Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kupię narty do giganta w bardzo dobrym stanie


Rekomendowane odpowiedzi

Ufff... nie przypuszczałem, że kiedykolwiek do tego dojdzie, ale:

kupię narty typu GS.

specyfika:

  • długosć przynajmniej 180cm, twarde
  • model sprzed jednego, max. dwóch sezonów
  • stan ślizgów BDB
  • wiązania przynajmniej 10 w skali DIN (najlepiej 12)

nie znam się na nartach na trasy. nie wiem co jeszcze powinienem określić...

jeśli nie forum, to może znacie jakieś dobre wyprzedaże?

pzdr,

Nelis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff... nie przypuszczałem, że kiedykolwiek do tego dojdzie, ale:

kupię narty typu GS.

specyfika:

  • długosć przynajmniej 180cm, twarde
  • model sprzed jednego, max. dwóch sezonów
  • stan ślizgów BDB
  • wiązania przynajmniej 10 w skali DIN (najlepiej 12)

nie znam się na nartach na trasy. nie wiem co jeszcze powinienem określić...

jeśli nie forum, to może znacie jakieś dobre wyprzedaże?

pzdr,

Nelis

Miałbym coś dla ciebie. Nie wiem dlaczego nie mogę wysłać PW. Spróbuj napisać do mnie PW. Nie jest to narta z przed dwóch sezonów, ale zapewniam Cię nówka kilka dni w Alpach. Nie będzie droga.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbym coś dla ciebie. Nie wiem dlaczego nie mogę wysłać PW. Spróbuj napisać do mnie PW. Nie jest to narta z przed dwóch sezonów, ale zapewniam Cię nówka kilka dni w Alpach. Nie będzie droga.

Pozdrawiam.

miałem coś dziwnie ustawione w ustawieniach. zmieniłem już i wyslałem Ci wiadomość na priv z moim mailem... powinno też dać się odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Rady kolegów którzy GS mają na nogach pierwszy czy drugi sezon sobie odpuść. Waga wzrost itd. nie ma tu nic do rzeczy. Do czego te narty? Ściganie? Może jazda trasowa szybką? Czy może po prostu do jazdy codziennej?

Pozdro

No proszę Mitku. Mile zaskoczenie :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitku, nie mam wątpliwości, że nie umiem tak dobrze i tak technicznie jak Ty.

Mimo to przeraża mnie jak ludzie pędzą na nartach carvingowych po stokach nie mając nad tym kontroli. Z pewnością nie zaliczam się do tej grupy.

Jeśli zajrzysz w mój profil - zobaczysz że swoje umiejętności wyceniłem poniżej średniej tego forum - zachowawczo - na szóstkę - bo nigdy nie jeździłem na tyczkach ani w zawodach.

Być może nawet ta szóstka - to dla Ciebie za wiele - czytałem Twoje recenzje - wiem, że potrafisz być surowy. Mimo to wierzę, że szóstkę bym obronił - ale to moja subiektywna opinia.

Na zbyt krótkich nartach jeździ mi się słabo. Pożyczyłem parę razy. Przy dużych prędkościach - czuję jak narty które mają 165 czy 175cm uciekają, nie trzymają śladu. Podobnie - zbyt miękkie freerideowe narty na ubitym: zaczynają wpadać w wibracje, nie dają rady konkretnie wycinać śniegu jeśli zaczynasz jechać szybko.

Nie mam problemu z długością nart: od 10 lat wszystkie moje narty mają powyzej 188cm - ale są to modele poza trasę. Nie wiem co więcej mam napisać... Poradzisz?

Nelis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Twoim miejscu poszukałbym czegoś w typie master np.

Rossignol GS Master

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,13-14,rossignol,radical-wc-gs-master-r20-wc,6917.html

Head I.speed pro lub i.speed

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,15-16,head,worldcup-rebels-i-speed-pro,8001.html

w rossi GS master masz różne promienie skrętu (w kazdym sezonie 2,3 rozne narty z roznym promieniem).

twarde narty z komórkową technologia sandwich ale odpowiednio ucywlizowane. Do szybkiej jazdy pozatyczkowej moim zdaniem idealne i to jest mysle maksymalny pułap jakiego potrzebujesz. Mysle, ze spokojnie rowniez dla twoich zastosowań kupic topową narte sklepowa GS. Będzie troche bardziej miekka i lżejsza niż master - córkom będzie łatwiej nadążyć :-). Wadą nart master jest dosc wysoka cena ale szukasz używanych i sądzę, że jakieś używki w dobrej cenie możesz trafić.

