Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Co dalej ? - film


kris_1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koleżanki i kolegów. Narty pierwszy raz przypiąłem w zeszłym roku. Poprzedni sezon 5 dni w górach i tyle samo w Rybnie pod Łomżą.Instruktora miałem 20 min. Pokazał mi kilka ćwiczeń i tak uskuteczniam samodoskonalenie. W obecnym sezonie spędziłem 6 dni na nartach i oto wynik.

Proszę o wskazanie największych błędów. Instruktora wezmę na 2 czy 3 godziny w lutym jak wyjadę na 4 dni w okolice Białki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dalej ?

Nie tracić nadziei:stupid:

A poważnie to jesteś na etapie umiejętności zjeżdżania z górki, kontrolowania toru jazdy do bezpiecznego zatrzymania się.

Co dalej?

Jeździć...jeździć...jeździć, podglądać innych starać się naśladować...

Jeśli chodzi o jazdę na krawędzi, to trzeba zacząć od pojedynczych skrętów, jest masę filmików na YT, skręt który wykonujesz nie ma nic wspólnego z skrętem ciętym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadne wbijanie kijków!

a wręcz do celów dydaktycznych odstaw te kije zupełnie, rączki na kolana i wkładaj rękami kolana w skręt, tak jak byś chciał sterować rękami kolana, pamiętaj że kolana mają być ugięte, bo inaczej nie włożysz ich w skręt:smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się przypie...,do kijów/kijków.

Na szkoleniu się nie znam.Od tego jest Mitek.

Wiem jedno,kijki narciarskie muszą być porządnie założone.Mam tu na myśli zwykłe kije z paskami przy rękojeściach.

Takie niedbałe trzymanie kijów,bez włożenia dłoni w strzemię i pewnego uchwycenia rękojeści może skutkować zgubieniem kijka w najmniej odpowiednim momencie.

Pal licho,że trzeba czasem wysoko podchodzić.

Mało wprawny narciarz "szukając" zgubionego kija w trakcie jazdy może doprowadzić do wypadku samego siebie lub osoby trzecie.:redface:

Edytowane przez MB
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się przypie...,do kijów/kijków.

Na szkoleniu się nie znam.Od tego jest Mitek.

Wiem jedno,kijki narciarskie muszą być porządnie założone.Mam tu na myśli zwykłe kije z paskami przy rękojeściach.

Takie niedbałe trzymanie kijów,bez włożenia dłoni w strzemię i pewnego uchwycenia rękojeści może skutkować zgubieniem kijka w najmniej odpowiednim momencie.

Pal licho,że trzeba czasem wysoko podchodzić.

Mało wprawny narciarz "szukając" zgubionego kija w trakcie jazdy może doprowadzić do wypadku samego siebie lub osoby trzecie.:redface:

Instrukcja trzymania kijka ->

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poświęcenie paru chwil. Za kijki bardzo przepraszam i wezmę pod uwagę wszystkie sugestie. Za tydzień jeśli będzie śnieg, biorę się za trening z instruktorem :smile:

Nie masz za co przepraszać jak by patrzeć na stoki to większość nie używa kijków poprawnie o braku dociążenia i odciążenia nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 years later...

@kris_1 dużych kompetencji do porad nie mam, ale moje odczucia po obejrzeniu filmików z przed lat i teraz z tego roku są jednoznaczne - spore postępy :) 

Więcej luzu przy jeździe na krawędziach, a przy śmigu moim zdaniem trochę nienaturalnie, zbyt mocno wyrzucasz ręce do przodu inicjując wbicie kijka.

Rada ode mnie - jeździć, dużo jeździć.

Pozdrawiam serdecznie :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, marboru napisał:

a przy śmigu

Odezwę się raz .Pozdrawiam Wszystkich. Śmig czy krótki skręt cięty i jaka jest różnica pomiędzy tymi technikami? Tylko z ciekawości bo ja jak się ześlizgiwałem 11 lat temu tak ześlizguję się teraz , może z mniejszym strachem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za opinię. Teraz na filmiku widzę tę sztywność, jest tyle elementów do kontroli że ciągle czegoś pilnuję i nie ma pełnego luzu, ale frajda jest.  

Jeździł będę tyle ile się da 🙂  janek57 Ja również jeżdżę pewniej, szybciej i z mniejszym wysiłkiem , ćwiczę bo to sprawia ogromną radość. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Progress duży! Zrób tygodniowe szkolenie z jakąś dobrą szkołą zamiast przypadkowych lekcji z instruktorem. Przejdziesz cały logiczny proces od A do Z i będziesz przynajmniej mniej więcej wiedział czego nie wiesz i dokąd zmierzać :P Mówi to człowiek, który zmarnował dużo czasu na rzeczy z których niewiele wynikało. A czas jest nie do odrobienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...