Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tatrzańska Łomnica


Micchaleq

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Spiochu napisał:

Łomnica ogólnie słynie z muld, z uwagi południową wystawę.

Pamiętam kiedyś Wielkanoc w kwietniu.

Piękne słońce i +15.

Trasa wzdłuż krzesła z Łomnickiej Przełęczy, rano gigantyczne kolejki.

Na narty przychodziłem na 11.00. Nie było już prawie nikogo.

Chyba pochowali się za garbami ;)

Raz udało mi się zjechać całą trasę bez zatrzymania. To był ogromny sukces.

Normalnie po kilka pit-stopów.

Kończyłem poprzedni sezon 20 kwietnia na Łomnicy. Jeździłem od około 12:00 do chyba 14:00 (rano byłem na Strebskim). Było zaj.... tylko potem trzeba było wrócić autem do domu 500 kilometrów. To zdecydowanie nie jest stok dla "tramwajarzy" - góra oczywiście. 

spacer.png

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kotek napisał:

Ja bym polecił Łomnicę, a szczególnie zjazd ze szczytu, raz tylko jechałem ale co przeżyłem to moje.

Nie ma trasy narciarskiej ze Szczytu Łomnickiego - wjazd i powrót możliwe są tylko koleją linową. Najwyższą trasą, która jest dostępna dla narciarzy jest czarna - z Przełęczy Łomnickiej (Lomnicke Sedlo), obsługiwana przez wyciąg krzesełkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tanova napisał:

Nie ma trasy narciarskiej ze Szczytu Łomnickiego - wjazd i powrót możliwe są tylko koleją linową. Najwyższą trasą, która jest dostępna dla narciarzy jest czarna - z Przełęczy Łomnickiej (Lomnicke Sedlo), obsługiwana przez wyciąg krzesełkowy.

Trasy nie ma, ale zjechać można, tyle że to nie dla każdego miłośnika adrenaliny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tanova napisał:

Taa, rekomendujesz zjazd z Łomnicy nowemu użytkownikowi forum, który pyta ogólnie o ośrodki w Tatrach. Totalny brak wyobraźni, czy lans własnej osoby za wszelką cenę?

Pytał o Wysokie Tatry😋

 

Lansować się nie muszę, choć się zastanowię nad tym.

Edytowane przez kotek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie drążmy tego tematu bo każdy albo większość wiedziała o co chodziło że zjazdem "ze szczytu" albo inaczej z górnej stacji.

Chciałbym zapytać poprostu gdzie lepiej pojeździć przez cały dzień bo jeden zjazd to wiadomo że z Lomnickiego sedla. I oczywiście czy ktoś był ostatnio i jakie warunki.

Pozdrawiam

Edytowane przez ppown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ppown napisał:

Proszę nie drążmy tego tematu bo każdy albo większość wiedziała o co chodziło że zjazdem "ze szczytu" albo inaczej z górnej stacji.

Chciałbym zapytać poprostu gdzie lepiej i pojeździć przez cały dzień bo jeden zjazd to wiadomo że z Lomnickiego sedla.

Pozdrawiam

Zjazd z Sedla jest trudny, z Plesa średnio-zaawansowany, ze Startu - łatwy. Do wyboru, do koloru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ppown napisał:

Chciałbym zapytać poprostu gdzie lepiej pojeździć przez cały dzień bo jeden zjazd to wiadomo że z Lomnickiego sedla. I oczywiście czy ktoś był ostatnio i jakie warunki.

Pozdrawiam

Masz do wyboru dwa ośrodki i każdy ma swoje zalety. Przecież nawet nie musisz specjalnie wybierać między nimi, bo jeżeli jedziesz na tydzień i mieszkasz w tamtej okolicy, to spokojnie możesz krążyć między jednym a drugim i wybrać, co bardziej ci odpowiada. Z TŁ do SP jedzie się maks 30 minut, no chyba, że są jakieś ekstremalne warunki pogodowe.

