Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Drogo, coraz drożej w Alpach i nie tylko.


andy-w

Rekomendowane odpowiedzi

Strach patrzeć na kursy walut.

Euro powyżej 4,5 PLN. Inne waluty też drożeją.

Niestety im gorzej widzi nas "zagranica" i jaką ma o nas opinię tym złotówka tańsza.

Wyjazdy w inne góry niż Beskidy, Sudety i polskie Tatry mogą się okazać nieosiągalne dla wielu z nas.

Czarno to widzę.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strach patrzeć na kursy walut.

Euro powyżej 4,5 PLN. Inne waluty też drożeją.

Niestety im gorzej widzi nas "zagranica" i jaką ma o nas opinię tym złotówka tańsza.

Wyjazdy w inne góry niż Beskidy, Sudety i polskie Tatry mogą się okazać nieosiągalne dla wielu z nas.

Czarno to widzę.

Ale paliwo,ropa,gaz tańsze.:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 lata temu też przyszło nam płacić na nartach ok 4,5 zł za euro, było to bolesne i chyba będziemy mieć powtórkę z historii :frustrating: I przepraszam, ale nie pociesza mnie ani cena paliw ani fakt, że gdzieś jeszcze może są bardziej ekonomiczne ośrodki. Nie jest to forum polityczne i nie ma sensu drążyć, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że zaczynamy wszyscy płacić za zabawę brzytwą w rękach małpy :frustrating:

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 lata temu też przyszło nam płacić na nartach ok 4,5 zł za euro, było to bolesne i chyba będziemy mieć powtórkę z historii :frustrating: I przepraszam, ale nie pociesza mnie ani cena paliw ani fakt, że gdzieś jeszcze może są bardziej ekonomiczne ośrodki. Nie jest to forum polityczne i nie ma sensu drążyć, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że zaczynamy wszyscy płacić za zabawę brzytwą w rękach małpy :frustrating:

Tego typu wpisy są obrazliwe. Nie będę pisał, ze charakteryzują dyletanta i totalnego ignoranta, do tego skrajnie niegrzecznego.

Dla myślących dam pewien przykład. Czy sytuacja Ukrainy jest lepsza niż Polski, bo ich waluta jakoś sie nie osłabiła?

Czy nie wydaje się Wam, że mamy tu pewną grę spekulacyjną i grę interesów? A jeśli tak , to czy wnioskiem z tego faktu nie jest to że, doszliśmy do stanu gdzie gospodarka i banki są tak słabe, że jakaś agencja rankingowa i wprowadzenie podatku bankowego może mieć taki wpływ na kurs złotego?

Każdy kij ma dwa końce, każda informacja daje szerszy przekaz niz tylko ten, który chciał przekazujący wysłać. Wystarczy pomyśleć.

Przykre dla nas jest, że musimy płacic więcej bo złoty osłabił się, ale przykre jest też to, że mimo, nie wiem jak byśmy wydajnie pracowali, to i tak o naszym powodzeniu decyduje ktoś z zewnątrz. A dla tych "prosto myślących" dam pewien przykład. Dziecko kłute zastrzykiem widzi jedynie ból i krzywdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu wpisy są obrazliwe. Nie będę pisał, ze charakteryzują dyletanta i totalnego ignoranta, do tego skrajnie niegrzecznego.

Doprawdy, właśnie to napisałeś. Oceniłeś i obraziłeś w jednym, choć nie wydaje mi się, żebyśmy się bliżej znali i żebyś miał jakiekolwiek prawo i podstawy do takich wycieczek osobistych.

