Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tatrzańska Łomnica


Micchaleq

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedzieli katuję się w Pleso. Temperatura w dzień lekki minus, śniegu na trasach wystarczająco dużo. Trochę słońca i chmur, na dole więcej słońca, na górze więcej chmur. Trasy przygotowane bardzo dobrze, dopiero po 13ej zaczęły się tworzyć zasypy i gdzie niegdzie pojawił się lód. Ale tragedii nie było, więc ze stoku zszedłem przed 16ą. Na stokach pustki, przez cały dzień wchodziłem na wyciągi na bieżąco. Dzień super, jutro powtórka a potem Łomnica. Fotki wrzucę potem bo mam na telefonie a piszę z tabletu. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2020 o 23:02, Slavko napisał:

Od niedzieli katuję się w Pleso. Temperatura w dzień lekki minus, śniegu na trasach wystarczająco dużo. Trochę słońca i chmur, na dole więcej słońca, na górze więcej chmur. Trasy przygotowane bardzo dobrze, dopiero po 13ej zaczęły się tworzyć zasypy i gdzie niegdzie pojawił się lód. Ale tragedii nie było, więc ze stoku zszedłem przed 16ą. Na stokach pustki, przez cały dzień wchodziłem na wyciągi na bieżąco. Dzień super, jutro powtórka a potem Łomnica. Fotki wrzucę potem bo mam na telefonie a piszę z tabletu. 

Czekamy na info z Łomnicy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to Szczyrbskie Pleso i Tatrzańska Łomnica to najfajniejsze ośrodki na Słowacji. Na Chopoku byłem parę razy i za każdym razem czegoś brakowało. A to była mgła, a to muldy po kolana, a to wszystko płynęło, a to lód. Dużo ludzi na trasach, a trasy jakieś nie dla mnie. Za to TŁ, jeśli trafi się na dobrą pogodę, jest rewelacyjna. Zwłaszcza przez pierwsze 2-3h. Łomnickie Siodełko też pozwala się sprawdzić. Jak pierwszy raz tam stałem, to 15 minut zastanawiałem się czy jechać czy wracać na krzesło. SP ma fenomenalny widok z krzesła jak się jedzie na górę, ale same trasy są umiarkowanie łatwe, na pewno łatwiejsze niż w TŁ. Ludzi też jest mniej, a Ci co są na ogół dobrze jeżdżą. Reasumując gdybym miał wybierać gdzie jeździć to na sob lub niedzielę wybrałbym SP, a w dni powszednie TŁ. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki opisałem poprzednio, więc dodawać nic nie trzeba. Może tylko to, że od wtorku Łomnica w zasadzie bez jednej chmurki, niżej czasami lekkie zamglenia. Ludzi mało, przez te kilka dni, może 4,5 razy stałem do pomarańczowego krzesła maks. 5 minut, poza tym na bieżąco. Czarna trasa nieczynna, można było na niej zobaczyć jedynie skiturowców. 

Foty cz 1

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę w TŁ jest kiepsko.Głowna trasa ze Skalnatego  Plesa nieczynna , głowna trasa z Bukovej Hory nieczynna ,pomiar czasu nieczynny , snowpark dla dzieci nieczynny , największa atrakcja Lomnickie Sedlo nieczynne. Okoliczności przyrody porażające o czym świadczą odczucia Slavka.B|

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zaruski napisał:

Tak naprawdę w TŁ jest kiepsko.Głowna trasa ze Skalnatego  Plesa nieczynna , głowna trasa z Bukovej Hory nieczynna ,pomiar czasu nieczynny , snowpark dla dzieci nieczynny , największa atrakcja Lomnickie Sedlo nieczynne. Okoliczności przyrody porażające o czym świadczą odczucia Slavka.B|

No wiesz, dla mnie była bajka, bo ja pierwszy raz tej zimy śnieg zobaczyłem :). Poza tym dobrze znałem sytuację na trasach zanim przyjechałem i zamkniętej czarnej trasie i szóstce wiedziałem. Poza tym byliśmy w dwie rodziny 2+2 więc dla mnie miarą zadowolenia były uśmiechy na twarzach dzieci, a ja również się najeździłem. Ale patrząc z perspektywy narciarza-maniaka to masz rację z warunkami, poza jednym - snowpark dla dzieci był czynny.

7 godzin temu, surfing napisał:

Widzę że niewiele się zmieniło od 02.01.2020 , dół tak jak był  jest dalej  ok, jak tam czerwona 6 dalej tylko wąski pasek, otwarte już 5 i 4? 

Tak, czerwona 6 dalej wąski pasek, 5 zamknięta, 4 otwarta.

7 godzin temu, zaruski napisał:

Trasa 6 to przecinka w kosówce i dlatego miejscami jest wąska , 5 jest zamknięta / to główna trasa ze SP/, 4 otwarta. Zamknięta 9 od połowy i kilka wariantów na 1.