TŁ ma nowoczesną wypasioną infrastrukturę i więcej tras. Czarna z ŁS jest rewelacyjna dla kogoś kto przyzwoicie jeździ i chce np. spróbować sił w jeździe pozatrasowej. Czerwone trasy pomiędzy Skalnatym Plesem a Startem są świetne ale trafić tam na dobre warunki wcale nie jest łatwo. Ja doświadczenia mam tam kiepskie, bo niemal zawsze trafiam na muldy po pachy i to już w krótkim czasie po otwarciu ośrodka. Łatwe trasy poniżej Startu są super dla kogoś kto po prostu chce się pobawić z rodziną lub samemu na prostych trasach. Są to trasy łatwe i mają naprawdę wiele wariantów zjazdu, w kierunku głównej pomarańczowej kanapy. Jest jeszcze niebieska ósemka przy której jest nieco trudniejsza trasa ale chyba tylko początkujący tam sobie nie poradzi. 

SP ma tę zaletę, że jest znacznie mniej zatłoczone niż TŁ. Infrastruktura niby nie jest najnowsza ale dwie kanapy, które tam są, to szybkie i wyprzęgane wyciągi, które pozwalają wyjeździć się do bólu. Trasy w SP, niby niemal wszystkie czerwone ale jak na mój gust to czerwień w wersji light. Jedynie ścianka wzdłuż talerzyka jest naprawdę stroma ale da się ją ominąć, co najmniej dwoma znacznie łatwiejszymi wariantami. 

W obu stacjach masz podobne przepiękne widoki na Tatry, w obu podobne ceny w knajpach, bo to przecież TMR:). Na Twoim miejscu jeździłbym na zmianę w TŁ i SP.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie jadę na tydzień ale za tydzień ale Twoja odpowiedź jest bardzo pomocna. 

Przede wszystkim chciałbym się wyjeździć bo nowoczesna infrastruktura np. jak w SMR ma mało wspólnego z przyjemnością jazdy. Tłok oraz degradacja tras odbiera to co każdy z nas kocha, czyli frajdę z jazdy. 

Także wybiorę się raczej na Strybskie Pleso.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, ppown napisał:

Akurat nie jadę na tydzień ale za tydzień ale Twoja odpowiedź jest bardzo pomocna. 

Przede wszystkim chciałbym się wyjeździć bo nowoczesna infrastruktura np. jak w SMR ma mało wspólnego z przyjemnością jazdy. Tłok oraz degradacja tras odbiera to co każdy z nas kocha, czyli frajdę z jazdy. 

Także wybiorę się raczej na Strybskie Pleso.

Tam masz akurat gorszą infrastrukturę i gorsze trasy, ale... Twój wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, AndRand napisał:

Tam masz akurat gorszą infrastrukturę i gorsze trasy, ale... Twój wybór :)

Może masz rację ale ostatnio byłem w Szczyrku jak każdy wie infrastruktura i trasy super ale nie czułem się spełniony narciarsko. 

Także tym razem chce się wyjeździć 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ppown napisał:

Także wybiorę się raczej na Strybskie Pleso tym razem chce się wyjeździć 😉

Jak nie czujesz się spełniony narciarsko przy wyciągach to polecam skitury,w Szczyrbskim Plesie nie da się wyjeździć podczas ferii, ale widoki piękne i trzeba koniecznie odwiedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ppown napisał:

Akurat nie jadę na tydzień ale za tydzień ale Twoja odpowiedź jest bardzo pomocna. 

Przede wszystkim chciałbym się wyjeździć bo nowoczesna infrastruktura np. jak w SMR ma mało wspólnego z przyjemnością jazdy. Tłok oraz degradacja tras odbiera to co każdy z nas kocha, czyli frajdę z jazdy. 

Także wybiorę się raczej na Strybskie Pleso.

Nie przesadzacie z tym brakiem nowoczesności infrastruktury w SP. Główna kanapa jest z 2002 r. a Furkota z 2009.  Kanapy z TL są z 2010 i 2011 r. Krzesła w górach działają po 40 lat. między 2002 a 2011 nie było jakiś bog wie jakich technologicznych przełomów w dziedzinie kolei linowych. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...