Dla mnie forum skionline jest jednym z niewielu miejsc, w których jestem w stanie się totalnie zrelaksować i tak pozostanie nie będę więc z Tobą polemizować. Tobie życzę nieustającego przekonania o "dobrej zmianie", broń Boże nie czytaj co mówią ekonomiści (wiadomo, wszystko sponsorowane i opłacane przez wraże siły) i szerokiego uśmiechu kiedy będziesz wydawał ciężko zarobione złotówki. Ale przecież ty jesteś twardym mężczyzną, a ja płaczliwą babą, a właściwie, przepraszam dzieckiem. Auuuuu, jak boli...:biggrin:

Przy okazji, w nawiązaniu do tematu. Czy ktoś z was kupował kiedyś Euro w kantorach przy granicach? Chwalą się bardzo niskimi kursami, w grudniu kupowaliśmy euro na cinkciarzu po ok.4.25, a w okolicy granicy z Niemcami były szyldy z cenami w okolicach 4.10? Ściema czy faktycznie warto tam się udać? Ktoś coś wie?

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie ma co dramatyzowac, poniewaz bywalo gorzej :

http://stooq.pl/q/?s=eurpln&c=20y&t=l&a=lg&b=0

Po drugie decyzja S&P nie ma nic wspolnego ze stanem gospodarki, nawet jest to napisane w komunikacie.

Po otrzecie obligacje smieciowe w 2008r kiedy wydarzyl sie kryzys finansowy mialy rating AAA+, podobnie jak AIG i Lehman brothers ktore mialy minimum A a zbankrutowaly.

Firma ktora obnizyla wczoraj rating dla Polski, juz kiedys placila za swoje zle dzialania :

http://www.telegraf.biz/swiat/article,kara_dla_sp_dla_bledne_ratingi,18614,1,1,1.html

Takze nie trzeba sie martwic, wszystko wroci do normy, bo sytuacja gospodarcza w Polsce jest po prostu dobra. Pieniadze ktore zarabiaja zagraniczne korporacje w PL wg roznych szacunkow to 80-100mld pln i to o to tutaj idzie gra. Moim zdaniem to i tak jest to walka w wersji light, i te firmy.instytucje zrobia duzo wiecej zeby walczyc o swoja a defacto nasza kase.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego idealist, powoływanie się na opinie ekonomistów jest niepoważne. Równie dobrze można powoływać się na opinie poetów lub malarzy. Ekonomia nie jest nauką ścisłą , a swoją drogą ekonomiści to nieżli "bajeranci" ,że potrafią wmówić innym,że ich opinie mają podłoże naukowe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w kantorach przy granicy jest taniej , gdyż to do nas przyjeżdża się na zakupy i w przygranicznych kantorach głównie wymienia się euro na złotówki , ale kurs euro zmienia się w czasie. Jeżeli byś robiła zakup w tym samym czasie to na pewno przy granicy, a jeżeli nie to zdywersyfikuj zakup i część kup w kantorze ,część w internecie w różnym czasie.

Nie napiszę nic o koledze fanatyku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę po prostu nie mogę! Czy wszędzie musi być polityka ?!Powiedziałem A, muszę powiedzieć B, bo się we mnie gotuje.Ceny rosną wszędzie, ale rosną też zarobki. Siła nabywcza pieniądza rośnie, za średnią wypłatę mogę kupić więcej chleba czy paliwa niż za średnią wypłatę sprzed 15 lat.*Także nie marudzimy. Deprecjacja waluty krajowej nie oznacza tragedii. Przykładowo ściąga inwestorów,a co za tym idzie powstają nowe miejsca pracy. Co do obecnych rządów. Dajmy tym ludziom rządzić. Nie panikujmy. Nie jestem pisiorem, daleko mi od pochwalania ich socjalistycznej wizji społeczeństwa i niektórych pomysłów (vide 500 PLN na dziecko), ale jak widzę i słyszę tą całą nagonkę to dochodzę do wniosku, że coś jest na rzeczy. Plakaty takie jak poniższy mnie zwyczajnie śmieszą.