Dokładnie, aczkolwiek dośnieżyli kawałek 9 i można było dojechać do miejsca, gdzie do 9-tki dochodzi 11. Jeśli chodzi o 6 to po godzinie 10.30 to na tym wąskim odcinku to już były właściwie tylko ogromne zasypy i lód. I tak było codziennie, dlatego też jak chciałem pojeździć na 6-tce to wsiadałem na wyciąg jako jeden z pierwszych, robiłem 4,5 zjazdów do START, tak, żeby od 11-ej jeździć niżej. 

To, co surfing wkleił powyżej - trasa nr 6, to jeszcze nie wyglądało źle. To co ja widziałem, było znacznie gorsze.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pogoda petarda, a warunki?

No tak -4/6.

Ogólnie na trasach śniegu sporo ale po południu wychodzą skały i ślizgi mogą oberwać.

Do otwarcia Sedla jeszcze daleko niestety...

Jak przystało na "kamerkowicza" użyłem kamerki w smartfonie wiec wrzucam ze specjalną dedykacją dla @fredek321

i @przemo_narciarz 

20200125_121445.thumb.jpg.f021ebf92c4e9b349337ba3720ae9a7a.jpg20200125_103806.thumb.jpg.1d124538d94676ad77ef98d81c6edc6e.jpg20200125_110317.thumb.jpg.e0098cd6e2eb6caa3066a7b8aa27c283.jpg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tresor napisał:

Między Skalanatym, a Startem muldy po pachy czy tylko po pas?;)

W nocy był solidny mróz wiec bardziej po kolana po południu. Ale niestety wciąż nie czynne wszystkie warianty zjazdu choć naśnieżają.

Za to wkrótce ruszy dodatkowa trasa przy Bukovej kanapie.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko to na razie wygląda. Myślałem, żeby się wybrać na Łomnicę w któryś weekend, ale przy nieczynnej trasie z Sedla i tylko pół-otwartej trasie ze Skalnatego Plesa na Start, zaawansowany narciarz nie ma tam czego szukać. Pozostaje mieć nadzieję, że wreszcie sypnie i w lutym-marcu będzie już gdzie jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupony na jazdę w Tatrzańska Łomnica i Szczyrbskie Pleso  za 19 Euro

V20BSTAZV491Q892
V20BSPYNFBARTHQU
V20BSTS2ISJLCVPI
Obowiązuje w ośrodkach
Tatranská Lomnica
Štrbské Pleso

Obowiązuje w terminie
31.01-07.02.2020
Cena 
19 €

Osoba, której chcesz podarować kod, musi posiadać konto Gopass. Następnie kod może aktywować w poniższy sposób:

1. Osoba, która otrzymała kod musi zalogować się do swojego konta na Gopass.sk
2. Kliknąć na swoje imię i na zakładkę 'Kupony Gopass'
3. Wpisać jeden z kodów składających się z 12 znaków i kliknąć na przycisk 'Aktywować'

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, galdon napisał:

Warunki w Tatrzańskiej Łomnicy 10/10

Do 10/10 to zdecydowanie brakuje francuskiej muldy czyli free ride zone z Sedla. Ale super ze odpalili wreszcie krzesło na Sedlo choć widać ze śniegu wciąż mało...

Liczę na solidną dostawę śniegu w lutym i marcu.

Dzięki za relację :)

Edytowane przez shuger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, surfing napisał:

Miałem nadzieję że więcej dopadało, bo  na Kasprowym ponad 1m , widzę że gigant z pomiarem czasu też nie odpalony.

Dzisiaj mieli swoją imprezę z psami, wtedy nie ma pomiary i giganta, po tam zaprzęgi psie mają tor do ścigania, jakos tak w kółko, nie zna, sie na psich zawodach , ale raz to oglądałem na Łomnicy ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, surfing napisał:

Miałem nadzieję że więcej dopadało, bo  na Kasprowym ponad 1m

Oficjalnie podają ze niby Sedlo ma 130cm ale tak jak piszesz tam potrzeba jeszcze metr śniegu i będzie petarda.

Może nadchodzące ocieplenie przyniesie opady śniegu na tej wysokości bo jak spoglądam na zdjęcia z przed 2 lat to jest na co czekać ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Sariensis napisał:

Dzisiaj mieli swoją imprezę z psami, wtedy nie ma pomiary i giganta, po tam zaprzęgi psie mają tor do ścigania, jakos tak w kółko, nie zna, sie na psich zawodach , ale raz to oglądałem na Łomnicy ;) .

Gigant jest powyżej, a brama mety stoi jeszcze od ubiegłego roku przy słupie gondoli (widać na zdjęciu @galdon ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...