Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kijki głupcze!


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście miałem to szczęście, że pierwsze kroki na nartach stawiałem pod okiem doświadczonych narciarzy.

Na początku miałem wrażenie, że mogą wręcz przeszkadzać w jeździe.

Z czasem zrozumiałem, a nawet poczułem że kije "też jeżdżą" :smile:

Jeżeli chodzi o sytuacje w kolejkach, to chyba nigdy mi się nie przytrafiło, żeby kijami walić komuś po sprzęcie.

Wyjątkiem są sytuacje, w których przy sporej kolejce jakieś Panisko chce się zesikać w kolejce i nie pozwoli na 10 piko mm odstępu między oczekującymi.

W takiej sytuacji mając dzioby nart na wysokości mojego buta (w dość niezręcznej sytuacji- stoję w kroczu faceta), dopuszczam położenie na takich nartach kija, wiertarki, boszki, młota udarowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze jedno... znasz to forum jak nikt... a więc nie ma co odpowiadać na prowokacyjne posty bo dobrze wiesz że jest tu wielu NAJMĄDRZEJSZYCH, którzy na nartach pewnie ledwie stoją ale filozofię na tematy narciarskie opanowali do perfekcji i tylko to im pozostało aby PISAĆ "niby o narciarstwie" czepiać się słówek, ironizować, drwić, itd... z tego Nasze forum słynie!

kup kije i do zobaczenia na stoku a ONI niech sobie piszą! :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ludzie czy wy wszyscy macie małe fiutki ?! Czy na tym forum nie może być jednego wątku, że ktoś z kogoś nie szydzi ?! Kilku Was widziałem na zdjęciach i widać, że stare chłopy, a głupi jak dzieci i jadowici jak stare przekupki! Ogarnijcie się.

Na niejednym forum czas spędzałem, ale tyle zawiści co tutaj nie widziałem nigdzie indziej.

Prawda jest taka, że każdy ma coś za uszami, każdy stara się pomóc na tyle na ile potrafi, ale nawet jak ktoś nie ma racji to PAMIĘTAJCIE, przede wszystkim łączy nas WSPÓLNA PASJA!

Pomyślcie nad tym panowie.

A teraz (...) pocałujcie misia w dupkę i do spania!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Tak się zastanawiałem właśnie,ile można o tych kijkach pisać... :biggrin:

Leitner,kup sobie po prostu zwykle kijki,to koszt ok 50 zl i na stok.

Podglądnij starych wyjadacz,bądź filmiki na YouTube i do dzieła! :cheerful:

Żadnych wyjadaczy bo będzie tylko bałagan. Na razie:

Cześć

Zerknij na filmik:

Nie mamy tu do czynienia z idealna jazdą ale jest to świetny przykład co osoba początkująca powinna robić z kijkami. Sposób trzymania i używania (tak, tak niby nic nie robi a jednak cały czas stabilizuje sylwetkę) kijów przez dziewczynkę na filmie jest modelowy. Kije trzymane w lekko ugiętych rękach, skośnie, talerzyki za tyłami wiązań. Kije używane oszczędnie ale ruchy krótkie nie destabilizujące sylwetki. Pozycja jest swobodna ręce luźno.

Naucz się tak jechać jak ta dziewczynka i nie kombinuj nic innego na razie.

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Żadnych wyjadaczy bo będzie tylko bałagan. Na razie:

Cześć

Zerknij na filmik:

Nie mamy tu do czynienia z idealna jazdą ale jest to świetny przykład co osoba początkująca powinna robić z kijkami...

Mitek, ale Marcin zdecydowanie nie jest osobą początkującą. Co prawda nie widziałem jak jeździ, ale... się domyślam. :smile::smile:

Dlatego stawiam dolary przeciwko orzechom, że jemu ten film nie pomoże zbytnio, choć Amelka fajnie z kijkami jedzie.

Pozdrawiam.

