Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Korbielów 2016


gregor_g4

Rekomendowane odpowiedzi

Tradycyjnie, jak co roku zakładam ten wątek :) Od dzisiaj przez parę najbliższych tygodni będę urzędować w Korbielowie (o ile żaden wypadek losowy jak rok temu nie skróci mojego pobytu :D)

Nie wiem na ile zdrowie mi pozwoli by jeździć w tym sezonie, na wielkie cuda się nie nastawiam, raczej by coś spokojnie pojeździć z dzieciakami na łatwych trasach.

Jutro idę zjechać pare razy na Babie i zobaczyć jak funkcjonuje kolano, a przy okazji zerknę jak chłopaki na rurkach sobie radzą. Ktoś z forum się wybiera?

Co do warunków pogodowych - jadąc do Korbielowa po drodze wszędzie było zielono, w Bielsku jedynie Skrzyczne i okoliczne górki białe. W Żywcu podobnie, dopiero od Krzyżowej zaczyna się śnieg, ale nie ma go zbyt wiele - jedynie tyle żeby zakryć trawę. Obecnie brak opadu, temperatura ok 0 stopni. Jak pisałem w innym wątku na Miziowej ok 50cm.

Jak coś będzie się zmieniać to będę tu informować ;)

Oczywiście relacje innych użytkowników jak zawsze mile widziane.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki raport z dzisiaj:

Od wczoraj przybyło ponad 10cm i wygląda to wszystko coraz bardziej zimowo, drogi białe;)

Zrobiłem dwa rozgrzewkowe zjazdy na Babie i popatrzyłem co się dzieje na snowparku - mimo małej ilości śniegu pojawiła się spora hopa i kilka rurek, do tego gra muzyka, chlopaki skacza, a takze mozna K2 testować, jednak z tego co widziałem był chyba tylko segment free.

Na trasie warunki przyzwoite, miejscami troche lidu, luznego sniegu i pare malych kamyczkow co chyba ratrak wyciagnal, ale ogolnie bardzo pozytywnie, kolejek praktycznie brak.

e5294fe98aedc9d6f3fbe3332d436635.jpg3098b40e96d13be0c83b4112c064f39e.jpgf9f2fc5d6e94d2913266c83ac10e70c9.jpg

Wysłane za pomocą Tapatalk

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7bae6d07b9bd5d8884dadb9eaaeb5b1e.jpg

Z rana tak wyglądała jedna z oślich łączek;) przygotowana super, po wczorajszym opadzie.

Od wczoraj dosypalo ze 2-3 cm, do niedawna była pełna lampa i nawet duży mróz nie był odczuwalny.

Z tego co się dowiedziałem, powyżej Miziowej sporo śniegu wywiało.

Ratrak kursował od Szczawin do Miziowej wywożąc ludzi i tam jest podobno nawet nieźle.

Trzeba czekać na kolejne opady.

Wysłane za pomocą Tapatalk

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj 8-12. Warunki więcej niż przyzwoite - na trasie Solisko-Kamienna bardzo dobre i potem dobre, na Babie trochę gorzej (grudki lodowe i nierówności) ale bez tragedii. Ludzi do 10 mało, potem kolejki max 2-4 minuty. Smutny widok ten nieczynny wyciąg na Buczynkę - i dyskusje z innymi narciarzami - otworzą? nie otworzą? kiedy? czy tylko pogoda? czy są inne powody?

IMG_20160117_103125.jpg

IMG_20160117_103150 - Kopia - Kopia.jpg

IMG_20160117_103206.jpg

IMG_20160117_103327.jpg

IMG_20160117_103125.jpg.a04f17ec0040111d45f57b9714870f64.jpg

57da83fc2603d_IMG_20160117_103150-Kopia-Kopia.jpg.8ee662928df890cfefb1ac59d17d515d.jpg

IMG_20160117_103206.jpg.6da521e4b93b453f9828582a13f39ab6.jpg

IMG_20160117_103327.jpg.0b943dbdb2771e656f611f0605080e4f.jpg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum Korbielowa ktoś napisał, że się dogadali ze Słowakami i otworzą jak spadanie odpowiednia ilość śniegu. Ten system naśnieżania co jest odziedziczony po GAT jest słaby i obejmuje tylko dolną część trasy. Nie chcą na razie informować oficjalnie o tym, bo jak by ogłosili, a potem nie otworzyli z powodu braku śniegu to by była wtopa.

Bardziej mnie interesuje ile śniegu musi spaść, żeby górę otworzyli. Przecież od 2 tygodni cały czas pada. No i czemu tam nie ratrakują tylko pozwalają aby wywiało wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam bardzo przyjemnie, również byłem z całą rodzinką 8-12. Choć był okres kiedy przyjemniej jeździło się na babie, leprzy śnieg choć za to miejscami wytargane ratrakiem drobne kamyczki..

Co do karnetu jeżeli zaznaczy się przy zakupie że ma być wspólny to jest wspólny z babą w przeciwnym wypadku jest tylko na solisko..

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez dirk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śnieżą zakręt wylotowy z Buczynki - nad górną stacją kanapy na Solisku - czyżby coś było na rzeczy...???:biggrin::wink: - ładnie dopadało - Miziowa pięknie wygląda, na dole też widać dosypało - czyżby w ten weekend udałoby się otworzyć Pilsko w szerszym wydaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarta jest jedna trasa, drugą śnieżą. Ale można nią śmigać. Ja przynajmniej tak robię, poza miejscami naśnieżanymi z powodu szybko obladzających się gogli.

Poza tym wszystkie karnety czasowe poza wieczornym są wspólne z Babą.

Czy mówisz, że jeździsz na trasie po prawej stronie kanapy, czy też jeździsz na stoku przy kolejce Baba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...