Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

GS lepszy niż SL...??


szand

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest to test a jedynie subiektywna ocena.

Całe życie, że tak powiem jeżdżę na nartach typu SL, Fischery WC, trochę na Atomicach 9SL, obecnie na TI, i nie widziałem nic poza narta slalomowa.

Od jakiegoś czasu czegoś brakowało w jeździe, stabilnej jazdy przy dużych prędkościach, łatwości przy pokonywaniu poprzecznych nierówności, szczególnie gdy śnieg miekki itp, lekkie znudznie. Tlumaczyłem sobie to coraz miejszą ilością dni na nartach, wiekiem, aleeee NIEEEE.

W tamtym tygodniu odwiedziłem "szpindlerowy młyn", trasy dobrze przygotowane i na górze test Heada 150koron za 2h , namówiłem kolegę który jak ja tylko SL do tej pory, to co ? bierzemy? i tak to oto GS na moich nogach.

kilka uwag technicznych, ja 192 , 90 kg narty Head i.GD RD niestety tylko 188, nie było dłuższej R 27

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,12-13,head,worldcup-rebels-i-gs-rd,5730.html

No i zaczynamy pierszy zakrę drugi , mocne pochylenie i .... glęba narta chce jechać na krawędzi a ja zostaje na wewnetrznej zbyt mocno chcąc zmniejszyć promień.

Powolutku przyzwyczajam się do narty dwa zjazdy na niebieskiej i już wiem mniej więcej o co chodzi.

Co mogę powiedzieć po 2h jazdy, narta GS zaskakuje mnie całkowicie pozytywnie, jaka powinna być narta GS każdy może wie ale większość myśli "to nie dla mnie, R27 to za dużo", a ja stwierdzam że łuki wycinane na GS są podobne do tych co na SL przy dużchy pędkosciach tylko te na SL poprostu były nieodpowiednio wykorzystane GS są do tego stworzone a SL jeździmy duże łuki bo co mamy zrobić, :-) z tą różnicą żę na GS narta całkowicie stabilna brak drgań, przez "leciutkie" muldy przejżdża jak przez masło, gdzie na nartach SL już przy niższych prędkościach robiło się niebezbiecznie, o wiele wieksza kontrola przy prędkościach,( oczywiście bez szaleństw i z rozwagą na innych narciarzy), smig?? a dlaczego nie końcówki tras muldziaste i miekkie ale GS wydaje mi się jeszcze lepszy do takiego sniegu, przejzdża ja po szynach przez taki snieg zero przychamowań co czasem zdaża mi sie na SL.

Piszę to całkowicie subiektywnie ale kolega, który ze mną pożyczył

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,14-15,head,worldcup-rebels-i-gs-rd,7701.html

186, R25 przy około 172 cm wzrostu, też podobne odczucia że narta lepsza od SL (dodam że obecnie jeździ na http://www.skionline.pl/sprzet/narty,14-15,head,worldcup-rebels-i-gs-rd,7701.html)

jest tylko jedno ale, może dwa

Narta GS doskaonale sprawdziła się na tamtych trasach, wsytarczająco szerokich i długich, co w takiej Wiśle, czy np Śnieżnicy .....

Czy warto kupić taką nartę .... jeśli możemy sobie pozwolić na dwie pary nart to bez zastanowienia powiem że najpierw GS a jako drugą SL,

jednak jeśli tylko jedna para to co... ja zostawiam SL bo już ją mam a GS zawsze można wyzpożyczyć i to wydaje mi się lepszym rozwiązaniem bo nie zawsze sa warunki żeby pojezdzić szybko i szeroko, poza tym narta zawsze przygotowana, nowe modele.

Co jeszcze przychodzi mi do głowy, ktoś powie to kupie coś po środku np mającego R17.

I tu moja uwaga, miałem opkazję jeździć 2 dni na HEAD dokładnie nie pamietam modelu ale 177 R17 z serii supershape( niestety nie miałem okazji dłuższej) i niestety ani to GS ani to SL niby fajnie ale po powrocie na moje SL wydawało mi się lepiej na Atomach Ti a w porównaniu do GS to wystarczy spróbować kawałek na wprost i już widać różnicę ;-).

