Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

nowe narty dla 40- latki


aneta676

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o pomoc od kliku dni siedzę na necie i szukam nartek dla siebie ale nie znam się n tym ,mam juz totalny mętlik w głowie nawet nie wiem z jakiej firmy lepsze ,słyszałam że z rockerem

teraz mam jakieś rossiniole junior kupione 7 kg temu ,buty dalbello aspire 65

wiek -40

sezon- 9

zaawansowanie -mocno średnie

typ jazdy- rekreacyjny

wzrost 160

waga 60

chciałabym nartki do bezpiecznego rekreacyjnego , nie męczącego stylu jazdy na czerwonych trasach max Golgota

moje typy to

blizard viva x 4 lub 7

volkl viola

fischer aspire

fischer trinity

będę wdzięczna za jakiekolwiek sugestie

pozdrawiam

Edytowane przez aneta676
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj:smile: Przede wszystkim pomyśl o nowych butach, flex 45 to zdecydowanie za mało. Myślę , że były może dobre 7 lat temu, ale teraz przy Twoim poziomie zaawansowania nadają się tylko do muzeum narciarstwa:biggrin:

Co do nart , jako posiadaczka Volkl Viola, mogę je spokojnie polecić. Jako, że mają rocker to długość dla Ciebie 155. Narty te są stabilne, dobrze się je prowadzi, dobrze wchodzą w zakręty. Dobrze spisywały mi się na zmrożonym sztruksie, jak i na marcowym ,,cukrze". Myślę ,że można je spokojnie brać pod uwagę. Wiem ,że wybór nart to trudna sprawa. Ja też dużo czytałam, przede wszystkim wyniki ski testów, porównywałam , słuchałam porad sprzedawców, którzy radzili mi przede wszystkim atomic cloud 9- bo podobają się wszystkim paniom. Ja wbrew opiniom niektórych kolegów z forum nie wybrałam tylko tego co ładne, ale to co moim zdaniem dobre . Mam je od roku i myślę ,że są godne polecenia. Udanego wyboru:smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę lepiej, aczkolwiek myślę, że powinno być trochę więcej. Obecnie mam aspire 75 i uważam, że mogłoby być jeszcze ciut więcej. U mnie jest problem z szeroką łydką i halluxem na lewej stopie i dlatego ciężko mi znaleźć stosowne buty, ale szukam. Miękki but to wygoda np. w knajpie na stoku , ale technika trochę szwankuje bo z narty nie da się wycisnąć zbyt wiele.To trochę tak jakby do Ferrari kupić tanie opony w markecie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polecę narty, na których jeździła (teraz ma inne) moja Paula.

Salomony Lava: http://www.skionline.pl/sprzet/narty,12-13,salomon,origins-lava-l9,5827.html

Dlaczego?

Taki sam wzrost, taka sama waga mniej więcej co Ty...

Narta na każde warunki zarówno na twarde jak i na miękkie - wszechstronna.

Posiada sporo bajerów, ma rocker, trochę szersza pod butem co ułatwia jazdę przy świeżym opadzie śniegu, bądź jeśli na stoku są odsypy.

Jeśli lubisz krótki promień skrętu to będzie idealna.

Nartę z rocznika 2012/13 o długości 151 cm dasz jeszcze radę kupić nową w bardzo atrakcyjnej cenie w okolicach 1000zł. Trzeba poszukać.

W akcji narta wygląda tak:

[video=youtube;lnqjU3j9-9Q]

pozdrawiam

marboru

Edytowane przez marboru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zaczynałam od Dalbello, niestety nie pamiętam dokładnie jaki flex, chyba 50, ale tak czy inaczej po dwóch sezonach zrobiły się z nich za miękkie kapcie i zdecydowałam się na dużo twardsze buty Atomic Hawx i wydaje mi się, że mocno to wpłynęło na postęp w jeździe. Ale to już musisz sama zdecydować. A z nart to myślę, że każda z przedstawionych przez Ciebie będzie ok, te Blizzardy które stawiasz na pierwszym miejscu mają fajne parametry do całodziennej rekreacyjnej jazdy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super narty.

może jeszcze jakieś propozycje

Witam,

Mam podobne parametry do Ciebie i mogę zaproponować narty Volkl Essenza Viola 148 cm, http://24tanienarty.pl/pl/glowna/313-volkl-essenza-viola-4motion-100-lady-2016.html?search_query=viola&results=2

ostatnio je zakupiłam i przetestowałam, jeździ się super, nie jeździłam na lepszych.

Pozdrawiam

Karolina

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Witam,

Mam podobne parametry do Ciebie i mogę zaproponować narty Volkl Essenza Viola 148 cm, http://24tanienarty.pl/pl/glowna/313-volkl-essenza-viola-4motion-100-lady-2016.html?search_query=viola&results=2

ostatnio je zakupiłam i przetestowałam, jeździ się super, nie jeździłam na lepszych.

Pozdrawiam

Karolina

To narty dla dzieci raczej.

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej pory jeżdziłam na juniorkach to do 50-tki też dobre będą :biggrin:

żartuję ale jak mam 160 cm no to szału z długością nie będzie :wink:

Cześć

Zależy od typu narty. Slalomka tak ale reszta tym bardziej z rockerem do wzrostu. A gigantka (nie myślę o Tobie) może być i +5.

Na nartach 140 i to solidna deska z płytą i prawie dorosłym wiązaniem długości 140 cm jeździ moja córka od 3 sezonów czyli od wieku 8 lat.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...