Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tatrzańska Łomnica


Micchaleq

Rekomendowane odpowiedzi

47 minutes ago, Chrumcia said:

Dzisiaj lampa na Lomnicy z tego co widzę na kamerach.... W piątek mam nadzieję że będzie podobnie bo mam plan się w końcu tam wybrać 

Wybieram się na Łomnicę w najbliższy weekend - od piątku do niedzieli. Może jakieś małe WZF ? Będzie ktoś jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Chrumcia napisał:

Ja to raczej w piątek jadę i piatek po nartach wracam, chociaż bym została.....Nie mam pomysłu jak namówić chłopaka żeby został no i nawet nie wiem gdzie i jakie noclegi tam szukac...

Filmik powinien być ;)

noclegi w Tatranska Łomnica, może zabrać np. rower i pojeździć/pospacerować po Łomnicy (miasteczku) Smokowcu (można odwiedzić lodową świątynię), Szczyrbskie Jezioro, nad Strbskie Pleso jest super również dla turystów rekreacyjnych, pod stokami, sa tam również trasy biegowe i dwie skocznie, darmowy skibus ma trzy przystanki, z pierwszego można dojść nad bajeczne jezioro wysokogórskie. na 2 dzień wybierz Strbskie Pleso ;), będziecie zachwyceni, to jest pozycja typu must see. Pogoda będzie bajkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, byłam z rodzinką 17-18.03, ja obstawiałam Vila Ludmila w pobliżu dolnej stacji ale w końcu wylądowaliśmy w hotelu Sorea Hutnik - trzeba dojechać ok 4km do wyciągu. Ale w Tatrzańskiej Łomnicy w zasadzie są same hotele i pensjonaty :) więc o nocleg nie będzie trudno, a widoki bajeczne, mąż bardzo żałował, że nie wzięliśmy rowerów, może nawet wyjazd by się przedłużył...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Chrumcia napisał:

Będę próbować go namówić ale wiem że będzie ciężko... Na razie muszę auto z naprawy dziś odebrać 

tam jest bajecznie, taki klimat dawnego cesarstwa, spodoba mu się, to nie Chopok na prawdę jest co zwiedzać no i te jezioro, na Mazurach nie ma na takich wysokościach, już sam przejazd koleją z Tatrzańskiej Łomnicy do Strbskie Pleso może być atrakcją ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
18 minut temu, Chrumcia napisał:

Strona Tatrzańskiej Łomnicy jest dla mnie jakoś mało "czytelna"...kamery nie działają, ktoś coś wie czy wyciągi tam chodzą? Wiem, że było w weekend otwarcie, ale czy teraz można tam pojeździć?

Ta... nie ma aktualizowanej listy tras czynnych jak na jasna.sk....

Mailowe info z weekendu n.t. otwartych tras w rejonie dostałem takie:  

Štrbské Pleso : Interski, Turistická, Junior

Tatranská Lomnica : Čučoriedky západ, Grand Slnečná, Javorová cesta, Javorová cesta západ, Buková hora západ

Starý Smokovec : sledging only

 

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest naprawdę mocne. Wielki koncern, niemal monopolista jeśli chodzi o duże ośrodki narciarskie w tej części Europy. Ceny karnetów alpejskie. Ceny w restauracjach na stokach za smażony ser z mrożonki, jak za menu degustacyjne w knajpach z przewodnika Michelina. A żeby się dowiedzieć jakie trasy są otwarte w sztandarowych ośrodkach w  Tatrach, trzeba maila pisać albo dzwonić:). Ja na stronie netowej nie umiem tych informacji znaleźć. Pewnie są ale przejrzystość tego jest na poziomie poniżej krytyki.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tatrzańska Łomnica 02.01.20 śniegu naturalnego bardzo mało, mimo tłumów na dole niebieska 8  skutecznie rozładowuje kolejki, warunki na dole dobre, czerwona wzdłuż gondoli warunki bardzo trudne bo lodowo wąsko i trzeba uważać na kamienie więc kolejek do gondoli brak  i jazda do góry głównie z turystami pieszymi

 

IMG_20200102_114616.jpg

IMG_20200102_114633.jpg

IMG_20200102_115028.jpg

IMG_20200102_125824.jpg

  • Like 8
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łomnica ogólnie słynie z muld, z uwagi południową wystawę.

Pamiętam kiedyś Wielkanoc w kwietniu.

Piękne słońce i +15.

Trasa wzdłuż krzesła z Łomnickiej Przełęczy, rano gigantyczne kolejki.

Na narty przychodziłem na 11.00. Nie było już prawie nikogo.

Chyba pochowali się za garbami ;)

Raz udało mi się zjechać całą trasę bez zatrzymania. To był ogromny sukces.

Normalnie po kilka pit-stopów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...