Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czy narty jadą za narciarza?


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję że się o mnie martwcie.

Mam propozycję. Wy mi pokażcie jak jedziecie śmigiem na nartach 185 a ja wam pokaże jak ja jadę na moich Head Rally 163 i wtedy z chęcią będę kontynuować tą dyskusję.

Może to być śmig klasyczny a jak wolicie carvingowy.

Czekam na filmy.

Pozdrawiam.

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dziękuję że się o mnie martwcie.

Mam propozycję. Wy mi pokażcie jak jedziecie śmigiem na nartach 185 a ja wam pokaże jak ja jadę na moich Head Rally 163 i wtedy z chęcią będę kontynuować tą dyskusję.

Może to być śmig klasyczny a jak wolicie carvingowy.

Czekam na filmy.

Pozdrawiam.

OK Może się uda. Ja się absolutnie o Ciebie nie martwię ( no może troszeczkę ale z zupełnie innego powodu) tylko wiem jak będziesz się rozwijał.

Mam od jakiegoś czasu GoPro ale nie umiem się tym sprzętem posługiwać. Czytam tematy inicjowane przez Mariusza bo po filmikach i wiedzy widać, że jest ekspertem w tej sprawie ale wolno do łba wchodzi - powaga - ale się postaramy z Kacprem coś wyrzeźbić. Mój śmig to pikuś ale postaram się jego namówić na śmigowy film. Ma 14 lat i waży 60 kg a jeździ na Dynastarze Speed Course R20 Racing w damskiej wersji ale zawsze więc może być ciekawie. :wink:

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem. Fajna ,dosyć gorąca wymiana poglądów i jak miło zakończona. To zasługa przede wszystkim Mitka:cool::

P.S. Czekam na filmiki.Sam nie posiadam. Zresztą jak na Forum mnie posumowano ,to mam za długie narty a jeżdzić nie potrafię....

Pozdrawiam

Edytowane przez janek57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chętnie popatrzę na Kacpra, ale bardziej chodzi mi o was którzy twierdzą że nie mają problemu ze śmigiem na nartach 185+

Czas zakończyć teoretyzowanie z za monitora i pokazać wasz/mój śmig.

Niestety film ma spora dziurę pomiędzy 0,28 a 1,28. ale to chyba śmig - choć po tym temacie to już nie wiem. :wink: Narta tu wyczynowa gigantka 188 cm, żeby było śmieszniej jest to narta Marty Berezik, która jak na niej jeździła w ówczesnej reprezentacji Polski juniorek była w wieku chyba 15 lat i miła około 160 wzrostu i ważyła pewnie ze 45 kg.

Pozdrowienia

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek

Swoim ostatnim postem , wg mnie , trafiłeś w sedno tematu . Identycznie bym to opisał , bo to jest po prostu moje doświadczenie z nartami . Też kiedyś nie widziałem dla siebie lepszej narty jak SL - krótki skręt , carving i te sprawy . Jednak ileż można jeździć po stoku w taki sam sposób ? Mnie to po prostu zaczęło się nudzić . Kilku mądrych i dobrych instruktorów uświadomiło i pokazało mi , że śmig to podstawa , bez której nie ma co myśleć o jakimkolwiek rozwoju narciarskim czy też mniemaniu , że tak na 100% panujemy nad nartami w każdych warunkach i każdym terenie . Odtąd zawsze co najmniej kilka moich zjazdów na stoku to śmig , niezależnie jakie narty mam założone .Zacząłem też "kombinować" z nartami :wink: i teraz w "garażu" mam narty od 165cm do 193cm , od 65mm pod butem do 118mm i na każdej pojadę śmigiem a też i skrętem ciętym . Czy to robię dobrze , nie mnie oceniać , ale taka różnorodna jazda (sprzęt , technika ) po prostu mnie cieszy i tyle na temat :smile:

Nic dodać nic ująć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Niestety film ma spora dziurę pomiędzy 0,28 a 1,28. ale to chyba śmig - choć po tym temacie to już nie wiem. :wink: Narta tu wyczynowa gigantka 188 cm, żeby było śmieszniej jest to narta Marty Berezik, która jak na niej jeździła w ówczesnej reprezentacji Polski juniorek była w wieku chyba 15 lat i miła około 160 wzrostu i ważyła pewnie ze 45 kg.

Pozdrowienia

Jeżeli ten film mamy przyjąć jako definicje śmigu to tak.

Tak można pojechać nawet na narcie o długości 250 cm.