Sugerowanie i pchanie Cie w narty komórkowe z promieniem skręt 28 metrów to moim zdaniem nieporozumienie....Szczególnie do jezdzenia na otwartym stoku a nieoddzielonej trasie. A jak by cie 'wzieło' na tyczki to też dużo lepiej zacząć przygode na sklepówkach/masterach niż na komórkach - na amatorskich treningach i zawodach rzadko kiedy jest ustawienie na 30 metrowy promien skrętu.

Pozdrawiam,

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No i masz odpowiedź do której również ja zmierzałem.

Z doświadczenia:

Nie ma co porównywać zrockerowanej narty freeridowej z GS - inna bajka. Żeby właściwości były podobne to FR musiałby mieć pewnie ze 210 cm. Jeździłem porównując takie narty i stabilność na FR na trasie jest po prostu słaba. Oczywiście jeździć się da ale...

Każdy Master Bedzie Super i w to uderzaj.

Co do umiejętności...widziałem filmik z dziewczynkami i chyba coś o tym pisałem..

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dzieki za wszelkie uwagi. Musze sie jeszcze douczyc co to jest komórka, a co master.

Mitek - to co mówisz o stabilności narty FR na trase - 100% zgody. Powyżej pewnego pułapu prędkości na ubitej trasie - niezależnie czy mialem rossi, k2, czy salomon - zaczynały się wibracje, "myszkowanie" na boki itd.

Dlatego myślę o zakupie.

Jeśli ktoś podpowie przedział cenowy jeszcze - będę wdzięczny.

Nelis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Twoim miejscu poszukałbym czegoś w typie master np.

Rossignol GS Master

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,13-14,rossignol,radical-wc-gs-master-r20-wc,6917.html

Head I.speed pro lub i.speed

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,15-16,head,worldcup-rebels-i-speed-pro,8001.html

w rossi GS master masz różne promienie skrętu (w kazdym sezonie 2,3 rozne narty z roznym promieniem).

Czy to naprawde mozliwe ze te rossi nowe są poniżej 700 pln?!

http://www.top-*********/narciarstwo-zjazdowe/narty-zjazdowe/radical-gs-pro-i-box-detail

Nelis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pisze gira jest bardzo ciekawe.

Sam w następnym sezonie chcę kupić jakiegoś GS'a. Mitek, juice i spółka doradzali mi m.in. narty typu master (np. http://www.skionline.pl/sprzet/narty...-pro,8001.html), a ja się uparłem na złagodzonego RD (Head i.gs - taki jak Pływak tylko krótszy - jestem niższy) o promieniu 25m. Muszę to ponownie przemyśleć, bo coś czuje że na takich nartach nie pojeżdżę (przynajmniej na razie). Na tyczkach bym chciał wystartować, ale w perspektywie 2-3 sezonów, a w jakiś poważniejszych (AMP / MPA) w perspektywie 5 sezonów.

Niels zrobię Ci mały OT, sorry.

Tak się zastanawiam czemu dla osób które chcą komórkę polecane są wyłącznie GS, co z SL ? Zastanawia mnie to zwłaszcza jeśli chodzi o niższych, lżejszych narciarzy (np. tak jak ja). Jeśli ktoś chciałby zaznać sportowej jazdy (niekoniecznie od razu na tyczkach), nie mógłby iść w stronę SL ? Skąd to ukierunkowanie na GS ?

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niels zrobię Ci mały OT, sorry.

Tak się zastanawiam czemu dla osób które chcą komórkę polecane są wyłącznie GS, co z SL ? Zastanawia mnie to zwłaszcza jeśli chodzi o niższych, lżejszych narciarzy (np. tak jak ja). Jeśli ktoś chciałby zaznać sportowej jazdy (niekoniecznie od razu na tyczkach), nie mógłby iść w stronę SL ? Skąd to ukierunkowanie na GS ?

M.

