Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w doborze nart - kobieta nieco doświadczona


Triss

Rekomendowane odpowiedzi

A co nie teges ze slalomką ? Jesli się jej jakoś obawiasz, to powiem tyle, że moja żona jeździ jakiś 4 sezon, jest na poziomie 3. Spokojnie się na nich zsuwa :smile: i w niczym jej nie przeszkadza, że to narta race'owa.

Mimo wszystko, bezpieczniejszą opcją wydają mi się narty 70-75 pod butem. W sensie - wydają się bardziej uniwersalne, stabilniejsze, "wybaczające błędy"...

Poza tym nie mam zacięcia sportowego, więc jakoś kiepsko się identyfikuję z grupą Race.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mimo wszystko, bezpieczniejszą opcją wydają mi się narty 70-75 pod butem. W sensie - wydają się bardziej uniwersalne, stabilniejsze, "wybaczające błędy"...

Poza tym nie mam zacięcia sportowego, więc jakoś kiepsko się identyfikuję z grupą Race.

Triss Droga.

Proponowana przez Pływaka narta ma tyle wspólnego ze slalomką co ja z Hinduskim księciem ( bo może jest jakiś książę Mitek) - czyli nazwę. to dość lekka i delikatna narta natomiast o niebo lepsza od wszystkich "wybaczających błędy", "lekkich jak piórko", "łatwo prowadzących się" wytworów. propozycja do rozważenia. Nazwa grupy race - to tylko nazwa.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Triss Droga.

Proponowana przez Pływaka narta ma tyle wspólnego ze slalomką co ja z Hinduskim księciem ( bo może jest jakiś książę Mitek) - czyli nazwę. to dość lekka i delikatna narta natomiast o niebo lepsza od wszystkich "wybaczających błędy", "lekkich jak piórko", "łatwo prowadzących się" wytworów. propozycja do rozważenia. Nazwa grupy race - to tylko nazwa.

Pozdrowienia

Mitek, miło Cię tu znowu widzieć:happy:

Czyli znowu chodzi o marketing? Ja na taką nartę nie zwróciłabym uwagi, bo grupę Race itp. odrzuciłam z założenia.

No i jakoś tak podskórnie czuję, że jednak typowa narta damska będzie lepiej odpowiadała moim marnym umiejętnościom.

Mitek - jeśli jeszcze mogę Cię pomęczyć, - czy polecasz / zdecydowanie odradzasz jakiś model z tych poniżej?

Odrzuciłam najniższe modele - piankowe i lekkie.Wszystkie z listy mają drewniany rdzeń. Swoje wątpliwości zamieściłam obok.

1. Volkl Viola, długość 155 czy 162? Taliowanie niezależnie od dł.: 123-74-95, ale promień skrętu tej dłuższej to aż 16,4m. To jest ok czy nie bardzo?

2. Dynastar Glory 74 xpress. dł. 156 czy 163? I czy w ogóle ta grupa (ALL-M) jest ok?

3. Salomon Cira, dł. 154 czy 161? Pod butem 77-78 - to jest ok?

4. Rossignol TEMPTATION 75 W. dł. 160, 122-75-111. Ew. Temptation 77 w, choć te dwie różnią się chyba jedynie szerokością pod butem. Warto któreś brać po uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczna prośba do weteranów narciarstwa o pomoc

Poszukuje nart dla narzeczonej, kilka informacji o niej:

1. wzrost 173 cm

2. waga 60 kg

3. wiek 28 lat

4. w tym roku 3 sezon jak próbujemy jeździć :-)

5. jazda rekreacyjna, czasami trochę pogoni

6. obuwie Tecnica Viva Phoenix Max 8

7. budżet niewielki do 600 zł - używka

P.S. narzeczona jest szczupła ale ma umięśnione i dosyć silne nogi (o ile to ma jakieś znaczenie)

przykładowa narta

http://olx.pl/oferta/narty-rossignol-zenith-z3-CID767-IDdgIFP.html#7c32b6280f

http://olx.pl/oferta/narty-volkl-racetiger-sl-racing-CID767-IDduBDW.html#b4c8b73541

Co sądzicie? z góry bardzo dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

Edytowane przez sleeper82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Popatrzę zatem i dziękuję za odp.

Jak pojeździsz to opisz wrażenia pls. :smile:

Pojeździam, więc opisuję wrażenia: Co prawda nie jestem żadną wytrawną testerką nart, ale na Headach Super Joy jeździło mi się rzeczywiście super. Prowadzi się je leciutko i dają mnóstwo frajdy - jak się jedzie krótkim skrętem, to same inicjują następny skręt. Na twardej trasie dobrze trzymają się stoku, są w miarę sztywne, jazda na krawędziach jest bez wysiłku. Wcześniej po dniu jeżdżenia bolały mnie zwykle trochę kolana, a na tych nartach po całodziennym piłowaniu kilkudziesięciu km - nic.