Zapraszam kolejnych chętnych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek

Swoim ostatnim postem , wg mnie , trafiłeś w sedno tematu . Identycznie bym to opisał , bo to jest po prostu moje doświadczenie z nartami . Też kiedyś nie widziałem dla siebie lepszej narty jak SL - krótki skręt , carving i te sprawy . Jednak ileż można jeździć po stoku w taki sam sposób ? Mnie to po prostu zaczęło się nudzić . Kilku mądrych i dobrych instruktorów uświadomiło i pokazało mi , że śmig to podstawa , bez której nie ma co myśleć o jakimkolwiek rozwoju narciarskim czy też mniemaniu , że tak na 100% panujemy nad nartami w każdych warunkach i każdym terenie . Odtąd zawsze co najmniej kilka moich zjazdów na stoku to śmig , niezależnie jakie narty mam założone .Zacząłem też "kombinować" z nartami :wink: i teraz w "garażu" mam narty od 165cm do 193cm , od 65mm pod butem do 118mm i na każdej pojadę śmigiem a też i skrętem ciętym . Czy to robię dobrze , nie mnie oceniać , ale taka różnorodna jazda (sprzęt , technika ) po prostu mnie cieszy i tyle na temat :smile:

Podpisuje sie rekoma i nogami pod tym ! U mnie identyczna sytuacja, lata przejezdzone na narcie SL, tylko krawedz byla w glowie i przelom nastapil jakies 3 sezony temu, gdzie instruktor kladl duzy nacisk na smig... wtedy sobie uswiadomilem jak duze mam braki w podstawach, od tego czasu zaczalem intensywnie cwiczyc, kupilem uzywki Rossi Experience 83 176cm (przy 176cm wzorstu) i zaczalem nawet wyjezdzac poza trasy co okazalo sie strzalem w 10ke - nowa miloscia narciarska :) Teraz szukam czegos z ok. 100mm pod butem :)

Kilku instruktorow mowilo mi, ze jak sie znudze krawedzia to wjade w puch i zobacze co to prawdziwy fun - bylem sceptyczny, 3 lata temu jak zalozylem tutaj pierwszy temat z prosba o pomoc w wyborze butow, to jak ktos pisal o Black Diamondach, ze bede dobre rowniez off-piste (z racji na wage i chyba ski-walk) to mowilem, ze mnie to kompletnie nie interesuje... no i masz ci los :)

Ja przez to przebrnalem, wiele lat tylko krawedz i sztruks, inne warunki sprawialy ze bylem niezadowolony, mimo ze jako tako sobie radzilem, to ta jazda nie byla taka jak chcialem - czyli czyste 2 rownolegle kreski :)

Tak jak pisze aklim - roznorodnosc (sprzet i technika) oraz bycie narciarzem uniwersalnym, dla ktorego jazda w kazdych warunkach jest przyjemnoscia - to imho prawdziwy sukces :)

PS. Kolego artix, kojarze Cie rowniez mocno z racingforum :) Chetnie zobacze jak jezdzisz, ja jedynie moge sie "pochwalic" smigiem na 176/176 - dluzszych nart jeszce nie posiadam, link tutaj http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/18100-Analiza-video-forumowicz%C3%B3w?p=232646&viewfull=1#post232646

Pozdrawiam

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Niestety film ma spora dziurę pomiędzy 0,28 a 1,28. ale to chyba śmig - choć po tym temacie to już nie wiem. :wink: Narta tu wyczynowa gigantka 188 cm, żeby było śmieszniej jest to narta Marty Berezik, która jak na niej jeździła w ówczesnej reprezentacji Polski juniorek była w wieku chyba 15 lat i miła około 160 wzrostu i ważyła pewnie ze 45 kg.

Pozdrowienia

Fajnie popatrzeć, jak śmigają kolesie śmigiem.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie popatrzeć, jak śmigają kolesie śmigiem...

Dokładnie :)

tzw. kurwingiem to poleci każdy ( nie zawsze potrafiąc się zatrzymać:eek: , ale to już inna sprawa ) ,natomiast ładnym , rytmicznym śmigiem ( patrz film powyżej ) 10-15% narciarzy na stoku .

I nie chodzi tu o wazelinę dla Mitka , bo czasem niektóre jego posty są dla mnie ciężkie do strawienia:smile: , ale o oczywistą narciarską oczywistość ( przynajmniej dla niektórych :wink: ) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jeżeli ten film mamy przyjąć jako definicje śmigu to tak.

Tak można pojechać nawet na narcie o długości 250 cm.

Zapraszam kolejnych chętnych.

