Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pomożecie...? :)


Yang

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie witam wszystkich jako nowa osoba na forum. Zwracam się do Was z prośba o pomoc w doborze nart, mam już z grubsza upatrzonych kilka modeli ale przed zakupem wolal bym poznać kilka opinii poza opinią sprzedawcy i stąd właśnie mój post. Na nartach jeżdże od 3 lat obecnie używam Atomici c9 w długości 170 i jestem z nich w sumie zadowolony ale mam ochote na narty, które sprawdza się i w jezdzie fun i w slalomie i w jeździe troche dłuższym skrętem... narty które pozwolą pojechać rekraacyjnie bez poświęcania im nadmiaru uwagi i energii i jednocześnie takie na których po włożeniu pewnej siły można pojechać ostrzej, dynamiczniej, ciasnymi lukami, czy właśnie pojechać fun. Mój wstępny wybór padł na: SL9 lub RC4 Race SC ewetualnie Head iSL. Po rozmowie ze sprzedawcą i lekturze forum zastanawiam się też nad RX8, ewentualnie Metronami B5. Co sądzicie o tych propozycjach? Które narty były by najbliższe moim wymaganiom?

Troche się rozpisałem :) Mam nadzieje, że będzie się chciało to komuś przeczytać i odpowiedzieć ;) Będe wdzięczny za wszelkie wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie...? :)

Hmm... według mnie jesteś dość Ambitny :D to dobrze, ale pamiętaj, że 3 lata to nie dużo jak na ten sport ... z tych nart które wymieniłeś B5 będe według mnie najlepsze... są najbardziej allroundowe,a z tego co napisałeś właśnie takich nart potrzebujesz, pojedziesz na nich i na twardym, i na miękkim ... chociaż według mnie nadają się bardziej do miekkiego... RX8 też nie głupi pomysł w sumie sugestie sprzedawcy są b.dobre ... jeżli masz zacięcie do RACE-u to RX8 będe ok. według mnie nadają sie bardziej do rzeczy typu slalom, i dłuższy skręt... jeżeli jednak chcesz się skupić na Funie to lepsze do tego będą B5. Nie wiem jakie są Heady... natomiast jeżeli chodzi o teo roczne RC4 race SC to odradzam jednak troche za ambitnie, są ostre i wymagający... sam jeżdże już 15 lat (od 3roku życia) i kupiłem w tym sezonie RC4 WC RC ... to były moje drugie Carvingi w życiu i powiem ci, że pierwszy dzień jeździłem ze strachem w oczach... popropstu mnie przerosły... potem je wyczułem i dałem rade (no i waga jednak dużo pomaga) Moim zdaniem powinnienes sie skupic właśnie na RX8 alo B5....

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie...? :)

Masz racje 3 lata to nie dużo ale dość intensywnie ten czas wykorzystywałem więc jakieś tam doświadczenia mam już zgromadzone :) Cały czas coś sobie doczytuje w internecie i coraz bardziej się przekonuje do wyboru RX8/B5 i nie wykluczone, że to właśnie już na dniach będzie mój wybór. Jaką polecił byśmi długość tych nart? Mam 186 cm wzrostu waże 90 kg i myśląc o slalomkach pewnie wybrał bym 160 i było by w porzadku wszystko a przy RX8 nie wiem czy 160 to będzie dobry pomysł... może lepsze 165 by były..? (weż pod uwagę, że chciał bym podnosić swoje umiejętności krótkiego slalomowego skrętu i fun'u) natomiast B5 z tego co wiem są w rozmiarza 162.. mozę by były odpowiednie... jak sądzisz? Nart które będe kupował to na pewno nie będzie tegoroczny model. Mam możliwość zakupić w dobrej cenie fabrycznie nowe narty z sezonu 03/04 lub w dobrym stanie narty używane z sezonu 04/05 (mam tu na myśli RX8) Byly między tymi rocznikami jakieś poważne różnice? jeśli nie to chyba wole narty o rok starsze ale calkiem nowe bo cena jak najbardziej zbliżona.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie...? :)

co do RX8 z sezonu 03/04 nie wypowiem sie bo niesety nie znam tej narty, zapytaj sie bobica... biorąc pod uwage twoją waga wybrałbym dla(rx8) rozmiar 170-175cm a dla slalomek nnie mniej niż 170cm... nie oszukujmy się mało nie ważysz z reszta tak samo jak ja (190 cm 120kg, i smigam na nartach WC RC 180cm) co do B5 to 165cm będzie ok. Pamiętaj że waga robi swoje i ma ogromna znaczenie... ja na moich WC RC mają r:17m wycinam mniejsze skręty niż mój kumpel na starszych slalomkach ktore mają też r:16m z tym że on wazy połowe tego co ja:/