Obracamy się tutaj raczej w gronie amatorów, czasem z zacięciem sportowym, ale jednak amatorów. I jeśli się to zacięcie sportowe objawi się to naturalnym punktem wyjścia jest skręt gigantowy i często na tym się kończy gdyż gro amatorskich treningów (oczywiście z wyjątkami), do niedawna także zawodów MPA (do niedawna bo teraz już jest cykl slalomowy), zawodów branżowych, puchary burmistrzów i wójtów to zawody gigantowe albo a’la gigantowe i jak już się ktoś uważa że potrzebuje do tego nart to po prostu takich szuka. Slalom to już nieco inna bajka. Mało osób amatorsko to jeździ z różnych powodów – jest mniej okazji to potrenować a trzeba trochę pojeździć żeby coś tam zaczęło wychodzić, mniej okazji do zawodów, nie wszyscy lubią ten bliski kontakt tyczki z okolicą twarzy jeśli nie uda się jej zbić :smile: itd. itp. Zwykle zawody amatorskie to ma być zabawa dla bardzo zróżnicowanego grona narciarzy i organizator nie decyduje się organizować slalomu dla kilku „coś ta jeżdżących” kosztem stresu, bezsensownej walki dla pozostałych.

Dla mnie to wytłumaczenie statystyk zapytań/poleceń nart do jazdy sportowej.

Do doskonalenia techniki jazdy, bez inklinacji tyczkowych, w ogóle nie rozważałbym nart komórkowych ani SL ani GS. Nie ma to moim zdaniem sensu. Takie zbrojenie się na siłę wcale może nie przynieść postępu – zamiast poprawy błędów, koncentracja na walce z bardzo twardą nartą, w warunkach do których nie jest ona przeznaczona...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknij tutaj (prywatne ogłoszenie wiec może mod nie zablokuje).

https://www.facebook.com/groups/801194296570617/permalink/1065700066786704/

Narciarz z twojego miasta wiec stan możesz obejrzeć i może cenę uda cie się znegocjować

dzięki.

po pierwsze nie mam jeszcze dostępu do grupy (pewnie admin musi wrócić po weekendzie by mnie dodać)

po drugie nie mieszkam już w Krakowie - wróciłem do Wawy.

wróciłem właśnie ze SkiTeamu - ale tam bieda. Sprzedawca twierdzi, że podczas całego sezonu praktycznie nie zdarzyły się narty o promieniu powyżej 17m. Ani Head, ani Rossi, ani żadne inne. Jak to określił "ludzie się takich boją".

jak tylko dostanę dostęp do tej grupy na fejsie - poniucham.

jeszcze raz dziękuję wszystkim za rady i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obracamy się tutaj raczej w gronie amatorów, czasem z zacięciem sportowym, ale jednak amatorów. I jeśli się to zacięcie sportowe objawi się to naturalnym punktem wyjścia jest skręt gigantowy i często na tym się kończy gdyż gro amatorskich treningów (oczywiście z wyjątkami), do niedawna także zawodów MPA (do niedawna bo teraz już jest cykl slalomowy), zawodów branżowych, puchary burmistrzów i wójtów to zawody gigantowe albo a’la gigantowe i jak już się ktoś uważa że potrzebuje do tego nart to po prostu takich szuka. Slalom to już nieco inna bajka. Mało osób amatorsko to jeździ z różnych powodów – jest mniej okazji to potrenować a trzeba trochę pojeździć żeby coś tam zaczęło wychodzić, mniej okazji do zawodów, nie wszyscy lubią ten bliski kontakt tyczki z okolicą twarzy jeśli nie uda się jej zbić :smile: itd. itp. Zwykle zawody amatorskie to ma być zabawa dla bardzo zróżnicowanego grona narciarzy i organizator nie decyduje się organizować slalomu dla kilku „coś ta jeżdżących” kosztem stresu, bezsensownej walki dla pozostałych.

Dla mnie to wytłumaczenie statystyk zapytań/poleceń nart do jazdy sportowej.

Do doskonalenia techniki jazdy, bez inklinacji tyczkowych, w ogóle nie rozważałbym nart komórkowych ani SL ani GS. Nie ma to moim zdaniem sensu. Takie zbrojenie się na siłę wcale może nie przynieść postępu – zamiast poprawy błędów, koncentracja na walce z bardzo twardą nartą, w warunkach do których nie jest ona przeznaczona...

Ma to sens, dzięki!

Widzisz potrzebowałem takiego "sprowadzenia na ziemię". Mocno rozważałem komórkę z promieniem <23m. Jednak tak jak już pisało tutaj kilka osób chyba wezmę Master'a. Tego co pokazałeś od heada. Na początek wystarczy.

Edytowane przez FerraEnzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...