A jest jakaś inna definicja śmigu? Śmig to seria krótkich rytmicznych skrętów wykonana blisko linii spadku stoku. Rodzajów śmigu są dziesiątki ale w e wszystkich chodzi o trzy rzeczy: rytm, jazdą blisko linii spadku stoku, kontrole prędkości przez cały czas. Objawem tej kontroli jest możliwość zatrzymania się poprze podkręcenie jednego skrętu pod stok czyli praktycznie na dwóch, trzech metrach.

Pozdrowienia

Cześć

........

I nie chodzi tu o wazelinę dla Mitka , bo czasem niektóre jego posty są dla mnie ciężkie do strawienia:smile: .

Dla mnie czasami też. :wink::biggrin:

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahahaha. Piękny śmig :biggrin:

Oj Kolego ,napisz coś konstruktywnego bo najczęściej to są to ironiczne docinki

Troche pokory Panowie.Kilka osób na tym forum zachowuje sie jak Towarzystwo Wzajemnej Adoracji,dając sobie nawzajem podziękowania i broniąc swoich racji do upadłego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Kolego ,napisz coś konstruktywnego bo najczęściej to są to ironiczne docinki

Troche pokory Panowie.Kilka osób na tym forum zachowuje sie jak Towarzystwo Wzajemnej Adoracji,dając sobie nawzajem podziękowania i broniąc swoich racji do upadłego

Co konstruktywnego chcesz usłyszeć?

Goście zanizają poziom narciarski do minimum a jadą po nas teorią jakby byli bogami na stokach.

Przepraszam ale jam mam trochę inne wymagania jeżeli chodzi o dobrą jazdę.

A co do filmu, jeden się przewraca, Mitek walczy se stokiem ,ledwo co utrzymuje się na nartach a szarpie nim z lewa na prawo jakby chciał wyjść z własnego ciała i opuścić ten straszny stok jak najszybciej.

Tak to piękna rytmiczna jazda drodzy forumowicze.

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Co konstruktywnego chcesz usłyszeć?

Goście zanizają poziom narciarski do minimum a jadą po nas teorią jakby byli bogami na stokach.

Przepraszam ale jam mam trochę inne wymagania jeżeli chodzi o dobrą jazdę.

A co do filmu, jeden się przewraca, Mitek walczy se stokiem ,ledwo co utrzymuje się na nartach a szarpie nim z lewa na prawo jakby chciał wyjść z własnego ciała i opuścić ten straszny stok jak najszybciej.

Tak to piękna rytmiczna jazda drodzy forumowicze.

Jako, że nie mam zwyczaju jeździć po ludziach czymkolwiek więc - jak zresztą można sprawdzić - ani razu nie odniosłem się negatywnie do jazdy kolegów i teraz również się powstrzymam. Wiedząc przez skórę jak niektórzy potrafią być czuli na punkcie swoich umiejętności i umiejętności bliskich, swego czasu również powstrzymałem się od komentarza jak się bardzo szybko okazało niesłusznie.

Może kiedyś w najmniej oczekiwanych okolicznościach życie nas zetknie i będzie okazja przekonać się kto i w jaki sposób zaniża poziom. Obyście byli cali i zdrowi - czego niniejszym serdecznie życzę.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Wy mi pokażcie jak jedziecie śmigiem na nartach 185 a ja wam pokaże jak ja jadę na moich Head Rally 163 i wtedy z chęcią będę kontynuować tą dyskusję....

Artix a to ma być w formie great śmig challenge :biggrin:

Ale co mi tam, te filmy już dawno tu były ale można powtórzyć:

Pierwszy film - krótki skręt 0-11 sekunda, miałem wtedy 15 lat i narty Polsport EPOXY 3200 w długości 195cm

[video=youtube;QKdrwhdUdeU]

Drugi to taki żarcik. Niestety narty tylko 175cm, nie mam więcej filmików z nartami powyżej 185 cm.

[video=youtube;1jv3_1P93Ek]

Możesz po mnie jechać aż będzie furczało. Nie będę się gniewał.

Mam duży dystans do swojej osoby.

Pozdrawiam

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Oczywiście bardzo fajny śmig Piotrze. Zawsze miałeś tendencje do tzw gęszczenia. Zwróćcie jednak uwagę, że nie jest to w wypadku Piotra nieskoordynowane majtanie nartami tylko w pełni kontrolowana jazda. Góra przez cały czas jest aktywna i ani na moment nie traci synchronizacji. Bardzo fajne!

