Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Do oceny - mój pierwszy film "z kasku"


Rekomendowane odpowiedzi

[video=youtube;E3mpTx2qq-g]

Nagrałem pare dni temu mój zjazd z Góry Chełm w Myślenicach. Jest to mój pierwszy film nagrany "z kasku". W przyszłym sezonie jeśli warunki pogodowe pozwolą - będę regularnie nagrywać takie filmy. W planach m.in. Mosorny Groń, Kasprowy Wierch oraz oczywiście Góra Chełm (druga trasa). Zapraszam do oglądania i oczywiście do oceny. :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za opinie. Następny film do oceny zrobię jak Andi powiedział. W sumie bardzo ciekawy pomysł na nagrywanie filmów. :)

Nigdy nie zrozumiem idei nagrywania tego typu filmów.

Idea jest taka: wielokrotnie zdarza się, że chciałbym zobaczyć jak wygląda jakaś trasa narciarska w rzeczywistości. Oczywiście, że są często dostępne zdjęcia zrobione przez forumowiczów i jest na stronie kamerka live ze stoku, ale to nie oddaje w pełni całej trasy i warunków. Fajnie jest nagrać coś takiego, z widoku w miarę zbliżonego do tego co widzę podczas jazdy (oczywiście kamerka jest trochę wyżej). Poza tym sądzę, że fajnie będzie oglądnąć cos takiego za kilka(naście lat) - własna satysfakcja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że są często dostępne zdjęcia zrobione przez forumowiczów i jest na stronie kamerka live ze stoku, ale to nie oddaje w pełni całej trasy i warunków. Fajnie jest nagrać coś takiego, z widoku w miarę zbliżonego do tego co widzę podczas jazdy (oczywiście kamerka jest trochę wyżej).

Wcale nie widać. Film nie oddaje tego co jest faktycznie. Jedna z najbardziej nachylonych tras w Alpach:

[video=youtube;Jeqov0AShKY]

Nie widać różnicy wzgl, tego co zaprezentowałeś, a w rzeczywistości różnica jest wielka.

Tu też nie widać tego co w rzeczywistości, a tu akurat byłem i wiem co to jest i żartów ni ma (75%), a na filmie tak sobie nie:

[video=youtube;KX1UomkhbQo]

Pozdrawiam.

Edytowane przez lokiec3
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to tu widać, że trzeba pacierze znać na pamięć:

[video=youtube;FNz5PWs2oYE]

Akurat w tym ośrodku kto lubi mocne wrażenia się nie zawiedzie, bardzo duża reprezentacja czarnych prawdziwych czarnych tras. Ja nie tyle że wymiękam, zjadę w miarę pewnie po każdej, ale przyjemność powiedzmy średnia.

Pozdrawiam.

PS Trochę chłopaki mieli zagryzkę, żeby zjechać.

Edytowane przez lokiec3
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z widoku w miarę zbliżonego do tego co widzę podczas jazdy (oczywiście kamerka jest trochę wyżej). Poza tym sądzę, że fajnie będzie oglądnąć cos takiego za kilka(naście lat) - własna satysfakcja. :)

Też lubię takie filmiki :)

Totalnie ulubiony to:

[video=youtube;AGh7MwkXkUI]

A jak chcesz widok jeszcze bardziej zbliżony do tego co widzisz to polecam gogle z wbudowaną kamerką. Ja mam Liquid Image All Sport http://www.liquidimageco.com/products/model-384-all-sport

Mała próbka tej kamerki tutaj (wrzucałem już wcześniej):

[video=youtube;eV6XUIAN0IQ]

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też lubię takie filmiki :)

A jak chcesz widok jeszcze bardziej zbliżony do tego co widzisz to polecam gogle z wbudowaną kamerką. Ja mam Liquid Image All Sport http://www.liquidimageco.com/products/model-384-all-sport

Fajna sprawa, muszę w takim razie trochę na ten temat poczytać. Film wyszedł bardzo fajnie.

Nie widać różnicy wzgl, tego co zaprezentowałeś, a w rzeczywistości różnica jest wielka.

Pozdrawiam.

To prawda. Na moim filmie trasa wygląda bardzo płasko, a nachylenia prawie w ogole nie widać. Zwróciłem na to uwagę zaraz po pierwszym oglądnęciu filmu. Myślę, że w pewnym stopniu fisheye zniekształca obraz. Kamera tak czy inaczej wypłaszcza - widać to podczas dowolnych zawodów narciarskich w tv. W każdym razie miałem na myśli, że taki film jest bardziej miarodajny od kamerki live czy zdjęc, co nie oznacza, że odzwierciela trasę w 100%. Dla mnie takie nagrywanie to i tak ogromna frajda. :)

Dzięki wszystkim za linki, przydadzą się do inspiracji z pewnością. :)

Pozdrawiam

Edytowane przez kuba_pleszka
błąd w cytacie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...