Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart


Ledzian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na początek chciałbym się przywitać bo to mój pierwszy post na tym forum.

Ankieta

1. M

2. 37

3. 76 kg

4. 168

5. Jak długo jeździsz na nartach ? prawie 10 lat

6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 5

7. Jakie masz buty ? Salomon Xwave (flex chyba 80 lub 90)

8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? Fischer RX Ice (podobno to samo co Fischery RX4 z roku 2004/05) długości 160cm. Miękkie, wąskie pod butem.

9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? promień średni i krótki, prędkość od wolej do średniej.

10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? przygotowane i bez ludzi: niebieskie, czerwone. W Polsce najbardziej podoba mi się Wierchomla. W tym roku pierwszy raz wybieram się w Alpy.

11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? turystycznie, bez zapędów sportowych, najlepiej na krawędzi, nie koniecznie szybko.

12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? Kondycja poniżej średniej. Kontuzja i siedzący tryb życia-pracy robią swoje (ale pracuje nad nią :-) ). Na stoku około 15-20 dni.

13. Możliwości finansowe powiedzmy, że do 2000 ale lepiej żeby były do 1500.

W dotychczasowych nartach wkurza mnie, że sprawdzają się tylko w wąskim zakresie prędkości na twardym (lód lub bardzo zmrożony twardy stok). Jak jadę wolno (bardzo wolno) w takich warunkach to krawędź trzyma ale jak tylko delikatnie się przyspieszy to łapią uślizgi. Nie wykluczam, że częściowo problemem może też być technika i kondycja. Nad techniką i kondycją pracuje. Nowe narty mają pomóc zrobić postęp ale nie mam ambicji sportowych.

Po lekturze wstępnie wybrałem takie dwie grupy:

1) Fischer Progressor 800/F18 165/167 cm lub Volkl RTM 75iS 166 cm

lub takie (chyba bardziej ambitnie):

2) Völkl Racetiger RC UVO 160 cm lub Fischer RC4 SC Superior 160 cm

W sumie to proszę o podpowiedź w którą grupę celować: 1) allroundy czy jednak 2) odchudzone slalomki? I czy długość dobrą wybrałem? A może za bardzo kombinuje i wielkich różnic pomiędzy tymi nartami nie ma za dużych?

Pozdrawiam,

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...