Na miękkim śniegu nie grzęzną. Wreszcie mogę popracować nad techniką - poskręcać na muldach, poćwiczyć dynamiczny śmig - na moich poprzednich rossignolkach to niestety nie za bardzo się udawało.

W dalszym ciągu uważam, że dla kobiet narty lekkie, ale o dobrych parametrach to jest strzał w dziesiątkę. Jedyne, co bym zmieniła w tych nartach, to otwory w czubach nart, które są nie wiadomo po co. Lepiej by dali kapturki (czy jak to się tam nazywa) ochronne, bo pewnie z czasem trochę się obtłuką. Tworzywo na wierzchu nart jest trochę miękkie, natomiast ślizgi - w stanie idealnym po tygodniu intensywnej eksploatacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Podepnę się pod wątek. Moja mama stwierdziła, że po 10 latach ślizgania się na "ładnych kobiecych Rossigniolach" zmieni narty. Z czystej ciekawości założyła narty bardziej slalomowe (Blizardy SLR i Atomici SL9). Blizzardy okazały się świetne jeno ciut za długie. No i tu jest problem. Chciałbym jej dobrać jakąś nartę, jak to Mitek twierdzi, mającą niewiele wspólnego ze slalomką, aczkolwiek będącą określaną tym mianem jednak moja mama jest niewysoka i Blizzard 155cm był za długi. Narta powinna być w przedziale 145-150cm a ich jest jak na lekarstwo. Natomiast zauważyłem, że w tych przedziałach długościowych są narty juniorskie, ale czy to dobry kierunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod wątek. Moja mama stwierdziła, że po 10 latach ślizgania się na "ładnych kobiecych Rossigniolach" zmieni narty. Z czystej ciekawości założyła narty bardziej slalomowe (Blizardy SLR i Atomici SL9). Blizzardy okazały się świetne jeno ciut za długie. No i tu jest problem. Chciałbym jej dobrać jakąś nartę, jak to Mitek twierdzi, mającą niewiele wspólnego ze slalomką, aczkolwiek będącą określaną tym mianem jednak moja mama jest niewysoka i Blizzard 155cm był za długi. Narta powinna być w przedziale 145-150cm a ich jest jak na lekarstwo. Natomiast zauważyłem, że w tych przedziałach długościowych są narty juniorskie, ale czy to dobry kierunek?

A można zapytać o wzrost i wagę ? i co oznacza za długie ? Narty juniorskie mają także juniorskie wiązania ... Zakres DIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mitek, miło Cię tu znowu widzieć:happy:

Czyli znowu chodzi o marketing? Ja na taką nartę nie zwróciłabym uwagi, bo grupę Race itp. odrzuciłam z założenia.

No i jakoś tak podskórnie czuję, że jednak typowa narta damska będzie lepiej odpowiadała moim marnym umiejętnościom.

Mitek - jeśli jeszcze mogę Cię pomęczyć, - czy polecasz / zdecydowanie odradzasz jakiś model z tych poniżej?

Odrzuciłam najniższe modele - piankowe i lekkie.Wszystkie z listy mają drewniany rdzeń. Swoje wątpliwości zamieściłam obok.

1. Volkl Viola, długość 155 czy 162? Taliowanie niezależnie od dł.: 123-74-95, ale promień skrętu tej dłuższej to aż 16,4m. To jest ok czy nie bardzo?

2. Dynastar Glory 74 xpress. dł. 156 czy 163? I czy w ogóle ta grupa (ALL-M) jest ok

3. Salomon Cira, dł. 154 czy 161? Pod butem 77-78 - to jest ok?

4. Rossignol TEMPTATION 75 W. dł. 160, 122-75-111. Ew. Temptation 77 w, choć te dwie różnią się chyba jedynie szerokością pod butem. Warto któreś brać po uwagę?

Chętnie doradzę - tym którzy chcą słuchać rad pod warunkiem, że nikt nie będzie zaśmiecał tematu postami bez związku. Zerknij - jest ich tu większość. Najlepsze są te które wychwalają jaki to jestem wspanialy i doświadczony i potem czytam stek "kontrbzdur".

Powiedz mi proszę po co przytaczasz te wszystkie wartości i w jaki sposób one przełożą się na twoja jazdę. Przez ostatni miesiąc miałem w rekach jakieś 40-50 par nart i ani razu nie czytałem tych parametrów - mówi Ci to coś?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...