Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zillertal 05-12.2016


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Słowo się rzekło …..Cóż mogę powiedzieć, wyjazd jak zawsze udany choć nie pozbawiony różnego rodzaju „przygód”.Zacznijmy od drogi. Wyjazd 1.00. Jazda bez żadnych utrudnień do granicy austriacko – niemieckiej.Tutaj na terenie Niemiec wymyślili sobie kontrolę. Poskutkowało to jazdą 5 kilometrów w czasie około 1h. No cóż, takie życie.Co do tego najważniejszego :biggrin: to było tak:Ze śniegiem super (pierwsze dni to nawet za dużo), z pogodą w kratkę.

IMG_0869.JPG

Dwa dni zero widoczności, dwa takie w sam raz i dwa dni totalnej lampy.Te dwa dni z pogodą fatalną spędziliśmy na Arenie (bo ją najlepiej znamy). Przy tak fatalnej widoczności to zresztą zrozumiałe, lepiej jeździć poniżej linii lasu.Te dwa dni z pogodą „dobrą” to Plattenkogel i ukochana Arena.Dzień z lampą to jeden na Penkenie i jeden na Plattenkoglu.Na lodowiec się nie wybraliśmy bo ludzi był ogrom.Szczerze mówiąc ośrodek Penken-Mayrhofner jest piękny, ale ma jednak wadę – luda było do bóóóólu. Będąc tam cały dzień przy niesamowitej pogodzie mogłem śmigłowce ratownicze kręcić do woli. Było chyba z dziesięć interwencji, z czego cztery widziałem z kilku metrów. Spowodowane to było ogromem ludzi, bez dwóch zdań.Widokowo jest obłędny, widoki zapierają dech w piersiach. Zjechałem też Harakiri i co - nic. Nuda Panie. Trochę stromizny i to zmuldzonej a reszta do zjechania bez problemu. Tym odcinkiem poniżej tej „słynnej ścianki” zjechała moja małżonka bez problemu.

IMG_0887.JPG

IMG_0888.jpg

IMG_0914.JPG

IMG_0939.JPG

Co do Areny to rozpisywał się nie będę, bo moim zdaniem ona nie potrzebuje reklamy.Jak coś ktoś by chciał się dowiedzieć służę pomocą.

IMG_0971.JPG

IMG_0978.JPG

IMG_0979.JPG

Teraz przygody:W pierwszym dniu rozwarstwiłem w kopnym śniegu mojego ukochanego DUEL-a.Miał oddać energię i nie oddał tylko „umarł” :biggrin::wink:. Spowodowało to konieczność wypożyczenia nart na 5 dni. CENAAAAAAAA poraża – 105E/5dni z możliwością zmiany jednej pary nart w trakcie.Fakt były to narty z wyższej półki, nie mniej…. :eek: :mad::Na pierwsze trzy dni (ze względu na opad i ilość świeżego śniegu) wziąłem Atomic Nomad Black Eyes Ti w długości 167cm http://www.skionline.pl/sprzet/narty,14-15,atomic,nomad-blackeye-ti,7203.html (dłuższych nie mieli) :biggrin:.Narta bardzo fajna, ze względu na szerokość pod butem świetnie spisywała się w kopnym śniegu. Na twardym również sobie fajnie radziła. Bardzo mile mnie zaskoczyła. Godna polecenia na każde warunki.Na dwa końcowe dni (kiedy było twardo) wziąłem ELAN SLr Race w długości 170cm. Narta świetnie nadawała się na twarde warunki pod butem 66, promień 13,4m i drewniany rdzeń dawały wiele frajdy. Narty również godne uwagi szczególnie dla ścigantów – narta crossowa.

P1020929.JPG

Następna „przygoda” to uszkodzenie karnetu. Ot na Penkenie z rana umarł był. Wpuszczono mnie bez problemu i polecono udać się na górze do „kasa info” (wyglądał na złamany). Tam pan bez gadki wymienił mi na nowy karnecik – oczywiście nie omieszkał skasować mnie na 2E (tyle co kaucja) z jeszcze szerszym uśmiechem. Za słabo znam język aby go schepać, choć i tak mam wrażenie, że nic by to nie dało. Dodam, że najprawdopodobniej karnet złamany otrzymałem w kasie.Reasumując, Zillertal jak zawsze super!!!!Cóż kocham to miejsce i tyle.PS: w drodze powrotnej oczywiście również kontrola na granicy AT-D (Kufstein) Korek z 400m, ale była 5.30.Jak mówił mi brat w niemieckim radiu podawali, że około Kufstein o 9.00 korek wynosił 12km.PS2: Filmik postaram się zrobić po ogarnięciu.Pozdrawiam

IMG_0887.JPG.b39ac9302cced11c00eab045f59aa368.JPG

IMG_0888.jpg.6223ed9d0d7e61ac0da39a90cca8f647.jpg

IMG_0914.JPG.0088976bedaa5e1b83360178dbd56c1c.JPG

IMG_0939.JPG.441b8d057157ca8c00cc5be1a6c93121.JPG

IMG_0869.JPG.4fbaf6d7b9ed86b6b3c83c05625a80b9.JPG

IMG_0971.JPG.ae945a6492d88687f2d68fd1945cfca8.JPG

IMG_0978.JPG.8029cb643029ba5deb55a06905958374.JPG

IMG_0979.JPG.9e9d534191279567badd98ee3947d4c8.JPG

P1020929.JPG.b98f6a4cb5deb2520bba6c79589ebe40.JPG

  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Piotrek jak to się stało ...
Jak to dość ciężko wyczuć. W pewnym momencie narta przestała "oddawać" co skłoniło mnie do bliższego przyjrzenia się jej.No i okazało się coś takiego (oczywiście przy ugięciu):

IMG_2592.jpg

Ot trzeba będzie poszukać czegoś nowego :smile:, A Duele oddam do sklejenia, może się uda na "szrotówki" jeszcze uratować.Pozdrawiam

IMG_2592.jpg.3529e7a812691fedc33cb5232c03ad2e.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze współczuję ...

Ja wyrwałem kiedyś krawędź w nowych nartach drugiego dnia na wyjeździe, wiec wiem co czujesz.

Naprawił mi je dobry fachowiec w serwisie w Sopocie ... jeżdżą do dziś podobno, jednak ja nie miałem już na nich odwagi ...

Trochę jestem w szoku uszkodzeniem, w końcu "handmade" ...:confused::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Zdziwiło mnie tylko jedno w twojej relacji, pisałeś że dużo ludzi na stoku. Czyżby druga tura??? Chyba okres ferii się skończył?

Najwięcej było:

1. Holendrów

2. Polaków

3. Czechów

Chyba Holendrzy mają jakieś ferie, ale nie jestem pewny.

Mówiąc tłok miałem na myśli tylko ogólnie Mayrhofner.

Słyszałem też, że na Tux-sie było gęsto, mówiła "Babcia Marii" nasza gospodyni.

Na arenie nie było zbyt tłoczno. Bywało gorzej.

Zresztą widać jak żona śmiga to jest ewidentnie pusto.

Na 18 było dobrze, a trasa 74 jak zawsze pusta. Nie wiem w czym tkwi jej "fenomen"

Pozdrawiam i dzięki za dobre słowo.

PS: tak to Tux z zeszłego roku.

Edytowane przez Piotr_67
PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...