Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tatrzańska Łomnica


Micchaleq

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Plywak napisał:

Łomnica stoi już drugi dzień, wie ktoś może jaka jest tego przyczyna ? Nie widać na kamerkach, żeby jakoś ostro wiało, dół pewnie mógłby chodzić.

AKTUÁLNA INFORMÁCIA K PREVÁDZKE LANOVIEK
Dnes, 3.1.2019 je aktuálne mimo prevádzky väčšina lanoviek v strediskách Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso z dôvodu prudkého nárazového vetra a hustého sneženia. Vždy aktuálny stav prevádzky lanoviek a zjazdoviek sledujte tu: https://www.vt.sk/index.php?id=247&L=40

 

Jak rozumiem problemem jest wiatr i intensywne opady śniegu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Plywak napisał:

 

ciekawe, bo jakoś tego wiatru nie widać, dół by pewnie mógł chodzić,

a śnieg se letko tylko pada

mozę to jakieś ogólne TMRowe problemy, tak jak w Szczyrku ;)

Mam przeczucie graniczące z pewnością, że wiele z tych problemów śniegowo-wiatrowych zniknie z chwilą ferii i nalotu narciarzy... ale pewności nie mam oczywiście 😉

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

@Sariensis wrzucił swoją dzisiejszą relację z Tatrzańskiej Łomnicy do prywatnego wątku, więc nie będę mu go zaśmiecał ale w Wysokich Tatrach byłem dzisiaj również ja:)

Zgodnie z prognozami w nocy w słowackiej części Tatr sypał śnieg, sypało całkiem intensywnie również rano więc droga do TŁ biała, a Tatr nie widać. Po początkowych problemach z gopassem jazdę rozpocząłem około 9. Jeden zjazd niebieskimi, tam całkiem przyzwoicie. Potem gondolą na Skalnate Pleso i czerwonymi w dół. Tutaj warunki już znacznie gorsze. W związku z dużą ilością świeżego śniegu bardzo szybko stan tych tras był marny. Jak ktoś jest ciekawy jak to może wyglądać, polecam obejrzeć ubiegłotygodniowego vloga @JC właśnie z TŁ. Wtedy również było dużo świeżego i stan tras podobnie marny jak dzisiaj.

Już wydawało mi się, że dzień będzie taki sobie, gdy około południa zaczęło się szybko rozpogadzać. Pogoda zrobiła się niemal idealna. Szybka decyzja - jadę na Łomnickiego Sedlo i to był bardzo dobry pomysł. Francuska mulda i dużo nowego śniegu to przepis na mega warun i tak też było. To były chyba moje najlepsze narciarskie chwile w tym sezonie. Niestety wybitnym fachowcem od jazdy pozatrasowej na razie nie jestem, więc po kilku zjazdach nogi dały o sobie znać. Pobujałem się jeszcze chwilę po rozmiękłych już totalnie niebieskich trasach i około 15:00 zarządziłem odwrót. 

Ranek nie zwiastował niczego dobrego. Mocny śnieg, kiepska widoczność.

20190315_090333.thumb.jpg.bae05381ca882846a5a7ebc61775acb8.jpg

Słońce przebija się przez chmury. Ruszam więc na Łomnickie Sedlo

20190315_114403.thumb.jpg.9bf6f9fc945096f806cd6f3c4c85c14c.jpg

Ten mały wagonik w oddali to kolejka na Łomnicę. Imponująca konstrukcja. Muszę się tam kiedyś wybrać.

20190315_120506.thumb.jpg.d3a0502e4030982128ba5d969102ccc0.jpg

Człowieku zastanów się co robisz:)

20190315_123929.thumb.jpg.0f4c825ccbbaa8666cae4bf2128a458e.jpg

Poza trasą było genialnie. Trochę już przejechane...

20190315_124153.thumb.jpg.8a60a5d4b5a4bcca0ca964cbc9e2a561.jpg

... ale dużo roboty jeszcze przede mną20190315_123946.thumb.jpg.1d01cec06b3334bde2a200ff838560d0.jpg

Kosodrzewina nie odgrzebie się z tego chyba do czerwca:)

20190315_122100.thumb.jpg.d5543bcb75f1bb763e92486289062d21.jpg\

Jak się dobrze przyjrzeć, to widać że ratrak jest tutaj spuszczany na smyczy

20190315_123700_HDR.thumb.jpg.9da5d37e4ceb40fda2760a9b3bf6dc1a.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, tresor said:

Jak tam na czerwonych miedzy S. Pleso a Startem? Dało się jeździć w miarę komfortowo, czy tradycyjne muldowisko godzinę po otwarciu? 

Byłem 20.03.2019 na TŁ. Trasa czarna z "łomnickiego siodła" do godz. 12.00-13.00 super (można było nieźle pociągnąć, muld niewiele, jak były to małe). Po 13.00 trasy czerwone od górnej stacji gondoli już gorzej. Jeszcze górna część fajna, to już niżej coraz słabiej. Niestety już zrobił się cukier i kupę muld, muldeczek:) do samego startu.  

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, tresor said:

Jak tam na czerwonych miedzy S. Pleso a Startem? Dało się jeździć w miarę komfortowo, czy tradycyjne muldowisko godzinę po otwarciu?

Teraz jest super bo w nocy solidne przymrozki i do 12 trasy ok, ale wiadomo słonce robi swoje na południowym stoku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Chrumcia said:

Zastanawiam się czy jutro nie skoczyć na Lomnice ale patrzę na pogodę i słońca w niej nie widzę... Ehhh czemu dzisiaj nie pojechałam....

Mniej więcej do 13.30 masz lampe, myśle że jak uderzysz od razu na sedlo, to do 13.30 padniesz tam ;), powodzenia, blisko jest też Strbskie Pleso z super trasami, jak nie byłaś to jedź tam a dlaczego to zobaczysz na miejscu:).

 

https://www.mountain-forecast.com/peaks/Lomnicky-Stit/forecasts/2633

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...