Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Selva Val Gardena


siluete

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie po przerwie:-)

Jedziemy w piątek do Selvy w Val Gardenie. Chętnie poczytam info na temat miasteczka, tras w okolicach i szkółkach dla małolatów. Jedziemy z 5 latkiem, dla którego będę szukać szkółki na 3-4 godziny dziennie, oraz z 9 latką, która już śmiga elegancko.

Forum przejrzałam, ale ktoś może ma coś nowego.

Śpimy w Antares w Selvie, przy wyciągu Ciampinoi. Czy pobliskie trasy są dobre dla dzieci i skąd wyruszają i gdzie jeżdżą szkółki?

Z tego co widzę niebiesko jest w okolicach Siusi-połączone z Ortisei, ale nie będziemy przecież codziennie młodego tam do szkółki dowozić.

Moje pytania są stąd, że musimy mieć wszystko w miarę blisko, na zasadzie oddajemy młodego i mamy 4 godziny samodzielnego jeżdżenia. Jedziemy sami, małżeństwo z dwójką dzieci, bez znajomych.

Już tyle razy dostałam stąd fajne info, że wiem, że i tym razem pewnie się nie zawiodę:-)))

Pozdrowienia;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce świetne. Apartamenty też. Basen trochę mały. Za budynkiem i kościołem jest plac zabaw dla dzieci na wolnym powietrzu. Poniżej gondoli na DanterP. jest szeroki stok z orczykiem i tam dzieci się uczą. Tam też na dole są spotkania szkółek. Blisko knajpki w hotelach gdzie dzieciaczki mogą coś przekąsić. Również z DanterP. instruktorzy zjeżdżają ze starszymi dziećmi. Byłem tam parę razy, również w Antaresie. Sam zjazd z DanterP nie jest trudny (z wyjątkiem czarnej/czerwonej, po prawej od wyciągu gondolowego, patrząc z góry). Knajpek do wyboru i koloru. To tyle, jakby coś to proszę o pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wróciliśmy wczoraj.

Wyjazd bardzo udany, pogoda piękna, jeden dzień mglisty, podczas którego spadło mnóstwo świeżego śniegu. Skończyło padać koło 17tej i na następny dzień ten święży śnieg elegancko był wyratrakowany.

Miejsce określam jako idealne do wypadu w kilka świetnych rejonów narciarskich. Dla zaawanowanych oczywiście świetne trasy z Ciampinoi słynne Saaslongi.

Dla rodzin z dziećmi świetna Plan de Gralbe, doskonale dostępna z naszego apartamentowca, wychodziliśmy w butach, 5 minut do gondoli.

Jeśli chodzi o info o szkółka dla dzieci to nasz syn chodził do sci scuola 2000, byliśmy bardzo zadowoleni, zrobił duże postępy, obecnie może zjeżdzać już swobodnie nawet czerwonymi trasami, na czym nam zależało, żeby w przyszłości mógł już z nami wyjeżdżać gdzieś dalej. Szkółka jeździ na fajnych trasach pod Danter, o czym pisał mareknot, korzystają z orczyków. Dwa ostatnie dni zjeżdżali już z Danter. Szkółka 3 godziny dziennie, koszt 254EUR.

My jeżdziliśmy też w Corwarze (z Selvy na nartach, z dzieckiem dojazd około 30 min), i Ortisei na Alpe di Siusi. Ośrodki typowo pod dzieci, trasy dość łagodne, ale zaawansowani też znajdą coś dla siebie. Trasy przygotowane świetnie, śniegowo bardzo dużo śniegu na trasach, wszystkie trasy i wyciągi otwarte. Infrastruktura świetna, wszystko dobrze zorganizowane, nie ma się do czego przyczepić.

Apartamenty również polecamy, byliśmy z tej sieci również w Madonna di Campiglio i jest czysto, wygodnie, blisko. Mają fajne ski roomy. Każda szafka wyposażona w grzałki na buty, wygodne wyjście itp.

Cenowo region trochę droższy. Skipassy dla osoby dorosłej-Dolomiti Superski 275 EUR, w naszym odczuciu warto kupić, jeśli ktoś lubi zwiedzać to w ciągu tygodnia wykorzysta możliwości, które daje duży karnet, dostęp do wszystkich miejscowości i ośrodków Sellarondy.

No i oczywiście kulinarnie bardzo udany wyjazd.

Polecamy:-)

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna relacja! Ja już nie mogę się doczekać bo planuję odwiedzić te miejsca :) Poruszaliście się skibusami czy własnym autem? Będę stacjonował przy Alpe di susi i zastanawiam się gdzie najlepiej zaparkować żeby pojeździć na Dantercepies i Ciampinoi? Czy parkingi w Selvie są płatne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Hej,

W tym sezonie wybieram się znowu do Selvy. Możesz coś więcej napisać jak Twoje dziecko sobie radziło w szkółce? Są tam polsko języczni instruktorzy?

Dwa lata temu pisałem do wszystkich szkół co działają w tej miejscowości właśnie o polskiego instruktora ale nikt nie miał. Chciałbym oddać chłopaka do szkółki ale obawiam się o język czy zrozumie co mówi instruktor i czy się dogada z kolegami ze szkółki bo boję się że po pierwszym dniu powie że nie chce już jeździć z nimi.

 

pozdrawiam

Luce

Cytat

 

ou do Selvy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Przepraszam, pewnie już pojechałeś:-( Nasz syn zawsze był w szkółkach niepolskojęzycznych. Bez kłopotu sobie radził. W sumie jeździ w szkółkach od 3 roku życia. Naliczyłam cztery 6 dniowe kursy. Teraz miał farta, bo w jego grupie była tylko dwójka dzieci, więc praktycznie miał indywidualne lekcje przez tydzień w cenie szkółki. Ja nie wiem jak on to robi, ale potem wszystko opowiada co mówił instruktor;-)))

On bardzo lubi chodzić do szkółki i ma zawsze miłe wspomnienia:-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...