Byłem przekonany, że "podchodzisz" pod jedną koleżankę, a nawet z pewnym przybliżeniem pod dwie, ale jednak okazało się, że nie. One po prostu albo swobodnie, albo prawie swobodnie zjeżdżają po rozmemłanych czarnych trasach... Tą lepszą widziałem jak zamieniła się na stoku z kolegą na za długie dla niej, meskie Dynastary coursy ti i pojechała po czerwonej trasie bez zmrużenia oka. Właśnie te narty chciałem Ci zaproponować, ale po ostatnim Twoim poście uważam, że to jednak jeszcze za wcześnie!!

Z drugiej strony narty typu Atomic cloud 9 wydają mi się w Twoim przypadku za mało ambitne...

Naprawdę nie wiem co Ci poradzić... "Egzemplarza" :smile: o takim zbiorze cech jak Ty jeszcze nie spotkałem w realu na nartach...

Może napisz do Mitka. On ma naprawdę wielkie doświadczenie w szkoleniu, na nartach widział duuużo więcej niż ja i pewnie takie dziewczyny jak Ty też szkolił...

Tadek

PS.

Narty nartami, ale moim zdaniem, jak chcesz dobrze jeździć to powinnaś się wybrać na tygodniowy kurs narciarski. Gdzie przez 6 dni przez 3-4 godziny dziennie będziesz miała porządne planowe szkolenie.

Edytowane przez Tadeusz T
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko "być w czyichś butach", tych narciarskich również :wink:, ale z opisu przedstawionego przez whisper zrozumiałam, że najpierw chodzi o wejście na wyższy poziom rekreacji, dla mnie zresztą jest to naturalna droga. Whisper szuka przyjaznej narty pozwalającej robić postępy i dużo nart przeznaczonych dla średniozaawansowanych i zaawansowanych kobiet te kryteria spełnia. Uważam, że polecenie whisper butów race'owych i sztywnej narty, gdy z opisu czytamy, że jeździ głównie po niebieskich trasach jest mocno na wyrost. Tak jak napisał Tadeusz T ja bym spróbowała podszkolić technikę, pojeździć na trudniejszych stokach, a potem zobaczysz... :smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Head Absolut Joy tegoroczny model. Przesiadłam się z nart 68mm pod butem na te heady z 79mm pod butem, do tego wybrałam długość 168 (wzrost 174 i 64 kg, poprzednie narty miały 163).

Jeździłam na nich na razie tylko 4 dni w grudniu 2015 w Solden, tylko po twardych trasach, miejscami było trochę lodu. Narty sprawiały się bardzo dobrze w tych warunkach.

Na razie nie jeździłam na nich w rozjeżdżonym, mokrym śniegu, bo takich warunków w grudniu nie miałam. Na to poczekam do marca :-) i liczę, że się wtedy tez sprawdzą.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Tadziu dzięki za zaufanie ale co ja mogę więcej napisać?? Napisałeś wszystko i tyle.

Koleżanka oczekuje niemożliwego a niemożliwego nie ma. Z opisu jazdy wynika że jesteś gdzieś pomiędzy 4 a 5. Na tym etapie moim zdaniem za wcześnie na nartę sportową więc skorzystaj z podpowiedzi koleżanek i kup sobie Cloudy czy inne podobne. Będziesz zadowolona.

Wysportowanie ogólne nie ma wiele wspólnego z nartami bo to sport techniczny. Powiem więcej częściej trudno jest nauczyć człowieka wysportowanego i silnego ponieważ on żeby wykonać pewne manewry nie potrzebuje idealnej technik - robi je siłowo. Szkoliłem przez parę lat karateków i to było horror - znakomicie wysportowani goście, którzy na dodatek niczego się nie boją.

Wysportowanie może pomóc bardzo ale najpierw solidna technika. Wybór więc należy do Ciebie.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Head Absolut Joy tegoroczny model. Przesiadłam się z nart 68mm pod butem na te heady z 79mm pod butem, do tego wybrałam długość 168 (wzrost 174 i 64 kg, poprzednie narty miały 163).

Jeździłam na nich na razie tylko 4 dni w grudniu 2015 w Solden, tylko po twardych trasach, miejscami było trochę lodu. Narty sprawiały się bardzo dobrze w tych warunkach.

Na razie nie jeździłam na nich w rozjeżdżonym, mokrym śniegu, bo takich warunków w grudniu nie miałam. Na to poczekam do marca :-) i liczę, że się wtedy tez sprawdzą.

Jak to narty tak szerokie pod butem swoje zalety pokazują najlepiej w gorszych warunkach, ja mam dzięki nim frajdę przez cały dzień. Miłego jeżdżenia!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobieta

kobieta może jezdzic na nartach meskich,,,, to jest logiczne i do wykonania.ale jazda w butach męskich.... Buty damski ma napis LAYDY....buty damski ma inne kształty co wynika z budowy anatomicznej...ale kobieta potrafi wszystko...TEKST ten jest napisany w charakterze dyskusji nie w formie obrazy PŁCI PIEKNEJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...