Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

tanie wyjazdy w Alpy


Tytus Atomicus

Rekomendowane odpowiedzi

Jakos w latach 90 i pozniej jedzilem tanio w Alpy. AFAIR takie wyjazdy w kwietniu (do 1 maja) kosztowaly do 1500zl (calosc) i mniej. Ze skipassem oczywiscie, choc skipass byl czesto darmowy.

I nie mam na mysli jakichs 3 rzednych osrodkow. Sezon konczylem i w Kaprun/Zell am See, ale i w Val Thorens czy Val d'Isere. To byly wyjazdy autokarowe. Z reguly organizowane przez jakis studenckie biura podrozy.

Od jakichs 10 lat te wyjazdy sie skonczyly. Czy nasze biura podniosly ceny, czy nie ma chetnych na tanie wyjazdy autokarowe czy ja moze zle szukam?

Edytowane przez Tytus Atomicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos w latach 90 i pozniej jedzilem tanio w Alpy. AFAIR takie wyjazdy w kwietniu (do 1 maja) kosztowaly do 1500zl (calosc) i mniej. Ze skipassem oczywiscie, choc skipass byl czesto darmowy.

I nie mam na mysli jakichs 3 rzednych osrodkow. Sezon konczylem i w Kaprun/Zell am See, ale i w Val Thorens czy Val d'Isere. To byly wyjazdy autokarowe. Z reguly organizowane przez jakis studenckie biura podrozy.

Od jakichs 10 lat te wyjazdy sie skonczyly. Czy nasze biura podniosly ceny, czy nie ma chetnych na tanie wyjazdy autokarowe czy ja moze zle szukam?

Niestety wszystko drożeje 1500 PLN nie ma opcji na 6 dni ze wszystkim 1300 PLN za 4 dni na Stubaju mnie wyszło ostatnio z wypożyczeniem busa i ubezpieczeniem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo, a jakie to biuro?

I czy tam jezdza jacys seniorzy? Mam 50+

nigdy nie korzystałem z takich wyjazdów, ale po wrzuceniu w google "wyjazdy studenckie narty francja" sporo się pojawia, np. coś takiego za 1390:

http://www.snowshow.pl/wyjazdy,snowshow,risoul-francja-wyjazd-studencki-alpy-narty-snowboard-kwiecien,1,245

dla niestudentów dopłata 100 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Jakos w latach 90 i pozniej jedzilem tanio w Alpy. AFAIR takie wyjazdy w kwietniu (do 1 maja) kosztowaly do 1500zl (calosc) i mniej. Ze skipassem oczywiscie' date=' choc skipass byl czesto darmowy. (...) Od jakichs 10 lat te wyjazdy sie skonczyly. Czy nasze biura podniosly ceny, czy nie ma chetnych na tanie wyjazdy autokarowe czy ja moze zle szukam?[/quote']

Teraz ogólnie wszelkie wyjazdy autokarami przestały być opłacalne (dostępność tanich linii lotniczych, łatwość dostępu do informacji o noclegach w internecie, portali rezerwacyjnych itp.).

Ja się bez problemu mieszczę w tej cenie samochodem, ale oczywiście kosztem pewnych wyrzeczeń. Np. nie jeżdżę na nartach całe 6 dni, ale tylko wtedy, gdy jest słoneczna pogoda, bo jazda ponad granicą lasów we mgle i przy opadach nie sprawia mi frajdy. Poza tym można dzięki temu zwiedzić różne ośrodki, np. kilka małych, urokliwych miejsc w Tyrolu, a nie jest się uwiązanym jednym miejscem.

Najlepszą wg mnie opcją jest dojazd samochodem w czwórkę (zrzutka na paliwo po ok. 250 zł, w zależności od odległości), nocleg w mieszkaniu 4-osobowym z kuchnią to ok. 500 zł/os/tydzień, no i np. 4 dni jazdy na nartach po ok. 35-40 euro w takim Kuhtai, Hochzeiger, Kappl, See, Galtur itp. Wychodzi ok. 1400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Hm, i jeszcze jedno - swego czasu najtańsze były wyjazdy na zakończenie sezonu, tj. na pierwszego maja.

