Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kto po najstromszym jeździł?


Rekomendowane odpowiedzi

W dziale dla zaawansowanych narciarzy. Rozpoczynam wątek na podstawie dyskusji w wątku o nartach i ich znaczeniu w jeździe.

Zaczynam pierwszy. Serfauss Fiss Ladis. Direttisima 75% czyli 35 stopni. Trasa wyratrakowana. Długa.

Jeżeli ktokolwiek ma ochotę przyłączyć się do zabawy dobrze byłoby umieszczać informacje jak powyżej.

Miłej zabawy.

Pozdrawiam.:biggrin:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre :biggrin: zaraz zacznie się licytacja...kto...

Nasyp kolejowy w okolicach rodzinnego domu > 40* to pewnik :wink: ale strasznie krótki i niestety nie ratrakowany :sorrow::biggrin:

"szwung" był taki że w momencie przejazdu ze stromego na płaskie to wiązania strzelały :biggrin: Liczy się :confused::

Na poważnie ... teraz to Łomnickie Sedlo a ile ma stopni. procent - nie interesuje mnie to :angel: Wystarczy że sprawia radochę...

Pozdr.Torres

P.S-jest wiele jeszcze tras ale ten nasyp to the best....

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takich przypadkach zawsze przywołuję Direttisimę11 na Ainecku - pierwsza ściana ma 100%, czyli 45 stopni, czyli więcej niż sławniejsza Harrakiri. Mam (pewnie jak wielu z Was) zdjęcie stamtąd z tablicą z napisem o %. Zawsze jak zabieram kogoś na tą trasę, to robi ogromne wrażenie (na mnie zresztą zawsze).

Ale chyba w zeszłym roku tablica zniknęła. pewnie od ilości narciarzy góra siadła i nachylenie się pogorszyło. Teraz mierniczy muszą sprawdzić, a ja może w marcu.

Edytowane przez Keszelski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Jeszcze fajnie jak by ktoś opisał swoje odczucia, czy sprawiało mu to przyjemność, czy było to tylko na zasadzie zaliczenia trasy i osiągnięcia satysfakcji że się nie zabiło :biggrin:, no i subiektywna własna ocena, czy mogło to wyglądać dobrze, czy raczej jak walka o przetrwanie, jestem przekonany że w większości przypadków, to właśnie walka z żywiołem:stupid:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90 stopni, czyli 200%, dziś na Chopoku

Rozumiem że zapomniałeś gopassa i zjechałeś pionowo po kołowrotku :tongue::laughing:

Jeszcze fajnie jak by ktoś opisał swoje odczucia, czy sprawiało mu to przyjemność, czy było to tylko na zasadzie zaliczenia trasy i osiągnięcia satysfakcji że się nie zabiło :biggrin:, no i subiektywna własna ocena, czy mogło to wyglądać dobrze, czy raczej jak walka o przetrwanie, jestem przekonany że w większości przypadków, to właśnie walka z żywiołem:stupid:

Sprawiało przyjemność jak nie wiem co...:cool:: , była walka o przetrwanie ale o to chodziło :tongue: z żywiołem to może nie ale ze sprzętem to na pewno ...(narty regle + jakieś wiązania na sprężynę :smile:) ale uciecha była i nikt nie narzekał ...

Wystarczy że Major przypomni zjazdy ze żlebów i pozamiatane :laughing:

no racja ...z tym będzie ciężko rywalizować... ale w żlebach pociągi nie jeżdżą a na nasypach kolejowych i owszem :eek: ( to tyle na moją obronę)

a generalnie b.lubię takie trasy jak 5 w Krynicy ( można gdzieś znaleźć ile to ma nachylenia), majstrovska na Chopoku czy wspomniana (moim zdaniem najlepsza) trasa z ŁS i jazda sprawia mi przyjemność ale czy to walka...poniżej link Chopok - trasa na południu z tamtego roku /kwiecień :angel: sorry ale nagrywane komórką.

[video=youtube;ZipWI6A_xT4]

[video=youtube;JFXwHffsThQ]

pozdr.Torres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu, Ty deklarowałeś że już Cię tu nie przeczytamy, jednak z jakiegoś powodu powróciłeś i od nowa rozkręcasz swoją żałosną zabawę. Daj se spokój jak nie masz nic mądrego do zaoferowania.

Ty Gościu, zdejmij te żałosne komentarze, z jakiegoś powodu odpisałeś i rozkręcasz swoją żałosna zabawę, daj se spokój jak nie masz nic mądrego do napisania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłam kiedyś po Paradiso w Tonale, stroma trasa:shocked:

Z preseny? Stroma trasa?

No to nie jest stroma trasa, jest owszem "słusznie" nachylona ale stromo to tam nie jest:rolleyes::

Tak ze jak widać, stromo to pojęcie względne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( można gdzieś znaleźć ile to ma nachylenia)

Jaworzyna Krynicka według ich strony 32% - http://www.jaworzynakrynicka.pl/data/mapa_02.jpg

33a na Chopoku to jest Zjazdarska ? Jeśli tak to ona ma 40% - http://www.skiinfo.pl/wiadomosci/a/593254/najbardziej-strome-trasy-narciarskie-na-s%C5%82owacji

Moja najbardziej stroma to właśnie Chopok 33a. Była to jazda bardzo siłowa, ostrożna, między kamieniami i ponad półmetrowymi odsypami, ale frajda prze ogromna! Był czad!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie przepadam za czarnymi trasami , trzeba to zjadę , ale żeby tak specjalnie na nie się pchać , to raczej nie......

Mam bardzo podobnie. Nie interesuje mnie zjechanie dla samego zjechania. A stety / niestety po krojonych w ostatnich dwóch latach 4 razy kolanach to na takich trasach robię troszkę ostrożniejszy i "nie rozwijam w pełni skrzydeł", szczególnie na GS gdzie prędkość większa. Zaznaczam na GS nie na gs :wink: Robię się też dużo wrażliwszy na warunki - widoczność, postrzeganie podłoża. A często bywa z tym słabo przez warunki pogodowe.

Przyznam się nawet wszem i wobec, że gdybym miał ustawione bramki GS na takim przechyle to.....nie wiem czy bym się podjął, no bo dla samej rzeźby to szkoda pary :smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo ja wiem która była najbardziej stroma?Chyba ta:http://www.my-entdecker.de/2013/11/06/adrenalin-pur-auf-der-piste-42-diretissima-gerlos/

IMG_5067.jpg

Piszą, że momentami ma 78% - czyli jak Harakiri.Trasa fajna, jechałem kilkanaście razy.Co się na tym najstromszym dzieje w przypadku awarii sprzętu widać tu:[video=youtube;KZBHrJGzWNQ]
Wiem, że było :biggrin:PS: a tak mi się wspomniało, że podobny temat już był:http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/8908-Najtrudniejsze-trasy-w-Austrii#topPozdrawiam

IMG_5067.jpg.b848898c0c64c37e9963df8539a47de2.jpg

Edytowane przez Piotr_67
zdjęcie
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...