Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kitzbuehel: 2-dniowe express narty


Rekomendowane odpowiedzi

Jako że udało mi się upolować promocyjny bilet do Monachium, postanowiłem ostatni weekend spędzić mocno narciarsko. Wylot w sobotę o 6.15 z Wrocławia, wynajem auta, niestety trafiłem na korek na autostradzie, więc dojazd trochę się przedłużył, ale już 11:30 jechałem gondolką Fleckalmbahn na górę.Bardzo fajne warunki śniegowe do samego dołu, o dziwo jak na środek lutego bardzo mało ludzi. Po południu zaczął padać śnieg i padał do późnego wieczora.Nocowałem w Kirchberg i tam całe miasteczko zasypane. W nocy śnieg przerodził się w ulewę i nad ranem wszystko płynęło. Niemiła niespodzianka spotkała mnie po przyjeździe na parking, bo gondolka Fleckalmbahn nieczynna z powodu wiatru. W związku z tym pojechałem do Kitzbuehel pod Hahnenkamm i tu druga niemiła niespodzianka - parking pod wyciągiem płatny (7,50 euro). Wyciąg jednak działał, więc zdecydowałem się zostać i parę minut po 8:30 jechałem gondolką na górę. Warunki były dość osobliwe - dużo świeżego śniegu na który spadło dużo deszczu - w związku z tym śnieg kleił się do nart. Podobno było 7 stopni na plusie. Deszcz jeszcze trochę kropił ale szybko przestał. Rano część wyciągów była zamknięta, ale mniej więcej o 10 otwarte było już wszystko z wyjątkiem Fleckalmbahn. Po południu zrobiły się muldy, ale trochę się chyba ochłodziło i śnieg nabrał rozsądniejszej konsystencji. Jeździłem do końca dnia, powrót na lotnisko bez korka (2h), przylot do Wrocławia o 23:00.Sam ośrodek bardzo fajny (byłem pierwszy raz) - jest gdzie jeździć, sporo szerokich i stromych tras, jakaś rekordowa liczba 8-osobowych krzeseł, ogólnie polecam.Parę zdjęć:

kitzski1.jpg

jedna z wielu czarnych tras

kitzski2.jpg

ktoś lepi bałwana

kitzski3.jpg

widok na Kitzbuehel

kitzski4.jpg

"extreme skiroute"

kitzski5.jpg

nie jest aż tak strasznie extreme

kitzski6.jpg

jakiś widoczek

kitzski1.jpg.5298c8e9962122a5e8a831b0d50f6d92.jpg

kitzski2.jpg.4701a8fc7ab85c0022962bd48fe1c133.jpg

kitzski3.jpg.2bd53fd5966ca0cad422fdf090acce59.jpg

kitzski4.jpg.b1831ac2028a99c5c982d83dcde365e7.jpg

kitzski5.jpg.f313d646cfa04d28d8d196a7b82213a9.jpg

kitzski6.jpg.6d8ac22a5a0dfa578967dd08889dde30.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o koszty - wiadomo, nie jest to najtańszy sposób pojechania w Alpy, ale pozwala na spędzenie 2 dni na nartach bez konieczności brania jakiegokolwiek dnia urlopu.

Wynajem auta na lotnisku kosztował 70 euro za 2 dni. Do tego paliwo jakieś 20 euro wyszło.

Bilet lotniczy kosztował 450zł (jest to cena na którą trzeba polować i rezerwować z wyprzedzeniem).

W cenie biletu był tylko bagaż podręczny, więc swój wziąłem tylko kask.

Narty i buty wypożyczałem na miejscu - koszt 63 euro pod wyciągiem (być może gdzieś indziej byłoby taniej, ale mi zależało na czasie). Do tego karnet i jeden nocleg.

Aha - i nie sprawdzałem kosztu przewożenia nart samolotem (nie mam swoich nart), więc być może jest to tańsza opcja niż wypożyczanie na miejscu (wiem, że na pewno można przewozić, natomiast nie wiem ile to kosztuje).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...