IMG_0297.jpg

Wszystkim zaciekle broniącym wolności słowa, przypomnę za czyich rządów ABW weszło do siedziby WPROST. Kończąc. Fanem PIS nie jestem, ale w obecnej sytuacji w Europie, bardzo się cieszę, że mamy ksenofobiczny, prawicowy (ideologicznie) rząd. Nie wiem jak wy, ale wolę za oknem słyszeć dzwony kościelne niż dźwięki generowane przez modły odbywające się w meczetach. Mieszkałem przez pół roku w Kairze, wiem co mówię.Możecie mnie nazywać, ksenofobem, prawakiem, narodowcem, a ja Wam powiem, że jestem młodym myślącym Patriotą, który jest dumny ze swojego kraju. My Polacy musimy się wyzbyć kompleksów! Na co dzień mam do czynienia m.in. Niemcami, Holendrami, zawsze uchodzili w moich oczach za bardzo skrupulatnych..i oczywiście tacy są, ale my POLACY jesteśmy nawet lepsi. Bardziej zorganizowani, wydajniejsi, przywiązujący uwagę do detali, równie kreatywni! @idealist - kursy kupna w przygranicznych kantorach są z reguły wysokie. Ja czekam z niecierpliwością na Twoją relację z Zillertal...będzie ? :D*http://wynagrodzenia.pl/artykul.php/typ.1/kategoria_glowna.513/wpis.2807 - tabel nr 1.

IMG_0297.jpg.3fb5cde0de6b27aa45bdc05493414358.jpg

Edytowane przez FerraEnzo
Niewłaściwa odmiana.
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był adminem,wprowadziłbym nowy dział Polityka, bo nic tak nie rozpala namiętności.Wtedy nie dochodziłoby do kłótni politycznych, które podzieliły ostatnio nawet rodziny /moją też/,

bo piszący tam nie przenosiliby emocji negatywnych na inne fora.A tak-spotkasz koleżankę czy kolegę z forum na stoku i pierwsze skojarzenie będzie-to ta PiSowska czy POwska ku..

A co do meritum-każdy ma prawo wybrać drogę życiową w nowej sytuacji politycznej, zależnie od stopnia wystraszenia-można wyemigrować, zostawiając wszystko lub sprzedać wszystko, kupując euro po 4,50...

Jak mawiał Voltaire-

O wszystkich tych zdarzeniach

Lud fałszywie mniema

Prócz naszej naiwności-

Innych cudów nie ma...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie ma co dramatyzowac, poniewaz bywalo gorzej :

http://stooq.pl/q/?s=eurpln&c=20y&t=l&a=lg&b=0

Po drugie decyzja S&P nie ma nic wspolnego ze stanem gospodarki, nawet jest to napisane w komunikacie.

Po otrzecie obligacje smieciowe w 2008r kiedy wydarzyl sie kryzys finansowy mialy rating AAA+, podobnie jak AIG i Lehman brothers ktore mialy minimum A a zbankrutowaly.

Firma ktora obnizyla wczoraj rating dla Polski, juz kiedys placila za swoje zle dzialania :

http://www.telegraf.biz/swiat/article,kara_dla_sp_dla_bledne_ratingi,18614,1,1,1.html

Takze nie trzeba sie martwic, wszystko wroci do normy, bo sytuacja gospodarcza w Polsce jest po prostu dobra. Pieniadze ktore zarabiaja zagraniczne korporacje w PL wg roznych szacunkow to 80-100mld pln i to o to tutaj idzie gra. Moim zdaniem to i tak jest to walka w wersji light, i te firmy.instytucje zrobia duzo wiecej zeby walczyc o swoja a defacto nasza kase.

Tego typu posty nie są lubiane na forum. Tu o wiele bardziej przemawia retoryka prosto z "Onet', "WP", "GW", "TVN". Tu trzeba napisać prosto, dobre albo złe, czarne albo białe, złodziej albo dobroczyńca, bez podtekstów zmuszających do myślenia. Nie mnie oceniać skąd się taka postawa bierze, jest faktem i w związku z tym jest mi przykro, a także wstyd!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...