Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Historia widoczności (chmury, mgły, opady)


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze, czy ktoś z Was zna jakiś serwis, który posiada historię pogody w alpejskich resortach, prezentującą statystyki z ostatnich lat w zakresie dni słonecznych, z dobrą widocznością?

W szczególności interesuje mnie jaka jest różnica statystyczna pomiędzy szansą na dobrą pogodę po obu stronach granicy Austrii i Włoch, w granicach powiedzmy 100-200 kilometrów od tej granicy, na północ i na południe.

Ciekawi mnie czy istnieje jakaś różnica statystyczna czy też nie istnieje. Zawsze jeździłem do Włoch będąc nieufny pogodzie w Austrii, chciałbym swoją nieufność zweryfikować danymi statystycznymi.

Znalazłem dotychczas jedynie dane statystyczne dotyczące opadów ale nie zachmurzenia i mgieł.

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawracasz sobie głowę zagadnieniem które w żadnym stopniu nie uchroni Cię przed złymi warunkami do jazdy na nartach:rolleyes::

W 2005 r pierwszy raz idąc tropem baśni o pięknym słoneczku świecącym nad włoskimi Alpami wybrałem się pierwszy raz na narty właśnie do Włoch, to był styczeń...

Całe 7 dni nie zobaczyłem słońca ani na minutę, tylko pochmurno, temp w dzień z -22 wzrastała do -18, a wiatr jak dół od czoła w kanapę z osłonami to się zdawało że wykipruje nas z tej kanapy:eek:

Natomiast wiele razy bywałem w grudniu na nartach po statystycznie ciemniejszej stronie Alp i wracałem z pyskiem opalonym jak z letniego urlopu nad morzem, ale nie tym naszym...

Także przydatność takich danym to może być jedynie do pracy jakiejś doktorskiej, czy czegoś tam:stupid:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja prywatna statystyka jest taka. 7 ostatnich lat to wyjazdy do Austrii, 1-2 razy w sezonie, od grudnia do lutego. Słońca było więcej niż chmur, w najgorszym razie 50/50, ostatni wyjazd Solden/Gurgle w grudniu to 4 dni pełnej lampy. Ale pogoda to loteria i w żadnym kraju nie ma gwarancji słońca, bo do diaska kiedyś ten śnieg musi spaść. W kręgu moich znajomych przeważa pogląd, że Austria jest pochmurna i zimna. I dobrze, niech włoskie stoki będą bardziej zatłoczone, ja mam plany na eksplorację Austrii jeszcze przez dobrych kilka sezonów :biggrin:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...