O ile w Austrii trafiałem w tym czasie na jakąś breję (podobnie jak w Tatrach), to we Francji było całkiem ok.

Rzecz w tym, że teraz w ogóle nie widzę ofert do Francji w tym okresie (znaczy z dojazdem, dolotem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tytus Atomicus napisał:

Hm, i jeszcze jedno - swego czasu najtańsze były wyjazdy na zakończenie sezonu, tj. na pierwszego maja.

O ile w Austrii trafiałem w tym czasie na jakąś breję (podobnie jak w Tatrach), to we Francji było całkiem ok.

Rzecz w tym, że teraz w ogóle nie widzę ofert do Francji w tym okresie (znaczy z dojazdem, dolotem).

Kolego jest tego sporo

Choćby tu      http://www.espacetrans.pl/autokarowe/tignes free ski week kwiecień 2017.html

 

Ps.Korzystałem z ofert tych biur kilkakrotnie i wszystko zawsze było na tip-top

Edytowane przez marcinn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lot w obie strony z dużym bagażem i sprzętem - data przykładowa :

1 Pasażer
Loty
‎188,00 PLN
mar 11 Gdańsk - Grenoble 18:40 – 21:00 (W6 1633)
  • Taryfa Basic
  • 1 × Bilet
  • 1 × Opłata administracyjna
mar 18 Grenoble - Gdańsk 21:45 – 23:55 (W6 1634)
  • Taryfa Basic
  • 1 × Bilet
  • 1 × Opłata administracyjna
Pasażerowie
‎598,00 PLN
 
Dorosły 1

Gdańsk - Grenoble

  • 1 × lekki bagaż rejestrowany ‎165,00 PLN
  • 1 × Sprzęt sportowy ‎134,00 PLN
  • 1 × Odprawa online w cenie

Grenoble - Gdańsk

  • 1 × lekki bagaż rejestrowany ‎165,00 PLN
  • 1 × Sprzęt sportowy ‎134,00 PLN
  • 1 × Odprawa online w cenie
Suma 786,00 PLN
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tytus Atomicus napisał:

O, dzięki.

Ja chyba już z nimi jeździłem (no, ale z tym 'sporo' to przesada). Swoją drogą kilka firm w Polsce chwaliło się kiedyś tzw. autokarami sypialnymi. To jest realna alternatywa dla samolotu, bo jednak te standardowe autokary to mordęga na ponad 24 godzinych przejazdach.

Jeśli zależy Ci na niskobudżetowym wypadzie to szukaj ofert free ski. Kłania się pan "google" :) Znajdziesz tam "od kija" tego typu ofert. Oczywiście to początek lub koniec sezonu więc musisz się liczyć z ryzykiem. Ja korzystałem z jednej fajnej firmy i mi się akurat trafiło (ale to na priv) 

Edytowane przez bolec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również szukam taniego wyjazdu autokarowego w kierunku Austria, Włochy - jak najbliżej. Dość fajne ceny ma Wygoda Travel, ale wyjazdy są z Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Katowic. Mają też Francję i freeski już od 1700 ale bez wyżywienia. Tak czy siak 2 tysiące za osobę trzeba liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, paypal said:

Lot w obie strony z dużym bagażem i sprzętem - data przykładowa :

[...]

Suma 786,00 PLN

 
 
No, pozostaje jeszcze transfer Grenoble-Tignes i z powrotem. Ktoś to przerabiał?
Tak czy siak - sporo bierze Espace...
Edytowane przez Tytus Atomicus
pomylka przy cytowaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
4 godziny temu, Tytus Atomicus napisał:

Może ktoś widział jakąś ofertę z rzeczywiście tanim wyjazdem w Alpy (- najchętniej Austriackie, bo najbliżej) i mógłby się nią (ofertą) podzielić...

Może Ta oferta Cię zadowoli  http://www.nev-dama.pl/

Ja przeważnie biorę od nich wyjazdy do Włoch ze skipasem w cenie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...