Mam tez sporo materiału na VHS, Hi8 ale nie wiem jak z tego zrobić jakieś wstawialne pliki a byłoby z pewnością ciekawie. Możesz coś zasugerować?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Oczywiście bardzo fajny śmig Piotrze. Zawsze miałeś tendencje do tzw gęszczenia. Zwróćcie jednak uwagę, że nie jest to w wypadku Piotra nieskoordynowane majtanie nartami tylko w pełni kontrolowana jazda. Góra przez cały czas jest aktywna i ani na moment nie traci synchronizacji. Bardzo fajne!

Mam tez sporo materiału na VHS, Hi8 ale nie wiem jak z tego zrobić jakieś wstawialne pliki a byłoby z pewnością ciekawie. Możesz coś zasugerować?

Pozdrowienia

Rozglądnij się za czymś podobnym: http://allegro.pl/gr1-konwerter-grabber-vhs-usb-video-audio-oem-i5371454399.html zgrasz tym filmy z VHS na komputer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten temat, odnoszę wrażenie jakbym czytał temat z konkurencyjnego forum, który powstał kilka(?) lat temu. W tym temacie poruszana była kwestia forumowiczów, którzy jeszcze nie tak dawno sami pytali i prosili o radę, a obecnie doradzają innym.

Mitek wrzucił swój film, na pewno ma świadomość, że jego śmig nie jest idealny - jednak mam kilka uwag co do zarówno śmigu Mitka jak i osób krytykujących ten przejazd:

Pierwsza sprawa, mi brakuje trochę dynamiki (szybszy rytm skrętów). Jednak należy wziąć poprawkę i zastanowić się jaką ewolucje narciarze na filmie prezentują - jazda synchroniczna, gdzie pierwszy narciarz prowadzi, a drugi (Mitek) dostosowuje rytm do prowadzącego. Bardzo chętnie zobaczyłbym śmig w wykonaniu Mitka jedynie.

A dla osób krytykujących i wyśmiewających mam pytanie, czy kiedykolwiek próbowali tej ewolucji, próbowali wpisać się w rytm innego narciarza.

To oczywiście pytanie retoryczne, bo jakby próbowali to w innym tonie byłyby ich wypowiedzi....

Druga sprawa, pisząc o rytmie śmigu z początku filmu - był dla mnie za wolny, w drugiej części filmu wyglądało to już gorzej (ze względu na trudniejszy teren zapewne) należy zwrócić uwagę na pozytywne aspekty. Praca róg, nóg, balans i praca góra dól - bardzo chętnie zobaczę forumowicza u którego funkcjonuje to na poziomie podobnym jak na tym z filmu Mitka.

Film Piotra - tam jest ten rytm i dynamika, które wg mnie są charakterystyczny dla śmigu

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja mam już swoje lata Grzegorzu. Na filmie jadę z chłopakiem, który był w tym momencie młodszy ode mnie o 22 albo 23 lata. ;)

Co do filmu...jak już zacząłeś. Jazda kanciasta na stromym jest rzeczywiście. Ciężko mi było przekładać 188 cm a tam okazało się że jest prawie 40 stopni i się bałem. :)

Co do różnicy w śmigu moim i Piotra to jest ewidentna. ja przy tak szybkim rytmie nie jestem w stanie utrzymać kontroli nad prędkością na jakiej mi zależy. Na bardziej płaskiem postaram się coś nagrać może.

W jeździe synchronicznej podstawa to rytm. Tu mieliśmy kłopot bo maciek mia slalomkę krótszą o 23cm i ciężko było jemu i mnie się zgrać. Postaram się nagrać coś z większą ekipą ale trzeba naprawdę gości, którzy umieją kontrolować rytm i musi być kawałek wolnego stoku bez nierówności bo inaczej się wszystko rozpada.

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ciężko mi było przekładać 188 cm a tam okazało się że jest prawie 40 stopni i się bałem. :)

Pozdrowienia serdeczne

xxxxx

Cześć

185 cm to długie narty?? A śmig - dlaczego nie. Użyta technika nie zależy od narty a od warunków i umiejętności jeźdźca.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No i co z tego bo nie rozumiem? Gdybym miał krotka nartę to by nie trzymała na twardym i stromym. Wole więc taką opcję. Przy technikach zbliżonych do skocznych tak już jest, że każda nartę jest trudno przełożyć jak jeździec niedoskonały. Ja nie twierdzę, że jazda na nartach jest łatwa - to Ty tak twierdzisz bo znasz tylko wymuskany sztruksik o średnim nachyleniu - stąd podejście do narciarstwa.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...