Tadek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mitek, ale Marcin zdecydowanie nie jest osobą początkującą. Co prawda nie widziałem jak jeździ, ale... się domyślam. :smile::smile:

Dlatego stawiam dolary przeciwko orzechom, że jemu ten film nie pomoże zbytnio, choć Amelka fajnie z kijkami jedzie.

Pozdrawiam.

Tadek

Jak zjedzie z kijkami tak jak Amelka to nie będzie początkującą. Na razie bazuje na rotacji i trzeba sobie z tym poradzić.

Marcin w jaki sposób masz ułożone ręce w czasie jazdy?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin w jaki sposób masz ułożone ręce w czasie jazdy?

Pozdrowienia

Jak skręcam w lewo, to prawą rękę "kieruję" w dół stoku. Jak skręcam w prawo, to lewa "idzie" w dół. Jak jadę na krechę (pod sam koniec stoku - nie jadę bardzo szybko) to ręce mam przy sobie, lekko ugięte w łokciach. Chyba, że jestem skulony (np. jadę po płaskim lub pod górę), to ręce są ugięte pod kątem prostym.

Tak mi się wydaje - zazwyczaj nie zwracam na to specjalnej uwagi.

A!

Przy ostrych (długich) skrętach ręka zewnętrzna jest napięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jak skręcam w lewo, to prawą rękę "kieruję" w dół stoku. Jak skręcam w prawo, to lewa "idzie" w dół. Jak jadę na krechę (pod sam koniec stoku - nie jadę bardzo szybko) to ręce mam przy sobie, lekko ugięte w łokciach. Chyba, że jestem skulony (np. jadę po płaskim lub pod górę), to ręce są ugięte pod kątem prostym.

Tak mi się wydaje - zazwyczaj nie zwracam na to specjalnej uwagi.

A!

Przy ostrych (długich) skrętach ręka zewnętrzna jest napięta.

No to kup kijki i popracuj nad tym żeby ręce pracowały tak jak u dziewczynki na filmie. To jest naprawdę bardzo dobry przykład poprawnego ułożenia rąk i kijków. Pomijam rotację, która niestety występuje ale nie tym się zajmujemy.

Pozdrowienia

PS

Udało się z samochodem?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No to kup kijki i popracuj nad tym żeby ręce pracowały tak jak u dziewczynki na filmie. To jest naprawdę bardzo dobry przykład poprawnego ułożenia rąk i kijków. Pomijam rotację, która niestety występuje ale nie tym się zajmujemy.

Pozdrowienia

PS

Udało się z samochodem?

Znalazłem w internecie Leki 115cm za 30zł. Mam nadzieję, że będą ok.

Rejestracja przeszła, ale zawieszenie będzie kosztować 10 par kijków :wink:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy przejaw bezmyślności narciarskiej jest niebezpieczny , nie ważne czy z kijkami , czy bez . Ja mogę na ten przykład pomstować nad tym , że bezkijkowcy w kolejkach nagminnie wjeżdżają innym na narty , czy też traktują innych jako coś na czym mogą wyhamować :mad::

Otóż to, zdarza się nawet takim bezkijkowcom, że wjeżdżając w kolejkę wyhamowują obłapiając innych narciarzy i narciarki :biggrin::biggrin::biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby taki ktoś powiedział zwykłe sorry, to bym nic nie napisał.

Po lekkiej sugestii, żeby kijkami stukać obok, zazwyczaj słyszę ciężkie westchnięcie.

FerraEnzo, wiem. Inaczej byście mnie tutaj nieźle zhejtowali za brak kijków :wink:

W ostatnią sobotę nie wypalił mi wyjazd i żeby dzień całkiem się nie zmarnował, pojechałem zobaczyć jak tej zimy wygląda Kamieńsk. Początkowo jeździłem krzesełkiem. Kolejka do kolejki zrąbiasta, ile osób PRZESZŁO po moich nartach nie zliczę. W większości byli to bezkijkowcy, z nartami z wypożyczalni. Kompletnie nieświadomi że deptanie czyichś nart jest passe. W końcu przerzuciłem się na orczyk bo tam był spokój a i stanie było krótsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...