P.s. nie jestem związany w żaden sposób ze sprzedarzą sprzętu narciarskiego z naciskiem na Head czy Atomic

ocena całkowicie wubiektywna , ale WARTO i POLECAM POJEŹDZIĆ NA GS na odopowiednich trasach.

Andrzej

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze dla kogo? Na to pytanie każdy musi sobie sam odpowiedź. Wczoraj testowałem takiego oto Volkl.

DSC_0381.jpg

Oczywiście jest to bardzo dobra narta. Stabilność, trzymanie krawędzi.Ale... Ja nie chcę mieć nic wspólnego z takimi nartami. Mam wiele więcej frajdy z jazdy na nartach typu Am.Oczywiście to moje zdanie i każdy ma prawo wyboru.

DSC_0381.jpg.acee6836ef46f2b643412e769a6d94db.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to test a jedynie subiektywna ocena...

Ciekawa opinia osoby, która nie jeździła wcześniej na "dłuższych" nartach. Też nie miałem kontaktu z taką nartą i chłonę każdą recenzję.

W innym temacie polecane są jednak narty z grupy Master (R`20m) i właśnie takie coś kupię. W sam raz dla kogoś kto chce zacząć jeździć sportowo.

Szkoda, że nie pamiętasz na jakich nartach z linii supershape jeździłeś. Powiem tak, mam i.Rally i po początkowym zachwycie, teraz ta narta wydaje mi się zbyt wolna, brakuje takiego pazura jak ma zwykła slalomka. Plusem jest to, że w miękkim jeździ fajnie...ale...można wziąć GS i pojechać śmigiem gdy warunki się pogorszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie pamiętasz na jakich nartach z linii supershape jeździłeś. Powiem tak, mam i.Rally i po początkowym zachwycie, teraz ta narta wydaje mi się zbyt wolna,

Sprawdziłem była to Head I.Supershape Speed. (model 13/14, dł. 177cm, Taliowanie 120/66/99 R15,5) pomyliłem w pierwszym poscie R. jest to dokładnie ta narta co na filmie

a co do szybkości miałem podobne odczucia po jeździe na GS powrót na SL i wrażenie jakby narta nie chciała już szybciej jechać, mimo że na GS nie jeździłem na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, mając wiele podobnych odczuć po pròbie z atomicami GS, zamierzam wypròbować atomy XT. Wiem że że to ani SL ani GS ale slalomka to slalomka a GS to wiadomo inne wymagania, także pròbować będę redstery XT, pośmigamy to ocenimy.pròbować i jeszcze raz pròbować. Powodzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, mając wiele podobnych odczuć po pròbie z atomicami GS, zamierzam wypròbować atomy XT. Wiem że że to ani SL ani GS ale slalomka to slalomka a GS to wiadomo inne wymagania, także pròbować będę redstery XT, pośmigamy to ocenimy.pròbować i jeszcze raz pròbować. Powodzonka.

"Będzie Pan zadowolony" , ale daj znac jaki ci siadły . mi bardzo!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie pamiętasz na jakich nartach z linii supershape jeździłeś. Powiem tak, mam i.Rally i po początkowym zachwycie, teraz ta narta wydaje mi się zbyt wolna,

Sprawdziłem była to Head I.Supershape Speed. (model 13/14, dł. 177cm, Taliowanie 120/66/99 R15,5) pomyliłem w pierwszym poscie R. jest to dokładnie ta narta co na filmie

a co do szybkości miałem podobne odczucia po jeździe na GS powrót na SL i wrażenie jakby narta nie chciała już szybciej jechać, mimo że na GS nie jeździłem na maxa.

Dzięki!

Pisząc "zbyt wolna" miałem na myśli ospałe przechodzenie ze skrętu w skręt. Wynika to na 200% z jej szerokości i tego, że za słabą ją dociskałem.

Te redstery xt podobno bardzo fajne. Ja jednak chce mastera tak że padnie na i.Speed pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...