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie...? :)

Raceman, chcesz przez to powiedziec ze ty byś dla mnie widział bardzij jakąś RC4 WorldCup SC albo SL11 w miejsce rx8 albo b5? Szkoda że w zeszlym sezonie nie poszukalem nart tego typu w wypożyczalniach i nie sprobowalem jak sie na nich jezdzi... teraz bylo by mi latwiej :| W każdym bądź razie jeśli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie to bardzo chętnie skonfrontuje sobie kolejne opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie...? :)

Wiesz co ,wiem że Fischer i Atomic to dobre firmy, ale mozesz sprawdzić sobie taką nartę jak np. DYNAMIC VR27 SL w testach wypadł rewelacyjnie....

Podaję stronkę www.austria-skitest.com/skitest_de/test 2004/herren_Race04.htm lub na skionline też jest.

Pozdrawiam oraz życzę trafnego wyboru. A jak juz kupisz to szusuj i się chwal jaka to dobra narta, obojetnie jaka ona by nie była, hihihhiihihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie...? :)

Witam!

Jeżeli mógłbym Ci cos zaproponować to RC4 Race SC w dł.165-170 lub RC4 World Cup SC w dł. 165 Dlaczego, ano dlatego że jeżeli chcesz podnosic swoje umiejętności to te narty nie będą Ci przeszkadzać, a nawet będą wymagały od Ciebie podnoszenia umiejętności, a przy takich długościach będziesz mógł je (tak jak zresztą piszesz ) jak najbardziej wykorzystać uniwersalnie. Jakbys miał jeszcze jakies pytania to wal stary śmiało...Pozdro 4 all skiers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie...? :)

Jak najbardziej zgadzam się z naczelnikiem Piterem:)

RACE SC 165 minimum!!!!

Jak szaleć to szaleć!

Nie ma co się cyrtolić z popierdułkami:)

Moja dziewczyna jezdzi cztery sezony, waży troche mniej niż ty:), w tamtym roku miała race sc i było jej mało. Ostatni tydzień na nartach w tym roku spędziła na WC SL 161 i było oki

.. no ale ją uczył naczelnik:))))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie...? :)

Zgadza się, dzwoniłem :) i jeśli chodzi o wybór modelu narty to na 99% jestem przekonany do RC4 Race SC Tylko jeszcze pozostaje kwestia długości... Nie wątpie, że macie racje, że 170 była by najodpowiedniejsza ale... co by było gdybym wybrał 165 (hehe pokutuje pewnie wewnętrzne przekonanie, że narta slalomowa to narta krótka) Chodzi mi o to czy poza dużą skrętnością mogła by taka narta zacząć słabo trzymać w łuku? No pytanie zasadnicze do Bobica czy są takie na stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie...? :)

"Chodzi mi o to czy poza dużą skrętnością mogła by taka narta zacząć słabo trzymać w łuku?"

Moim skromnym zdaniem to krotsza narta lepiej trzyma krawedz (wiekszy nacisk na centymetr krawedzi).

Ja tez bym Ci raczej rekomendowal 165. Latwiej Ci sie bedzie jezdzilo na czyms takim niz na 170. 170 lepsze bedzie chyba tylko w naprawde miekkim sniegu i przy szybszej jezdzie dluzszym skretem.

W kazdym razie tak mi podpowiadaja moje osobiste doswiadczenia, a mam gabaryty prawie identyczne jak Ty.

Az glupio mi sie tu wciskac z opina, czytajac kto Ci doradzal wczesniej;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...