Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tatrzańska Łomnica


Micchaleq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest ktoś na forum kto był ostatnio w Tatrzańskiej Łomnicy?

Szczególnie interesujące są dla mnie kolejki do wyciągów na niebieską trasę nr 1.

Niestety w Białce w ferie nie da się jeździć 20 min w kolejce z dzieckiem to dla mnie za dużo.

Johnny_narciarz był tydzień temu. Tutaj znajdziesz obszerna relację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak będzie podczas ferii śląskich... :mellow:

Jak coś,polecam Strbskie Pleso - podobna stacja,nieco mniejsza,ale tam kolejek zupełny brak. :)

Łojj bywa że kolejka do kolei na dole jest na 30 min. Na Furkocie z zasady nie ma albo są zdecydowanie mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie interesujące są dla mnie kolejki do wyciągów na niebieską trasę nr 1.

Do kanapy kolejki potrafią być nawet powyżej 10 minut. Jeśli skorzystasz z gondoli (mniej wygodna i trochę krótsza), to kolejka będzie na pewno mniejsza niż na 10 minut. Czasami jest tam pusto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Dzisiaj w TŁ od rana słoneczko. Ludzi nie dużo, chodziły wszystkie wyciągi i otwarte wszystkie trasy w tym czarna, kolejek do wyciągów brak. Do godziny 13 trochę szkółek. Pod koniec dnia trochę odsypów i lodu szczególnie na trasach czerwonych ze Skalnatego Plesa, pozostałe do końca w dobrej formie. Przez cały dzień mroźno.

P1050383.JPG

P1050384.JPG

P1050387.JPG

P1050392.JPG

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 3 weeks later...

W sobotę rusza Tatrzańska Łomnica. Czynne będą trasy:

- Lomnicke Sedlo

- Esíčka, Generál (dwie trasy Skalnate Pleso - Čučoriedky)

- Čučoriedky Východ, Čučoriedky Západ (trasy do Startu)

- Štart Západ (niebieska trasa na sam dół do pomarańczowych kanap).

http://tmr.sk/pre-media/tlacove-spravy/sezonu-v-tatranskej-lomnici-otvori-lyovacka-z-lomnickeho-sedla/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaliczyłem moją inaugurację na Łomnicy!

Wypad mogę opisać jednym słowem: Bajka!

Po dzisiejszym dniu mogę stwierdzić że Tatrzańska Łomnica narciarsko wygrywa z Chopokiem którego dotąd uważałem za lidera.

Powód?

Łomnica jest moim zdaniem doskonale przemyślana logistycznie. Dół ośrodka to łagodne trasy idealne do nauki, dla snowboardzistów i dla dzieci. Lepiej jeżdżący korzystają z gondoli na Skalnate Pleso - zróżnicowane trasy dla średnio zaawansowanych. A dla zaawansowanych czeka cudowna trasa z 2200mnpm. Na tym tle Chopok choć znacznie większy i również zróżnicowany stał się jednak w ostatnich latach znacznie przeinwestowany i na trasach jest zbyt wiele ludzi. Z roku na rok jest coraz tłoczniej zwłaszcza na północy. Południe robi się już podobne. W Łomnicy spotkałem dziś to, czego od dawna mi brakowało, czyli luzu na trasach mimo weekendu, pięknej pogody, pełnego parkingu samochodów i wciąż nie czynnych kilku tras.

Wrócę tam na pewno!

Kilka zdjęć poniżej:

Łagodna trasa na dole stacji:

20171210_094738.thumb.jpg.eca4347b951a803de450cee894c8ceb1.jpg

Środkowa część i doskonałe, szerokie równo nachylone trasy.

20171210_103320.thumb.jpg.cdca96c8cb593535fbb5fb0b827f064e.jpg

i Pusto! :):):) 

20171210_104059.thumb.jpg.2ed85366d68f5e26526f9a0ed08f387e.jpg

Gondola na Skalnate Pleso wygodna i szybka, trasa  nie w pełni szerokości otwarta, natomiast mocno naśnieżana i niestety ale z czasem oblodzona - to najsłabsze ogniwo ośrodka.

20171210_102402.thumb.jpg.4bd72b7745746fa2415e6985e0ce8cb1.jpg

Lomnickie Sedlo = Bajkowe widoki

20171210_113706.thumb.jpg.a072c70e46382d1d81a0898a188b174b.jpg

Lomnickie Sedlo = Doskonałe Warunki! Zero lodu, zero sztucznego śniegu, pełne krzesełka a na trasie pusto! Marzenie!

20171210_112944.thumb.jpg.63dc643e2d07db0808cab2d8a14f319c.jpg

Dziś od rana piękne słońce, z czasem coraz większy wiatr i niestety stopniowo wyłączane wyciągi: Najpierw Sedlo, potem Skalnate aż w końcu o 14.30 nawet dolne krzesło. W nagrodę za straconą godzinę jazdy ośrodek zafundował wszystkim 4 godziny do wykorzystania w dowolnym dniu w całym sezonie. Szacun!:) Pozostałe warianty tras oraz trasy przy krześle Bukova są naśnieżane.

 

  • Like 13
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...